» »

Ojačevalnik za kabelsko

Ojačevalnik za kabelsko

Klemenn ::

torej, imamo doma kabelsko, ki se deli na več porabnikov....

to make a long story short:

jaz sem zadnji v verigi in kolikor nej se čudno zdi, če kdo pred mano gleda recimo določen kanal vidim jaz samo snežinke....

a se tut za to dobi kaki ojačevalnik?

SasoS ::

Seveda...pokliči kabelskega operaterja in jim razloži svoj problem.

Klemenn ::

any other ideas? :)

MArko ::

mamo na svarc prikljucek? :)

naceloma ti kablska da tolk signala da je idealno za en TV... ko jih dost gor obesis pa signal postane presvoh... to ti resi operater tak da ti jakost signala poveca... samo ponavadi pol tut vec narocnine placas...

doma sem reso to tak da sem pogledal prvi odvzemnik ki pride v bajto in ugotovil da so mi kabl zasraufali na luknco ki ma vec dusenja in ga dal tja ko je manj....

gor bos vido ene dB napisane... tam ko je manjsa stevilka je vec signala kr se manj dusi...
zaj ce nimas takega odvzemnika ki ma vec izhodov da lako kr tu presraufas ga idi nekam kupit...

markko ::

Se opravičujem za vmešavanje ampak mam isti problem in ne vem ka je to odvzemnik?
Hasta La Victoria Siempre !

MArko ::

taka kovinska skatlca v katero se zasraufa kabl ki pride v bajto in iz katere gre pol kabl dalje po hisi
v bloku je malo drugace kr je to vse pod kljucem v omarici in sam ne mors nic

prodaja pa to pri nas smart com... vprasaj po Tratec produktih... majo tut samo ojacevalce signala

markko ::

aha, že vem, hvala!¨
Hasta La Victoria Siempre !

SasoS ::

Jah...če je na šverc, pol je problem ane :D.

Jaz imam doma 6 porabnikov na kablu (2x TVtuner, TV, radio, VCR in kabelski modem). Ko so bili 1x kablaši pri meni sem težil da je prešvoh signal in so ga takoj navili. Naročnina ni nič višja. Drugače pa ja...dobiš v BigBangu ali kje podobno ojačevalnike signala - samo sej veš, vsak ojačevalnik ojača tudi motnje...

Klemenn ::

noben ni govoril nič o šverc.....:)

ma kdo kej točnega v mislih? kakšen primeren ojačevalnik, lahk tut internetni nakup?

shock ::

Hmm narediš sam svoj ojačevalnik. Kupiš en en ojačevalc (element) ki ti dela v razponu recimo o 0 do 2 GHz pa boš lahko dal še gor marsikatero TV.

glinik ::

samo sej veš, vsak ojačevalnik ojača tudi motnje...

Ja zato se uporabljajo, da ojačijo motnje... :D Šalo na stran, seveda ojači motnje, ampak za min. Zakaj bi pol uporabljali ojačevalnike, če bi motnje ojačali ... kam bi to vodilo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Azrael ::

Zelo je pomembno kam postaviti ojačevalec ant. signala. Najbolje ga je postaviti na začetek, k izvoru signala. Tam je razmerje med nivojem signala in motenj največje in vsak ojačevalec to razmerje samo poslabša, ker gre za analogni signal. Veliko razmerje signal/šum pomaga TV sprejemniku ločiti zrna od plev in prikazati lepo sliko in zvok.

Če je ojačevalec postavljen tam, kjer je koristen signal že slab, ojačevalec na videz ne naredi nič, oz. je slika še slabša, kot brez njega. V tem primeru je nivo koristnega signala praktično enak nivoju motenj in ni več sprejemnika, ki bi to lahko ločil.

V glavnem za ojačanje signala kabelske se rabi antenski širokopasovni ojačevalnik, ki ima možnost spreminjanja ojačanja, ker v primeru, da je vhodni signal zanj premočan, ojačevalnik zaoscilira in na TV je samo črna ali zvita slika, običajno na vseh kanalih.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Klemenn ::

torej..........kaj kupiti?

kaki link na enaa? ;)

heft ::

resitev je ojacevalnik AMIGO stane 8ksit

paziti moras da bos imel na vseh vticnicah od 50-80dB

Klemenn ::

paziti moras da bos imel na vseh vticnicah od 50-80dB


kak to znaš?

SloCop ::

Mene pa tut zanima kje se ta ojacevalc kupi. Sam imam podobne probleme. Sem pa vidu kje pride na naši bajti not kabl, pa je ena kretnica al neki ma dva izhoda en vhod da gre naprej po drugih hisah. Samo nič ne piše kolk dB........

Torej kje se kupi ta ojaevalnik :)
Hvala
podpis :)

telepilot ::

Poizkusi najti krivca za nastajanje motenj pri sosedih pred teboj. Nekdo od njih ima pokvarjen TV.
Če je kdo sam menjal vtičnico je možna tudi pomota pri vstopnem in izstopnem kablu in potem dobiš ven salato, oni grešnik pa ima dobro sliko. Ojačevalec je zadnja varianta, ker ga tako moraš namestiti šele pri sebi, tam pa že imaš oporečen signal. Povabi se na kavo k sosedom in opazuj kvaliteto slike. Kjer bo razlika opazna pa malo preišči situacijo.

SloCop ::

Iz CATV omarice gre signal direktno k meni v hišo in šele od tam naprej. Tako da sosed ni kriv, razen če šteje tudi tisti ki je za mano. Je pa tako, slika ni več tako zelo slaba kot je bila včasih, po nekajmesečnih morjenjih telemachu so nekako uštimal zadevo. Je pa res da slika ni taka k treba že če direkt tv priklopim na kabel ki pride v hišo.
Če bi kdo videl našo napeljavo - pa ne po hiši se temu nebi čudil. štirinajst let stari kabli, večkrat pretgani zaradi prometnih nesreč, napeljani po zraku. Omarice so po večini prerjavene, oprema po besedah prejšnjega lastnika zastarela in neprimerna tako kot kabel sam. Pa še to, pri nas doma lahko skoraj takšno CATV kot jo dobimo s priklopom na catv omrežje gledamo z nekaj metri kabla ki ni priklopljen nikamor.

Če kdo ne verjame je vljudno vabljen na ogled in pivo/mleko :)

L.p.

Sicer pa vneto čakamo Siol Tv
podpis :)

Azrael ::

Aha, Telemach, poznam...

Pri nas je tudi bilo podobno, slika na TV zanič, net je delal par ur tedensko... Prošnje in zahteve kablarjem niso obrodile sadov, oz. je bil odgovor: Lahko pridemo delat meritve samo to je 6 jurjev ura, meritve trajaljo kar nekaj časa, sploh pa mora biti napaka pri vas, ker je omrežje staro šele 2 leti. Grrr...

Cenejša rešitev, vsaj za TV (ni bila idealna, ampak vseeno), je bil širokopasovni antenski ojačevalnik, ki se mi je že dolgo valjal po hiši.

Sicer se je stanje kabelske popravilo letos poleti, ko je nevihta skurila lep kup Telemachove opreme in od takrat zadeve delajo mnogo bolje, ojačevalnik pa je izklopljen (prevezan), vendar še vedno montiran za vsak primer.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Klemenn ::

ne sej pr ns je tak...

je antena čist kul, pa tut signal in vsi kanali na sploh....sm k mamo pa nekje 3x razdeljeno pa logično da se to razgubi...

zdj bom se pa enkrat mogu spravt to rihtat,pa bi najbraj dau kaki ojačevalnik vmes, da bi bla stvar v redu


rabu bi pa nekej tazga, kot je recimo switch;) :

da daš kabelsko v eno luknjo pol maš pa več izhodnih...:)

resitev je ojacevalnik AMIGO stane 8ksit??

bo to pol kul? kje kupt, na netu recimo?

SloCop ::

Obstajajo kretnice, recimo v big bangu sem bil in vprasal kako majo oni to ustimano zase.. ker majo tolk tvju, in mi je povedal da zadeva stane cca 30k in da se da narocit, je pa tako da je ono za 30 odjemalceev zame mal prevec, mi je pa en model poslov mejl s ponudbo za neki podobnga ampak samo za 6 tvjev... ko bom doma spastam .......

mi je pa svetoval da dam ojacevalec potem pa se kretnico
vprasanje zakaj zato da zasluzi al da je res dobr :)
najprej bom kupu kretnico se mi zdi da za 6 tvjev pride 12k
podpis :)

Pyr0Beast ::

Lahko pa tut malo boljše kable daš :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

kako to da placas vec ce ti pojaca signal? Mi imamo doma 6 vticnic za cable TV, na 3 je TV na 3 pa "samo" radio in na eni internet. In vse dela BP. Narocnina pa je skos enaka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SloCop ::

boljši kabli nimajo veze, ker so najboljši kar sem jih dobil :)
Problem je v kablih od omarce do mene
podpis :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928600 (11593) N4m31355
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214034 (11371) boysta
»

kabelski internet +tv?

Oddelek: Omrežja in internet
153236 (3009) Jakka
»

CATV ojačevalec signala Kje?

Oddelek: Zvok in slika
93075 (2969) telepilot
»

CATV ojacevalniki & stuff

Oddelek: Zvok in slika
131962 (1795) MadMax

Več podobnih tem