» »

Popravljanje bad sectorjev na disku

Popravljanje bad sectorjev na disku

boula ::

Moj disk Maxtor 60 Gb 5400 je začel dajati čudne znake. WORD Datoteko skušam odpreti in mi javi error da datoteke ni. provam mapo prekopirati na drugi disk - mi javi - da se ne more kopirat.

BREZDVOMA SO TO BAD SECTORJI.

kaj pol: bootam in dam skozi HDD REGENERATOR- mi javi 250 bad sectorjev in 250 recovered.

ves vesel grem v winse - in za 30 sek - mi dela vse in celo odpre mape vse na hitro - nato pa zamrzne. in odtakrat naprej ne morem več uporabljat tega diska.
tudi če ga priklopim kot zunanji - takoj zamrzne.


sem uporabil nazaj HDD regenerator - in tokrat je delalo več kot 24 ur in ni prišlo niti do polovice imel pa sem čez 3000 bad sectorjev - vse mi niti ni recoveralo.


GLAVNO VPRAŠANJE: obstaja kakšen boljši program za to- slišal sem za neki takega - da ti za vse bad sectorje ki ne delajo - izloči iz kapacitete in pol uporabljaš recimo samo 30gb namesto 60. zame bi bilo tudi to vredu. NAJRAJE BI PA VIDEL TAK PROGRAM - KI BI MI ZNAL 100% REŠITI BADSECTORJE.

Ice-Heki ::

Mel podobne težave ...
Poskušal sem z BartPE in HAWKPE (oz. nekaj takega) -> oboje laufa s CDjev, sta pa oba linux-a z dodatnimi programi in mi je uspelo prekopirat 99% podatkov (po tem kopiranju je šel disk v smeti)

boula ::

JAZ IMAM windows - PA KAJ IMA KAKE VEZE? če itak bootam v dosu?

ZAKA SI GA PA VRGU V SMETI - če je potem delalo - lahko bi ga mel samo za muzko & filme - in podatke z katerimi lahko vzameš rizik.

ali ni bilo več mogoče normalno uporabljat disk po teji operaciji?

še kakšen program?

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

boula ::

ni problem tolko v tem - da rabim podatke , ker sem hvala bogu lih dan prej rešil.

rad bi samo da disk deluje kot treba naprej - in ne zamrzuje!!!

StratOS ::

Thread vsebuje tudi Diagnostična orodja :D
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

boula ::

THREAD?!?! kaj to?

dobro - sam ne vem kaj morem gledat na unem linku:DIAGNOSTIČNA ORODJA PROIZVAJALCEV TRDIH DISKOV

ok gledam maxtor


-->Maxtor/Quantum

za vse te 4 spodaj je isti link:

Powermax (floppy verzija) - Diagnostično orodje
Powermax (CD Image) - Diagnostično orodje
MaxBlast 4 (floppy verzija) - Pomoč pri namestitvi diska
MaxBlast 4 (CD Image) - Pomoč pri namestitvi diska


http://www.seagate.com/maxtor/

(in na tem linku se ne znajdem) - keri program da si poberem. dobu sem sam tega: MaxBlastSetup.en.exe

powermax ne najdem!


A je res ta dober za bad sectorje?

ender ::

Maxtorja je kupil Seagate, zato je namesto PowerMaxa zdaj SeaTools.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

boula ::

link ki si ga dal za SEA tools ne dela -

predvidevam da si želel kaj takega :


http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=seatools-win&vgnextoid=552bd20cacdec010VgnVCM100000dd04090aRCRD



Prosim potrdi če poberem ta setup?

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ice-Heki ::

@boula:

1) Vem da imaš windowse, pa kaj me to briga ...
2) Prosim če se ne dereš
3) Podal sem ti dva programa, s katerima mi je uspelo rešit podatke
4) Disk je bil zanič - že pred tem postopkom je imel ogromno pokvarjenih sektorjev, tako da tudi, če bi naredil to kar si ti hotel ne bi imel od tega nič ~ velik je bil pa 10 GB
5) Po tej operaciji s programamoma, ki sem ju podal se lahko disk uporablja normalno naprej
6) Danes so cene diskov že tako nizke, da, če na disku nimaš nobenih pomembnih podatkov, greš lepo v trgovino po novega

Steinkauz ::

Ko ma disk bad sektorje, se bodo le ti le še širil aka disk je svoje odslužu. Fukneš v koš in kupš novga. To da ti trenutno slabih ne uporablja ne pomaga dost, sam bodo kmal novi.

ender ::

Steinkauz: ni nujno - pred štirimi leti so se mi na 40GB IBMju pojavili slabi sektorji. Čez sem spustil IBM Drive Fitness Test, ki jih je premapiral, in disk še vedno deluje brez problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Steinkauz ::

Jst sm tut en 200gb disk popravu k je mel 20 slabih sektorjev z low lvl formatom. Trije(prnesl komp za zrihtat k men) pa so jih mel na 1000 in ni pomagal nč kej dost. Kot je sam napisal jih je blo 250 pol pa že kr 3000, tko da očitno bo šeč rakom žvižgat. Glede na to da je, sam 60gb disk, se nebi sekiral preveč...

karafeka ::

ender
Čez sem spustil IBM Drive Fitness Test, ki jih je premapiral, in disk še vedno deluje brez problemov.


Izjema, ki potrjujejo pravilo :)

Zelo slaba ideja imet pomembne podatke oz. kar cel sistem na disku, na kateremu so nastali slabi sektorji. Za kake muzike ali pa filme, so pa takšni verjetno še dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

StratOS ::

Veliko problemov lahko naredi tudi kakšen FS check program ali defragment program.
Končno se šprepričaš le z low lewel formatom in bad sector checkingom.

Disk, še posebej če ga boš uporabljal za podatke pa po mojem - boljše da nabaviš novega ob predhodnem pregledu.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The file system structure on the disk is corrupt and unusable...

Oddelek: Pomoč in nasveti
9754 (633) s1m0n
»

Hdd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
251696 (1029) BlueNik
»

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Oddelek: Strojna oprema
121508 (1202) Crimson_Shadow
»

Prenos podatkov iz enega na drug trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81972 (1834) Mitch
»

Disk se vgaša?

Oddelek: Strojna oprema
91204 (1016) RiNC

Več podobnih tem