» »

IC35 vroč !

IC35 vroč !

Boeing ::

sm kupu včeri pr mlacomu disk IC35 40G, pa sm ga danes zadegal noter...fino dela, hiter k svina, tih, sam mal me mot k je vroč... tm nekje 60 C bi reku človk od prsta... nevem no, a je to normaln da se tak disk tolk zagreje al... aja, kišta je odprta...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

element ::

Jest bom mel tud tak disk, pa zgleda, da bom mogu še en disk kuhler nabavt :)) :D.

JohnyB ::

Ja tud jest sm si omislu ta enkraten disk. Lepo tiho dela pa hitro. Je pa res da je mal vroč. Sam ni panike. Uglavnem zakon disk.

lp
voyeur
Apple iMac

element ::

Kolk časa rab, da ti winse zboota? Pa kere mata?

Boeing ::

men win98 z P200 procom zboota v 35 sekundah... whistlerja rab tm ene minuto pa pol... glede na prejšnji disk (seagate 2G), k je rabu 3 minute da je win98 pognal... no ja, skromno rečeno, enkraten disk :D

Priporočam !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sumo ::

Ta disk rula!
Ampak tud men se ful prevec greje, tok da skor ne morem prsta gor drzat. Ker kuler se kej splaca nabavt pa kje pa kok stane?

ChiefThunder ::

mal na mlacomov cenik poglej; 2-3k stanejo...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Dami ::

Koker se spomnim so v enem od prejšnjih jokerjev ta disk testiral in so rekl, da se dost manj greje od starih DTLA. 60stopinj mislim da ni, kr to bi blo že skor usodno za disk. Si pa mislim tud jst kmal nabavt 2 ta diska (nee 4 raid :D) in zgleda da bom mogu razmislit o fajnem hlajenju; najbrž bom kupu 2 tista hladilnika (z rebri in 4cm venti spredaj), pol pa sam rebre uporabu, namest tistih majhnih ventov pa dau dva 8cm venta ad bo prepih:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

burekar ::

Najbolje je dat disk v režo za CD-rom, kjer ma dost zraka okol se. Se dobijo take kovinske zadeva, da je možn disk gor pršraufat. Pa rebro al dve še gor na zgornjo ploščo pa prišparaš 3K SIT. To je pa Malibu in pa pol.

Sumo ::

Dami: Moj disk ima 100% vsaj 60°, ce ne se celo vec (ce potipam hladilnik na procesorju ki ima 55°, potem pa potipam se disk, se cuti da je disk mnogo bolj vroc).
Burekar: Kje se pa dobijo tiste "kovinske zadeve"?

Aja, k si ze glih neki o hladilnih rebrih govoru, me zanima s cim jih je najboljs pritrdit (recimo na disk, al pa na ksn cip)? A kr s sekundnim lepilom? Je sekundni sploh dovolj toplotno prevoden?

Boeing ::

SUmo: na vogale čipa daš sekundnega, ostalo površino pa premažeš z termo pasto. ista fora kot da bi limal rebra na geforca :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sumo ::

Aha, hvala. Z limanjem reber na geforca pa pac nimam izkusenj ker ga nimam

element ::

Sej to je čist izi. V vogale dej sekundnga, vse ostalo namaži s termalno pasto, pa samo pritisni dol in pusti 2 min. :D

A.L.T. ::

sumo, kak pa veš da ma hladilnik 55 stopinj?? Ti si verjetn prebrau da ma procesor 55 stopinj! Sam fora je v tem da je tulk stopinj kvečjemu na stiku proca in jedra, pol je pa vse bolj hladno... in ti si se verjetn dotaknu hladilnika nek odzgor, kjer 100% ni tulk stopinj kot jih ma proc! Že 55 stopinj za proc je velik, ka šele da bi tolk meu hladilnik. Disk se pa tut nebi sme gret tak velik (čeprav verjetn ni glih 60 :).
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

Sumo ::

Ja, res je, procesor ima 55°, se pravi da ima hladilnik vsaj nekje okrog 40° (potipal sem ga zelo blizu procesorja) in grem skoraj stavit da jih ima disk potemtakem okrog 60.
No sej ubistvu nima veze, v vsakem primeru je prevec vroc (zanima me koliko se potem grejejo diski iz serije DTLA ce naj bi bil ta ic35 hladnejsi).

element ::

Dokler dela je ok, pol pa reklamirat. :D

Sumo ::

Ja, Pelcijan, sej ubistvu mas prou, itak ma 3 leta garancije :D

element ::

Sploh ni panike. Pol čez 3 leta se pa itaq že disk zamena. :D

Dzos ::

Imam DTLA 7200 disk, mislim da je tako hladen, da mu ne bi pripisal malcnosti.

Malecky ::

Kwa je zvam moy IC35 je hladen kot ne vem kaj nima veliko čez 30!!!

Vi ste pa res čudni prej sem seveda imel DTLA ki je bil približno isti pri temp sam glasnejši pa počasnejši.

P.S. WinMe so nardili svoje soft bad sectorje ki se jih z drive fitness testom in IBM utilityes ni dalo odstranit nesem nazaj na JAE mi ga 30GB zamenjajo za 40GB IC sam sem moral 4000 doplačat:\l

Boeing ::

hmmm...telebajsek, ne vem če bo šlo... IC35 30G... ker IC35 serija ma 20G na plato, kar pomeni da je dobavljiv v 20, 40 60 itn. G...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dzos ::

Kolikor sem razbral iz njegovega posta je povedal da je mel prej DTLA disk (15, 30, 45..)

Malecky ::

Ne razumem te čist prej sem imel DTLA 30GB 7200Rpm
Zdej mam pa IC35L0 40GB 7200Rpm

Za ta diska lahko pa še kako garantiram da obstajata:D

Dzos ::

Bajs napisal si pa tud skoraj razumljivo prej..Boeing se je pa zmedel..

Boeing ::

fak off... jao meni, še bolj pa tebi, bajs, k si tolk nerazumljiv napisov... dej se drugič bolj potrud, da ne bomo pol tisti, k za tabo beremo poste, izpadl bedaki... 0:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Malecky ::

Mah se mi zmeri tolk mudi napisat v resnic pa nimam nič drugega za počet:D

texhex ::

ce bi mel tvoj disk 60° bi ti lahk na njemu peku jajca ;)
torej ce bi ga potipal bi mel kak mehur kje
mam en star 10gb disk ibmov ... brez hladilnika pa ga lahk po prenosu vseh 10gb primem u roko ...
ce se ti tk greje je neki narobe ...
To Infinity... ...And Beyond!

Boeing ::

zanimivo... sem ga pustil neki cajta pr mer, pa sm ga šol zdejle mal pošlatat (>:D)...disk dobesedno hladen... zdej, nevem al te tolk zagreje v nekakšni "burn in" dobi al kaj... ker zdele laufa punom parom že ene 15 min, pa bi težko reku, da je mlačen...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sumo ::

Za tako veliko temperaturo je bilo zgleda krivo moje izredno neposreceno in neprevetreno ohisje :D . Sem kupil hladilnik za disk pri Mlacomu (okrog 5k) in sedaj je disk komaj kaj mlacen...

SkyNet ::

Mam isti disk, pa se greje okol 40°C. SEj maš program k ti pove kok je temp. diska! Ni treba tipat :)
Res pa je da sm pod disk s selotejpom prilimal zalmana 80*80 in ga lepo shladi. Prostora med njima je ene 3 cm.


O Sumo :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tec ::

Boeing: Enake probleme sem imel z mojim bivsim IC35. Bil je na 8x8 (5v) ventilatorju in je bil se vedno topel. Po 2 tednih je dobil slabe sektorje in so mi ga zamenjali za drugega, ki pa se je pol manj grel, brez ventilatorja.
Downlodaj HDD temp, ki ga lahko integriras v MBM

Boeing ::

no ja, zdej ga mam itak že pol leta pod 80mm ventom na 7V, pa je čisto hladen... očitno je to to... 80mm vent dela čudeže ;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

slon ::

Jaz ma dva IBM diska
a:ibm dtla 305020(20gb) temp 35
b: ibm L040AVVA07(41gb) temp 37
Če imam vklopljen venta 80x80 ki piha ven pa je temp
a:32
b:34
Disk b je serija vancuver tastara serija ericcson pa je imela težavo in sem jo moral zamenjat.Zgubo sesu itd. se je boot sektor.
Zaenkrat ima ta disk samo eno napako, je glasejši kot prejšni ericcson model.
Ko kupujete ibm disk pazite da kupite novo serijo VANCOUVER.kako veš da je nov po zapisu L040¨AVVA¨07.Glede glasnosti novega diska pa mi je serviser oblubu da si bo vzel čas in preveru, kajti nova serija naj bi bila do 20 % tišja.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

chucki ::

jst mam tud ic 35 50gb pa se nč ne greje! res pa je da imam odprto kišto + računalo je ob oknu tak da je bol hladn! reku bi da ima ene 32C več ne!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SkyNet ::

Odprta kišta direkt ob oknu je super. Ker jo zrak ki piha izpod okna fajn hladi. Se pozna že če maš odprto okno v sobi.


Btw: Zakaj je mod disk tako počasn? V sandri 2002 dobim komaj 8500 indexa, v winbenchu (high-end benchmark) pa 9200indexa. Čeprav bi moral biti okoli 24000 in 22000 v winbenchu. Sandra pravi da je write index low in da naj preverim če je "write verify" izklopjen. Help?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

chucki ::

hmm čudn........kaj če maš dma v winsih izklopljen al pa v biosu kej narobe nastavljen?
jst dobim v sandri 2002 na C: 36200 8gb
D: 26300 32gb
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

||_^_|| ::

jst mam disk cooler gor (ena taka rebra z dvema cca. 6 cm ventoma (zelo tiha stvar)).

p.s. un programček omenjen gor napiše da moj disk (IC35 ne podpera tega) a res ne?

SkyNet ::

Vse sm pregledal chicki, nč ni nastavitve. Je pa res da sem na nekem forumu zapazil da nisem edini s to težavo. Zgleda da so problemi z VIInim čipovjem?
No v glavnem, tipo je mel probleme, kupil si je kontroler in rekel da dela lepo!
Fora je v tem ker nimam proste reže za kontroler!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Chessman ::

V računalniku imam 4 x ericson 60GB vsi so vgrajeni v rackih tako da jih lahko lepo okrog nosiš. Vsak rack ima na sprednji strani reže da zrak noter vleče odzadaj pa vgrajen ventilator cca. 20x20 mm. Drugače paso diski eden zraven drugega. Temparatura posameznega diska znaša okrog 43°C.

tec ::

||_^_|| : Na offical sajtu pise, da podpira od IBMov samo
DTLA-3070xx
DTLA-3050xx
N020ATDA04-0
L0xxAVER07-0



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešite diske pred smrtjo

Oddelek: Novice / Diski
212165 (2165) undefined
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162340 (1914) Leo
»

temperatura IBM diskov??

Oddelek: Pomoč in nasveti
381793 (1173) Kriko
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310938 (6566) ChiefThunder
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax

Več podobnih tem