» »

Pisanje novic

Pisanje novic

MRB0rYS ::

Ne se jezit, ker sprašujem kar je bilo že verjetno ogromno napisanega, ampak enostavno se ne znajdem. :\

Preiskal sem že ogromno pa vseeno, zadeva je sledeča.

Imam stran narejeno v php in bi rad naročnik imel gor novice in dokumente ki so javno dostopni. Ampak tako da bi novice sam pisal, ter datoteke dodajal sam preko strani v bazo, drugega ne rabi.

-Novice sem zrihtal, s pomočjo 3delavnice, ki se nahajajo gor, vendar me moti vmesnik za pisanje ker nima urejanja, recimo krepko pa na sredino itd. Ker ko bo pisal bo verjetno lažje in bolj pregledno če bo imel tudi to. Verjetno je kje kakšen javascript ali kaj podobnega, zato sprašujem kaj je trenutno najbolje. Tale tu ko pišem not je kar vredi, smeškov sicer ne rabi ampak vseeno.

-Dodajanje datotek pa na žalost ne najdem s čem bi si pomagal. Tako da bi se on prijavil, potem bi pa imel možnost dodat en wordov dokument, mal opisa zraven in možnost downlowda potem. Ali poznate kakšno takšno skripto, verjetno ja ampak tako ki je zelo dobra pa enostavna za uporabo.

Ostalo je samo predstavitev, uzadi pa je baza tako da to naj nebi bil problem samo nevem kje naj najdem potem bom že nekak apravil not.


V naprej se najlepše zahvaljujem, ker vem da znate pomagat.
b0rys

root987 ::

Za dodajanje datotek ter opis: narediš obrazec za upload datotek ter še obrazec za opis, ki ga lahko shraniš v bazi ali v flat fajlih. Kar se tiče pa urejanja novic - mal se poigraj z html-jem in tabelami/css-om če te dizajn muči.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

MRB0rYS ::

Hvala za odgovor root, sam zame je defenitivno premalo. Mal sem pregledal bom sprobal, če mi bo slučajno uspelo. Sam a ni nikjer kaj že naretega ki lepo funkcionira.

lp
b0rys

goba ::

Poglej malo TULE.
TU pa je ena ze narejena skripta.

lp,
goba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goba ()

MRB0rYS ::

Lepo od vas, počasi bom na pravi poti.
Toda še zmeraj me muči glavno, kar bi jaz rad. In sicer ko datoteko uploadam da bi imel možnost zraven napisati komentar kaj je to za ena datoteka.
Poleg tega nisem še nikjer zasledil skripte, ki bi mi te opise in linke do datotek izpisalo, to je verjetno download script al neki tazga. Saj kar pošlješ v bazo je potrebno tudi dol dat in videt kaj to je.

No to mi še zrihtajte pa bo perfektno.

Za novice pa rabim točno takole skripto (alpa vsaj približno dobro), ko zdajle not pišem vnossporočil.shtml - tako je tukaj naslovljena na slo-techu.
b0rys

root987 ::

No to mi še zrihtajte pa bo perfektno.
Kaj ko bi ti sam malo pogledu kaj smo ti dali, si vzel v roke kakšno knigco pa z malenkost truda sam naredu to?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

MRB0rYS ::

Jah ROOT, saj veš kako je to, ko se učiš morš spraševat kot majno dete. Šele nato rataš zares dober, ne pa kar neki po svoje pol rataš pa slab, pa misliš da si dober.

No hvala vseeno, bom že probal sam, če mi pa kir kaj svetuje pa tudi nebom jezen.
b0rys

root987 ::

Če si začetnik, ti branje knjig sploh ne škodi. ;) Osebno (pa Ziggga bi tut predlagu [:D] ) priporočam tole. www.php.net je seveda tudi večen vir informacij o posameznih funkcijah ipd. Predvsem pa preizkušaj - pa ne delaj sistema za prijavo pa pisanje novic če še while ali if stavkov ne poznaš v redu. ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Ziga Dolhar ::

root, si že vidu kje tole 3. edicijo?
https://dolhar.si/

MRB0rYS ::

Jaz sem tak, da ko mam enkrat dobro kodo sam da mi je všeč, pol jo že spremenim pa oblikujem, tako da je takšna kot jaz hočem.

Zato pa sprašujem kje je kakšna res dobra koda pa seveda zastonj, ki jo poznate in uporabljate, saj ni teško povedat ne :\

lp
b0rys

njok ::

Skrat ::

Toplo priporocam Index of /
Free software is a matter of liberty, not price.

MRB0rYS ::

Joj thnx Skrat to sm rabu ja.
b0rys



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSCommerce nastavitve (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Izdelava spletišč
62452032 (19183) Skarabej
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814669 (8075) Revenant
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304048 (3461) snow
»

Upravljanje s spletno stranjo

Oddelek: Izdelava spletišč
81849 (1630) MRB0rYS
»

Črv Santy.A preko napake v phpBB briše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
737283 (7283) *******

Več podobnih tem