» »

Ohisje! need help

Ohisje! need help

«
1
2

ToMi` ::

hm situacija je taka :D rad bi si naredo svoje ohisje .. cisto vse od nule ..pa me zanima kje bi lahko se pozanimal o vseh merah pa to .. pa me zanima ce mi lahko kdo pls pls pomaga al pa vsaj usmeri na pravo pot ..tnx!

boštjan ::

kupi kakega rabljenega bigtower pa pol modificiraj

ToMi` ::

ma ce sem reko da hocem svojega from 0 ..sej sem pomislo na to .. samo hocem da bo res cist moje .. ker bo itak al iz "nerjavecega jekla" al pa aluminija :D samo neke okvirne mere bi rabo ostalo bomo ze nekak porihtali

boštjan ::

mere vzami ohišju,ki ga ma recimo kolega al pa se odpravi na thermaltakevo stran ali pa od čifteka in vzami tam dol mere

ToMi` ::

ok tnx ..bom pogledal malo okol kaj se da dobit ..ce nebo slo zagnjavim spet ..em zdaj pa me se zanima ce ma kdo kako resitev glede notranjosti .. nosilci za vse se dajo itak nabavit ane ?

kuglvinkl ::

Da bi sam imel tole, mi fali 400 Eur. Ročno izdelano. Ok, laserj je tut mel prste vmes :)




Po moje, če se že spravljaš delat popolnoma svoje ohišje, moraš zanemart mainstream. Ah ja, zadnjič je nekod stlačil P4 na 850E v ohišje od SGI O2 (malo večje kot toaster).

Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Uf tega sem pa že dolgo nazaj občudoval, enkratno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SkIDiver ::

ToMi` ne splača se ti izdelovat ohišje doma iz nule. Prvič ti ne bo tako funkcionalno kot drugič pa bi znalo bit malo ne preveč lepo na pogled na določenih mestih zaradi takšnih in drugačnih nezgod in napak pri obdelavi. Bolj pametno, da se malo sprehodiš po trgovinah in si kupiš eno ohišje. Jz sm se zanč sprehajal po BTC-ju pa sm zavil še v emporium v kletno pasažo in tam je ena štacuna z PC-ji. Imel so na ogled dva ohišja. Eden je midi tower točno tak kot si ga lastim jaz in je imel ceno lepih 13,700 sit z 300W napajalcem drugi je bil pa big tower in je bil 14.000 pa še neki drobiža. Notr ga sicer nisem gledal vendar mislim, da je od istih proizvajalcev. No moj ima polno bombončkov. Eden od teh je pladenj za osnovno ploščo. Tega samo staknem dol in snamem ven celo osnovno ploščo prav tako to storim z košaro za diske. Zadeva je zlo priročna in da boš kaj tako funkcionalnega naredu v domači delavnici dvomim. Za tist denar, ki ga boš porabil za izdelavo ohišja lahko kupiš ohišje v trgovini in ga predelaš v unikat po tvoji domišliji in ideji.

Blup ::

SkiDiver: mislm... ti si pa tut... če si človk hoče narest svoje oj+hišje in sprašuje za nasvet, zakaj pol tidaješ take odgovore?!? 8-O

Moj nasvet glede mer je tak (tko sm jst naredu).... najprej si ogledaš kje boš meu računalnik in kok velko stvar si lohka prvoščš... pol pa mal okvirno narediš obliko..... nato greš pa izmert komponente v računalniku... al pa če kje mere dobiš, so več al mn standardni... pol pa greš v kkšn program in mal premetavaš HW, do te mere da ti ugaja...

Ti pravš da bi naredu ohišje iz kkšnga pleha... no, v tem primeru se ti pol nosilce najbl splača s kovicami prtrdit gor (hladnimi, da ne bo kkšne pomote :D ), same nosilce si pa poglej v kkšno drugo ohišje in izmeri... niso težavni za izdelavo...

Lohke greš pa v take ekstreme k jst in vzameš za osnovni material 18mm iverko in jo pol oblepš še z 20mm zvočne izolacije... tm pa pol nosilce enostavno privijačiš v les...

pol pa seveda še ne smeš pozabt tečajev, da boš lahko odpiru ohišje po mili volji, pa spredaj kkšno diagnostično konzolo narest...

Vse skupaj pa probaj čimbolj izvirno narest in lepo oblikvt...

Blup
:\

ToMi` ::

Blup tnx! 8-)

koncno en ko me razume ne ..ja sej za obliko ni blema ane ..sej men ni vsec ce je neko okroglo ohisje ..sej bom vido ker za plac mi itak ni blema tak da bojo mere ob big towera al pa se mogoce malo raztegjene >:D eem ja bo mi foter naredo vse je v tej stroki tak da ni blema .. potem pa pride se spulirano lepo da bo kot ogledalo :D ja sej verjetno bom vse vzel kr iz tega ohisja ko ga mam zdaj nosilec za plato itd ..

alfarulz ::

Jest sem sam naredu ohišje iz pleksija. Popolnoma prozorno. Priporočam, da vzameš približno tako velikost ohišja, kot ga želiš (mini, midi, big), ga premeriš, malo razmisliš in paziš na konfilkte med posameznimi komponentami (npr. MB in 5'25 pogoni ali ventilator na spredni strani in 3'5 pogoni itd). Luknje, velikost in pozicijo razširitvenih rež na MB pa dobiš v "ATX formfactor" definiciji (v Googlu vtipkaš 'ATX formfactor' pa boš našel).
Nič težkega samo čas, potrpljenje in denar rabiš.

Alfarulz

ToMi` ::

hm evo mene back from school :P em ja itak ce ze nekaj delam bom naredo posteno torej bo kr BIG tower hehe no sej zunanje mere ze mam
Dimension: 470x 205x 670mm(DxWxH).
nekak tak bo priblizno ce ne bom pa se malo razpotegno mere >:D em ja edino za nosilce sej pravim si morem pogledat malo al jih bom preneso kr iz starega ohisja al bom pa nanovo naredo vse .. em se en blem mi je da bo pri zadnji strani kr precej zakomplicirano pomoje ..hmm we'll see

ilči ::

Jest se tut spraulam en ohišje nardit... Sej veste, u izi...

Sam me pa ful zanima kako kej z obdelavo aluminija??? S čim režeš, izrezuješ, vrtaš???

Kaj pa cene Al???

Se ohišje iz iverke ne greje preveč???
U izi...

Blup ::

Ohišje iz iverke se ne greje prou nč več kt pa, če je iz Al al pa kerga kol pleha... sam fora je v tem, da če maš tok debelo iverko, pa pol še izolacijo čez, da morš pametno prezračt to.... kar pa sploh ni problem...

Z obdelavo aluminija nimam izkušenj ampak za rezanje in vrtanje se uporablajo standardni svedri in žagce za kovino (morš ta najbl fino vzet za tanko pločevino oz Al)... drgač pa tlele na STju priporočajo enga iz Smlednika al kje že, k se ukvarja z obdelavo aluminija... kej zlo drago pa po mojem ni...

Tomi: za zadnjo stran je fajn če maš prejšnje ohišje tako, da ti gre kr cela zadnja stranica in plošča na kateri je MP vn.... če pa nimaš tko, se boš pa mal matru... ampak po mojem ni problema... izmerš lukne pa je... če je pa prekomplocirano oz premajhno kej zate, da izrežeš, pa neseš kkšnmu mojstru k ma orodje za to...

Blup
:\

ilči ::

U Smledniku???

Zakon!!!

Živim relativno blizu.

A pa je uredu prezračen, če je en vent. IN in en OUT???
U izi...

ilči ::

Še neki:
Sej sm že v eni drugi temi brau, ampak useen, kakšno izolacijsko peno?? Kje dobiti?? Koliko$$$

Pa da se res nič več ne greje??? Uredu to:D !
U izi...

Blup ::

Grel bi se zihr več kot tvoj ohije zdej in to zato, ker je čisto zaprt... ampak če čisto zapreš steklen/pleksi/Al/Cu/Ag/leseno ohišje in ga potem izoliraš se vse enako greje...

En vent. not in en vn... odvisn ker procesor maš... ampak če narediš, da ventilator, ki vleče nor spelješ direkt na hladilnik procesorja (s cevjo) ... za ventilato k piha vn pa uporabš kr od napajalnik, na katerga spet pritrdiš cev in odvedeš vn ... pol bi blo mogoče dost... odvisno od velikosti ohišja... pa fajn bi blo če bi zamenju vent. na napajalniku z vsaj 92mm ventilatorjem... :\

... če pa misliš navijat je pa stvar povsem drugačna... 3 not, 3 vn pa je :D

Smlednik ... tm nekje.. al pa Valburga... mal poglej po forumu...

Pen maš pa največ v Astri v jami ... men se zdi najbl optimalna una k je tko nekak naribana guma/pena pa je pol skupo sprešana ... 1x2 m x 2 cm = 3500 sit ... če pa po mojih temah mal pobrskaš boš pa hitr najdu enga k ti za 2500 sit ponuja....

.. maš pa še veliko vrst pene... sam se odloči... jst bom v notranjosti to uporabu... pol v dovodih in odvodih zraka bom pa probu poiskat kkšn "tepih" k ma čim dalše in goste "lase" in oblimu stene... da še mal zaduši zvok ventilatorjev... upam, da si predstavlaš kaj mislm...

Blup
:\

ilči ::

Sam ker fora:D :D :D :D !!

Zvočno izoliraš ohišje, pol pa fani vn pa fani not... :D :D :D

Sam maš pa svoje ohišje!:))
U izi...

Blup ::

Brez skrbi, da se pozna če izoliraš... če mal glavo uporabš in se posvetiš "izpuhom" lahko narediš skoraj naslišno zadevo!!!

Blup
:\

ilči ::

Bom se potrudu!:D :D

Bojim se pa, da ne bo zgledu kokr tist gor:D :D :D :D :D !

Bo pa kot ulit za na mojo polico!! :D :D
U izi...

Blup ::

Tistga uzgori se vsak, ki hoče tišino, na daleč izogiba!!!

Blup
:\

ilči ::

Samo, če ni že lep, je pa vsaj zelo zanimiv.

Glede hrupa .............. nevem.

Drgač pa drag $$$$$!

Še neki: sej so 2000 sit fani uredu, ne?
U izi...

Blup ::

Kok velk za 2000 SIT?!?

Kar se tiče cene/glasnosti so najbl ugodni Zalmani... je pa zlo odvisno kok se ti zadeve greje oz kakšn pretok zraka hočš met... zato, ko kupuješ ventilator, glej podatke:
- obrati
- glasnost
- pretok zraka (oz debelejši ko je, večji je pretok... po domače povedano :D )

Zalman 92 stane 1400 SIT in nrdi 20 dB škode tvojim ušesom pri 5V ... ampak na žalost so pri zalmanu skopi s podatki glede pretoka (če jih kdo najde jih bom veseu)
To je zelo ugidna varjata... mal poglej kaj se prodaja, kok jih mislš kupt (k če kupš enga, pol tistih par 100 sit nima veze) in kok prepia hočš...

Skratka... nč ti nism povedu :D

2000 SIT je kr dost... za to bi mogu dobit spodoben ventilator velikosti 80 in več...

p.s. Kaj ne veš glede hrupa?!?

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

ilči ::

Ja, jest sam hočm, da je zadeva čim tišja in čim hladnejša8-) !

Drgač bom pa zdej kupu 2100+ pa gor vulcanota 7+, pa sigurn bom sčasoma kkšn OC naredu (ne preveč):) .

Sej je dost 1X fan in, 1X fan out?

Za tistik par Xk tolarjev se ne bom sekiru! Čim manj hrupa, tem bolje:)) !

Pa ohišje bo zlo vrjetn iz iverke. Pr Al so lah sam problemi:\ ...
U izi...

ToMi` ::

ja sej .. nameravam celo zadnjo stran z vsemi odprtinami preneset v novo ohisje ker mi ni nekaj zajebavat se se dodatno .. sej gre iz tega ohisja vse odstranit sem pogledal tak da bo kr nekak slo pa samo zakovicit na novo ..al pa celo zavarit >:D ja sej nebom sam nic delal .. mam ze mojstra ko mi bo naredo vse ..samo vse mere rabim pa da mu nacrt narisem pa je to to .. bomo vidli kaj bo reko po prvih posvetih :D

Blup ::

ToMi': ti pa tut ne veš v čem je užitek :D ... misl, da daš drugmu delat... to ne bo nikol tko k boš ti hotu...

ILIC: glede unih pretokov zraka sm že najdu... je zalman zlo na dnu... ampak je vsaj pocen :)

Blup
:\

ilči ::

Ja Tomi!!
Kaj se pa to pravi?!

Morš use sam narest, ker drugač ni taprauga feelinga!

Ohišje potem ni tvoj plod!

:D :D :D :D :D Mal heca

Blup:\ : Potem ciljam na poceni tihe fane, ki imajo velik pretok zraka???!!! :D No sej, če odvzamemo atribut "poceni", bi se pa že kej najdl. Pol je pa že cena bliži mojim 2k (ali čez), kot tvojim 1,5k!

Sej ni panike!

Sam taprauga je še treba najdt.

Kako si pa kej zadovoln samo z 1X IN+OUT?? Premalo?? Dovolj??
U izi...

ilči ::

Mi lahko Blup prosim malo opišeš:

-kolikšen je dober (zadosten) pretok
-koliko dB je tih (sprejemljiv) hrup
U izi...

Blup ::

ILIC: Kako nej pa jst vem ker procesor maš, pa kakšno grafično?!? :D
... sej sm ti vse gor napisu... načeloma bi šlo... sam morš pazt kak nrdiš... 2 venta sta koneckonce kar malo... ampak če pametno delaš...

... hrup je odvisn od teg kok maš izolirano zadevo... ampak, da nemoteno spiš je fajno met kr krepko pod 20 dB... za čez noč ... podnevi pa ne boš slišal zadeve če bo okoli 20 dB ti bo disk preglasiu ventilatorje... disk po mojem poje pr cca 25 dB (kdr miruje) ... kar je pa nad 35 dB je pa že kr fajno glasno...

.. pretok je pa spet povezan s segrevanjem zadev v ohišju.. to pa je pri tebi očitno velika skrivnost, k nočš povedat kakšn računalnik maš :D

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

ToMi` ::

em fanta ne se razburjat 8-O ta mojster ko bo delal je moj foter tak da bom ziher skoz zravn stal >:D pa komandiral .. haha

Blup ::

Ne ne ToMi' ... sam al pa ne vela! :D

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

bf4ed ::

:D Jaz sem tudi delal svoje ohišje, samo pladenj in zadnjo stran za kartice sem vzel iz enega drugega.Ker se mi ni dalo še zajebavat z luknjami za plato pa kartice>:D .

No saj bom enkrat tudi to svoje napravil, samo te ko sem delal nisem mel časa.Sem mogel do LAN-a napravit.>:D

Celo pa je iz aluminija, saj ni še 100% gotovo, ali bo pošasi.Spravljal sem se delat od oktobra 2001 pa nisem mel sploh časa, potem sem se pa končno spravil delat in to je bilo novembra 2002:).

Upam pa da poslikam še ta teden.>:D

ilči ::

I got the point...

Drgac sm ti pa mal bl gor napisu, da bom (v roku enega tedna) kupil AthlonaXP 2100+ (ki ga bom sčasoma zmerno OC) in pa Radeon-a 9500 (če bo ratu softmod 9500@9700 - lucky me!!!). Tkole, no. To je moja bodoča:D "oprema".

No, sej. Bom dau pa 2X IN+OUT - ni panike.

Toliko več veselja pri vrtanju lukenj:D :D !
U izi...

ilči ::

Bf4ed: Hočemo popolno slikovno dokumentacijo ter popoln opis dela:D ! Ne prizanesi nam s težavami in ovirami na katere si naletel:D ! Kajti učimo se na napakah (najbolje napakah drugih :D :D :D )!

Kako maš pa kej temp. pa kolko fan-ov?

Drugače zadovoljen??
U izi...

Blup ::

JA sori.. sm spregledu un post... bo kr bolš če daš 4 ventilatorje.... pa pol magari kupš enga 120 pa ga daš na 80mm hladilnik... en pa nej bo >80 mm pa nej piha nekam okol plošče pa grafične...

... za vn maš pa pol od napajalnika, ki ti priporočam da ga zamenaš (zrd tišine) ... pa še enga nekje na vrhu napopi pa bo... pa kkšn potenciometer na 120ki ne bo škodvou...
... pa skratka... mal si omisl kak bi zgledal, pol pa še enkrat premisl glede zračenja/tišine...

Blup
:\

Blup ::

Zdej grem ap spat!!! :O

Blup
:\

ToMi` ::

Blup: .. mah sej bom kolk bo slo ... flexal bom ze sam >:D varit pa nekak neznam .. foter pa dela v tej stroki tak da ...:P

bf4ed: em gimme more .. povej kak si delal .. tvoje mere napisi pa poslikaj cimprej ja .. ker res rabim vsak nasvet ki ga lahko dobim :D

kuglvinkl ::

Pred časom sem imel idejo, da bi si naredil nekakšen rack za dve kišti.

Tole je skica:



Zakaj dajam to sem? Ker bosta dve kišti zaprti in brez dovoda hladnega zraka, sem načrtoval hlajenje z štirimi 120mm vent.., ki se sučejo pri 1000 RPM. Večji vent. premakne več zraka tiše...

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Kot pravim, skica, nedokončana, zadaj manjkata denimo dve luknji za da vent..
Your focus determines your reallity

bf4ed ::

Jao kak tema raste.>:D Ne da se mi tolko brat.
Ja slike bodo.

Na kratko:
Ohišje je odprto, napravljeno ja tak da ma 2 plošče 1spodaj in 1gori in skup zašraufano s 4 L profili AL.Cdromi visijo na 4 polkrožnih stebrih.Disk pa stoji na istih samo krajših stebrih.Nisem delal za navijanje(ali je pa malo navito:D ) ampak zato ker sem hotel točno tako ohišje da je odprto in brez stranic.
Idejo sem dobil samo tak en dan, tak da nisem nič od nikogar ideje kradel.>:D

ToMi` ::

kuglvinkl: zakaj pri hudicu rabis kaj takega ?? :\ em ja sej jaz tud nikomur nic ne kradem :D samo moje bo najlepse potem ko bo prislo spolirano pa bo ko ogledalo >:D hehe vi kr nasopajte ce mate kaj povedat bom zjutraj prebral ..ajde:D

kuglvinkl ::

Zakaj rabim to? Ker ne ribarim... Iz enakega razloga kot ti rabiš svoje ohišje. Štekaš?

Ampak, bolj ko gledam tisto kocko zgoraj, bolj me matra, da bi sam kaj takega naredil. Glede na konfiguracijo mojih soban.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

No jaz pa aluminij ne bom poliral, ampak brusil da bo mat.:D >:D

Aja saj nisem rekel da kradeš, samo povem da ne bo kdo rekel da je to že videl.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

TICKO ::

:P >:D Setujem ti da si naredis ohisje iz plexi stekla ker zelo noro zgleda js ga mam ze priblizno pol leta! notr mam 6 ventilatorjev pa v vsakmu kotu je ena modra ledica pa ful noro pride ko je use modro u comp.:D :)) 8-) ;)

ToMi` ::

kuglvinkl: ne se razburjat no :)) pac vprasam :\
bf4ed: jaz sem tudi razmislal da bi dal peskat .. samo mi ni tak kewl .. naj se sveeeti :D samo kdo bo prah brisal nevem >:D
TiCkO: nocem plexija .. negre se meni da se mi nekaj sveti po sobi pa take fore .. jaz samo hocem eno dobro kvalitetno in seveda unikatno ohisje 8-)

Blup ::

Ti čuj ToMi'.. jst bom pa kr špegu gor prlimu... bo zihr najlepš... mam slučajno en odvečn špegu... če bi ga pa kupu pa tut nebi bankrotiru...

Blup
:\

morphling1 ::

Kaj pa ko se ti bo sonce skozi okno odbilo od špegla v oči. bo pa full dobro :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

morphling1: a ti nimaš nobenga špegla doma, al se ti od vseh v oči sveti? :D
... ampak vseeno hvala za skrb za moje oči... ampak zadevica bo stala izven dosega šončevih žarkov... bo lepo na temnem pod mizico, kjer bo lepo tiho predla... :D

Blup
:\

ilči ::

Ja, pas da nauš špegla gor nalimu:D :D :D !

Veš kaj pa mene zanima?!

A dost ovira hlajenje, če imaš ohišje v obliki črke L (kot)???
U izi...

Blup ::

Zakaj pa mislš, da ne bom špegla gor prlimu?!? 8-O

p.s. kje si pa ti staknu obliko L?!? :D načeloma ni problem... sam morš pravilno usmert pol ventilatorje pa ja..

Blup
:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232086 (1798) markomad
»

Nov članek - Izdelava lesenih ohišij

Oddelek: Novice / Nova vsebina
253655 (3655) Blup
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452959 (1897) lukslo
»

SLK 800 Killer project started :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
907047 (4611) Keyser Soze
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103161 (2988) Blup

Več podobnih tem