» »

alu, plasticno ali leseno ohisje:)

alu, plasticno ali leseno ohisje:)

gorenc ::

potrebujem novo ohisje, rad bi si naredil eno veliko leseno skatlo s 300W napajalnikom, pa me skrbi da se bo vse skupaj precej pregrevalo. Kako se obnesejo aluminjasta ohisja?? poleg tega da so precej draga naj bi tudi ucinkoviteje odvajala toploto, tu pa so mnenja razlicna. Po nekaterih testih naj bi bila notranjost hladnejsa tudi do 5 st., nekateri pa pravijo da se ne pozna, pa se glasnejsa so od navadnih jeklenih.

zasledil pa sem tudi plasticna ohisja, katerih velika prednost je da so precej tisja. Kje v slo. se da dobiti kaksen plastik fantastik big tower?

kaj bi vi nabavili??

crusader ::

Jah ohišje iz plexija si boš moral najverjetneje sam nardit.Aluminjasta so res draga ampak dobro izgledajo in vsaj pri mojem prijatlu je temperatura nižja.Leseno pa se pomojem nebi smelo gret, še posebej če imaš v načrtu vodno hlajenje.Tako da če imaš $$$ kup aluminij,če imaš voljo naredi iz plexija če ne pa uporabi les,ker je sigurno lažje za izdelavo.

Tomi ::

Ohišje iz pleksija te bo sicer stalo nekaj časa in živcev ( pa tudi denarja ), samo je pa tako, da je od vseh materialov še najlažje za delo. Pa še efekti so lepi, če imaš neonko notri. Pregrevati se pa nobena od teh stvari ne bi smela.
metrodusa.blogspot.com

Dami ::

Pusti plex pr mir, rajš kup aluminjastega Skyhawka pr Iskri al si ga pa sam nared.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OZZY ::

Ohišje oz lesa pravu seka. Posebi če uporabš kak les od češnje. Je take rdeče barve. Nice.
Go with the flow.

hahaha ::

kwa j dej!bukov les pa sekirco u roko!hahaha!
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

gorenc ::

jebenti tisti skyhawk alu je drag k svinja + 300W napajalc pa vse skupi stane malo cez 40.000SIT, potem pa rajsi kupim eno serversko ohisje, recimo macase KA-66 (300W, integriranih 2x2 8cm ventilatorja, hladi tudi kletko z diski, stranice se odpirajo na kljuc, neto teza 20kg)

ga ma en prjatu, ki je mimogrede z njim zeeelooooo zadovoljen z njim, in nad prostornostjo sem bil prijetno presenecen (MIDI tower)

ne vem, les bo verjetno se malo pocakal, ker moj tisler to poletje nima nic casa:(

sem pa videl v eni trgovini eno big tower ohisje s 300W napajalcem za borih 13.000SIT??!!! kako je to mozno?? sem ga malo pogledal in zgleda kar v redu. Malo bi ga bilo potrebno predelati (je brez ventilatorjev), ampak zadeva je zelo ugodna. Ponavadi samo napajalnik stane >10.000sit

ChiefThunder ::

jah, sam kavaliteta tega napajalnika je vprašljiva, saj ponavadi za mal danrja dobiš en lev napajalnik, ki je en qurc vreden...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

burekar ::

Ja no, sej tud Macase napajalniki niso ne vem kaj, pa jih folk tolk v nebesa kuje. Pr napajalniku je treba sam pazit, da je čim tišji in da se ne pregreva.

gorenc ::

hmm, fak zmeraj bolj sem zmeden:(

OZZY ::

Ma nered si enga ala plexi verzija. Jest sem v tej smeri razmišlal a mislim, da bom naredu eno leseno. Bo treba pa ga prvo skupi švasat amapk to ne bi bil problem. Po moje je lažje to kot pa en plexi. Cena izdelave: okvirno 20 jurjev (material).
Go with the flow.

levvvis ::

Ej poglej tkole: plexi, les:D, aluminij so poceni surovine; delo z njimi je več ali manj zaj.. če hočeš imeti solidno ohišje in tvoji živci niso zasojn (ne vem kako je s časom - če si na počitnicah te ne stane toliko).

Rajš kupi enga SKYHAWKA in boš klel vse do doma ker si toliko zagonil zanj, ko pa boš začel sestavljat mašino se ti bo pa smejalo in potem še vsak dan...

Če pa ti kaj spodleti pri samogradnji pa boš klel vsak dan in se ti bo smejalo le ko ga boš razbil...

nevem odloči se
-- ampak najprej pa prespi zadevo :)

Pat_MaGroin ::

Dans sm v Comtronu vidu Big Tower z 300W napajalnikom za 13k. Zgledu fajn, mel reze za vente, velik..itd..
lp

TESKAn ::

Les rulz:). Sploh pa je pocen - oplatana iverka 16 mm je po 3.5 ksit/m^2, pa še mal druzga materiala, skup spravš, pa je...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Riccio_ ::

Les je po moje skoraj najboljsa resitev.Jst sem za 2 m2 mediapana in 2 m2 iverke dal 5k sit.

Medved ::

za igrice : plastično ohišje
za ms office : standardno pločevinasto
za grafiko : leseno
za okras : stekleno
>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

EvilGod ::

jah a lohk še kkšnga lepka aluminijastga poveste in kje se ga da dobit ...

LP
>:D

Dami ::

Kuker vem se pr nas ALU ohišja dobijo pr Iskri, sam so dragi (lahki, sam dragi:D).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

gorenc ::

mah alu ohisja so brezveze! itak je treba ohisje malo predelati in ne verjamem da dela aluminij cudeze:) poleg tega sem prebral da so glasnejsa od navadnih jeklenih ohisij!

sem malce premisljeval in ugotovil, da ne bi bilo slabo narediti enkrat eno leseno hiso, pa na vsaki strani pritrditi gor en 30cm ventilator (ki je na prvi stopnji blazno tih!!), na eni strani bi zrak pihal not na drugi vlekel ven. sem prejle malo testiral in namestil tak ventilator samo not (odprta samo ena stranica) in tudi po 1 uri igranja (blade of darkness na 640x480) se temperatura ni dvignila nad 43 stopinj - prej 56 stopinj!!!
aja sobna temperatura=trenutno 25 st. pozimi 17-18 stopinj!!

ne vem, kaj pravte!

gorenc ::

aja, ima kdo kaksno idejo kako bi gor (na ohisje) prisraufal na vsaki strani en 30cm ventilator??:D

levvvis ::

Ej gorenc namonteri si puhalnik u sobo pa vtakni not mašino pa bo:D

gorenc ::

:D

zaenkrat je zrihtano, bom pa razmisljal v tej smeri:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921681 (15736) DimmniBurek
»

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

Oddelek: Loža
171685 (1387) TribesMan
»

Ohisje! need help (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
653605 (3142) ToMi`
»

KJE KUPITI DOBRO BIG OHIŠJE ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151106 (865) Malecky
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352076 (1594) sekundek

Več podobnih tem