» »

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

nikonezna ::

Torej, kje bi lahko dobil kakšen kos tako debele plošče pleksija najraje v Ljubljani ali na obali. Zanima me kolko bi približno stale...sej vem da ni zastonj, rabim pa cca 125 cm2.
Hvala za odgovore:P
brez podpisa

jjohny ::

Lahko tudi zlepiš tanjše plošče pleksija. Če potrebuješ dobro vidnost skozi potem lepljenje ne pride v poštev. Če zlepiš dobiš večji trdnost plošče.

lp, jani

humanoid ::

Kaj pa boš delal, da potrebuješ tako velik in debel kos plexi-ja?

šket ::

Predvidevam da bo to ohišje iz pleksija.
lp

nikonezna ::

he he...ne ne, ne bo ohišje...to je malce preveč dela....sam en dizajna za vodne bloke sem si zamislil pa bi rabil tako debel pleksi ker mam za naredit luknjo oblike U v njem, sam zaradi tega. Lepil pa ne bi, ker bi s tem povečal možnost da bi mi kaj puščalo...;(
brez podpisa

TESKAn ::

Gerbičeva ulica v Lj, čez cesto od študentskih domov, Plečko, se mi zdi, eno podjetje, ki se ukvarja z akrilnimi stekli. Tam dobiš zagotovo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TribesMan ::

Teskan ni Plečko ampak je Pečenko. In tam majo res skoraj vse od pleksija.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

humanoid ::

A to imaš kakšen nov "nezemljanski" procesor, da potrebuješ tako velik kos plexi-ja, ali boš naredil vodni blok za motor od letala:\ :\

swar ::

No ko je ze glih tema o plexiju odprta in se mi tudi prlizno ne sanja kok stane npr zadostna kolicina plexija za big tower ohisje.Taksna ohisja so v trgovinah kar posteno draga pa me zanima ce je plexi res tok drag...

morphling1 ::

Jep, kar drag je. 1m2 10mm pleksija pride tam okrog 10.000 sit. Glede na to da se že dobi nekatera lepo narejena pleksi ohišja za okoli 35k, boš težko naredil kaj ceneje, kaj šele brez vsake napake.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

ja ampak za midi tower lahko uporabiš 4mm plexi...zračunaj kakšno kilažo bi melo ohišje če bi mel 10mm plexi:)

morphling1 ::

To sem dal samo za primer, še vedno te material za normalno ohišje pride okrog 15k.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

ja res je ampak 15k pa že ni več tolk velik:)...jest se ga bom mogoče še clo lotu delat k bom faznga končal

vsi k mislte nabavlat plexi lahko informativno pokličete tud enga tipa v radomljah...cifra je v temi "cena plexi-ja"

btw...jest sm pr temu tipu zaston plexi dobu(58x36x4):D

TribesMan ::

HAHAHA 15k. Tud uredu material boš dobil, sam kako boš pa obdelal? Z ročno žago ne gre, verjemi z cirkularjem je svinjsko težko, reši te frezar al pa laser -> expensive... Pa kr 4mm uzem da se ti bo hitro zlomil. And by the way pleksi sploh ni težak. Ubistvu ma isto gostoto kot voda 1g/cm^3. Tak da pride moja kišta (velkost 45*50*22cm), ki je narejena iz 10mm pleksija težka okoli 9kg, kar je v rangu običnih kovinskih kutij.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

tribesman: obdelava je s "šniclžagco", 4mm je čist dovolj če ne mečeš ohišja po tleh:D in seveda morab bit debelina približno sorazmerna velikosti ohišja...teža je pa večja kot pri Al ohišju, navadna ohišja so pa itaq pretežka...ampak še vsen se mi zdi da je plexi ohišje težji kot navadn...seveda če je debelina 10mm...če maš slučajno kšno slikco jo prosm sm prpopej, ker je nism zasledu v galderiji:\

TribesMan ::

Slike so že bile objavljene na Slotechu, išči pod mojim imenom, postano pa je blo lansko poletje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

swar ::

Kaksne so pa kej temperaturne razlike med plexi in alu ohisjem?V katerem je bolj hladnejsi zrak sam tko informativno...Nekak mislim da je alu boljse...

TribesMan ::

Ni razlike, če maš kokr tolk dobro prevetreno, dva dodatna 8cm ventilatorja ma moja kišta in ni nobene razlike med kovinskim in pleksi. Nasploh pa je moja kišta skoz odprta, tako da...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi dobil material za kadi oziroma kadi za jedkanje tiskanin v vertikalnem položaj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111616 (1447) Brane2
»

Plexi ohišje načrt!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132139 (1684) OZZY
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306935 (6346) CaqKa
»

Pleksi ohišje: FAQ :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162609 (2317) TribesMan
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134482 (4087) Misty

Več podobnih tem