» »

Home made ohišje

Home made ohišje

random ::

Razmišljam o ustvarjanju lastnega ohišja za računalnik. Kater material priporočate(pleksi, les..)?Pa oblika, velikost
Ce ima kdo kksen nacrt bi prosil da ga poslje na e-mail.

ChiefThunder ::

Jah, videl sem že plexi in lesena ohišja, izberi kar se ti bolj dopade, pa preber si še TeskaANov članek o njegovem lesenem ohišju. Velikost je lahko v dimenzijah kakšnega big towerja, odvisno od števila komponent in o morebitnem vodnem hlajenju.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OldSkul ::

Kok pa to kej stane če daš mizarju delat???

random ::

Tisti ki imate taksno ohisje, koliko vas
sta vas stala izdelava in material?

R0K ::

Sam ga osebno nisem delal sem pa pomagal kolegu ki ga je naredil iz lesa za okol 8k sit

element ::

Prjatu ga je dal delat k mizarju in je dal zanga 10k. :D Seveda mu je dal najprej načrt kako more bit stvar narejena. :D

OldSkul ::

Najbolj da daš mizarju delat pa da maš oreng ohišje.
Vseen te pride drago toda......

blue96 ::

probi z magnetom, boš zjebu ves cmp.
.

twosocks ::

Ma, a se les ne more vžgat od kake komponente? ...recimo men se čip na grafični večkrat segreje ornk, pa tut procesor in disk nista od muh..

vas nč ne skrbi?

*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

ChiefThunder ::

Sej lahko notranje nosilce za diske in matično pustiš uno iz pleha, pomoje se nebi smel nč vžgat, če ni neposrednega stika.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OZZY ::

Chief: To pa je dobro razmišljanje, da bi pustil notranje nosilce. MOgoče jih bom tudi jaz, ko bom delal ohišje iz pleksija. Bom jaz o tem mogu še premislit.
Go with the flow.

`DoC ::

Tudi jazst bom delal ohišje iz pleksija, enkrat ta teden dobim plato in pol se bom spravil na delo, aja pa še ena posebnost moje ohišje bo ležeče.:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

element ::

Nosilci je zlo dobr, da so kovinski, ker se plexi na toploti zmehča in pol bi se zarad teže deformiru! >:D Ohišje nardiš iz plexija, nosilce pa iz starga ohišja vn pobereš! :)) :D

random ::

ej, kok pa je pleksi kej kompakten oz. vzdrzljiv??
Zanima me zato, ce bi na vrh racunalnka
namestil nosilce->ali bi pleksi zdrzal tezo
ce bi racunalnik dvignil?
lp Badman

TESKAn ::

Hm, a vi veste, kako temperaturo rabi PAPIR, da se vžge? Neki čez 400°C...les je iz istega materiala k papir, torej se ne bo vžgal za dost man. Zdej mi pa recte, kje ste že vidl proc, ki bi delu na vč k 400°C? Tko da strah da se bo užgalo je odveč.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bungee- ::

Pleksi naj bi se krivil zarad temperature ... Ja res se ampak! Ne pri majhnih, A je kdo ze vidu, da bi se avtomobilska sipa zarad sonca ukrivila ... pa je iz pleksija. Torej tud pleksi se ne bo krivil zarad max 70°C. Torej veselo na delo. Jest bi ze mel plexi ohisje ce mi finance ne bi usle iz denarnice :O
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

IceIceBaby ::

Jaz mam u planu nardit leseno kišto. Samo morm mal cajta najdit. Uglavnem...enem tišlarju bom dal delat omarco 40x50x50 (približno) pol bo pa plata vodoravno not ležala. Nad plato bota 2 napajalnika, al pa mogoče celo 3 če bom peltier z atx napaju. Prednja stranica bo na do polovice zaprta s steklenimi vratci in bojo tam cdromi, disketniki, šalterji pa ključavnica za vklop. Na spodnjem delu bosta pa 2 120mm venta ki bosta pihala direkt na radiator za vodo. Pa nameravam še kak plexi oknčk pa kej podobnega. Pa od znotri bo prilepljena una pena za zvočno izolacijo.
Ko bo fertik (če kdaj) bom poslikal, al bo pa verjetno prej spet kaka slo-tech fešta pa bom prinesel pokazat :)

`DoC ::

Torej pleksi je dostavljen 2600mmx1400mm debeline 5mm. (cca 26 k sit) Zdaj pa veselo na delo :D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

element ::

Lesen je dost cenejšik k iz pleksija! Lesenga Mega Tower dobiš za okol 15k!

Freak ::

jst čakam juni, da se šola mal poleže polpa se bom lotu dela--->pleksi ohišje!:D

Eric Cartman ::

ej a se ti 5mm pleksi kej zvija. jest nacrtujem 60cm visocga pa je to se edino, ki me ustavlja na poti v stacuno (ok pa kes :D). glih zarad zvijanja sem mislil o (protipotresnem) 10mm pleksiju.
mum can I watch american gladiators?

`DoC ::

Ti bom povedu ko bom zmontiral, ampak zgleda dost kompaktno.:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

|Luka| ::

Sam en nasvet za tiste k uporablate plexi.
Ste ze ugotovl da ce se segreje se deformira.
Ce vseen hocte prozorno ohisje ki je zelo trdo probite akrino steklo. Je malenkost drazje, ampak se leps vrta, pa se mocnej je.

Ma pa en tip na Vrhniki k je ful pocen.
Oblubm naslov:)

random ::

Zdej sm dobu prblizno idejo, kaksno bo novo ohisje.Bilo bi pobarvano z izjemo "oken" na strani in spredaj.
Ali naj kupim za ohišje pleksi ali les( v vskem primeru bo pobarvan).

Boeing ::

probite armirano steklo... če je že kdo vidu, iz tega so narjeni pokrovi kabin pr jadralnih avionih pa zasteklitve pr tapravih... torej razmislite o tem... če bo pa kdo rabu pa nej pove pa bom ščvekal kje se ga da dobit :D....
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Eric Cartman ::

aja se tole. kolega električar (poklicni:D) me je opozoru da je pleksi kao ful elektrostatičen. da mu je enkrat iskra že skurla nekaj (more bit že slab električar:D). no jest bom notranjost oblepil z tisto antistatično folijo ki ostane od hwara, cez njo pa se zvocno izolacijo (samo je ku*ba draga, bom mogu kej cenejsga pogruntat).

ps. kje se pa dobi to akrino? steklo, ker sem bil ta vikend u mali raziskovalni akciji po stacunah in je ze pleksi velik uspeh za najdt :)

lord VASCO ::

Nared si leseno ohišje sam po si ubod še kšne 4 120mm vente, d bo to hladil. Moj frend zna take pizdarjie s pleha delat (je obdelovalec kovin)8-O zdej sm mu naroču enga pa je kr pleh od zsave uzev, ohišje je pa kr neki, k model nima pojma o pojmu;((

luni ::

Eric ce bos notranjost oblepil, potem sploh ne rabis pleksija. Glavni namen je namrec, da se vidi v ohisje :\
Artificial Intelligentia

element ::

Heh, kar je res je res! Men ni dobr cel ohišje iz plexija. Se PREVEČ not vid za moje pojme. Idealna kombinacija je LES + PLEXI. 65% stranice iz plexija, pa spredaj spodaj plexi, pa je čist OK! 8-)

Eric Cartman ::

luni: ja skozi za to narjena okna :) ostal pleksi bo pa bel, neprosojen kolkr ga lahko dobim. potem se lahko izživljaš na vse mozne nacine:D ti si bolj strucko, se vedno me zanima ce je res zlo e-staticen. ker temu kolegu ne verjamem vec prov velik odkar se mu je avto vzgal (lih neki z stromom:)))

IceIceBaby ::

pri izdelavi ohišji iz neprevodnih materialov je treba pazit da je vseen neki kovinskiga not. Drugač lahko pride do motenj plate in podobno. Fino je če je plata na originalnem kovinskem podstavku pa da s alu folijo stene oblečeš.

random ::

Kaksen les pa vi kej uporabljate za izdelavo ohisja?( bukev, smreka, iverka....)

8-)

TESKAn ::

Hja, odvisno, kako boš kišto pofarbu. Da bi enostavno par plahov skup zlimu, odsvetujem - pretežko pa še zvija se. Ostaneta torej iverka pa vezana plošča - iverko uporabi, če boš kutjo pofarbu z neprozornim lakom oz. čim takim, sam po moje je lepš vezana plošča pa lepo prelakirat čez, tko da se letnice vidjo>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sekundek ::

No ko boš pa ti mel na avtu pleksi šipo se pa javi. To ti je pa bučka stoletja. Če bi bla s pleksija ne bi bla cena 50k SIT. Pa resnično bi se zvila. Verjem da vem, ker smo mel na kombiju usipano šipo in smo dal pleksi. Je ratu ful zmučkan.

Eric Cartman ::

ma sekundek ce ti to men odgovarjas rajs se enkrat preber kaj sem napisu. pleksi in vzig avta je cist druga zgodba. ce si pa komu drugmu odpisal pa sorry sam se mi ne da se enkrat vsega cekirat.
btw. kje je tisti topic ko je en o opticnih vlaknih govoru? nikakor ne najdem
thnx
mum can I watch american gladiators?

sekundek ::

Ne replay je letel na Bungee- in ne na tebe. Sam trdi če je že kdo vidu avtomobilsko šipo iz pleksija da bi se upigala. Otrok.

Btw tale forum je tko glup, k sploh ne veš kdo komu odgovarja. Bljak. Tud smijliji so totalna beda. Bistvo je informacije ne pa neki dripci ko se režijo na 1001 način.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pleksi steklo (stranice in ohisje) za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
74602 (4395) MSI7
»

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

Oddelek: Loža
171686 (1388) TribesMan
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134474 (4079) Misty
»

Plexi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
266758 (4526) IR Babun
»

ohišje iz plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262829 (2512) Luka Percic

Več podobnih tem