» »

Kje se da kupiti...

Kje se da kupiti...

Tito ::

Zanima me, kje bi lahko kupil:
z-diodo 5,1V
ir-sprejemnik TSOP 1740
upor 3k3
Kondenzator 0,1 μF

Glede na to da je ic elektronika do 8 januarja zaprta in da v conradu tega nimajo (pravijo da sicer je dobavljivo toda šele v sredini januarja;( ) me zanima kje je še kakšna trgovina s to robo (cene niso tako pomembne...)?

the_unborn ::

HTE na roski

Tito ::

Zdej mi pa povejte, kaj je bolje da naredim...

Shema 1:



Na strani piše da potrebuješ:

1.) SFH 5110 38
2.) z - diod zpd 5,1V
3.) upor 3k3
4.) kondenzator 0,1 mikroF
5.) žica

Link:http://www.cesko.host.sk/girderplugin.h...
------------------------------------------------------------------------

Shema 2:


za to pa potrebuješ:

1.) SFH 5110 38
2.) 4.7 ľF electrolitic capacitor
3.) 5V 100mA TO-92 78L05 voltage regulator
4.) 4.7kOhm 1/10W resistor
5.) 1N4148 universal diode
6.) Little piece of wire

Link:http://www.manoweb.com/alesan/lirc/

Zelo lepo bi prosil, če bi mi svetovali, saj grem danes:D vse nabavt!

MadMax ::

Shema 1 mi z 36kHz SFHjem dela odlično.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tito ::

Ali lahko preveriš če so vse sestavine:8) točne, da nebom vse kupil in nato nebo delovalo...

Hvala!

Kaboom ::

Tito - oprosti da ti ne vrnem mejla (OS mi je padel, pa ne vidim mejlov - zdaj sem bral s telnetom...)

za trgovine v okolici pa povprašaj kolege, nekje bojo verjetno meli vse to... (čisto vse garantirano dobiš iz stare televizije ali radio, videorekorderja ki je imel daljinec (razen com konektorja))

če je narisano takšno vezje potem verjetno dela. jaz mam narejeno po prvem.

ps - naredi po shemi 1. ker je manj kompliciranja.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Tito ::

Z gliderjem mi ne dela;( :'(
Nevem kaj bi bilo narobe in vse naredim kot je treba in nič... spodaj mi lepo piše da je stvar uklopljena toda nič ne prepouzna dalinca pa če tipkam v 100...

TESKAn ::

- Poglej pine na senzorju. Meni se je zgodilo, da so pini na senzorju drugače razporejeni, kot na načrtu. Potem sem se pa po glavi tolkel, zakaj ne dela...
- Če imaš univerzalen daljinec, dej iskat frekvenco. Ko ti začne ikonca od girderja utripat, pomeni, da oddaja na pravi frekvenci.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tito ::

Ali je mogoče, da sem pri lotanju preveč segrel dioda al pa kej, ker so bile kar precej vroče (sicer stajal se ni nič:\ amak...)

Lohk ga tut skeneram, če hočte...

LP

l-note ::

Probi programček WinLIRC. V njem je tud ena funkcija Raw Code, s pomočjo katere lahko hitro ugotoviš al stvarca dela ali ne. Ko klikneš na to tipko se ti odpre eno okence. In v tem oknu se začnejo pojavlat različne cifre, če zazna, da kakšn daljinc v bližini kej oddaja.

l-note ::

Pa še to:
Jst sm najprej tud delu vezje po taprvem načrtu in NIKAKOR ni delalo. Tud moj frend je po njem delu in mu ni uspel nč narest.
Pol sm se pa odloču za enga druzga, k je ubistvu skor isti tistmu tadrugmu, k si ga ti navedu. (Samo eno diodo ma še več).

Kar se pa tiče software-ta, jst z WinLIRC-om programiram tipke dalinca (da računalnik sploh ve, če sm kej prtisnu), z Girderjem pa določam kakšno vlogo bo imela katera od tipk.

Še kej vprašanj, težav?

Tito ::

Uno z univerzalnim ne dela.

TESKAn ::

Kot sem že povedal, možno je, da so pini na senzorju razporejeni drugače.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tito ::

Kako naj ugotovim katere so prave?

TESKAn ::

Hm, poglej, ker senzor imaš, potem pa poiščeš na netu datasheet tega senzorja. Gor more pisat ker pin je za napajanje, ozemljitev in signal...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tito ::

TESKAn ::

Če si naredil po shemi ena, potem so pini, kot kaže, narobe povezani. Poveži takole:

------- Vcc
|511x|- Out
------- GND

Upam, da je prov izrisalo:).
Se pravi da le zamenjaš Out in GND pina.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tito ::

Zanima me, če je kdo pripravljen narest to zadevo, tako da mu jst pošljem v koverti vse potrebno + 1000 SIT za delo in nato mi delujoče pošlje nazaj... Vse sem kupil dvojno za primer če nebo delovalo :)) ...

Če je kdo zainteresiran...

DSmidgy ::

Stvar ni tako komplicirana pomoje da nebi znal sam. Samo pazit moraš kako obrneš kondenzator (če je tak, da je na njem označena polariteta - ponavadi 0 - samo raje počakaj da ti odgovori en štromar) in kako obrneš diodo.

Tito ::

Glede na to da bom potreboval 3 take stvarce bi bilo najbolje da bi mi eno nekdo naredil potem bi pa ostali dve naredil sam. Tako ali tako ne morem lotat dokler si ne kupim manjšega lotarja al kako se reče:8)
Ker sedaj posredujem veliko prevelkega in težkega, tako da se bojim, da nedela ker se je dioda preveč segrela. Tako da bi do takrat mi že kdo poslal in še 1000 aka bi zaslužil, zdi se mi, da se bi to splačalo... Več pa se že meni ne izplača.

Hvala za vse napotke...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR Controller

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51098 (1097) Azrael
»

Popolni IR sprejemnik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
206495 (5164) TheHijacker
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517114 (6081) sidd
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332352 (1860) msmiha
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354366 (3332) msmiha

Več podobnih tem