» »

Ojačevalec kabelskega TV signala

Ojačevalec kabelskega TV signala

Husqvarna ::

Torej iščem en razdelilec (ojačevalec) saj naš kabelski sistem ne zdrži še pete televizije (TV tuner na laptopu). Problem je, ker sem kabelsko vlekel od najbližje televizije in sedaj je slika na TV-ju OK, ker je čisto zraven razdelilca, naprej pa je toliko kabla, da izgubi določen % signala in je slika slabša.

Kakšen ojačevalec torej priporočate. Je to mogoče smotrno doma naredit? Kakih 20-25€ sm še pripravljen odštet več pa že ne.

Hvala za nasvet.

Azrael ::

Samogradnja je možna, samo se ne izplača in tudi ni nekaj za začetnika.

Za ojačevalec težko reci kakšen, saj je odvisno od postavitve in moči signalov na mestu kjer bo montiran.

Za začetek bi ti najprej svetoval, da preveriš razdelilce. Razdelilci morajo biti za SAT sisteme z F konektorji. Razdelilci za navadne antenske sisteme so bistveno slabši, sploh tisti, ki so brez F konektorjev.

Če je slika slaba samo v enem vodu preveri brezhibnost koaksialnega kabla, ki mora biti za SAT sisteme, navadni za TV imajo preveč izgub.

Če je vse tako, kot mora biti, potem šele glej za ojačevalnike, recimo OZN 2S. Moraš pa se zavedati, da je taka uporaba kabelske v nasprotju s pravili kabelskega operaterja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Husqvarna ::

Vem da lahko imamo max 3 TV-je na kabelski. Če te to toliko moti, da je v nasprotju s pravili ti lahko garantiram da istočasno mogoče enkrat na leto delujejo več kot 3 televizije. Ostalo je samo zaradi luksuza.

To da je kabel slab vem. Ga pa ne bom menjal, ker bi moral spet pol hiše razšravfat in mi je dosti večji luksuz ojačat signal.

Torej. Ojačal bi ga na mestu, kjer imam sedaj navaden Y razdelilec. Katerega od naštetih iskati?

In še eno vprašanje kako izmeriti signal? Naj bi bil nekje med 60 in 80dB?

hvala

Samson ::

Odvisno koliko mocan signal kabelski operater siba po kablu. Mislim da je za dva tv-ja nekako 58-60 Db signala dovolj.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Azrael ::

Z moje strani ni problema, koliko TV, VCR, TV tunerjev in ostale robe imaš obešeno na kabelsko, to je čisto tvoja stvar, ni pa za razglašat, saj se kablarji radi lepijo na take stvari.

Povem le, da za primere, ko delaš domač razvod, moraš uporabiti kvaliteten material (razdelilce in kable) in se ti šparanje zelo hitro maščuje.

Z zanič kabli bo vsak ojačevalec delal slabo. Problem ojačevalca je v tem, da ojača tudi motnje. Signal je analogen in ojačevalec "ne ve" kaj je signal in kaj so motnje. Če je koristen signal šibak z veliko šuma, ti ga noben ojačevalec ne izboljša, ampak z njim ugotoviš, da je rezultat še slabši, kot brez njega, saj ojačevalec, ne glede kako kvaliteten je, prinese še malo svojega šuma = motnje.

Naslednja stvar, če je nekaj signalov v kablu močnih, ostali pa so šibki, ojačevalec zlahka prevzbudiš. Rezultat: črna zvita slika z obilo bruma na vseh kanalih ali v skrajnem primeru samo črn zaslon in brum v zvočniku. Včasih pomaga, če ojačevalcu lahko zmanjsaš ojačanje, vendar se pri nekaterih s tem takoj poveča šum.

Zato najprej porihtaj inštalacijo, sploh, če je problem samo v enem kraku, ojačevalec pa poskusi vzeti na reverz, saj ti nihče ne more garantirati, da bo delal zadovoljivo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Husqvarna ::

Dobil sem odgovor ki sem se ga najbolj bal. Očitno je res problem v kablu, ker je bil problem, da ko sem ga vlekel skozi seteno sem ga malo poškodoval (bolje da ne vete na kak način :) ) No potem je bila slika na poškodovanem kablu solidna, vendar sem hotel še boljšo, zato sem si rekel, dobro bom pač poškodovani kabel odrezal in kupil banaico ( i člen) za "štukati". Od takrat naprej je slika slaba. Sem pa zvezal kot vse do sedaj in tudi ponovno vezanje ni pomagalo. Ena možnost bi bila drug konektor...
Sem pa predvideval da je zaradi konektorja % izgube večji in je zato takšna slika.

Koliko si sugren da ojačevalnik ne bo pomagal? Slika pa "sneži"

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Težka bo.

Poznam to kako se kabel lahko grdo zmečka in pretegne pri vlačenju in ga skoraj ni možno več niti zamenjati, tako se zalepi v cev/steno.

Poglej konektorje, če je tam res vse OK. Če se samo ena žčka opleta dotika osrednje žile, je slika takoj zanič. Če je v konektorjih vse v redu in si povezavo naredil z F konektorji, lahko poskusiš še z ojačevalcem. Upam, da imaš možnost si od koga sposoditi kakšen širokopasovni antenski ojačevalec z napajalnikom in boš videl rezultat.

Če se bo slika izboljšala, super, vendar zelo dvomim, saj je kaže s kablom nekaj narobe.
Nekoč je bil Slo-tech.

skico ::

imam isti problem.. po stanovanju nova napeljava, slika pa tako zanič da ni ničemer podobna.. Problem je bil že pri kabelskem modemu, ki se ni hotel povezati, ampak to smo potem nekako uredili.. Na TVju pa je še vedno zanič slika.. Ampak na CRT tvju sem bil tiho, sedaj pa ko sem kupil nov večji TV pa me slab signal zelo moti. Tako da enako razmišljam o ojačevalcih oz. o tem da bi vzel kar T2 TV.. :)

AngelOfDeath ::

@aklanc86


opcija a: menjaš kable

opcija b: pokličeš čarovnika (Copperfielda baje tožijo in ne vem če je fraj) in dobiš boljše rezultate

opcija c: kupiš ojačevalec in ojačaš vso sranje


od najboljšega do najslabšega: a-c
edit: Slovnica

skico ::

h men so na moj zahtevek prišli zadevo merit.. tip je ugotovil da imam na končnem kablu še 77 neki signala, tako da.. Vglavnem prišel sem do ugotovitve da moram na digitalno TV ker mi analogen signal ne zadosca..

lp

mirc001 ::

Imam vprašanje glede kabelske,na kabel ki pride v hišo imam priklopljen razvod za dva TV eja na enemu dela slika super na enemu pa je zelo slaba.Radelilnik je narejen z F konektorji,je pa tako da do tistega televizorja z dobro sliko pelje kabel kateri ima notri ovito se neko alu folijo,na tisti TV z slabo sliko pa gre navden kabel za anteno brez tiste alu folije.Bi bil lahko potem vzrok v kablu.

Azrael ::

Kabel brez folije NI primeren za te zadeve, saj ima prevelike izgube. Menjaj.

Vendar za vsak primer

1. preveri, če je priklop vseh treh kablov na razdelilec (splitter) ustrezen oznakam in
2 zamenjaj kabla, ki gresta do TV med seboj, da izključš možnost okvare splitterja.

Tudi splitter mora biti za frekvenčni obseg do 2GHtz (za SAT sisteme), saj imajo tisti za razvod antenskega signala prevelike izgube.
Nekoč je bil Slo-tech.

mirc001 ::

Evo danes sem probal z novim kablom pa je zadeva ista ,na drugem televizorju je se zdaj slaba slika.Se kaksen nasvet?

baresi ::

Kako dolga sta kabla? Predlagam da zamenjaš izhoda na delilniku med seboj, če je z delilnikom kaj narobe boš imel obratno situacijo, če ne, je tvoj signal na meji.

Pa še to, zamenjaj televizorja med seboj, upam da ni v enem televizorju kaj narobe z priključnim konektorjem na kanalniku.
lp baresi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baresi ()

baresi ::

Še nekaj sem se spomnil:
-preveri če imaš delilnik ali odvzemnik
-če maš vtičnice preveri ali sta končni, nobena ne sme biti prehodna
lp baresi

amater007 ::

Na dovodu moraš imeti 70dB signala, to potem lahko ojačaš brez problema.Na katerih kanalih so motnje?

bosko1982 ::

Še nekaj sem se spomnil:
-preveri če imaš delilnik ali odvzemnik
-če maš vtičnice preveri ali sta končni, nobena ne sme biti prehodna


pozdravljen

malo si sposodim temo, da nebom nove odpiral, hvala

mi lahko poveš zakaj je pomembno ali je vtičnica končna ali prehodna? je razlika v kvaliteti slike na TVju? delamo si na novo inštalacijo na hiši, pa je brat že neke vtičnice kupil, take da ima radio, SAT in CATV, nekaj podobnemu temu: CATV doza. na sliki se lepo vidijo tiste piščice, IN & OUT. Iz vtičnic nebodo šli nobeni kabli dalje, se pravi da je v sobah konec.
Kupili bi še neki multišalter (multiswitch), samo mi ni jasno kaj pomenijo tisti HI LO, multiswitch, oz katera glava je dobra za to..Quad ali Quattro?? satelita pa bi bila HOTBIRD in ASTRA.
kabel pa imam potegnjen KOKA 100 od hirdchmann-a.

hvala
katastrofa od človeštva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bosko1982 ()

amater007 ::

Še nekaj sem se spomnil:
-preveri če imaš delilnik ali odvzemnik
-če maš vtičnice preveri ali sta končni, nobena ne sme biti prehodna


pozdravljen

malo si sposodim temo, da nebom nove odpiral, hvala

mi lahko poveš zakaj je pomembno ali je vtičnica končna ali prehodna? je razlika v kvaliteti slike na TVju? delamo si na novo inštalacijo na hiši, pa je brat že neke vtičnice kupil, take da ima radio, SAT in CATV, nekaj podobnemu temu: CATV doza. na sliki se lepo vidijo tiste piščice, IN & OUT. Iz vtičnic nebodo šli nobeni kabli dalje, se pravi da je v sobah konec.
Kupili bi še neki multišalter (multiswitch), samo mi ni jasno kaj pomenijo tisti HI LO, multiswitch, oz katera glava je dobra za to..Quad ali Quattro?? satelita pa bi bila HOTBIRD in ASTRA.
kabel pa imam potegnjen KOKA 100 od hirdchmann-a.

hvala


Vidim, da ne obvladaš osnov elektrotehnike zato bo zate najboljše (in v končni fazi tudi najcenejše), da tak poseg prepustiš nekomu ki to zna.

bosko1982 ::

Še nekaj sem se spomnil:
-preveri če imaš delilnik ali odvzemnik
-če maš vtičnice preveri ali sta končni, nobena ne sme biti prehodna


pozdravljen

malo si sposodim temo, da nebom nove odpiral, hvala

mi lahko poveš zakaj je pomembno ali je vtičnica končna ali prehodna? je razlika v kvaliteti slike na TVju? delamo si na novo inštalacijo na hiši, pa je brat že neke vtičnice kupil, take da ima radio, SAT in CATV, nekaj podobnemu temu: CATV doza. na sliki se lepo vidijo tiste piščice, IN & OUT. Iz vtičnic nebodo šli nobeni kabli dalje, se pravi da je v sobah konec.
Kupili bi še neki multišalter (multiswitch), samo mi ni jasno kaj pomenijo tisti HI LO, multiswitch, oz katera glava je dobra za to..Quad ali Quattro?? satelita pa bi bila HOTBIRD in ASTRA.
kabel pa imam potegnjen KOKA 100 od hirdchmann-a.

hvala


Vidim, da ne obvladaš osnov elektrotehnike zato bo zate najboljše (in v končni fazi tudi najcenejše), da tak poseg prepustiš nekomu ki to zna.


očitno nisem edini na slo-techu, kateri se ne razume v elektrotehniko :)
katastrofa od človeštva...

baresi ::

Končne vtičnice morajo biti zaradi manjšega slabljenja signala,cca 2dB. Minimalno slabljenje prehodne vtičnice, proti izhodu za TV je cca 6 dB, torej 3 x več. Prehodne vtičnice so bile uporabne predvsem v blokih, dokler ni prišla CATV.
lp baresi

MagElan ::

mene pa zanima, ce se da kako izmerit slabljenje v kablu z navadnim multimetrom?
hvala
LP
-=MagElan=-

AtaStrudl ::

Zelo enostavno, prodas 1000 multimetrov in kupis network analyzer.

Danes se 800 MHz (zgornja meja signalov na kablu) slisi kot nekaj trivialnega, ampak niti priblizno ni. RF je RF, "nekitazga k ni zavsazga".

Koncna vticnica ima do 3dB slabljenja, prehodna pa cca 20.
Ampak prehodne so stvar (v "internet time") daaaaljne preteklosti, ko so bile v blokih "vertikale".

Zdaj je ta odcep zunaj pred vrati v skatlici, v katero ne mores (brez vloma), t.i. "zvezda" omrezje, in v stanovanju je edina prava koncna vticnica.

Stevilo signalov v kablski TV postavlja zelo hude zahteve na linearnost ojacevalnika, jeftina jaja so garancija za probleme! Tudi preveliko ojacanje.

boysta ::

Ti ga prodam za 4EUR ali menjam za pivo če si v Mb XD Jaz ga ne potrebujem dela pa brezhibno antenski in Kabeljski ojačevalec vse v enem!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slab kabelki razdelilnik ali kabel ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131893 (1520) fpbs
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223783 (3018) MTB
»

Podaljšanje in razdelitev kabla za kabelsko TV

Oddelek: Omrežja in internet
2111544 (10945) ...:TOMI:...
»

Odjava kabelske - vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72479 (2144) MTB
»

Ojačevalnik za kabelsko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234855 (4470) SloCop

Več podobnih tem