» »

HDD-ali je pokvarjen?

HDD-ali je pokvarjen?

fastfury ::

Imam IBM-ov HDD z 60GB. Zadnje čase mi kar naenkrat začne neki piskat pa čudne zvoke spušča HDD. Pol k sm odpru škatlo sem ugotovil, da je res HDD tisti k spušča te zvoke. Stvar pa je taka ,da se kar naenkrat ustavi oz. verjetno ne more prebrat z diska in za tisti čas PC zamrzne. Kakšen krat pol dela naprej al pa ga morem prou ugasnt. Pravkar sem testiral HDD s programom HD-Tach in se tam nekje pri 30 GB ustavi in mi napiše read and write error. Obstaja še kakšen način, da zagotovo ugotovim, da je crknu HDD in da morem kupit novega? Ne bi rad dal 25k sit za nov HDD in da je pol neki druzga šlo v k...! Nasvet in pomoč prosim.

zee ::

Napake, ki si jih opisal kažejo na to, da ti bo disk v kratkem crknil. zagotovo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Han ::

Drive Fitness Test ti bo povedal, če je disk zrel za odpis...

Pa hitro skopiraj pomembne podatke na varno!

fastfury ::

Sm že probu z Drive Fitness Testom. Rezultat: najprej mi pove, da je dobil napake, pol me vpraša če bi jih rad popravu, rečem da ja, pol začne analizirat disk in se pol točno na isti točki vedno ustavi in celotna stvar zamrzne. Sklepam, da se ustavi najverjetneje na isti točki kot se HD Tach - kar bi pomenilo, a je tam disk poškodovan in ne more ne brat, pisat kaj šele popravljat.

Dead_Eye ::

Čim prej shrani podatke in razmišljaj o novem disku...
The one and only

raab himself ::

ja tut men se disk oglaša!!pa že ko je bil nov (ibm vancuver 40 gb) občasno zajoka kot dojenček;(

Caligula ::

Preveri, ce ni ta zvok zvok sistema za rekalibracijo glav. Ker nekateri Hitachiji imajo na 10 minut rekalibracijo glav, ki ima nenavaden zvok in je normalen. Za Vancouvre ne vem ampak preveri na netu ali servisu. Ker ce je to tist sistem pol se nimas cesa bat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353707 (2606) k4vz0024
»

Popravljanje bad sectorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152983 (2377) StratOS
»

trdi disk okvara

Oddelek: Strojna oprema
121564 (1292) Nande
»

Prenos podatkov iz diska na...

Oddelek: Pomoč in nasveti
171092 (852) schurda
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310951 (6579) ChiefThunder

Več podobnih tem