» »

Kirlianova kamera

Kirlianova kamera

OverDoze ::

Kako deluje, za kaj naj bi bila prvotno namenjena. Uporablja se jo za snemanje "aure" in me res zanima kaj je fora unih barvnih slik in kaj nej bi tist predstavlal.

Tuki nocm nc razpravlat o "auri", k me res ne interisira...rabm vedt sam o kameri.

Ce kdo ve kej, nej pove kej :).

P.S.: Neki sm ze sprasvou u Lozi, v temi izpred 3 let...sam ni blo nubenga odgovora.

Stepni Volk ::

http://www.kirlian.org/, BTW Google vse najde ;)

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OverDoze ::

Zgooglu sm že, sam nikjer nism najdu tistga kar sm hotu (sm premau brsku :\)...sam že zlajnane zadeve...da kao slika življensko energijo in ene aure in tak shit...

Na wikipediji je ze bols...sam jst se dej nebi znou s svojimi besedami povedat enmu...kaj TOCN snema, in kako deluje.

Zato sm se obrnu na ta forum...k sm mislu da kdo tuki to ve, kokr sm prebrou uno temo o aurah iz leta 2001 na temu forumu, Povezava, se mi je zdel da bi kaksn Thomas al pa Marjan kej znala povedat o temu :)

Lp.

Gemm ::

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/.
Heh, dejansko mamo tako zadevo tud na FRIju.

podtalje ::

Naj še jaz povem moje prvoosebne izkušnje s to kamero.
Moram povedati, da me z znanstvenega stališča ni prepričana.

Poenostavljeno povedano naj bi zadeva prikazala sliko razelektrenja.
Glavna pomankljivost je bila, da je stvar ZELO občutljiva.
Že slikanje iste stvari je dalo mnogokrat različno sliko, ko pa slikaš
sliko prstov na roki, pa je že minimalen premik pomenil pomenil
povsem drugačne rezultate.
Tudi ostala znanost, ki interperetira slike, je bolja na nivoju astrologije
in numerologije kot pa kakšne dokazljive znanosti.

Stvar je zabavna, vendar ji jaz iz stališča eksaktne znanosti kakšnega večjega pomena ne bi pripisoval.

sieagel ::

seveda je slika vsakič drugačna. Saj se tudi recimo tvoje počutje vsak trenutek spreminja, vsak gib pomeni pretok energije, takšne in drugačne, da ne bodo po meni spet skakali z dokazi, ...; dejansko pokaže stanje življenske energije v tistem truntku kot je posneta. Ne splošno stanje posameznika. Zato podatki so vedno drugačni.

JanK ::

seveda je slika vsakič drugačna. Saj se tudi recimo tvoje počutje vsak trenutek spreminja, vsak gib pomeni pretok energije, takšne in drugačne, da ne bodo po meni spet skakali z dokazi, ...; dejansko pokaže stanje življenske energije v tistem truntku kot je posneta. Ne splošno stanje posameznika. Zato podatki so vedno drugačni.


Torej se kovancem iz sekunde v sekundo spreminja pocutje? Sem pa vedno mislil, da so kovanci neziva narava...

Okapi ::

Kdor je že videl Kirlianovo kamero v živo, ali jo je celo sam naredil (je čisto preprosto, narediš jo v pol ure), dobro ve, da ne vidiš nobene avre, ampak samo stotine malih iskric, ki preskakujejo med prozorno ploščato elektrodo in prstom, kovancem, listom ali karkoli pač položiš gor. Ker fotografiraš z dolgim osvetlitvenim časom, se iskrice zlijejo v "avro". Skratka, nateg.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

VesnaH ::

Najbolje je, če se avro naučiš sam gledat. V bistvu je težko dojemat, ker vsaka plast gre do telesa, vsaka plast skozi drugo. je pa lepo gledat brez kamere, s prostim očesom, ker lahko vidiš različnost struktur. vsak plašč je namreč iz drugačne strukture in na drugi dimenziji. Ampak vsak jo lahko vidi. Ni potrebno imeti posebnih sposobnosti.

Gemm ::

Predvsem se da odlično s to kamero videti 6 let stare teme na S-T :)
Ni fora te kamere da zajame neko sliko ki bi kaj povedala. Fora je, da potem ti to nekdo interpretira na svoj način. Kar v bistvu pomeni da ti pove svoje mnenje, ki ga "utemelji" s sliko. Če ni jasno, kaj slika predstavlja, je kakršnakoli interpretacija verjetna. Kar ni nujno slabo, ko rabiš komu kaj dopovedati :)

eudaemon ::

Kot bi nekdo napovedoval prihodnost s pomočjo kavne usedline...

Vrli gospod profesor, ki se sicer na neki naši fakulteti ukvarja s tem, uporablja metode strojnega učenja (eno izmed podpodročij umetne inteligence) za takšno prerokovanje. K sreči preslepi le redke. Vedeževalec ostane vedeževalec, tudi če si nadene najmodernejša oblačila.

@VesnaH:
Avra ne obstaja, tako kot tudi ne neka "življenjska sila". Doktrina vitalizma, ki je govorila o takih rečeh, je že kako stoletje mrtva oziroma vsaj odkar smo iznašli molekularno biologijo, genetiko, sistemsko biologijo in druga področja bio. znanosti, ki izjemno dobro pojasnjujejo dogajanje v naših telesih.

Okapi ::

Vrli gospod profesor,
Poznamo mi Kononenka;) Na žalost ne preslepi tako zelo redke.

O.

gruntfürmich ::

Kdor je že videl Kirlianovo kamero v živo, ali jo je celo sam naredil (je čisto preprosto, narediš jo v pol ure), dobro ve, da ne vidiš nobene avre, ampak samo stotine malih iskric, ki preskakujejo med prozorno ploščato elektrodo in prstom, kovancem, listom ali karkoli pač položiš gor. Ker fotografiraš z dolgim osvetlitvenim časom, se iskrice zlijejo v "avro". Skratka, nateg.
O.


nateg morda glede pomena, fizikalno nikako ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Glede namena in razlage, da vidiš avro. Kot naprava za gledanje iskric pa seveda deluje.:P Verjetno bi se dalo celo kaj koristnega početi, recimo meriti vlažnost kože.

O.

gruntfürmich ::

Glede namena in razlage, da vidiš avro. Kot naprava za gledanje iskric pa seveda deluje.

O.


ne gledajo se iskrice, pač pa sevanje, ki povzroči ionizacijo natrija, ki ga oddaja neka stvar.
in če se temu reče aura, je to pač kamera za gledaje aure...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Naredi si Kirlianovo kamero, pa boš videl, kaj se gleda. Je pa seveda odvisno, kakšno frekvenco in napetost uporabiš ter kako to fotografiraš.

Na začetku tega videa se lepo vidi, da so iskrice.


V živo se to vidi še precej bolj razločno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

eudaemon ::

Okapi:
Poznamo mi Kononenka ;) Na žalost ne preslepi tako zelo redke.
Oh well, žal imaš prav. Intelektualni nivo v današnjem svetu je res nizek... :/

Se pa ob tem sprašujem, kako naj bi profesor, ki celo v tako preprostih rečeh, kot je snemanje avre s Kirlianovo kamero, ne vidi očitne resnice, vnesel nekaj reda v tako veliko in zmešnjav polno področje kot je kognitivna znanost, s katerim se profesionalno tudi ukvarja...

l0g1t3ch ::

Eh njegova predavanja so zadnja leta samo še eno jamranje o karmi in pokvarjenosti ljudi. Nam je recimo dajal ZDA in Busha kot prispodobo zla :))

gruntfürmich ::

Eh njegova predavanja so zadnja leta samo še eno jamranje o karmi in pokvarjenosti ljudi. Nam je recimo dajal ZDA in Busha kot prispodobo zla :))

bi se kr strinjal s tem... sploh v sloveniji je folk postal zlo zabit in pokvarjen!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Na predavanjih naj prvo spodobno spredava snov, potem pa pridejo na vrsto še ostale stvari.

Pyr0Beast ::

Bah, VN vir in dovolj dolga osvetlitev. Že sam sem se igral s tem. Edino kar je potrebno je dokaj nizek šum kamere in velika svetlobna občutljivost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Jaz sem nekoč davno uporabil kar avtomobilsko vžigalno tuljavo, jo priključil na 12 V transformator (se mi zdi da od vlakca), vzel dve šipi iz okvirjev za fotografije, iz alufolije izrezal okvir, ga dal med obe šipi, mednju nalil še tanko plast slane vode, vse skupaj priključil na cinšpulo in voila, Kirlianova kamera je bila narejena.

Ni bila sicer idealna, ker je za moj okus malo preveč streslo, če si dal prst gor, za liste in podobne zadeve je bila pa odlična.8-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Evo, še slikica, za boljšo predstavo. Slano vodo sem med šipi nalil, ker sem uporabil navadno steklo, ne prevodnega. Pa namesto bakrene folije sem uporabil aluminijevo.



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Timurlenk ::

jaz imam isto napravo kot v dbz

da pred fajtom sčekiraš moč nasprotnika

jzgorisek ::

Kaj će avra navsezadnje ni nić paranormalnega ali spiritualnega, ampak je navaden fizikalen pojem. Energetsko polje, ki ga naše telo definitivno oddaja. Pozabili ste dragi moji da većinoma ćlovek ne živi v fizićnem svetu ampak nekje vmes. Tri ćetrtine tega kar se naućiš je delovanje med razlićnimi idejami ćloveka, od vere do ekonomskega sistema. Nić od tega ne obstaja, sestavlja pa većino tvoje interakcije v svetu. Kako lahko kdorkoli trdi da potemtakem naša psiha nima fizićnega vpliva na "realni svet".
Preprićan sem da je većina rećenega o paranormalnem take ali druge vrste pomota ali odkrit nateg. A že samo majhen košćek ki bi bil resnićen bi spremenil naše dojemanje delovanja ćloveka v njegovem okolju. Edina resnićna težava je v tem da se rezultatov ne da ponavljat, ergo ni eksaktna znanost. Ampak vse od avre do skupinskih miselnih projekcij je do neke mere dokazljivo. Pazljivo izbiraj ćemu ne verjameš. Ne meći vsega v isti koš

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

lonz ::

ti, a v tvoji matrici se pa samo ć uporablja a ne. pa velike ćrke so takole za hec...
...arrrrrr, shiver me timbers...

detroit ::

gruntfürmich je izjavil:


nateg morda glede pomena, fizikalno nikako ne.

se strinjam, pač neka energija (električna "napetost") ipd
Skero

jzgorisek ::

:)
ne dela obićan ć
treba novo tipkovnco


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativne znanosti ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
382798 (1865) Double_J
»

Občutek, da te nekdo opazuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
727728 (5336) antonija
»

aura (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1267656 (6341) gzibret
»

psihokineza

Oddelek: Loža
385891 (5151) n2lisjak
»

Reiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816201 (5232) Elemen_T

Več podobnih tem