» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
85 / 99
»»

Vajenc ::

jype je izjavil:

http://www.siol.net/novice/svet/2012/05...

Ena totalno katoliška država je zgleda precej bolj liberalna. Majo vedno manj hribcev, zgleda. Najprej so nas prehitel v FKK, zdej nas bodo pa še v prenehanju bedaste diskriminacije. Ah, sej je še upanje za homofobe, tudi oni lahko imajo referendum!


To je samo ena liberalna pobuda, odziv totalno katoliške države boš videl do ponedeljka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> odziv totalno katoliške države boš videl do ponedeljka.

In tebi se to, da te podpira močna mafijska organizacija, ki ima pod seboj milijone slaboumnih ljudi, zdi fino.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> odziv totalno katoliške države boš videl do ponedeljka.

In tebi se to, da te podpira močna mafijska organizacija, ki ima pod seboj milijone slaboumnih ljudi, zdi fino.

Mene podpira? Meni se zdi ta organizacija pokvarjena. Ampak obstaja pa še kako.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

lambda ::

nubes > V bistvu se v takem primeru pomen poroke bolj ali manj zreducira na podpisovanje papirja, ki inducira določene pravne posledice.

Pithlit > Upam da veš kako izgleda poroka pred matičarjem. Če ne... mja, sej mam cajt: Prineseš keš za 'koleke' in pričo (dovolj je ena). To je to. Kuli ti tam posodijo, še tri podpise in je zadeva rešena. V roku minutke. Poroka je že zreducirana na podpisovanje papirja. Vse ostalo so neki (brezvezni ali ne) običaji ko je treba kakih 50 svatov na mrtvo napit (ker drugače pri nas itak ne gre).

Če gre pri poroki samo za to, da podpišeš nek papir in si zato deležen nekih pravnih posledic ... potem mi pa res ni jasno zakaj se za to borite. To bi se lahko imenovalo pogodba, ne pa poroka. Taka poroka je nesmisel.

jype > In tebi se to, da te podpira močna mafijska organizacija, ki ima pod seboj milijone slaboumnih ljudi, zdi fino.

Ta mafijska organizacija pravzaprav so ljudje. Če ljudje rečejo, da imajo dovolj, iz kateregakoli razloga pač že, ostane od vsega skupaj le še ena institucija, ki v istem trenutku zgubi ogromno večino svojega vpliva, lasti si precej premoženja, ki ga verjetno niti vzdrževat ne bi več mogla. Torej slaboumni ljudje gor ali dol - očitno jim je kul.

Truga ::

lambda je izjavil:

potem mi pa res ni jasno zakaj se za to borite.

Meni tudi ni jasno, zakaj majo zenske in crnci pravico volit. Itak je to sam obkrozanje ene stevilke.

Ane?

jype ::

Pa še vedno ni nihče povedal tehtnega vzroka za svoje homofobno stališče.

lambda ::

Truga > Meni tudi ni jasno, zakaj majo zenske in crnci pravico volit. Itak je to sam obkrozanje ene stevilke.

Nisem govoril o pravici. Govoril sem o motivaciji. Kot bi se črnci in ženske borili za to, da bodo obkrožili številko, brez da bi se zanimali koga so s tem volili. Pa saj isto velja za heteroseksualne pare, ki se poročijo na tak način - le s pravnimi posledicami v mislih.

jype > Pa še vedno ni nihče povedal tehtnega vzroka za svoje homofobno stališče.

Ja jaz sem povedal svoja stališča. A če se tebi ne zdijo tehtna ter homofobna, še ne bom odstopil od njih, ker se pač meni ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

jype ::

Pa kaj te briga? Pravica je pomembna. Zarad mene tut če se nihče ne poroči.

Truga ::

lambda je izjavil:

Nisem govoril o pravici.

Pravica je edino kar je kle pomembno. Prov mal me zanima o cem ti govoris, gre se za pravice. Kot je rekel jure, nobenga ne zanima kdo se bo porocal. Zanima nas, zakaj, "ce gre sam za pogodbo" imajo pol zenske volilno pravico ko gre pa "sam za obkrozanje stevilke". To je nekje priblizno isti nivo. Nobenega razloga ni, da pravice do te pogodbe neka manjsina nima, pa ce se zanjo odloca ali ne.

lambda ::

Imaš prav, pravica je edino pomembna. Repliciral sem le tebi, ker si se začel s črnci in ženskami usajat. To je bilo splošno vprašanje, ne glede na to ali je homo ali hetero par - ker izgleda, da je v družbi poroka zelo različno interpretirana, enim to precej pomeni, drugim je le nekakšna registracija.

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Ti si aktivistka za pravice istospolno usmerjenih

Saj ne vem zakaj me sploh še preseneča bralna nesposobnost ljudi.

Evo. Še enkrat. V čisto novem poglavju tako da minimiram možnost da ti bo uteklo.

Borim se za enakopravnost vseh ljudi. Zato ker mi gre vsakršna diskriminacija zelo na živce. Ko bodo pravice kratene tebi bom tam in te bom podpirala kolikor je to le mogoče. Tudi sebi v 'škodo'.

lambda je izjavil:

Če gre pri poroki samo za to, da podpišeš nek papir in si zato deležen nekih pravnih posledic ... potem mi pa res ni jasno zakaj se za to borite.

Gre se za nekatere pravice in dolžnosti ki jih večina s tem podpisom avtomatsko pridobi, manjšina pa nima niti možnosti tega podpisa dati. Če ti ni jasno da se borimo za enakopravnost potem se lahko ta moment nehaš mešat v to.

Meni je čisto kul (sem tudi že večkrat povedala) če se inštitut poroke ukine. Ampak le če to velja za vse. Ker bomo tako lepo enakopravni (ob še nekaj malega popravkih... recimo tisto o registraciji).
Life is as complicated as we make it...

lambda ::

Torej hipotetično vprašanje:

Če bi imeli pojma heteroporoka in homoporoka, ki bi oba prinašala iste pravne posledice glede dedovanj ipd. z izjemo posvojitev in umetnih opoloditev, bi to bila diskriminacija, ali bi bilo ok?

Vajenc ::

Borim se za enakopravnost vseh ljudi. Zato ker mi gre vsakršna diskriminacija zelo na živce. Ko bodo pravice kratene tebi bom tam in te bom podpirala kolikor je to le mogoče. Tudi sebi v 'škodo'.
Meni je čisto kul (sem tudi že večkrat povedala) če se inštitut poroke ukine. Ampak le če to velja za vse. Ker bomo tako lepo enakopravni (ob še nekaj malega popravkih... recimo tisto o registraciji).

... yadayadayada ... ti se nič ne boriš za enakopravnost vseh ljudi, tebi gre samo v nos, da se sosed lahko poroči ti pa ne. Kot vsak tipičen slovencelj, nič posebnega. Z enakopravno registracijo ste lahko nezadovoljni samo zaradi prej omenjenega argumenta.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> ti se nič ne boriš za enakopravnost vseh ljudi, tebi gre samo v nos, da se sosed lahko poroči ti pa ne.

Ti pa inteligentne ljudi (narobe) sodiš po sebi.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> ti se nič ne boriš za enakopravnost vseh ljudi, tebi gre samo v nos, da se sosed lahko poroči ti pa ne.

Ti pa inteligentne ljudi (narobe) sodiš po sebi.

Verjetno boš potem presenečen, če ti povem, da imam tebe za inteligentnega. Vendar tvoje dojemanje lastne inteligence močno presega dejanske okvire. Zato tako z višine gledaš na mnenja, ki jih ne zastopiš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pithlit ::

lambda je izjavil:

Če bi imeli pojma heteroporoka in homoporoka, ki bi oba prinašala iste pravne posledice glede dedovanj ipd. z izjemo posvojitev in umetnih opoloditev, bi to bila diskriminacija, ali bi bilo ok?

Se razlikujeta (pa ne zaradi nekih stvarnih 'napak', ampak zaradi tega ker je ena pravilno, druga pa napačno usmerjena)? Potem je odgovor jasen.

Vajenc je izjavil:

ti se nič ne boriš za enakopravnost vseh ljudi, tebi gre samo v nos, da se sosed lahko poroči ti pa ne.

Ja. Zato ker ima sosed več pravic kot jaz. In to samo zato ker je pravilo usmerjen. Kje ti vidiš enakopravnost je pa jasno samo tebi.

Vajenc je izjavil:

Z enakopravno registracijo ste lahko nezadovoljni samo zaradi prej omenjenega argumenta.

1. Izvenzakonska skupnost NI izenačena s poroko.
2. Zato da moja izvenzakonska skupnost postane izenačena (pa še vedno ne čisto) s pravilno usmerjeno izvenzakosko skupnostjo jo moram REGISTRIRAT.

Zakaj moram jaz zadevo registrirat ti pa ne? Zakaj se ti lahko poročiš jaz se pa ne smem?

To, z registracijo, je pa povsem primerljivo z nošenjem davidove zvezde (v določenih predelih evrope, kakih 70 let nazaj).

Ampak butelj bo butelj. Pa bi še vedno najraje lajnal da se jaz kljub vsemu lahko poročim. Pa da imam čist enake pravice kot on. No ja, mogoče imam celo kakšno več... pravico do uporabe 'malih sivih celic' za dejansko razmišljanje.
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

Če meni ukineš iznezakonsko skupnost smo skoraj enakopravni, al kako brihta?

Se ti ne sliši to kot, "naj sosedu krava crkne, če je že sami nimamo"?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Ziga Dolhar ::

Vajenc je izjavil:

Če meni ukineš iznezakonsko skupnost smo skoraj enakopravni, al kako brihta?

Se ti ne sliši to kot, "naj sosedu krava crkne, če je že sami nimamo"?


... in kdo se zavzema za ukinjenje zunajzakonske skupnosti?

... aja, saj res. Lahko se kar sam dopolnim.

Trenutna vladajoča pozicija se je v prejšnjem mandatu zavzela za odpravo zunajzakonske skupnosti.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Se ti ne sliši to kot, "naj sosedu krava crkne, če je že sami nimamo"?

Bralno razumevanje. Ane?
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

Link tvoje trditve.
Meni je čisto kul (sem tudi že večkrat povedala) če se inštitut poroke ukine. Ampak le če to velja za vse. Ker bomo tako lepo enakopravni (ob še nekaj malega popravkih... recimo tisto o registraciji).

Prevod je: "naj sosedu krava crkne, če je že sami nimamo".

Komot bi bili enakopravni, vi v registrirani, jaz v izvenzakonski, Miha pa v poročeni skupnosti. Ampak ne to ni to. Miha se je lahko poročil, jaz pa bi se potencialno lahko poročil. Cela drama!?

Tolk o tem kako se ti boriš za pravice drugih. Ti ne smeš jesti bele moke, zato naj se v vseh marketih odstrani beli kruh s polic.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ziga Dolhar ::

Kakšno grdo pretepanje slamnatih mož.

Povsem vseeno ji je, če se poroka ukine, saj raznospolni partnerji ne bi bili prikrajšani za pravice!, saj bi jih bili še vedno deležni zaradi instituta zunajzakonske skupnosti.

Skratka - neizobražen trol si.
https://dolhar.si/

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Prevod je: "naj sosedu krava crkne, če je že sami nimamo".

Hmmm. Če tsti citat prebereš... tko, dejansko, z uporabo vsaj ene sive celice... boš mogoče celo opazil da jaz omenjam "inštitut poroke". Ne pa izvenzakonsko skupnost.

Drugače pa je prevod bolj tako. Nikakor nočem da sosedu krava crkne. Jaz hočem da smeva oba imeti krave. On in jaz. In se za to borim. Nikakor tudi nočem da sosed lahko ima kravo (zato ker je pravilno usmerjen) jaz pa ne (ker pač nisem pravilno usmerjena).

Primerjat krave s človekovimi pravicami je sicer precej butasto in nemogoče.

Vajenc je izjavil:

Komot bi bili enakopravni, vi v registrirani, jaz v izvenzakonski, Miha pa v poročeni skupnosti.

Ne. Ker te stvari niso izenačene pa če se na trepalnice postaviš in zapoješ severnokorejsko himno. Ampak ja. Ti gladko ignoriraš kar ti pravimo že kakih 20 strani.

Tebi, za izvenzakonsko skupnost ni treba storiti popolnoma nič.
Jaz moram pa do nekega uradnika po štempelj na čelo.

Vrlo enakopravno.

Vajenc je izjavil:

Tolk o tem kako se ti boriš za pravice drugih. Ti ne smeš jesti bele moke, zato naj se v vseh marketih odstrani beli kruh s polic.

Kaj? Te moti? Saj rešitev je pa ja simpl. Dovoli mi jesti belo moko. Boš ti s tem kako prikrajšan? Bo kdorkoli?

Pa nehaj bluzit o stvareh o katerih nimaš blage veze in sodit o vseh po svojem baseline-u. Če tebe skrbi samo za svojo rit to še ne pomeni da smo vsi ostali taki.
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kakšno grdo pretepanje slamnatih mož.

Povsem vseeno ji je, če se poroka ukine, saj raznospolni partnerji ne bi bili prikrajšani za pravice!, saj bi jih bili še vedno deležni zaradi instituta zunajzakonske skupnosti.

Skratka - neizobražen trol si.

Zanimivo, da ta tema, ali pa jaz v tej temi izzove najslabše od človeka. Hmm, se bom zamislu ... pa nikol oprostu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pithlit ::

Tako je ko nekateri kar takole brez razloga sekajo po pravicah drugih.
Life is as complicated as we make it...

Nissan GTR ::

jype je izjavil:

Vajenc> ti se nič ne boriš za enakopravnost vseh ljudi, tebi gre samo v nos, da se sosed lahko poroči ti pa ne.

Ti pa inteligentne ljudi (narobe) sodiš po sebi.


Pa kaj si ti imel že kupljeno poročno tančico in vlečko, da se poročiš s svojim fantom in posvojiš črnčka iz Afrike, pa ti je potem vse padlo v vodo, ko ni bil sprejet družinski zakonik, da si non-stop tako frustriran, žaljiv in agresiven.

Že samo zaradi tvojih pisarij v tej temi bi ti moderaterji morali že ene deset nalepk nalepiti, če bi vsaj minimalno spoštovali pravila, ki so jih oni sami napisali.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

Matako ::

Nissan GTR je izjavil:


Že samo zaradi tvojih pisarij v tej temi bi ti moderaterji morali že ene deset nalepk nalepiti, če bi vsaj minimalno spoštovali pravila, ki so jih oni sami napisali.


Na hitro, da ne bo preveč OT - je pa zelo pomembno!


Vse motijo dvojna merila, pravimo. Ampak jaz mislim, da nas v resnici moti nekonsistentnost.

Poleg oznak nezaželenih oseb bi jaz podeljeval raje licence. Recimo licenco za trolanje (Jype: Licence to Troll) in tudi za druge načine obnašanja. Če si jo zaslužiš, seveda! Mislim, da je taka pozitivna iniciativa boljša od represije.
/\/\.K.

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Tako je ko nekateri kar takole brez razloga sekajo po pravicah drugih.

Nič ne sekamo, če nimamo po čem! Sanja svinja kukuruz pa vse to. Je treba najprej te pravice ustvarit, preden jih lahko sploh sekamo.

Zdaj samo polena mečemo pod noge in gledamo, kako odločni ste. Nekdaj so se ljudje ubijali za svoje pravice, zato se malo prepotite, no!

jype ::

Nissan GTR> Pa kaj si ti

Ne. Le nobenega spoštovanja nimam do ljudi, ki pravijo da niso rasisti, samo nočejo da se njihovi otroci družijo s črnci.

Mipe> Nekdaj so se ljudje ubijali za svoje pravice, zato se malo prepotite, no!

Pa do kretenov, ki pozivajo k nasilju, tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

Zdaj samo polena mečemo pod noge in gledamo, kako odločni ste. Nekdaj so se ljudje ubijali za svoje pravice, zato se malo prepotite, no!

Lepo da priznaš da ste navadni troli brez mnenj. Kaj šele da bi imeli kakšno racionalno razlago za svoje početje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

ZaphodBB ::

Pithlit je izjavil:

Mipe je izjavil:

Zdaj samo polena mečemo pod noge in gledamo, kako odločni ste. Nekdaj so se ljudje ubijali za svoje pravice, zato se malo prepotite, no!

Lepo da priznaš da ste navadni troli brez mnenj. Kaj šele da bi imeli kakšno racionalno razlago za svoje početje.

Ko se pa ti dereš, da je SSKJ nemerodajen pa nisi trol?

Mipe ::

@Pithlit, očitno ste vsi narobe razumeli moje besede. Hotel sem samo pokazati, da se pravic ne dobi kar tako, na lepe oči. Tako na zunaj delujete kot razvajeni mulci, ki topotate z nogami in zahtevate konzolo z najnovejšimi igrami. Ker da drugi jo že imajo. Z žaljenjem in nadlegovanjem vsevprek pa boste bolj težko pridobili "hribovce" na svojo stran. Nihče ne mara nadležnežev. Sploh pa osebkov, ki spreobračajo besede in žalijo.

Če bi bila tema o, recimo, religiji, bi se od vseh sodelujočih zahteval korekten odnos. Tako od enega kot od drugega tabora. V tej debati pa očitno ima en tabor licenco za nekaznovano žaljenje drugega tabora. Ni vam všeč, da se ne strinjajo vsi z vami? Deal with it, kot bi rekel določen hinavec, ki vas izkorišča za lastno promocijo.

Stokrat sem že rekel, da načeloma nimam nič proti homoseksualcem ne njihovim porokam. Samo hinavščine ne prenesem, to je vse.

jype ::

Mipe> Ni vam všeč, da se ne strinjajo vsi z vami?

Dol jim visi, da se ne strinjajo. Nista jim všeč institucionalizirano nasilje in diskriminacija.

Mipe> Stokrat sem že rekel, da načeloma nimam nič proti homoseksualcem ne njihovim porokam.

Mhm, saj smo napisali, kako je z rasisti, ki pravijo, da oni pa že niso.

Mipe ::

Kakšna diskriminacija? Kolikor vidim, homoseksualce povsod zaposlujejo. Tudi zdravijo jih enako. Policisti ne ustavljajo homoseksualcev bolj pogosto kot heteroseksualcev. Homoseksualci se lahko tuširajo in sploh opravljajo potrebo v istih prostorih kot heteroseksualci. Nisem še videl trgovca, ki bi zavrnil stranko zaradi spolne preference. Ne, diskriminacija se zgodi šele, ko homoseksualec javnosti priobči svojo nagnjenost. To pa se mi zdi nesmotrno. Kaj ima osebno življenje iskati v javnosti? Pridem v lekarno, ajd kondome prosim, hvala, adijo. Ne rabim lekarnarju razlagati, komu se mi dvigne. Imamo učitelje homoseksualce, zdravnike homoseksualce in tako naprej. Svoje delo pač opravljajo profesionalno in nikomur se ni treba razburjat. Osebno življenje spada samo v zasebno okolje, ne javno.

Problem je samo v zakonskem razmerju. Družba je vajena razmerja mož - žena in to se ne more spremeniti kar čez noč, kot homoseksualci hočejo. Problem je v bistvu v tem, da se je zakonsko razmerje dvignilo visoko nad vsemi drugimi oblikami razmerja. Nepravično je, da imajo zakonski pari določene ugodnosti, ki bi bile nujno potrebne za, recimo, samohranilce. Zakonsko razmerje je nepotreben družbeni konstrukt. Podržavljeno je osebno razmerje, podržavljeni družinski odnosi. Tudi če spočneš froca, ki odraste v pravega barabina, ne moreš nič, ker po zakonu ima pravico do tvojega premoženja in vsem tem. Tudi če hočeš hišo prepisati na koga drugega, lahko ta odtujen mulc kadarkoli na sodišču izpodbija.

Družina so ljudje, s katerimi živiš in ki jih imaš rad. Tvoj partner je nekdo, s komer deliš svoje osebno življenje.

Zdaj je čas, da se osvobodimo te zastarele družbene spone. Nekdaj je poroka služila nekemu namenu, kot nekakšna pogodba; da se ženski zagotovi lagodno življenje pod streho, moškemu pa možnost nadaljevanja družinske veje. Takrat so moški služili za kruh, ženske pa so skrbele za gospodinjstvo. Danes se je vse spremenilo, ženske so zdaj enakopravne in lahko samostojno živijo, kot hočejo. V tem smislu poroka ni več potrebna.

Ne potrebujem matičarja, da se zaobljubim svoji dragi. Ne potrebujem prstana, da vem, da bo nekdo vedno ob meni. Enako privoščim tudi drugim, ne glede na spolno usmeritev. Nikomur pa ne privoščim artefakta, ki se mu pravi zakonsko razmerje. Z njim so sami problemi.

Naša družba je polna artefaktov, ki jih je potrebno prilagoditi sodobnemu načinu življenja. Poroka je eden teh artefaktov. Meni povsem zadostuje, da rečem, da je ta oseba moja partnerka. Nobenih obveznosti, nobenih dolžnosti, samo medsebojno zaupanje. Vse te pravice iz naslova zakonskega razmerja so večidel nepotrebne in se lahko neškodljivo preoblikujejo v pravice, ki bi koristile mnogim drugim. Recimo pravica do obiska bolnika na intenzivni negi. Pravica do kritja otroškega varstva pripada staršem oziroma skrbnikov otrok. Lastniška pravica iz zakonskega razmerja je vir mnogih ločitvenih sporov, ki se razrešujejo na sodiščih. To je nujno potrebno preoblikovanja. Komu pripada hiša? Njemu, ki jo je sam kupil oziroma zgradil? Ali njej, ki je v njej živela in gospodinjila dvajset let? Če je vse lepo napisano in podpisano na papirju, se izognemo večini sporov. To razrešimo tudi z odprtjem posebnega računa, fonda, v katerega vlagata oba. Skupno gospodinjstvo, skupni stroški, skupni računi, skupen denar, ločen od zasebnih računov. Iz tega se zlahka da razbrati, koliko je vsak prispeval v skupno premoženje. Nekaj takega kot podjetje dveh lastnikov in zaposlenih. Ne pa, da sodnik odloči, da je po petih letih skupnega življenja žena upravičena do polovice hiše, ki jo je mož gradil dvajset let.

Nisem proti homoseksualcem. Sem proti družbenim artefaktov, ki nimajo več kaj iskati v sodobni, liberalni družbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Gandalfar ::

Mipe: zadeva je cist simple. Ljudje si zelijo bit sposobni met moznost priti do svojega dragega v bolnici in skrbeti za otroke, s katerim skupaj zivijo v gospodinjstvo.

jype ::

Mipe> Kakšna diskriminacija?

Ni mišljeno, da bi intelektualno omejeni razumeli, pa vendar:

http://therealkatie.net/blog/2012/mar/2...

http://ryanfunduk.com/culture-of-exclus...

Ko boš razumel (žal zgolj prepoznavanje črk ne zadostuje) lahko razpravljamo naprej.

Mipe ::

@Gandalfar: Kaj pa samohranilci? Kaj pa ljubimci? Zakaj imajo samo zakonski partnerji te pravice? Pravim, da je treba prečrtat zakonsko razmerje iz ustave in te pravice dati tam, kamor spadajo. Starševske pravice staršem in skrbnikom; ti lahko določijo nadomestnega skrbnika za slučaj, ko sami niso zmožni skrbeti za otroka. Pravica do obiska na intenzivnem oddelku? Pa saj imamo zdravstveno kartico, zaboga, v katero naj se zapiše kontaktne osebe oz. osebne spremljevalce. Sorodnike, prijatelje, partnerja, vseeno, samo da imajo nekoga zanesljivega, na katerega se lahko zanesejo v slučaju nepokretnosti.

@jype: samo en odgovor imam na to - deal with it. Tudi mene diskriminirajo na vsakem koraku, pa se ne sekiram preveč. Diskriminiran sem pri iskanju službe, ker sem zgolj pešec, diskriminiran sem v zdravstvu, ker nisem samoplačnik, diskriminiran sem na spletu, ker nisem tako spreten govornik kot ti. Celo tu na ST-ju sem deležen diskriminacije. Sicer pa sem kot invalid deležen precejšnje diskriminacije, zato mi nimaš nobene pravice pridigati o diskriminaciji.

Gandalfar ::

> Kaj pa samohranilci
So po definiciji sami. Ce ima partnerja, se lahko poroci oz. pride do izven zakonske zveze in je ok. Ali kaj te moti?

> Kaj pa ljubimci
Ce zivijo v istem gospodinjstvu in ima vse znake izvenzakonske zveze - kaj je problem?

> Pa saj imamo zdravstveno kartico, zaboga, v katero naj se zapiše kontaktne osebe oz. osebne spremljevalce.
Iscem pa ne najdem nobenega pametnega dokumenta na internetu s katerim bi lahko jpyetu dal pravico, da se odloca o mojem zivljenju v primeru hude nesrece.

Mipe ::

Tu govorimo o zakonski zvezi, Gandalfar. Sicer pa naj človek sam odloči, kdo bo odločal o njegovem življenju, ne pa nekaj vrstic v zakoniku. Človeku je treba pustiti proste roke pri odločanju o svojem življenju, ne pa ga kar naprej omejevati z vedno novimi zakoni, osnovanimi na zastarelih zakonih iz prejšnje družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Matako ::

jype je izjavil:



http://ryanfunduk.com/culture-of-exclus...


Članek se mi zdi povsem OT.

Pozabljate, da "s" v S-T pomeni slovenski. V tej deželi nimamo težav z neko industrijo, ki bi marginalizirala abstinente. To imamo po celem spektru brez razlik - po vseh industrijah. Nobene alko-klike ni pri nas. Vsi smo mi notri.
/\/\.K.

Pithlit ::

ZaphodBB je izjavil:

Ko se pa ti dereš, da je SSKJ nemerodajen pa nisi trol?

Spet s SSKJ? A naj se spet na kolenih opravičim ker mi do sedaj ni bilo jasno da je SSKJ nad ustavo in človekovimi pravicami?

Saj včasih je nekje zelo jasno pisalo da je zemlja ravna. Pa da je v samem središču vesolja in sploh vsega. Bo pa že res ane?

Dejte nehat z neumnostimi. Da ne rečem trolanjem s SSKJ.

Mipe je izjavil:

Hotel sem samo pokazati, da se pravic ne dobi kar tako, na lepe oči.

Aja. Točno. Ti si šel na nož da si pridobil pravico do poroke? Pravico da imaš otroka? Pa še kaj bi se našlo. Volilna pravice pade na misel, recimo.

Sprašujem: zakaj ti nekatere pravice imaš jaz pa ne? Dobivam pa butaste odgovore in trolanje.

Mipe je izjavil:

Sploh pa osebkov, ki spreobračajo besede in žalijo.

Kdo spreobrača osebe? Kdo žali? Jaz sprašujem _eno samo preprosto vprašanje_ vi pa okol tega skačete kot okoli vrele župe in noben nič ne pove (razen nekih iz riti povlečenih argumentov ki so si včasih celo v nasprotju). Mogoče ti pa niti ni jasno da ti mene žališ _vedno_ ko nekaj tipkaš tukaj. Kaj pa je kratenje pravic kot ena huda žalitev?

Mipe je izjavil:

V tej debati pa očitno ima en tabor licenco za nekaznovano žaljenje drugega tabora. Ni vam všeč, da se ne strinjajo vsi z vami?

Ja, dejte argumentirano debatirat ne pa trolat. Metanje polen pod noge samo zato ker to lahko (tvoje besede) ni nikakršen argument. Drugo pa... se ti je že kaj hudega zgodilo zaradi uporabe besede "peder"? Ali pa zaradi tega kar sam žališ konkretno mene? Se mogoče čudiš če znorim ker me vztrajno ignorirate in ker niste pripravljeni na debato?

Mipe je izjavil:

Stokrat sem že rekel, da načeloma nimam nič proti homoseksualcem ne njihovim porokam. Samo hinavščine ne prenesem, to je vse.

Ejga kekec. Če to ni ena flat out hinavska trditev naj me koklja brcne... Kdo mi že meče (brez razloga) polena pod noge? In pol sem jaz čudna ker ti rečem da si omejen butelj...

Mipe je izjavil:

Tu govorimo o zakonski zvezi

Ne. Govorimo o pravicah (in dolžnostih) ki jih nekateri (pravilno usmerjeni) imajo, drugi (napačno usmerjeni) pa ne.

Ampak vidim da sem veliko preveč optimistična v moji predpostavki da ljudje te stvari ločijo in razumejo.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Matako je izjavil:

Članek se mi zdi povsem OT.

Pričakovano.

jype je izjavil:

Ni mišljeno, da bi intelektualno omejeni razumeli, pa vendar

Ups... žalitev?
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Mipe je izjavil:

Tu govorimo o zakonski zvezi, Gandalfar. Sicer pa naj človek sam odloči, kdo bo odločal o njegovem življenju, ne pa nekaj vrstic v zakoniku. Človeku je treba pustiti proste roke pri odločanju o svojem življenju, ne pa ga kar naprej omejevati z vedno novimi zakoni, osnovanimi na zastarelih zakonih iz prejšnje družbe.


Problem je, da ce zelis to pravico podelit nekomu se moras z njim porocit ali bit v krvnem sorodstvu. In ce je ta oseba tvoj isto-spolni partner tega ne mores storit.

Mipe ::

Pithlit, s tisto hinavščino sem meril na jypeta, ne nate. Če si to vzela kot napad nase, se opravičujem. Vsekakor raje debatiram s tabo kot z njim.

Glede pridobitve pravic, no, nekje se je to moralo začeti. Kako so ženske pridobile volilno pravico? To boš pa sama bolje vedela kot jaz ;) Točno o tem govorim. Nikomur ni postlano z rožicami, ko pa si končno priborijo svoje, sadeže njihovega truda uživajo prihodnje generacije. Do zdaj ni za homoseksualce gazil še nihče, vendar je zdaj v demokratični (?) družbi lažje zagotoviti pravice. Vse to pa sloni na ustavi, ki spoštuje deklaracijo človekovih pravic, ki smo jo sprejeli kot država. Prej kot slej vam bo uspelo, vendar vam pri tem poniževanje nasprotnikov ne bo v nobeno pomoč. Nasprotno, samo še bolj podpihuje odpor ljudi do istospolnih porok.

Hinavščino vidim v zagovornikih istospolnih pravic, ki v isti sapi zahtevajo strpnost in hkrati žalijo nasprotnike. V tej temi in po mojem nazivu pa lahko vidiš, da smo vsi žrtve svojega ponosa.

@Gandalfar: Evo, to je treba spremenit. Zakaj se moramo poročit z nekom, ki mu zaupamo? Kaj pa, če raje zaupamo sostanovalcu oziroma najboljšemu prijatelju, da odloča o nas, kot pa odtujeni sorodniki ali sitna žena, ki grozi z ločitvenimi papirji? Pravim, da so poroke samo v napoto v sodobni družbi, kjer naj bi vsi bili enakopravni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

PaX_MaN ::

Gandalfar je izjavil:

In ce je ta oseba tvoj isto-spolni partner tega ne mores storit.

Debile in imbecile lahko.

jype ::

Mipe> Hinavščino vidim v zagovornikih istospolnih pravic, ki v isti sapi zahtevajo strpnost in hkrati žalijo nasprotnike.

Torej si očigledno hendikepiran tudi intelektualno. Jaz nimam nasprotnikov, ker nisem gej, imajo pa nasprotnike geji, čeprav nasprotnikov popolnoma nič ne briga, kaj geji počnejo s svojimi življenji. Argumentirano se je že ovrglo _VSE_ argumente t.i. "nasprotnikov", ki so v resnici bodisi omejenci, bodisi trpijo za patološkimi fobijami, bodisi služijo denar s hujskanjem ovčic zoper marginalne skupine.

Mipe> Tu govorimo o zakonski zvezi, Gandalfar. Sicer pa naj človek sam odloči, kdo bo odločal o njegovem življenju, ne pa nekaj vrstic v zakoniku.

Super, če bi zakonodaja to dovolila. Pa ne. Ni sicer verjeti, da boš razumel, ker si že jasno pokazal, da tvoj problem ni rasizem, ampak črncev pa vseeno ne maraš na avtobusu, ker smrdijo.

Mipe> samo en odgovor imam na to - deal with it.

Ne, ne bom. Država je moja in mora biti po moji meri, ker razpolaga z monopolom nad represijo.

jype ::

Pithlit> Ups... žalitev?

Če je navajanje dejstev žaljivo, potem žal ne morem pomagat.

Mipe ::

Na svojem avtobusu ne maram smrdljivih ljudi, pa naj so črnci, arijci, magari marsovci. Še manj pa maram preglasne ljudi, ki kar ne morejo umolkniti. Sicer pa se ne vozim z avtobusom, je vlak superioren v vseh pogledih. Vedno se lahko presediš drugam, če se kak smrdljivec usede k tebi. Ali pa vsaj odpreš okno. Na avtobusu ne moreš.

In da, zakonodajo je treba spremenit. Vendar je predlagani način zgrešen. Osnovnega problema ne reši; preveč restriktiven je. Istospolni bi se lahko začeli poročati, vendar ostanejo težave, ko najboljši prijatelj in zaupnik ne more k umirajočemu v bolnico, kjer ga odtujeni sorodniki silijo v podpis oporoke.

Dol z zakonskim razmerjem!

jype ::

Mipe> Vendar je predlagani način zgrešen.

V resnici me najbolj fascinira predvsem to, da takšno izjavo poda nekdo, ki sploh ne ve, kaj je predlagani način, ne razume ustroja in funkcije zakonodaje, niti se ni pozanimal o posledicah sprememb.

Mipe> Dol z zakonskim razmerjem!

Zarad mene komot.

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

Če si to vzela kot napad nase ... ... Hinavščino vidim v zagovornikih istospolnih pravic, ki v isti sapi zahtevajo strpnost in hkrati žalijo nasprotnike.

Ti me dejansko napadaš z vsakim postom. Poleg tega da si hinavec ravno ti. In ti od mene pričakuješ da bom to teptanje kar tako, mirno prenašala? Pa se ti na koncu še zahvalila ker mi kljub vsem žaljivkam in brcam (trenutno verbalnim... pri čemer pa se verjetno ne bi ustavilo če bi bila face to face), ker ti nimaš nič proti istospolnim porokam in istospolno usmerjenim?

Mipe je izjavil:

Nikomur ni postlano z rožicami

Razen tebi kot pripadniku moške, hetero usmerjene belopolte rase. In prav je tako, ane? Vsi ostali moramo pa na okope in s krvjo pridobiti svoje pravice (pa ne da se istospolne napada in celo pobija samo zato ker niso pravilno usmerjeni. In potem si ti užaljen? Ah dej. Get off of your high horse.

Mipe je izjavil:

V tej temi in po mojem nazivu pa lahko vidiš, da smo vsi žrtve svojega ponosa.

Hja, ti kar sodi druge po svoji podobi. Jaz jih ne bom.

jype je izjavil:

Če je navajanje dejstev žaljivo, potem žal ne morem pomagat.

Saj veš kako je... sarkazem pa to. U bistvu sem nakazovala name. In ne... navajanje dejstev ne more biti žaljivo (pa naj je tisti na drugem koncu še tako užaljen).

jype je izjavil:

Mipe> Dol z zakonskim razmerjem!

Zarad mene komot.

Kar se mene tiče... komot. Ne bom pa glasovala ne za, ne proti.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

jype ::

Pithlit> In ne... navajanje dejstev ne more biti žaljivo (pa naj je tisti na drugem koncu še tako užaljen).

Ampak eni čist popenijo, če jim priobčiš da so Biblija, Koran in Tora zgolj podpovprečna prozna dela, recimo.

Ni tako dolgo čas, ko so te kar živega zažgali, če si preveč zvezde gledal in zračunal, da se Zemlja vrti in potuje okoli Sonca.
««
85 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315399 (6222) riba43

Več podobnih tem