» »

[Windows XP sp1a] Kateri firewall za računalniškega analfabeta?

[Windows XP sp1a] Kateri firewall za računalniškega analfabeta?

Jst ::

Torej od kolega, ki nima pojma o računalnikih, sem dobil prošnjo, če mu poštimam računalnik. Zgodilo se mu je pa to, da je dobil neverjetno velik račun za telefon. Ko je dobli izpisek kam je klical, so bile neke čudne države. Torej webdialerji.

In rad bi mu namestil en firewall, ki ima minimalno interakcijo z uporabnikom. Jaz itak zaupem Kerio-tu. Ampak, če bi mu Keria namestil, bi bilo to za njega overkill.

Kateri firewall mi priporočate. Sploh ni nujno, da je nevemkako sploh in oh. Itak je na internetu prek dial-upa, pa še to kakšno urco mogoče dve na teden.

Service pack 2 odpade, ker mu povzroča neverjetne upočasnitve. Dvoklik na en divx in da se odpre bsplayer in začne predvajati film, traja neverjetnih 43 sekund (po swatch-ki). Z sp1a pa ene 2 do 3 sekunde. Torej sp2 odpade.

Kaj mi še ostane? Rad bi, da čimmanj obremeni sistem in da pobere čimmanj resourcov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

neoto ::

Ne vem, če ti bo firewall ponudil zaščito pred webdialerji...
Skrij mu IE, naloži kakšen drug brskalnik, ter ga pouči, da naj ne klika na vsako okno, kjer piše da/ne, na da... :D

Jst ::

Hja, imaš prav. Naložil sem mu Avast, AdWatch. Sedaj bi mu pa rad naložil še en firewall, za katerega sploh ne bi vedel, da obstaja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Self-Defence ::

IP Filtering uporabi, nekaj kar imajo Windowsi že zraven, sploh neveš da obstaja, pa še kar dobro se obnese. Drugega ti se ob takih urah zjuraj ne spomnim, če ti FW od sp1 ali sp2 ni všeč.
LP

pivmik ::

Dej mu BitDefender 8 Pro, ki ima antivirusnik, dial-up protector, firewall in antispam. Vse easy za uporabljat in non-intrusive.
LP, Gregor GRE^

OrlyTM ::

Service pack 2 odpade, ker mu povzroča neverjetne upočasnitve. Dvoklik na en divx in da se odpre bsplayer in začne predvajati film, traja neverjetnih 43 sekund (po swatch-ki). Z sp1a pa ene 2 do 3 sekunde. Torej sp2 odpade.


da bi pa ugotovil kaj je narobe, da pride do te situacije pa odpade? :\ Nekak se mi zdi, da ni SP2 (edini) krivec za to zadevo, mogoc se problem pojavi ob njega namestitvi, zagotovo pa to ni stvar samo SP2ja ...

in po tvojih informacijah bi mu se najbolje sluzil ravno SP2 firewall, ki je prakticno neviden! ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

CaqKa ::

Anti-virus programi
Kateri firewall?
Varnost

tole

sicer pa poslušaj orlija.. sem čisto njegovega mnenja.

Lucas ::

Jaz npr. uporabljam Pando - Platinum.
Vključuje tudi firewall, ki je zelo zanesljiv, omogoča pa tud določanje številk za dial-up.
Posodablja se sproti, firewall je precej nenadležen, ko se pa že vklopi je jasno razumljiv, skratka skrajno priporočam.
Aja, pa požre skoraj nič sistema.
I was here...

Jst ::

Sp2 ne pride v poštev. Sem navedel primer. Na novo inštalirani windowsi brez vsega. Inštalacija service packa 2. Inštalacija BsPlayerja (še čisto brez kodekov). In za zagon potrebuje več kot pol minute. Na 2.6 GHz.

Sicer je pa sp2 tako ali tako mišljen kot essential za internet. On pa ni dosti na internetu, par urc na teden.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PlayTheGame ::

Meni zelo lepo služi Sygate Personal Firewall 5.5 PRO. Od vseh požarnih zidov požre najmanj resourcev, je zanesljiv in preprost. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Jst ::

Kaj pa interakcija z userjem? Potreboval bi skoraj ničelno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OrlyTM ::

Sp2 ne pride v poštev. Sem navedel primer. Na novo inštalirani windowsi brez vsega. Inštalacija service packa 2. Inštalacija BsPlayerja (še čisto brez kodekov). In za zagon potrebuje več kot pol minute. Na 2.6 GHz.


ok, ampak zanimivo mi je, da men iste reci delajo popolnoma brez problema, BS player (in katerikoli drug player) na SP2 ... no problemo sploh ... zato mocno dvomim, da je za rec kriv SP2 ...

ampak .. who cares, itq boste najdl kej "boljsga" :D da bi pa ugotovil kje je napaka, to pa rajs ne? :) najlazje je rect SP2 sux in pustit na mir ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Jst ::

Prav imaš. Service pack 2 za Windows XP je brez varnostnih lukenj, aplikacijam omogoča nemoteno hitrejše delovanje in če nastane kakšen problem pri določeni aplikaciji, je to definitivno problem načina namestitve in uporabnika.

/Sarcasm off


Jaz nisem rekel, da je service pack 2 za vse uporabnike in za vse konfiguracije podn. Jaz trdim, da ni za mojega kolega, to je vse.

Kar sem hotel zvedeti je, kateri firewall ima minimalno interakcijo z userjem in to ni sp2.

Če tega ne morete shandlat, potem mi pa ne svetujte.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OrlyTM ::

sj ti ne svetujem, na zivce mi gre pac, ker vsi neki pljuvajo cez SP2, kot da je zadnji scis kar jih je ...

Prav imaš. Service pack 2 za Windows XP je brez varnostnih lukenj, aplikacijam omogoča nemoteno hitrejše delovanje in če nastane kakšen problem pri določeni aplikaciji, je to definitivno problem načina namestitve in uporabnika.


Nihce ne trdi, da je brez varnostnih lukenj, kateri software pa je, ali bolje, kateri OS pa je?
Novejsi software je redkokdaj "pohitril" masino, pac, nove tehnologije zahtevajo svoj davek!
Nihce ne trdi, da je definitivno problem nacina namestitve in uporabnika, pac pa vecih dejavnikov v racunalniku in IMHO bi blo bolje ugotovit ZAKAJ SP2 povzroca problem, kot pa preprosto rect SP2 je scis in basta ...

stekaS?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MAC.H ::

ZoneAlarm
MAC.H

CaqKa ::

loool zone alarm.. mah.. pa ni manj interakcije kot pa z sp2 fwjem...


če nočeš nobene interakcije.. potem si računalnik prinesi k sebi.. surfej nekaj dni tak da boš karseda mogočih rulesov noter našopal.. potem pa naštelaj firewall da naj več ne sprašuje in gnjavi če spusti ali ne.. ampak se naj striktno pravil drži.. nato daj komp kolegu nazaj.

PlayTheGame ::

Vztrajam za Sygate Personal Firewall 5.5 PRO! :D Interakcije z userjem? Na začetku te sprašuje, če hočeš da ima "ta pa ta" program ali igra dostop do interneta. Potrdiš z YES (če seveda ne gre za kako sumljivo aplikacijo) in ne pozabiš odkljukat tam spodi, da te istega ne sprašuje več. In ščasoma je interakcija z userjem dejansko ničelna kot praviš, da naj bi bila. :D

Zone Alarm je pa ratu podn od firewalla. Nevem, če še kak firewall požre več resoursev kot ga ravno Z.A. :\
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49247244 (20921) R33D3M33R
»

Manjši popravke za uporabnike Windows Firewall

Oddelek: Novice / Varnost
163393 (2857) denial
»

Windows XP SP2 pregled

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
412866 (2866) BigWhale
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
778097 (8097) darkolord
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717964 (7964) Vlady

Več podobnih tem