» »

CATV ojačevalec signala Kje?

CATV ojačevalec signala Kje?

tomaxxx ::

Imam sledeč problem, na kabelsko sem priključel šeen televizor, ki pa je na drugem koncu hiše kot pa pride kabel v hišo, sepravi sem moral speljato okoli 15-20m koaxialca, sedaj pa je problem da je na tem televizorju opazno slabša slika kot na tistih dveh ki sta caa 7m oddaljena od spliterja in je slika odlična. Na tujih straneh sem sicer našel par primerkov ko je že v sam spliter vgrajen tudi ojačevalnik signala, vendar pri nas teh še stvari nisem zasledil oz. nevem kje bi se lahko pozanimal.
Ta ojačevalec bi seveda montiral tam kjer se mi kabel deli, tako da nebi jačal tudi motenj.

Prilagam slikico kaj imam v mislih ....

Stepni Volk ::

Tule so bolj močni v satelitskih in kabelskih TV signalih...

oversc0re ::

Bauhaus ma precej tega. Ni ravno high end, ampak jaz ga mam iz tam in je kul.

Lp!

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Jaz sem ga svojčas nabavil pri TSP Elektronika in je bil kar O,K,

Stvar je imela vdelan tudi napajalnik.
On the journey of life, I chose the psycho path.

tomaxxx ::

Ja, sem sam tudi zasledil par variant v obiju, merkurju in podobnih, vendar nekateri so brez napajalnika, ali pa so variante na navadne konektorje kjer ti že sam konektor dela motnje.

ginekolog ::

ojačevalec se da tja, kjer ti signal pride v stanovanje. Signal na tvjih rabiš tam od 60-80 dbm.. če boš imel preveč/premalo signalabo zanič slika. Preveri, da nimaš preveč signala.
Divers do it deeper.

tomaxxx ::

Mislim da je premalo signala oz. preslab zaradi kabla, ker spliter je eden(razdeli na tri) in na dveh TVjih je slika čista, na tretjem kjer je 10m več kabla pa slaba.
Sicer bi blo pa faino met tak ojačevalec kjer se da štelat ojačanje (kot na sliki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaxxx ()

telepilot ::

tomaxx
Kaj pa če imaš TV defekten? Postavi ga poleg prvega in primerjaj sliko, pa še takrat nemoreš biti v celoti prepričan v kvaliteto tretjega sprejemnika. Vsak aparat ima vgrajeno avtomatsko regulacijo ojašanja (AGC) in če ta ne deluje v potrebnih mejah so tu napake. Vrednosti signala, ki jih je napisal ginekolog pa niso realne. Na kabelski inštalaciji je odvzem signala dosti manjši. Napako lahko odpraviš tudi brez ojačevalca. Distributeru CATV javi, da imaš priklopljene tri sprejemnike v enem gospodinjstvu, pa ti bodo ustrezno povečali nivo odvzetega signala brez doplačila.

tomaxxx ::

Z sprejemnikom je vse vredu, ker je bil ta sprejemnik prej priklopljen tam kjer je sedaj spliter in je bila slika čisto ok.
Telesmehovci pa ne verjamem da bi kaj dvignili nivo signala (zastonj), ker sem že takrat ko so montirali spraševal monterja, pa ni hotel nič povedat okrog priklopa dodatne TV oz. rekel naj pokličem k njim in bodo oni priklopil in seveda plačujem večjo naročnino za dodatni tv.

telepilot ::

Dvomin, da imaš prav. V času izdelave priklopa so imeli nalog in material za standardni priključek, ti pa si jim hotel mešati štrene. Prej bi moral izraziti svoje želje. Po mojem boš sedaj plačal le strošek za pot, pa še to ni sigurno, saj ti zamenjajo odvzemnik, starega pa odnesejo s seboj za uporabo kje drugje. Stopi k distributeru in se pogovori, pa ne stvari urejati kar po telefonu, saj se ti bo oglasila kakšna "tajnica", ki pa po vsej verjetnosti nima vseh informacij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9317905 (7345) RC37
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223783 (3018) MTB
»

Podaljšanje in razdelitev kabla za kabelsko TV

Oddelek: Omrežja in internet
2111544 (10945) ...:TOMI:...
»

združitev dvb-t in kabelske

Oddelek: Zvok in slika
195941 (4708) Daniel
»

tv - antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193722 (3154) Alexius Heristalski

Več podobnih tem