» »

kabelski internet +tv?

kabelski internet +tv?

rapvirus ::

zelo kratko in za mnoge enostavno vprasanje (ampk zihr je zihr). ali lahko koaksialca ki vodi v moj kablski modem razdelim in nato en del vtaknem v televizijo (drudgega pa seveda v modem? hvala

Kami ::

Da :)

Spc ::

Lahko ... samo rabiš splitter, ki ima filtre proti "motnjam".
Te "motnje" se pojavijo ko tunner v TVju preklopi na drugi program in z tem naredi takšen "kratek stik" zato lahko to na modem vpliva.
:)

Jakka ::

Ne vem, če je ravno tako. Jaz imam kabel iz omarice priklopljen na razcepnik tris 260e, škatla z enim vhodom in dvema izhodoma, data in tv. Na data je priklopljen modem. Gotovo je ta stvar tam z namenom, da signal ojača in ne pride do motenj.

Pomoje je odgovor ne. :)

Spc ::

Hundey točno tako.
Vmes rabiš en člen .. ali je splitter ali pa Splitter z ojačevalnikom, da motnje, ki jih povzroča TV oz druga oprema ne "motijo" modema.
Splitter 5MHz - 2050MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Azrael ::

Odvisno od razdelilca, kot so ti že povedali, vsak ni dober.

Če je tak, da je mišljen tudi za priklop modema, potem brez nadaljnega. Za TV je to sicer vseeno, samo modem rabi prenos podatkov v obe smeri, drugače ne dela.

Zelo priporočam, da uporabiš razdelilec, ki ima F konektorje (to so razdelilci za SAT in CTV sisteme, tudi zgoraj omenjeni), ker razdelilci s klasičnimi TV konektorji oz. tisti, ki imajo kar direkten priklop kabla, imajo mnogo prevelike izgube, kar ne bo dobro ne za zanesljivo delovanje modema in ne za oči TV gledalcev.
Nekoč je bil Slo-tech.

rapvirus ::

a pol bols da unga kabla k vodi na modem ne delim? zdaj se glih ne morm odločt k sm vsa ta mnenja slisov. a pol bi blo opazna razlika ce bi rajs un kabl k na tv vodi deliv. saj to bi seveda ze naredil a sm vprasov zato ker mam un kabl k vodi na modem veliko blizje in mi je rahlo sitno vlect kabl cez 2 sobe od tv-ja.

budili ::

jest sem imel isto dilemo...

zdej pa mam tkole: navaden sat razdelilec za signal (900sit), z ojacitvijo 4.5dB (upam da prava oznaka) na kanal (2x)
potem pa na tv en signal, drugi pa cca. 6-8m na tris-260e razdelilec za tv signal in modem
od tu tv kartica in modem

vse deluje brez problemovm, vse skupi je pa pod 2000sit kostalo

pazi pri priklopu imej vse (tv,video...rac izklopljeno), malce pocakaj, kakih 15min...potem sele vklopi
da se ne bo kaka stvar namagnetila (tv prav fajn zgleda po tem:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

rapvirus ::

lej jst mam sedaj takole to zvezano.najprej se kabl razdeli na 2 dela (škatlica na kateri piše Tratec Tris 210E) potem gre en kabl v modem drug k gre v tv pa gre se preko ene skatlice Tratec Tris 120E. zdaj pa prosim ce mi lahko tocno razlozis kje bi mogu dat kaksn razdelilc. pa se ce mi pojasns kaj so une skatlice. predvsem una k gre kabl do tv sam cez (a je sam kak ojacevalnik al kaj?

Jakka ::

Ker se pa ravno pogovarjamo o napeljavah, me zanima kje bi nekaj dobil. Povezal bi pa tv tuner in tole škatlo, ki ima F konektor, Na tv tunerju je pa ženski vhod. V bauhausu imajo kabel, ki ima na obeh straneh priključek za na F konektor, torej bi na eni strani ga na razdelilec prišraufal, na drugo stran bi pa dal takšen obojestranski F konektor, da se da štukat kable. Na tistega pa nato pretvornik iz F v moški klasičen antenski priključek.

Sedaj me pa zanima kje bi ta pretvornik iz F v moški vtič prodajal. V Bauhausu imajo samo ženskega, jaz pa rabim moškega, da ga bom lahko v tv tuner vštekal. Kakšna elektro trgovina, recimo Elektronabava v črnučah?

Še slika tega kar rabim v ženski izvedbi (rabim moško).
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

budili ::

tris 210e (ce prav vidim po sliki) je isto kot ta 260e, deli promet na data (levi, kjer je okoli 10dB) in desni to je tv
za tisti 120e pa ne najdem podatkov, mogoce je kak tv/radio razdelilec

ti bi moral dati namesto 260e razdelilec, samo zamenjas
potem pa kanal ki pride v modem nasravfati na ta tris 210e in iz tega nova dva kabla narediti za tv kartico in modem (za modem je levi kanal ~10dB)

jest sem vse dobil v Medvodah www.amf.si

glede konektorjev jih poklici pa vprasaj (naj bi imeli vsaki sat trgovini)

rapvirus ::

torej naj bi zgledala takole...
kabl gre v sat razdelilec in potem gre en kabl preko tris 120e na tv(1.) kot do sedaj. drugi kabl pa gre v tris 210e in nato en na tv(2.) en pa v modem?

rapvirus ::

a mi lahko se poves kolk dB mas na tistm 260e za tv? kr mogoce je tist 120e sam kak filter. ker iz 210e mi gre 10dB na modem pa 2.5dB naprej na 120e. Ta pa ima potem izhod le 0,4dB.

budili ::

3dB za tv

mogoce gre to tkole (zal se ne spoznam na to tehniko) 2.5dB+0.4dB (po moje se ne mnozi)

maticm ::

Moj problem!

Imam navadno anteno + ojačevalec za A kanal! Ali je možno da bi to anteno priključil na reciver k ima tuner?

Jakka ::

Pomoje ne bi smel bit problem. Jaz sem na tv tuner priklopil navadno sobno anteno, pa je delalo ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopiti SiOL kabelski TV na TV sprejemnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112918 (2757) Spajky
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164068 (2634) Brainstorm
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214024 (11361) boysta
»

Tresenje slike ko se priklopim na kabelsko

Oddelek: Zvok in slika
143980 (3085) ttommy
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132193 (1790) budili

Več podobnih tem