» »

120 ur brez spanja

120 ur brez spanja

«
1
2

]ViRiana[ ::

Marko Potrč z radia Center (Maribor) bo konec novembra podiral svetovni rekord v najdaljšem moderiranju. Pred mikrofonom bo tako kar 120 ur brez spanja, kar je nekaj ur več kot trenutno veljavni tovrstni rekord. Zanimivo, ni kaj. Meni gotovo ne bi uspelo.:\
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

Groovy ::

Huh... prej bi mi ratal obratno (120ur spat) :P ;)
I am the captain of my soul

Gapi ::

Groovy: Verjami ne bi ti uspelo. Ker bi moral konzumirat vsaj tekočino vmes.
No person is rich enough,to buy back his past.

Witboy ::

Gapi: bi mu uspelo... si slisal za infuzijo?!? :D

Buggy ::

Ma kaj je ljudem s temi norimi podvigi. Komu hocejo kaj dokazati - menda ne sebi? Mislim da se lahko potrjujes, tudi kako bolj konstruktivno.

frenk ::

take podvige se grejo taki ljudje ki so nesposobni in se ne morejo dokazovati drugače, pol se pa dokazujejo v tem kdo je bl prf*****:D...mah ne sej faca...upam da mu bo uspel

Vikking ::

spet eden dolgocajtnež, ki ima cajta preveč in neve kaj bi sam sabo in se spravi neumnosti delat, ki nobenga ne ganejo niti ne zanimajo!!!!!

koga briga če ne bo spal 120 ur!!!

madmitch ::

120 ur brez spanja je rekord????? Upam da je to hec. Ekipa stroja marsikatere ladje je to že naredila, ko je sredi morja kar resnega na glavnem motorju šlo k vragu. Torej je ta rekord prekleto za lase privlečen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mare_ ::

Ne, on bo 120 ur sedel pred mikrofonom in nakladal ;) Oz. vsaj tako sem zastopil viriano.

Keyser Soze ::

5 dni? Kdo ga bo pa prenašal cel čas??

Drugače pa pomoje bo zanimivo 3 ali 4 dan. Ko bomo zjutraj slišali samo še smrčanje po radiju.:D

Hair ::

Po moje pa da je to bolj kot zanj, reklama za radio, in da bo za to mastno plačan.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

leonius ::

Moj kolega je nekje na nekem geek forumu izbrskal, da nekateri živijo tako da na vsaki 2 uri 15 min spijo, nimajo pa običajnega 8 urnega spance.To počnejo skoz, no, on je zdržal par dni. Upa kdo to prenest v stalno prakso?:)
IMHO

Taras_Bulba ::

mhm, Leonardo da Vinici je to prakticiral.

BigWhale ::

Jaz sem slisal, da je bil to Einstien...

No mogoce sta bila oba... Ali pa tudi nobeden :P

Dr_M ::

jest sm do zdej zdrzu 40h brez spanja najvec. mogoce bi se ene 5ur lohk zdrzu, sam kej vec pa ne...:)
120ur se mi pa zdi mal pretirano...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

overlord_tm ::

In ta tip je vseh pet dni imel za kosilo raznorazna poživila, pil pa je koncentrirano Coca-colo.:D :D :D

Tic ::

Jaz sem sem zdrzal od petka od 7ih zjutraj do nedelje do 7ih zvecer brez spanca. Pa si preracunajte :D
persona civitas ;>

profii ::

pa liter kave na uro proti koncu...

SleepLess ::

ja pac pijes sharke in coca-colo :D. Je pa to kar nekaj 120h, pomoje bi jaz sam zdrzal okoli kaka cela dva dni (48h). Bi pa blo zanimivo ga videt ce bi tale clovek poleg se fizicno garal kaka dva dni. Pa naj potem zdrzi brez spanja :P

Stallone ::

Heh, na maturancu smo spal vsega skup 15 ur ;)
Power is nothing without control!

[BeN] ::

nam so že v OŠ neki govoril da je pač nekje neka ženska ki sploh ne spi... podnevi pač dela karkol pač dela normaln človek, ponoči pa šiva pa plete... tak da... who knows
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

lopov ::

Mnja ... 120 ur je 5 dni -- v prvem letniku faksa sem prevec zabusaval in sem na koncu v 6 dneh risal, risal in risal ... V tem casu sem spal vsega skupaj 8 ur (pa kaksno urico kadar sem cakal). Red Bull in podobne zadeve se niso bile tako razsirjene in sem pil jegra z jabolcnim in pomarancnim sokom.

A najhuje je bilo po koncu, ko sem sicer zelel spati, pa enostavno ni slo. Trajalo je se par dni, da sem si normaliziral ritem, se spocil in koncno spet normalno spal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

SodVina ::

frend je tovornjakar. Pa imajo neke nikotinske tablete, al kaj jest vem kaj. Je reku, da je bil zaspan, da tud gledat ni mogu vec|O , pa je vzel dve tableti in jih poplaknil z red-bullom. Dva dni je se zdrzal brez problema.:)

to mora bit full dobro za organizem, pa za policaje tud, ko ugotovijo, da vozis ze tri dni nepretrgoma.:D

neoto ::

Nam je prof. za biologijo na gimnaziji rekla, da lahko člov. telo (oz. možgani) zdržijo največ 72 ur brez minute spanca, potem pa se jim zmeša (in crknejo, ker pride do poplave neurejenih informacij... al neki tazga)..
...Res pa je, da lahko z meditacijo močno skrajšaš potrebnih 8 ur spanja na dan...

Hair ::

Nikola Tesla je spal 2 uri na dan, drugače pa skoraj nepretgoma (psihično) delal.

Omeniti pa velja še Jureta Robiča, ki je v 5-ih dneh spal le 7 ur, drugače pa klologonil čez Ameriko.

Bob Rock ::

neoto: to je prav po defaultu dolocen u telesu na 72 ur al kak? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Kaufmann ::

Jaz sem pa slišal da človek v povprečju po 9 dneh budnosti umre.
ni podatka

jurre ::

Stallone
Heh, na maturancu smo spal vsega skup 15 ur ;)


a clo tok? :D
pri nas, jaz prvi dan nic (ne mores na busu:\), drugi in 3 dan ene 3 urce, in zadnji dan 2 uri (ravno od 7h zjutraj do zajtrka do 9h:D, potem spet pokonci do pol 3h zutraj, do busa (spal 2h med voznjo), doma pa spal od 6h do 12h) pa nisem bil noben dan nic zaspan cez dan
na nestu sem pa zdrzal celo noc (malo me je hotelo zmankovati v soboto okrog 10h, 11h) potem v soboto ponoc sem sel pa malo spat ob 2h zjutraj
aja, nikjer nisem pil kave, ne na maturancu ne na nestu :D

ce pa un hoce rekord podirat pa naj ce mu pase8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Phil ::

Tukaj piše da človek po 264 urah brez spanja umre. Je to res? Mi sploh ni jasno od česa(zakaj) bi umrl.
LP

jest10 ::

Ne no. Kaj pa če je 266ur?:\

BigWhale ::

V resnici je 256 ur, potem se pa stevec okrog obrne, ker je samo en byte rezerviran...

;>

CCfly ::

Se pravi crkneš ko se overflow flag na 1 postavi ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tarzan ::

Tako je, in tako bo ostalo vse dotlej, dokler ne nadgradimo BIOSa.
Takorekoč imamo vgrajen Y2K bug na drugačen način ;) .

Morda je pa to samo shutdown samokontrola, če se pokvariš, se po
času X samodejno ugasneš. Med spanjem se izvaja kontrola bistvenih
funkcij, in če kontrola ne steče pride do avtomatičnega restarta >:D .

Tear_DR0P ::

No kar se tiče tega kolk kdo zdrži brez spanja so delal naziji poskuse med WWII. In je 72 ur povprečje osebe. Po tem času so ubogi židi umrl. Ampak tle govorimo o ljudeh ki so jih izbral in šolal za te poskuse, poleg tega niso dobival nobenih stimulansov, jedl vojaške obroke in delal kot vojaki!. Njihova fizična sposobnost je morala bit prbližn enaka nemškemu vojaku. Hotl so preverit, kaj vse lahko svojim dajo za delat. Stvar je proofed kolkr jst vem. Po googlu pa nej kdo drug dokaze išče.
Sm pa tud sam spravu skupi bedenje od petka od 5.00 do nedelje do 21.15 :) brez kave, s polno alkohola:D, od 140 ko smo probal, je to ratal samo ene 3 :) Dijaška organizacija Slovenije rula :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

> Dijaška organizacija Slovenije rula :)

Ja, poskrbi za prave vrednote mladine ze zelo zgodaj!

Jackal ::

V resnici je 256 ur, potem se pa stevec okrog obrne, ker je samo en byte rezerviran...


Ko hodiš pa spat je pa watchdog nastavljen da ti števec resetira. :P

PrimozR ::

Dvomm da tut 24h zdržim...

|CyGNUS-x ::

no 24 ur ni problem. Sploh če je družba fina in gajba piva po komadu...

Preizkušeno
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Phil ::

Tistih 264 ur je povprečje tako da nehajte z bedastimi (nevmesnimi) pripombami.
Mi pa ne uspe najti nobenega edu linka, ki bi zadevo podprl.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

neoto ::

Baje je bila to metoda kitajcev za mučenje ujetnikov. Niso jih pustil spat in baje po povprečno 72 urah so jim možgani odpovedali...
Zakaj? Saj zaradi česa pa sploh spimo? Kakor sem jaz slišal, nas večina ljudi ne obvladuje svojih možgan v globino (ne obvladamo našega "strojnega jezika" :) in zato nam spanec omogoči, da večino sprejetih informacij v času bedenja, med spanjem shranimo na primerno mesto (posledično so tuki sanje).
To kar sem napisu sem samo slišu, nimam nobenih pisnih dokazov, tako da me ne za besedo držat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Backup22 ::

!20h še gre... Nekje sem prebral, da imajo Navy Sealsi v "hell weeku" na voljo 4 ure spanja, (zraven plavajo, hodijo, in potrebujejokoncentracijo..) Možhani ne odpovejo kar tako... Sem poznal delavca v neki fabriki, ki je delal, delal in v bistvu skoraj nič spal.. svašta...

Sicer pa 120 ur s tabletami, speedom, infuzijo ni probelm zdržat>:D
//

Tear_DR0P ::

Aja drgač pa obstaja neka bolezen, ki onemogoči spanje.Osebe s to boleznijo ne spijo. Morajo sicer počivati, ampak ne spijo. Počivajo pri polni zavesti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Hair ::

Bom kar prilepil svoj post iz teme "Doživel sem nek čuden pojav. Mogoče ve kdo kaj več o tem?":

Še ena zanimivost:
Nekje v sredi možganov so našli organ, ki izloča hormon, ki povzroča NE-spanje. To pomeni, da bi ljudje v normalnem stanju spali, in ne bedeli, kot mnogi mislijo.
Sedaj pa iščejo način, kako bi ta organ neprestano deloval, kar bi pomenilo še dodatnih 8 ur "življenja" na dan.
Živelo ponočevanje!!! ... ali pa 16 urni delovnik?

sketch ::

Tole o 72 h = smrt verjetno drži za človeka pod vojaško delovno obremenitvijo (hoja, delo...) in hrano (minimum obrokov....), ker vem, da je kolega na maturancu nabral okoli 85-90 ur čiste budnosti - mi smo šli spat, on pa na zajtrk.

lp
s.
Adapt and overcome.

]ViRiana[ ::

Marko Potrč neprestano moderira radijski program že od nedelje, 21. 11., od 12. ure. Zaenkrat se drži super. Pogoji za vpis v knjigo rekorodov so točno določeni: Marko lahko ima en 15-minutni odmor na vsakih 8 ur, predvajane skladbe ne smejo biti krajše od 2 in ne daljše od 6 minut, v studiu morajo biti 4 priče, dogajanje pa se snema tudi s kamero. Marko je nameraval do petka izenačiti svetovni rekord, ki je znašal 120 ur, zdaj pa je izvedel, da je pretekli teden neki nemški radijski moderator dvignil rekord na 121 ur, zato bo moral vztrajati nekoliko več od začrtanega plana. Med tem časom se vrtijo na radiu Center superhiti, ki jih je 1500; med skladbami pa se ne bo do petka niti ena ponovila.

Bravo, Marko. :D :8) :)) :)
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]ViRiana[ ()

bradek ::

V zivo ga lahko slisite kako izgublja glas na http://radiocenter.amis.net/radio.html

:))

tiktak ::

Da ne bom odpiral nove teme
ali je res da nekateri lahko spijo z odprtimi očmi 8-O

LP

Caligula ::

Moj kolega je enkrat pred kakimi 10 leti, ko smo bli na nekem izletu, spal z odprtimi ocmi. Pa ni vedu. Sm ga zbudu k nism vedu, da spi pa se mi je ful cudn zdeu pa je bil ful siten, k je bil vedno siten ,ce ga je kdo zbudu. Skratka sej lahk, da se tud teb kdaj kej tazga dogaja pa sploh ne ves.

]ViRiana[ ::

Bradek, hvala za link, ker z njihove strani mi nekako ni uspelo poslušati programa.

Lp! :)
Vsi se rodimo blazni. Nekateri takšni ostanejo. (Samuel Beckett: Čakajoč na Godota)

DoloresJane ::

Da. Z odprtimi očmi in stoje je možno. Baje so vojaki med dolgotrajnimi vojaškimi pohodi tudi spali med korakanjem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskave o spanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9419307 (5458) Rias Gremory
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474359 (3122) energetik
»

Kako dolgo brez spanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9813257 (10929) LuiIII
»

Vsaj koliko spanja potrebujemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507169 (5843) TribesMan
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738342 (6674) nokia6310

Več podobnih tem