» »

naredil si bom carbon fibre ohišje

naredil si bom carbon fibre ohišje

1 2
3
»

iskra ::

TNX vsem za pohvale :)

V kratkem pa se mi že obetajo nadaljnje modifikacije tega ohišja ;) Boste o vsem slikovno obveščeni v tej temi.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Golden eye ::

ej iskra. Mene pa zanima če daš vse ventilatorje na minimum če se ti diska kaj sliši??
A se ti res čist nč ven ne sliš?? :\ :\

iskra ::

Hmmm ... sm si mogu res vzet čas za ta experiment in premaknt par filmov po računalniku :)

Slišat ga je ampak resnično minimalno. Samo ko res hudo škrta. Če recimo zaženem kak program, ga je slišat. Med downloadanjem pa je šum minimalen.

Verjetno ni treba omenit, da so novejši diski veliko tišji ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

PersonaRudis ::

iskra: zelo lepo si naredil, čestitke

Zanima me nekaj (ko že maš nekaj iskušenj s karbonom). A se da to nardit na krogelno obliko. Ne mislim cevi, ampak nek krožni izsek, ko recimo neka kupola.

Microsoft ::

Mene pa zanima, kako se kaj obneseta ventilatorja na podnu ohisja?



Sam imam v nacrtu nekoc nekaj takega izvesti, vendar samo za en ventilator.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

iskra ::

V bistvu imam tam samo en ventilator (če pogledaš članek boš videl na eni sliki samo eno luknjo spodaj). Drugega sem dal pred disk. Če znižam spodnjega na minimum se mi začne grafična kartica gret ... ene 7°C se pozna :\ Pa tudi cel sistem se sploh segreje.

Vsake toliko ga moram malo očistiti, ker se nabere prah na mrežici.

Aja pa ohišje mora bit ustrezno dvignjeno ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Alex ::

ALo..

VSekakor pohvala, da si se sploh lotil tega projekta:D Nice zadev'ca.. bi pa rad videl kako zgleda zadaj pri izhodu za mouse, key, vga, .... na slikah je še odprta..

bye..
Go AMD Go!

iskra ::

In tudi bo še en čas ... Ne vem, če sm že omenu, ma sm pozabu zadnjo plošču v Lj. Na njej imam že zalimano tisto ploščico od matične plošče tako da brez te ploščice ne grem nikamor :'(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Boki_ ::

Ellow. Tema je že mal stara, sam bolje kot smetit forum še z eno novo skor enako. Mene pa zanima, če bi primlo lepilo(smola) da bi s karbonom sam prevlekel stranice sam za carbon look. Čez pa bi dal še plast ali dve stekla. Ohišje bi zbrusil, po potrebi speskal, pol pa nanesel plast stekla, nato karbona in še stekla. A bi prijelo al ka bi moral naredit, k za izdelavo karbonskega ohišja ni časa :S
I'm back

TommyBoy ::

Karbon in aluminij vem da ne gresta skupaj, ker nastane elektro erozija, se pravi karbon bi pojedu aluminij... Zakaj pa bi dal čez še steklena vlakna, raje jih daj pod karbon sam mislim da jin ne bo treba dat ker je že sam stranica ohišja dost močma.

Lahko pa nardiš celo stranico novo, uzameš primerno velik kos stekla, nanj položiš karbon in ga prepojiš s smolo, za ojačitev pa dodaš še nekaj plasti steklenih vlaken, pa glej da so vlakna v plasteh tkanine obrnjena pod 45 stopinj glede na spodnjo plast. Ko se stvar strdi, enostavno potegneš karbo dol iz stekla in pred tabo je popolnoma ravna in gladka plošča karbona.:D

Lp.-T.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Boki_ ::

Karbon in aluminij vem da ne gresta skupaj, ker nastane elektro erozija, se pravi karbon bi pojedu aluminij

Zato pa sm mislu dat najprej plast stekla, pol pa karbon in še eno plast stekla za zaščito.

Pa stranice se mi ne da na novo delat k niti nimam kej preveč časa zdej, zato bi sam prevleku. Zanima me sam kak bi primlo na Alu ohišje pa če bi ga kljub temu da bi dal spodi steklo pojedlo al ne.
I'm back

TommyBoy ::

Tist k sem jest delov ima tud najprej steklo pol pa karbon, bom dons pogledov če mi je aluminij kel pojedl.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

TommyBoy ::

Aluminija mi ni nč pojedl. Poglej na tale LINK, mislm da je ta druga puščica od zgoraj zanimiva zate.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Boki_ ::

Kak pa ti je primlo gor, a se kej lušči iz aluminija? Pa kak si nanašal gor?
I'm back

TommyBoy ::

Epoxi smola se drugače zelo dobro prime aluminija, tako da tu ni problem. Na aluminij s čopičem enakomerno in ne preveč na debelo nanesi smolo, nato položi gor plast steklne tkanine in jo s čopičem dobro pretapkej, še bolš pa je če uporabiš kak valjček, tako da je tkanina po vsej površini prepojena z smolo, hkrati pa ven izpodrineč vse zračne mehurčke. Steklena tkanina naj bo čim bolj fina, kaji z njo ustvariš samo zaščitni sloj ki preprečuje stik karbona in aluminija. Nato pa daj gor še plast karbona in ponovno dobro pretapkej da se prepoji s smolo, to moraš delat malo bolj ''na suho'', ko pa je plast karbona prepojena pa na površino nanesi še malo smole in jo enakomerno premaži po celi površini, tako da dobiš ''globino'', se pravi da končna površina ni karirasta zaradi tkanine ampak je lepo gladka in sijoča. čez karbon pa nikar ne daj še ene plasti steklene tkanine, ker boš s tem pokvaril izgled. :P
Jes sem to drugač prakticiral ko sem pri feltnah od avta (OZ Racing) odstranil palstično imitacijo karbona in nato gor dal pravi karbon. :D :D

Lp-T.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyBoy ()

Nejc Pintar ::

kakšne pa so cene steklenih vlaken?
Lahko je biti prvi, če si edini!

TommyBoy ::

Cene vlaken boš videl TUKAJ, kar pa ne pomeni da se jih nebi dalo kje dobiti še ceneje. Malo se pozanimaj, če v tvoji blizini kdo izdeluje kakšne izdelke iz takih materijalov. Pri jem bi te stvari dobil ceneje.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Nejc Pintar ::

kakšna izgledajo steklena vlakna, ker je razlika v ceni velika, zanima me tudi njihova trdnost. zanima me tudi, je boljše da je material težji ali lažji?
Lahko je biti prvi, če si edini!

V-i-p ::

Se oproščam, ker ker že kar nekaj časa ne spremljam zadev na področju hlajenja in bo moje vprašanje morebiti butasto, pa vendar: od kdaj za hudiča se pa napajalnik montira na sprednjo stran? Meni to deluje zelo smešno in si ne znam predstavljat, da bi imel napajalc na sprednji strani. Zakaj torej spredaj? Drugače pa pohvale, luštno ohišje!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DimmniBurek ::

Recimo nižje ohišje, ker ga daš v isti višini kot plato?!? NEvem, mojster iskra si je tako zamislu
There Is No Stronger Drug Than Reality
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karbonska cev - sendvič konstrukcija

Oddelek: Loža
396280 (4613) Brane2
»

Karbonska vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
66747 (4939) mihec87
»

Cena Pravega Karbona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
156548 (6198) Dr_M
»

Modifikacija [custom]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131970 (1565) PrimozR
»

Tenis lopar pocil - ojacitev z karboniskimi vlakni?

Oddelek: Loža
121799 (1510) PhotoBlaz

Več podobnih tem