» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
86 / 99
»»

Pithlit ::

Njihov problem. Ostali (normalni) se s tem ne obremenjujemo dosti.
Life is as complicated as we make it...

para! ::

Dol z zakonskim razmerjem!

Zakva pa ne bi pustu gejem, da se poročajo dokler ti ne uspe ukint poroke?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Mesar ::

Zakaj pa bi?
Your turn to burn!

para! ::

Ker lahko?
Death before dishonor!

Mipe ::

Razen tebi kot pripadniku moške, hetero usmerjene belopolte rase. In prav je tako, ane? Vsi ostali moramo pa na okope in s krvjo pridobiti svoje pravice (pa ne da se istospolne napada in celo pobija samo zato ker niso pravilno usmerjeni. In potem si ti užaljen? Ah dej. Get off of your high horse.


Radical feminist alert. A zdaj sem pa jaz kriv, ker sem se rodil kot belopolti moški? Žal, vendar nisem apologetist. Ne bom se opravičeval za dejanja moških, ki niso jaz. Probaj kakega naivneža.

Pithlit ::

Mipe je izjavil:

A zdaj sem pa jaz kriv, ker sem se rodil kot belopolti moški?

Ne nisi. Sam ne pa bluzit o tem kako pravice ne padajo z neba.

Mesar je izjavil:

Zakaj pa bi?

Morda zato ker s tem nihče nič ne izgubi?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Matako ::

jype je izjavil:

Pithlit> Ups... žalitev?

Če je navajanje dejstev žaljivo, potem žal ne morem pomagat.


In vendar lahko. Predvsem kadar gre za stanja, ki si jih dotični ni izbral. Recimo, če je nekdo klinični debil ni ravno višek bontona, da se to omenja, dejstva gor ali dol - končno je najverjetneje prirojeno. Samo primer, obstaja še kup podobnih.

Več občutka za sočloveka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PaX_MaN ::

In vendar lahko. Predvsem kadar gre za stanja, ki si jih dotični ni izbral. Recimo, če je nekdo klinični debil ni ravno višek bontona, da se to omenja, dejstva gor ali dol - končno je lahko prirojeno.

Zka pa ne?
Tko je po SSKJ!

jype ::

Matako> Več občutka za sočloveka.

Saj ga imamo, ampak ko se klinični debil usede v traktor, se pač vzame ven ključ.

Matako ::

Saj ne, da je prepovedano - in včasih je treba tabuje tudi razbiti, samo pač gre za etiketo. Džentelmenski dogovor, če želiš. Tega manjka tukaj. Imamo S-T pravila.. nimamo pa bontona. Material za predloge.

jype je izjavil:

Matako> Več občutka za sočloveka.

Saj ga imamo, ampak ko se klinični debil usede v traktor, se pač vzame ven ključ.


Kaj če se ne usede v traktor ampak samo na klopco v parku, ali gre v kino? Tudi klinični debili imajo pravice. NE kratimo jih!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

Gandalfar> Mipe: zadeva je cist simple. Ljudje si zelijo bit sposobni met moznost priti do svojega dragega v bolnici in skrbeti za otroke, s katerim skupaj zivijo v gospodinjstvo.

Takšne možnosti imajo ljudje tudi po trenutni zakonodaji.

gandalfar> Kaj pa samohranilci
So po definiciji sami. Ce ima partnerja, se lahko poroci oz. pride do izven zakonske zveze in je ok. Ali kaj te moti?

Istospolni partnerji po definiciji poroke, te ne morejo skleniti. Po zakonu ima tako samski kot Pithlit možnost pridobiti partnerja, s katerim prideta do izvenzakonske zveze.

gandalfar> > Pa saj imamo zdravstveno kartico, zaboga, v katero naj se zapiše kontaktne osebe oz. osebne spremljevalce.
Iscem pa ne najdem nobenega pametnega dokumenta na internetu s katerim bi lahko jpyetu dal pravico, da se odloca o mojem zivljenju v primeru hude nesrece.

Če bi vidva z jypetom registrirala skupnost ne rabita kartice.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TESKAn ::

jype je izjavil:

Mipe> Kakšna diskriminacija?

Ni mišljeno, da bi intelektualno omejeni razumeli, pa vendar:

http://therealkatie.net/blog/2012/mar/2...

http://ryanfunduk.com/culture-of-exclus...

Ko boš razumel (žal zgolj prepoznavanje črk ne zadostuje) lahko razpravljamo naprej.


Še tale link paše zraven;).

Nikomur ni postlano z rožicami, ko pa si končno priborijo svoje, sadeže njihovega truda uživajo prihodnje generacije.

Ti praviš, da sicer nimaš nič proti temu, da si nekdo dobi pravice, ampak si jih mora dobit skozi leta, če ne desetletja ali stoletja truda in zafrkavanja z ignorantskimi hribovci? Dude, watdafuc*? Kje pa živimo, v 21 stoletju ali srednjem veku, da praviš, da mora skupina ljudi za pravice, ki ne bi _NIKOMUR_ nič vzele, na okope?

Prej kot slej vam bo uspelo, vendar vam pri tem poniževanje nasprotnikov ne bo v nobeno pomoč.

Enkrat sem že napisal, prvotni družinski zakonik je bil dosti, dosti bolj "radikalen" za vse dušebrižnike in tudi jaz sem bil takrat proti temu, da bi se sprejelo tako verzijo. Nato pa so ga omilili, spremenili nekaj definicij, pa tudi človek malo dozori skozi par let in naenkrat je bil v ponudbi zakonik, ki je bil skoraj točno to, kar sem rekel, da bi morali v originalnem spremenit. In sem bil prepričan, da bo šel skozi. No, kaj se je zgodilo, vemo vsi. In od takrat naprej se zavedam, da so nasprotniki zakonika trop omejenih hribovcev, ki jim nikoli ne bo všeč, da bi istospolni pari dobili kakršnekoli pravice, ki so v njihovih očeh rezervirane za "prave" partnerje, "prave" družine, brez _enega_ racionalnega razloga, da so proti in mi ni problem, da jih tako tudi označim. Če sem se kaj naučil sem se to, da iracionalnežev ne premagaš tako, da si do njih spoštljiv oz. se izgovarjaš, da se ne boš spuščal na njihov nivo in si tiho, ampak moraš povedat, kar jim gre. Če je kdo užaljen, so be it. Mogoče bo naslednjič dvakrat premislil, ko bo neko skupino ljudi hotel šikanirat samo zato, ker lahko.

Argumentirano se je že ovrglo _VSE_ argumente t.i. "nasprotnikov", ki so v resnici bodisi omejenci, bodisi trpijo za patološkimi fobijami, bodisi služijo denar s hujskanjem ovčic zoper marginalne skupine.

V bistvu se jih ni, ker nikoli niso imeli pravih argumentov.

Istospolni partnerji po definiciji poroke, te ne morejo skleniti.

Ni problema, jo bomo spremenili, to definicijo. Pa še definicijo v SSKJ, da bo ja bolj držalo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Po zakonu ima tako samski kot Pithlit možnost pridobiti partnerja, s katerim prideta do izvenzakonske zveze.

Ker očitno:
a. sem jaz totalno prebutasta da bi razumela...
ali
b. tebe branje, spomin in razumevanje jebejo v glavo, poleg tega pa ti zajebavaš vse ki dokazujejo obstoj neke inteligence...

Daj ti meni prosim (in vsem ostalim), tako... čisto laično... razloži kako naj jaz pridem do izvenzakonske zveze. Pozabimo za trenutek da to še vedno ne prinaša istih pravic in dolžnosti kot poroka.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Gregor P ::

Danes sem naletel na tale ameriški video, vendar si ga še nisem imel možnosti oz. časa ogledati, tako da ne vem, kakšna je pravzaprav vsebina, ampak morda komu pride prav:

Same Sex Marriage: Past, Present, and Future
Williams Institute at UCLA School of Law
Date: Feb 24, 2011
Historian Nancy Cott, economist M.V. Badgett, and attorney David Boies discuss the changing landscape of same sex marriage as the issue winds its way through the state and national legal systems. Particular emphasis is given to historical context and the attempt to overturn California's Proposition 8.

This talk addressing the issue of gay marriage is part of the UCLA (University of California, Los Angeles) History Department's "Why History Matters" series.

... je tudi na Youtubu
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

TESKAn je izjavil:

Pa še definicijo v SSKJ, da bo ja bolj držalo.

Nekateri še kar pravijo da je treba najprej spremenit definicijo v sskj... potem šele ostalo. Ker sskj je pa najbolj sveta bukla v državi. In kar noter piše to drži.

Problem je le ker je treba najprej spremenit situacijo, pol šele definicijo ki situacijo sploh opisuje.

Catch 22. Uni se pa še kar norca delajo in so celo užaljeni ko jim kdo reče da so, no ja, norci pač.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Matako> Kaj če se ne usede v traktor ampak samo na klopco v parku, ali gre v kino?

Nobody cares:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mesar ::

Pithlit je izjavil:

Mesar je izjavil:

Zakaj pa bi?

Morda zato ker s tem nihče nič ne izgubi?


Tega ne more trditi nihče, ker ne vemo kaj se bo zgodilo.
Your turn to burn!

Pithlit ::

Mesar je izjavil:

Tega ne more trditi nihče, ker ne vemo kaj se bo zgodilo.

Res je. Avto te bo povozil zato ker se bom jaz lahko oženila. Ali pa bo avion padel nate.

Tako, za foro, kaj konkretno bi lahko kdo izgubil? Se ne boš mogel poročiti z lezbijko v katero si naskrivaj zaljubljen?
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

Ja meni ni vseeno, jaz sem za to, da se ukinejo.
Your turn to burn!

jype ::

Feel free.

Vajenc ::

Tako, za foro, kaj konkretno bi lahko kdo izgubil?

Kaj konkretno, česar ne moreš dobiti z registrirano istospolno zvezo, bi ti pridobila?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TESKAn ::

Vajenc je izjavil:

Tako, za foro, kaj konkretno bi lahko kdo izgubil?

Kaj konkretno, česar ne moreš dobiti z registrirano istospolno zvezo, bi ti pridobila?

Koga briga? Meni je dovolj,d a _nihče_ _ničesar_ ne izgubi, če se istospolni partnerji poročijo. Svet bi bilo dosti lepši, če ne bi po njem ves čas hodili ljudje, ki so proti samo zato, ker se njim tako zdi in ne zato, ker bi kakorkoli vplivalo nanje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vajenc ::

Si bom sam odgovoril na vprašanje, ker si vi ritke ne upate. S poroko, bi istospolni pridobili novo pravico in sicer izenačeno pravico posvojitve otrok. Takšne družbene spremembe seveda vplivajo na celotno družbo. Lahko, da bo po spremembi svet lepši ali pa grši. Lahko, da čez noč ne bo bistvenih sprememb, ker so trenutne socilne delovke po stari šoli in bodo pri posvojitvah še vedno v prednosti hetero pari ... Lahko verjamemo vam ali pa šlogarci, ni bistvene razlike.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Gandalfar ::

Število posvojitev otrok v Sloveniji upada. Do leta 1990 je bilo v Sloveniji letno približno 100 posvojitev otrok, z leti pa je to število upadlo za polovico. Približno polovica vseh posvojitev so t. i. posvojitve otroka sozakonca, kar pomeni, da z oblikovanjem nove družinske skupnosti praviloma mož posvoji ženinega oziroma žena moževega otroka. Polovica posvojitev pa je t. i. popolnih posvojitev; v letu 2006 so bile v Sloveniji samo 3 posvojitve, od tega 1 posvojitev otroka sozakonca in 2 popolni posvojitvi, leta 2007 pa 14 posvojitev, od tega 12 popolnih posvojitev in 2 posvojitvi otroka sozakonca.
http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...


Čak .. zaradi, ker bo od teh 12-tih recimo 1 ali 2 v istosplone družine, kjer otrok že tako živi - bo to prineslo globok razkol v našo družbo?

Vajenc ::

Gandalfar je izjavil:

Število posvojitev otrok v Sloveniji upada. Do leta 1990 je bilo v Sloveniji letno približno 100 posvojitev otrok, z leti pa je to število upadlo za polovico. Približno polovica vseh posvojitev so t. i. posvojitve otroka sozakonca, kar pomeni, da z oblikovanjem nove družinske skupnosti praviloma mož posvoji ženinega oziroma žena moževega otroka. Polovica posvojitev pa je t. i. popolnih posvojitev; v letu 2006 so bile v Sloveniji samo 3 posvojitve, od tega 1 posvojitev otroka sozakonca in 2 popolni posvojitvi, leta 2007 pa 14 posvojitev, od tega 12 popolnih posvojitev in 2 posvojitvi otroka sozakonca.
http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?...


Čak .. zaradi, ker bo od teh 12-tih recimo 1 ali 2 v istosplone družine, kjer otrok že tako živi - bo to prineslo globok razkol v našo družbo?

Ne vem kaj bo to prineslo. Lahko tudi, da samo kaj dobrega za otroke, ki bi sicer bili pozabljeni v sirotišnicah. Vem pa, da se veliko več hetero parov zdravi zaradi neplodnosti, kot pa odloča za posvojitve. Pri istospolnih bi bila posvojitev po moje kar aktualna.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Takšne družbene spremembe seveda vplivajo na celotno družbo.

Ja, družba napreduje.

imagodei ::

Mislim, ima ludih i poslje rata...

Vrtimo se okoli enih in istih bebarij, ki jih hinavski čistuni (kakšna pretenciozna besedna zveza) vlečete na plano z nekim zmagoslavnim nasmeškom na obrazu, pa vedno znova se dokaže, da so v resnici potegnjeni iz riti.

Človek božji, lahko lažeš samemu sebi, da otroci živijo samo v običajnih dvostarševskih družinah, ampak zaradi tega drugi otroci ne bodo magično izginili. 1000x smo že povedali, da de facto že obstajajo take familije. Že sedaj imajo nekateri otroci dva očija; ali pa dve mamici. Že sedaj dva očija skrbita za takega otroka, pa limata obliže na odrgnjena kolena. Ti in tebi podobni lahko še tako gledate proč, ampak že sedaj otroka, ki živi v istospolni familiji, v šolo hodita iskat dve mamici, obe hodita na roditeljske sestanke in obe previjata in kopljeta otroka. Lahko se delate slepe in butaste, ampak otrok v istospolni družini ima obe odrasli osebi enako rad - tako biološkega starša, kot tistega, ki mu trenutno uradno starševstvo ni priznano, vendar v vseh ozirih to vlogo opravlja. In otrok oba dojema kot starša.

Ne zdrži pomislek o posvojitvah. Ne zdrži na nobeni ravni. Take familije že so in najmanj, kar smo dolžni kot družba storiti je, da uredimo (beri: izenačimo) njihov status.


Kar se tiče polnih posvojitev, sem se že izrekel: prav bi bilo, da imajo heteroseksualni pari malenkostno prednost pred homoseksualnimi pari. Ne zato, ker bi bili heteroseksualni starši bolj primerni kot homoseksualni, pač pa zato, ker je inštitut posvojitve v prvi vrsti namenjen prav heteroseksualnim parom, pri katerih je spočetje po naravni poti pač odpovedalo. Nikakor pa utež ne bi smela biti nesorazmerno visoka, da bi heteroseksualne pare absolutno preferirala.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

imagodei> ker je inštitut posvojitve v prvi vrsti namenjen prav heteroseksualnim parom, pri katerih je spočetje po naravni poti pač odpovedalo.

Ne. Posvojitev je namenjena temu, da otrok dobi enega ali več odraslih (staršev ali skrbnikov), ki se bodo obvezali skrbeti zanj.

Jasno je, da se ob vsaki posvojitvi komisija mora odločati posebej, glede na vse okoliščine. Obsceno je, da komisiji pri tem ni dovoljeno otroka ponuditi v posvojitev super družini, v kateri imajo starši napačno kombinacijo genitalij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

S poroko, bi istospolni pridobili novo pravico in sicer izenačeno pravico posvojitve otrok.

In to je slabo... zakaj točno? Moja hčerkica že ima dve mamici. Pa poznam eno ki ima dva očka. Pa ziher bi lahko najdla še kakšen primer. Kako točno bi izenačenje pravic vplivalo na družbo če takšne družine _že_ obstajajo?

Aja... tebe moti ta da bi istospolni pari posvajali nove otroke? V Sloveniji otrok 'primernih' za posvojitev primanjkuje. Letno je oddanih približno 4krat več prošenj za posvojitev kot je otrok. So pa kriteriji tako ostri da se proces posvojitve lahko zavleče tudi do 4 leta! Upaš kdo bo imel prednost pri posvojitvah?

Po drugi strani je pa res tudi to da ogromno posvojiteljev posvaja otroke iz tujine (zato ker je proces hitrejši, enostavnejši pa še otrok je dovolj). Ampak to stane. Iz Rusije, recimo, kakih 25kEUR.

Če pa me, tako, čisto osebno, vprašaš... mislim da je svet kjer so sirotišnice nepotrebne ena taka zelo fajn stvar. Hudo bi bilo, recimo, če bi otroci ostajali v sirotišnicah medtem ko pred vrati stojijo wannabe starši (katerih edina 'hiba' je to, da so napačno usmerjeni). V Sloveniji se zaenkrat to še ne dogaja. Se pa drugje. Grčiške sirotišnice, recimo, pokajo po šivih. Pa bodo tudi naše... če se ta 'kriza' počasi ne ustavi.

Družbene spremembe ki zagotavljajo enake pravice in dolžnosti za vse (ne glede na spol, religijo, lunine mene, plimovanje na antarktiki...) so lahko edino dobre.

Vajenc je izjavil:

Lahko verjamemo vam ali pa šlogarci, ni bistvene razlike.

Lahko se pa tudi malo okoli sebe ozreš (pa odpreš oči in mogoče opaziš da družine, ki se jih ti tako bojiš... ker bodo uničile svet, že dolgo obstajajo pa se svet prav nič ne podira... in še tako normalne so da se jih niti ne zavedaš)... in začneš malenkost razmišljat. Ne pa gluposti tupit.

Vajenc je izjavil:

Kaj konkretno, česar ne moreš dobiti z registrirano istospolno zvezo, bi ti pridobila?

Pridobila bi enake pravice kot jih imaš ti. Med drugim to, da mi ni treba it na upravno enoto (ali kamorkoli že) po tisti uradni štempelj na čelo.

Pa saj to je bilo povedano že n krat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Vajenc ::

Imagodei je v tej temi tako kot kar nekaj drugih slep, aroganten, nesramen, lažniv ...

Istospolne družine seveda obstajajo tudi pri nas, kjer je po trenutni zakonodaji partnerju omogočena posvojitev otroka svojega partnerja. V primeru poroke bi homoseksualen par lahko skupaj posvojil otroka, kot to lahko počnejo poročeni hetero pari. Bistvena razlika za tiste z osnovnim bralnim razumevanjem in ne preveliko čustveno vpletenostjo. Zaa tiste, ki se jim bliskajo homofobi pred očmi, bom še enkrat povdaril. Lahko, da bo tak korak prinesel samo dobro za otroke. Lahko pa, da bo čez N let zaradi takih in podobnih korakov hetero oblika družine v manjšini. Šlogarji v tej sicer pravijo da ne, ampak takim nikoli ni za zaupati.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> V primeru poroke bi homoseksualen par lahko skupaj posvojil otroka, kot to lahko počnejo poročeni hetero pari.

Edino prav. Če misliš, da je to narobe, si homofob, po najožji definiciji tega pojma: Kljub popolni odsotnosti kakršnihkoli racionalnih razlogov zoper takšne posvojitve podpiraš, zahtevaš oziroma dopuščaš diskriminacijo na tem področju. To je homofobija, ne glede na to kako jo obrneš.

Seveda lahko tudi ni homofobija in obstajajo racionalni razlogi zoper takšne posvojitve, a jih v zadnjih 2000 letih ni dovolj rigorozno, da bi ga lahko jemali resno, ovrednotil še nihče, zato moramo zdaj že privzeti, da gre za homofobijo. Veseli bomo, če nam dokažeš, da se motimo.

Vajenc> Lahko pa, da bo čez N let zaradi takih in podobnih korakov hetero oblika družine v manjšini.

Nekaj tako patološkega lahko izjavi samo nekdo, ki je popolnoma izoliran od realnosti, kar je značilno za mnoge psihiatrične motnje.

ZaphodBB ::

Seveda lahko tudi ni homofobija in obstajajo racionalni razlogi zoper takšne posvojitve, a jih v zadnjih 2000 letih ni dovolj rigorozno, da bi ga lahko jemali resno, ovrednotil še nihče, zato moramo zdaj že privzeti, da gre za homofobijo. Veseli bomo, če nam dokažeš, da se motimo.

No True Scotsman.

TESKAn ::

Lahko pa, da bo čez N let zaradi takih in podobnih korakov hetero oblika družine v manjšini.

Ja, hetero pare bodo imeli zlobni istospolni pari zaprte v t.i. "breeding" taboriščih, kjer bodo ženske prisiljene v serijsko rojevanje otrok, ki jih bodo potem ti istospolni pari uradno posvojili...

Je pa v tem stavku skrito, česa se nasprotniki bojijo. Bojijo se, da bi jim kdo kadarkoli hotel odvzeti pravice in privilegije, ki jih imajo, zato urno udrihajo po vsem, za kar smatrajo, da bi lahko privedlo do tega. Da nimajo racionalnega razloga za to (ali pa se imajo nemara za tako nesposobne, da se jim zdi "grožnja" realna?), jih seveda ne moti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Imagodei je v tej temi tako kot kar nekaj drugih slep, aroganten, nesramen, lažniv ...

Zdej pa "Imagodei" zamenjaj za "Vajenc" in še enkrat preberi.

Nato pa odgovori na moje vprašanje. Ker drugače si ti največji hinavec in lažnjivec v tej temi. Nesramen si pa tako ali tako.

Vajenc je izjavil:

Istospolne družine seveda obstajajo tudi pri nas, kjer je po trenutni zakonodaji partnerju omogočena posvojitev otroka svojega partnerja.

Aja, saj res... saj nismo pravkar imeli referenduma ki je to možnost zavrnil.

Samo ti nisi slep in aroganten... Ane? Ti si samo "neizobražen trol" ki nima pojma o čem sploh govori ter slepo nabija proti same zato ker lahko. Da bi podal kakšen razlog za svoje početje... ne, to pa ne.

ZaphodBB je izjavil:

No True Scotsman.

Ajd, nek se vidi razkoš.
Life is as complicated as we make it...

VelikiTun ::

Vajenc je izjavil:

Lahko pa, da bo čez N let zaradi takih in podobnih korakov hetero oblika družine v manjšini.
Pa smo na ravni cerkvene propagande tekom referenduma, ko so strašili s spremenjenim programom v OŠ, manjšanjem števila hetero družin, rojevanjem frocev izključno za homo družine,...
Svašta.

jype ::

Gregor P> Danes sem naletel na tale ameriški video, vendar si ga še nisem imel možnosti oz. časa ogledati, tako da ne vem, kakšna je pravzaprav vsebina, ampak morda komu pride prav:

Video sem pozorno pogledal. Priporočam ga v ogled, predvsem vsem "nasprotnikom" enakopravnosti.

imagodei ::

jype je izjavil:

Ne. Posvojitev je namenjena temu, da otrok dobi enega ali več odraslih (staršev ali skrbnikov), ki se bodo obvezali skrbeti zanj.

Tole se sicer sliši zelo v redu in politično korektno, pa vendar se ne morem strinjat. Posvojitev je namenjena primarno parom, ki ne morejo imeti otroka. Da otrok pri tem dobi starše, je zgolj bonus.

Če namreč ne bi bilo interesa s strani parov brez otrok, posvojitev enostavno ne bi bilo. Odvečne otroke bi imeli pač zgolj v sirotišnicah. Želja po prenašanju svojih genov v naslednji rod je nagonsko vrojena; posvojitev otroka je šele približek. Želim se izogniti izrazu, da je "posvajanje nenaravno", ker to ne drži, vseeno pa ni običajno, da se par "zapali" za skrb za tujega otroka. Razen seveda, če ne more imeti svojih.

Da posvojen otrok dobi starše, je dodaten plus. Izhodiščno pa je gotovo posvojitev namenjena parom, ki ne morejo dobiti svojega otroka.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

imagodei: a pa si ti prebral moj link na stat.si. Tam pise da je 12 od 14 posvojitev s strani ljudi, ki zivijo z nekom v gospodinjstvu, ki ze ima lastnega otroka. Samo 2 taka sta, kjer so posvojili otroka, ki ni ze v osnovi otrok enega od ljudi v gospodinjstvu.

imagodei ::

Vajenc je izjavil:

Imagodei je v tej temi tako kot kar nekaj drugih slep, aroganten, nesramen, lažniv ...

Res? Daj se no malo potrudi, pa razloži, kje sem se lagal. Boš?

Vajenc je izjavil:

Istospolne družine seveda obstajajo tudi pri nas, kjer je po trenutni zakonodaji partnerju omogočena posvojitev otroka svojega partnerja. V primeru poroke bi homoseksualen par lahko skupaj posvojil otroka, kot to lahko počnejo poročeni hetero pari. Bistvena razlika ...

Kje ti vidiš razliko, je izven meja mojega dojemanja. Otrok ima v obeh primerih dve mamici ali dva atija. V obeh primerih je lahko s strani zarukanih hribovcev in njihovih otrok enako zasmehovan. V obeh primerih je otrok (lahko) enako ljubljen.

Gre za navadno podlo sprenevedanje. Nothing new here. Najprej si boš moral priznati, da si homofob, pa kakor koli zavijaš to svoje prepričanje v celofan. Šele potem boš lahko napredoval na višjo raven.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Gandalfar je izjavil:

imagodei: a pa si ti prebral moj link na stat.si. Tam pise da je 12 od 14 posvojitev s strani ljudi, ki zivijo z nekom v gospodinjstvu, ki ze ima lastnega otroka. Samo 2 taka sta, kjer so posvojili otroka, ki ni ze v osnovi otrok enega od ljudi v gospodinjstvu.

Sem prebral, ampak ne vem, kaj to spremeni v mojem stališču?

Z jypetom sva razpravljala o popolni posvojitvi:
Kar se tiče polnih posvojitev, sem se že izrekel: prav bi bilo, da imajo heteroseksualni pari malenkostno prednost pred homoseksualnimi pari. Ne zato, ker bi bili heteroseksualni starši bolj primerni kot homoseksualni, pač pa zato, ker je inštitut posvojitve v prvi vrsti namenjen prav heteroseksualnim parom, ...


V Sloveniji imamo pač precej malo popolnih posvojitev. Tukaj samo ugibam, ampak verjamem, da so med razlogi za to nizka rodnost v zadnjih desetletjih, drage posvojitve iz tujine, uspešnost drugih metod (zdravljenje neplodnosti, nadomestno materinstvo...). Vsekakor menim, da je motivacija za popolne posvojitve otrok na strani staršev, ki ne morejo imeti svojih; ne pa morebiti na strani države (ki bi se na ta način znebila skrbi za osirotele otroke).
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

> Tole se sicer sliši zelo v redu in politično korektno, pa vendar se ne morem strinjat. Posvojitev je namenjena primarno parom, ki ne morejo imeti otroka. Da otrok pri tem dobi starše, je zgolj bonus.

Realnost ne odraza te tvoje definicije druzine. Danes je ocitno fora posvojitve, da otroka posvoji tvoj novi zakonec.

Vajenc ::

Aja, saj res... saj nismo pravkar imeli referenduma ki je to možnost zavrnil.

Samo ti nisi slep in aroganten... Ane? Ti si samo "neizobražen trol" ki nima pojma o čem sploh govori ter slepo nabija proti same zato ker lahko. Da bi podal kakšen razlog za svoje početje... ne, to pa ne.

Možnost posvojitve otroka tvoje partnerice imaš že sedaj. Zdej kolk sem jaz izobražen nima s tem direktne povezave, sem pa očitno bolj razgledan, ker poznam tvoje pravice bolj kot ti.

Res? Daj se no malo potrudi, pa razloži, kje sem se lagal. Boš?

Zmišljuješ si moje trditve. Lahko se tolažiš, da nisi edini tak v tej temi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

Izhodiščno pa je gotovo posvojitev namenjena parom, ki ne morejo dobiti svojega otroka.

To preprosto ne zdrži. Posvojitev je namenjena otrokom brez staršev da starše dobijo. Vedno. To da starši dobijo otroka je bonus. Not the other way around.

Zato pa so kriteriji tako grozno strogi. Če bi bila posvojitev namenjena staršem bi vse potekalo po principu "evo... izberi, plačaj in odnesi". Podobno kot za vsako drugo blago.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Za tiste, ki trdno vztrajate pri neumnostih, svarilo v sliki in besedi:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Možnost posvojitve otroka tvoje partnerice imaš že sedaj. Zdej kolk sem jaz izobražen nima s tem direktne povezave, sem pa očitno bolj razgledan, ker poznam tvoje pravice bolj kot ti.

Boš pa ti ta link lepo našel. Ker jaz precej dobro vem o čem se je šel ta rafenrendum. Tako v realnosti kot v glavah marsikaterega "hribovca".

Do takrat pa bluziš, spreobračaš lastne besede (hkrati lepo priznavaš da si trol) in si nasploh izredno žaljiv do določene skupine ljudi.

Še vedno pa se izogibaš odgovoru na moje vprašanje (tako kot čisto vsi ostali 'nasprotniki').

Lepo prosim za link kjer je obrazloženo kako lahko jaz posvojim otroka svoje izbranke. Te uradno razglasim za junaka LG(BT) 'skupnosti'. Pa gajbo pira ti zrihtam če boš dovolj dober pa mi zrihtaš naslov za dostavo.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Vajenc je izjavil:

Zmišljuješ si moje trditve. Lahko se tolažiš, da nisi edini tak v tej temi.

Na dan s citatom, kje sem ti napačno pripisal kako trditev. Se ti takoj opravičim, samo najdi jo. ;)
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

jype je izjavil:

Za tiste, ki trdno vztrajate pri neumnostih, svarilo v sliki in besedi

Pa saj to se pri nas ne dogaja jype... Saj veš, razna gibanja za enakost se dogajajo le tam čez.
Life is as complicated as we make it...

MadMicka ::

Vajenc, preberi si, kaj država meni o tem, ali je danes mogoče posvojiti otroka v istospolni skupnosti.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Vajenc ::

Lepo prosim za link kjer je obrazloženo kako lahko jaz posvojim otroka svoje izbranke. Te uradno razglasim za junaka LG(BT) 'skupnosti'. Pa gajbo pira ti zrihtam če boš dovolj dober pa mi zrihtaš naslov za dostavo.

http://www.mddsz.gov.si/nc/si/medijsko_...

Ne rabim pira, samo priznej da nimaš pojma.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

lambda ::

jype >
Argumentirano se je že ovrglo _VSE_ argumente t.i. "nasprotnikov", ki so v resnici bodisi omejenci, bodisi trpijo za patološkimi fobijami, bodisi služijo denar s hujskanjem ovčic zoper marginalne skupine.

Edino prav. Če misliš, da je to narobe, si homofob, po najožji definiciji tega pojma: Kljub popolni odsotnosti kakršnihkoli racionalnih razlogov zoper takšne posvojitve podpiraš, zahtevaš oziroma dopuščaš diskriminacijo na tem področju. To je homofobija, ne glede na to kako jo obrneš.

Seveda lahko tudi ni homofobija in obstajajo racionalni razlogi zoper takšne posvojitve, a jih v zadnjih 2000 letih ni dovolj rigorozno, da bi ga lahko jemali resno, ovrednotil še nihče, zato moramo zdaj že privzeti, da gre za homofobijo. Veseli bomo, če nam dokažeš, da se motimo.

Ampak eni čist popenijo, če jim priobčiš da so Biblija, Koran in Tora zgolj podpovprečna prozna dela, recimo.

In tebi se to, da te podpira močna mafijska organizacija, ki ima pod seboj milijone slaboumnih ljudi, zdi fino.

Nekaj tako patološkega lahko izjavi samo nekdo, ki je popolnoma izoliran od realnosti, kar je značilno za mnoge psihiatrične motnje.

Ti pa inteligentne ljudi (narobe) sodiš po sebi.

Torej si očigledno hendikepiran tudi intelektualno.

Ni mišljeno, da bi intelektualno omejeni razumeli, pa vendar: ...


Jezus jype, si v redu drgač? Ti postajaš v tej borbi kot kresalka v politiki. Marsikomu začneš it tolk na k* s svojimi žaljivkami, nestrpnostjo (do sicer drugih stvari, pa zato nič manjšo) in trollanjem, da boš jeziček na tehtnici in bo zato pač nasprotoval stvarem za katere se zavzemaš, če zanje nima nekega lastnega interesa, pa če imaš prav ali ne. Including me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()
««
86 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315521 (6344) riba43

Več podobnih tem