» »

Shema za ir

Shema za ir

kalcek16 ::

Zanima me s katerim programom bi lahko krmilil pc z daljincem, če bi si naredil ir po tejle shemi. Aja, zanima me tudi če je nujno, da je tale ir sprejemnik gor (TSOP 1738) al dam lahko katerga druzga? A če dam katerga druzga al morm pol po kakšni drugu shemi delat? A je shema sploh uredu?

5er--> ::

Jaz sem naredil po the navodilih:
Link

kalcek16 ::

A ti lepo dela vse?

5er--> ::

Ja. Pa ne samo meni.

kalcek16 ::

no vidm da je ta shema še bolj enostavna, tako da bom kar po tej naredu. Zanima me če lahko tud računalnik prižgeš pa ugasneš? Aha, še eno pomoč bi rabu. Imam že en ir, ki sem ga dobil zraven tunnerja, ta ir ma na drugi strani jack priključek ki gre v kartico. rad bi ta jack odrezal pa it s kablom uporabil s tvojo shemo, pa me zanima kako naj vem kateri kabel je OUT, GND in VCC? Imam pa rdeč, beu in en kabelj brez zaščite.

Tugo ::

http://www.cesko.host.sk/girderplugin.h...

SFH5110-xx
xx= 36, 38 ali 40 (to so kHz)

sam sem ga kupil v HTE, cena par 100 sit (pod 250).

drugače pa vsem priporočam tole:
http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/Ig...

razlog: ko držiš tipko, ti prek COM porta zasede CPUja full. Prek USBja pa samo kakšen % CPUja (1-2).

lp, T.

Poldy ::

Mene pa zanima kakšna mora biti frekvenca ir sprejemnika - SFH5110-xx : xx= 36, 38 ali 40 (to so kHz), da zaznava televizijski upravljalec?

hvala.

Tugo ::

odvisno od modela, proizvajalca... če vzameš 38kHz bo še najboljš. Sony kokr vem dela na 40kHz.

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517113 (6080) sidd
»

Kako narediti IR+daljinec za PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18413611 (7105) TaBoLjI
»

Kje se da kupiti...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192068 (1843) Tito
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354366 (3332) msmiha

Več podobnih tem