» »

Receiver PIONEER?

Receiver PIONEER?

janip ::

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup hišnega kina oziroma trenutno za nakup receiverja PIONEER. Pa me zanima če ima kdo kakršnokoli mnenje o teh receiverjih, ker vidim da vsi govorijo samo o yamaha-h nižjega cenovnega razreda. jaz se odločam za pioneer-jev model VSX-1014. Pa me zanima če ima kdo že izkušnje s tem modelom, ali če kdo koga pozna. Podajam stran s specifikacijami:
http://www.pioneer-eur.com/eur/product_...

že v naprej se zahvaljujem za kakršnokoli mnenje.

LP

Jani P
Jani P

audio ::

Kakšno leto nazaj sem kupil D812, ki je sicer slabši od 1014.

Priključenega imam na Dali 5.1 sistem in moram priznati, da mi je zvok zelo všeč.
Pa tudi moči mu ne zmanjka, kar je glede na velikost sobe (55 m2) kar pomemben podatek.
Glasbo vedno poslušam v stereo načinu, saj razne Dolby Prologic zadeve za moje pojme niso uporabne.

Če se ne motim, je 1014 naslednik AX3, ki je bil v testih zelo dobro ocenjen, kar verjetno ni daleč od resnice.
Slišal pa ga še nisem.

Kakšne zvočnike imaš / misliš kupiti?

lp

janip ::

Zdravo AUDIO,

Prav noro sem čakal na kaki odgovor. Saj kupci vedno hvalijo svojo robo. No jaz se odločam za 1014 ravno zaradi vseh kodekov, ki jih ima 1014, zraven pa je kar dosti kilaže pa ravno tako ima dosti velik napajalnik saj naj bi kurila 430 w, kar je po nekaterih izračunih, vsaj pravijo tako le 30 W RMS na vsak kanal, če bi vseh sedem obremenil enako. Samo je to kar hudo, če bi tako delalo. O zvočnikih nisem še razmišljal zdaj toliko. Imam nekaj doma za silo. Ampak v načrtu pa imam čim hitreje nabaviti vsaj prva dva zvočnika (sprednja) za približno 100-150 K... Mislim, da se da za ta denar dobiti zelo dobro. Bom pa vsekakor raje kupoval zvočnike po delih, kot da bi nabavil en zanič 5.1 sistem. Zadnjič sem gledal v LJ samo center z tremi 13 cm srednjetonci za 100 K. Pa sem prepričan da deluje zelo dobro....

LP

Jani P
Jani P

bluechip ::

janip,

tudi sam se ogrevam za tale pioneerjev receiver. Po testih je videt kar uredu.

AREADVD

Nasploh se mi zdijo Pioneerji izredno dobri izdelki. Vsaj moje izkušnje z njimi so odlične.

Kot alternativo imam pa še vedno v mislih (sicer malce dražji) receiver H/K AVR 430.

janip ::

Zdravo, Bluechip

Hvala še za eno mnenje. Me zelo veseli, da je še komu všeč Pioneer. Tudi Harmana sem nekaj tednov nazaj poslušal. Ne vem kateri model. Pa mi pri njem dizajn ni preveč všeč. Drugače je pa delal zelo lepo. Samo kaj več kot je tale pioneer pa res ne bi šel rad s ceno. Ker sem že to ceno s tem pioneerjem preskoču v svojih namenih od prej. V LJ pri PRIMALINE ga prodajajo na gotovino za približno 190 K + 5% popusta. Ker sem tudi ONKYO-a gledal ravno tako z vsemi temi kodeki kot jih ima pioneer, samo je skoraj 250 K. Toliko pa res ne bi dal, če si umislim še vsaj dva zvočnika med 100 in 150 K. Seveda bi kot alternativo jaz mogoče raje ONKYO-a. Sam pol ne vem če bi dobil toliko kot jaz hočem za ta denar.......

LP
Jani P

Stepni Volk ::

Tovrstna sebata že poteka: [Hi-Fi] - Oprema / naprave. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073127 (5090) MaStr
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475839 (4087) Primož12
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310664 (7675) BigWhale
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022160 (21276) zavajon
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416631 (5737) misek

Več podobnih tem