» »

Vgradnja hard diska Hitachi 160GB SATA problem

Vgradnja hard diska Hitachi 160GB SATA problem

Sydk ::

Pozdrav!
Danes sem kupu nov HDD, odprem ohišje odstranim starega vgradim novega nato pa samo debelo pozijam WTF?!?!?
konektorji na kablih se ne poklapajo:| zdaj sem imel Maxtor 40GB ne SATA in ima cisto drugačen kabel...
kako se reče temu kablu ki ga morm še kupt, SATA HDD KABEL ? al kaj?

pa še to, slišu sm da med inštalacijo WinXP potrebuješ SATA driverje je to res? če ja, kje jih dobiš?

HELP če ne mi bo še žal da nisem vzel navadnega in ne sata (mi je že:D )

pa LP

Jaffa ::

Pa ti spoloh maš na plošči SATA konektorje ? 8-O Da prvo to rešmo... 8-)

Dr_M ::

ta zacetek si tole preber, pol pa povej ce mas tapravo opremo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sydk ::

Plato mam Asus A7N8X 2.0 revizija ne delux, torej navadna, knjižco plate sem založil, a ta plata sploh podpira torej SATA?

Jaffa ::

Ne.

bastadu ::

Za koliko prodaš disk?
:D

Sydk ::

bastadu: LOL :D

Jah nč, dobr sm se zajebu ni kej, grem ju3 zamenjat za navadnega, v bofu mislm da ne bojo kompliciral pa itak mam račun...

hvala za info LP

Jaffa ::

Hehe, U rock... 8-)

Sparkyboy ::

LOL, ROFL.

Uros!no ::

Kupiš adapter in je stvar rešena? Ker verjetno stvar ni poceni, je res najbolje da disk zamenjaš. Drugače pa... premišljen nakup :D

bastadu ::

Kolikor jaz vem obstaja samo adapter iz SATA kontrolerja na PATA disk in ne obratno...

odklop ::

Mam abit nf7-s in trdi disk Hitachi 7k250 160 gb sata. Imam sata adapter ki sem ga dobil zraven plošče, vendar ko hočem priklopit še en disk na sata preko tega adapterja sistem ne zažene oz ne zazna diska priklopljenega preko tega sata pretvornika.
V cem je tu sploh finta? A dela to: eden sata disk direk na plato, drug navaden disk preko sata adapterja! A dela tu potem zadeva HotSwap?
Hvala za odgovore!

Uros!no ::

Sydk ::

Evo sem ravno z Bofa (Kranj) in so mi zamenjal disk brez problema, ker je bil jurja cenejši sem poleg dobil še paket cd-jev in ene žvečilne:D
Prijazno osebje in ql štacunca ni kej!

NAUK moje izkušnje: preden odidete v štacuno si vzemite knjižico osnovne plošče in preglejte kaj vam sploh podpira>:D LOL

Grem jest zdej en format narest..:D
L8r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sydk ()

bastadu ::

Nekateri pa že od nakupa plate vemo, kaj vse je na njej in ni potrebno v knjigico gledati:P
;)

Dr_M ::

nekateri celo vemo, bomo kupili:D :)) ;)

edit: ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Sydk ::

Tale Hitachi 7k250 je super stvarca, hitra pa vse, samo nekaj pa ne drži kar se je o tem disku pisal tuki po forumu..in sicer to da je ta disk full tih, no way, včasih tako zarožlja da me je že strah da ni crknu in hitim gledat če še dela>:D
uglavnm kr fajn gloda, prej sm mel Maxtorja in je bil RES neslišen, samo tolk:))

Dr_M ::

lol...maxtor....pa tej diski se traktor preglasijo. :)
razn ce si meu ksnga z 5400 obrati ja, k so bli res tihi.
no jest konkretno mam oba in med idlanjem je hitachi mogoce malenkost glasnejsi (mal bl piska), med iskanjem je pa precej tisji.
pr obeh je AM izkloplen, tako da sta najstavljena na najglasnejse delovanje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sydk ::

Mel sem 40GB Maxtorja z 7200 obrati, pa če verjameš ali ne ko sem pri odprti kišti dal uho zraven diska v delovanju sem komaj kaj slišal:D
PA ok sj ne ne mot rožljanje tolk, itak vsi venti k jih mam preglasijo stvar:)) samo folk me je tuki šponu kako je tih kar pa zdaleč ni res!

Dr_M ::

ja moja punca je mela maxtorja 40gb 7200 in se je iz dnevne sobe cez hodnik, slisu do kopalnice, cez zaprta vrata. pri zaprti kisti.:)
potem sm ga mal z AM utisu, tok da nism glih oglusel zravn :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zlobcek ::

Jap Dr_M-jeva kr drzi. Doma mam hitachyja 120G, ki dela ko urca. Resda mal glasnejši pri branju ker ga trenutno nimam na gumicah, drugače pa tih ko miška.

Sem dodal maxtorja 120G in mi je po kakšnih dveh mesecih začel cvilt. Maxtor 60G pri mami pa itak cvili že od vsega začetka ko hudič.

Zako ::

Zato pa eni imamo Seagate Barracuda 160 GB, 8 MB cache (ATA), ke rne cvili in ne poka, ne spusca allien sound in dela ko svicarska urca:>
Pa se hiter, znesljiv in naj naj je.....

LP
Zako je zakon!!!

Hammer123 ::

what about:
WD 160 GB SATA 7200rpm 8MB?

Bobek ::

Oky dobro, vem da se bo smesno slisalo, kje lahka vklopim ta 'AM' pri disku? Namrec imam novega Seagata 200gb na Sata vodilu, in zadeva je precej glasna v primerjavi z mojim starejsim 120gb seagatom na ata vodilu. Pri nalaganju programov zadeva daluje nekako zelo pocasi, program se nalaga, potem malo 'počije', pol pa nadaljuje z instalacijo, pri starem disku pa je to naredilo v trenutku. Namestil sem gonilinike, ki so na seagatovi strani, nalozil popravek za Xpje. Torej, kaj se naj naredim?

Imam vezano dva diska na sata, eden disk je Sata, drugi pa je ata in na njem je adapeter iz ata-sata, je mozno da ga to ovira? Oba diska pa najde pod pravim imenim in pravo kapaciteto.

P.S. se opravicujem ce nisem pisal v pravo temo, ampak nisem odpiral nove po nepotrebnem :\
--- Wonderful Days ---

Caligula ::

Ce bi rad vedel koliko je ta disk res glasen ga daj lepo iz ohisja ven in ga drzi ali pa na kaj mehkega postavi. Je skoraj neslisen. Glasna so garjava ohisja za PCje in pri prenosu vibracij povzrocajo hrup. Disk obesi na gumice pa bo neslisen. V zunanjem USB ohisju npr je tudi neslisen.

Bobek ::

ja, vem da so diski popolnoma tihi, ampak zakaj se starega diska nic ne slisi? Oba sta pritrjena z vijaki in podlozena z gumjastimi podlozkami. Starega se nic ne slisi ko kaj bere, novi pa tak zamleje ko kavni mlincek :'(
--- Wonderful Days ---


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939103 (6058) dela
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575786 (3938) Grimlord
»

Maxtor ali Hitachi

Oddelek: Kaj kupiti
371701 (1131) Dobius
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634772 (3344) Jaffa

Več podobnih tem