» »

Nakup tv kartice

Nakup tv kartice

jjimmi ::

Rad bi kupil tv kartico ter me zanima katera je dobra za nakup.
Rad bi, da kartica teletext(ne preko spleta), daljinec ter ima stereo zvok.

Zanimajo me kartice proizvajalcev Terratec ter Pinnacle.
Lahko je pa tudi kaka druga.

Najlepša hvala za vaš trud.

ldž

jjimmi
Jamesq

Buggy ::

Ce nimas kaj prevec dobre grafike in si razmisljal o njeni zamenjavi, bi ti po mojem mnenju prav prisla Ati 9800SE All in wonder, ki jo prodajajo za 55Ksit. Ima vse kar si nastel, poleg tega pa je se zelo dobra grafika, ki ima tudi skriti potencial pri preobrazbi v pravo Radeon 9800PRO AIW. Seveda ob predpogoju, da si pripravljen odsteti toliko denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

SodVina ::

Mene pa zanima, v cem je smisel kupovati AIW kartice? Ko potem hoces nadgraditi kartico, potem ostanes brez tv tunerja, ali pa moras spet kupiti AIW, kar je dodatno vec denarja. Meni se zdi precej bolj logicno kupiti locen tuner, pa ga imas lahko noter tocno toliko casa, kolikor ti le-ta sluzi. Saj 9800se + winfast pctv2000 expert se tudi ze da dobiti za ta denar, pa imas prakticno isto, le da imas loceni komponenti in jih lahko individualno menjas. Ali je mogoce TV slika preko AIW boljsa, kot preko PCI tunerja?

Buggy ::

SodVina: se popolnoma strinjam s tabo. Vsekakor je bolje ce nisi vezan na razne combo varijante, vendar vcasih prakticnost le teh odtehta to hibo. Je bil ravno zadnjic primer, ko ima prijatelj R7500 in je razmisljal o TV tunerju, zraven pa je omenill tudi, da mu je graficna za to kar rabi cisto v redu samo kaksen spil kdaj se mu je pa tudi zahotelo igrati pa mu grafika tega ni dopuscala, tako da se mi je zdela varijanta z 9800SE AIW zanj vec kot ugodna, ker je skrajno nezahteven in bo zopet cez 2 leti ponovil zgodbo :). Sicer pa sem tudi sam razmisljal o mini media sistemu s to kartico v ultra tihi in majhni skatljici za v "hoby sobo".

SodVina ::

Ja, sam fora je v tem, da je, kot si rekel 9800se aiw 55ksit. 9800se je pa tam 40ksit. Za 15 jurjev pa dobis ze kar nekaj tv tunerjev. Tako da tezko da recemo da je zadeva ugodna. Edini dve stvari, ki sta verjetno v prid AIW sta sledeci (no vsaj jaz tako vidim)
-samo ena kartica (torej manj prostora, bolj primerno za cimmanjsa ohisja, pc v dnevni sobi, itd.)
-100% kompatibilnost z graficno :D

drugih prednosti (cena kakovost) jaz nevidim. Ce kdo misli drugace, naj pove.

jimmi, kar se kartic tice, pa mislim da se na forumu najvec govori o kartici Leadtek Winfast PC2000XP EXPERT. Sam jo imam in sem z njo zadovoljen. Zadosca pa vsem tvojim kriterijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Bramac ^^ ::

jst mam tut to kartico sam me sam driverji zafrkavajo.. po nevem kok cajta mi napiše eno napako. ampak preden sm pa formatiru mi je pa odlično delal.. čist na začetku mi pa spet ni delal.. če boš to kupu se mal pomatrej pa dej driverje dol iz leadtekove strani, jih inštaliraj in upaj da bo delalo...

hehe.. sj je tv kartica dobra .. sam driverji niso nevem kaj

lp

Zgodovina sprememb…

SodVina ::

Driverji za XP-je, tisti, ki so bili zdraven, niso delali v redu. Ce poberes nove z neta pa je kul. No saj pri meni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajanje graficne

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101034 (902) seminal
»

hercules 9800 SE AIW (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
923696 (2309) Tito
»

Hercules 9800SE AIW zvok preko TV Tunerja zanic

Oddelek: Zvok in slika
6995 (951) VidKo
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010487 (6979) flisko
»

FX5900XT zakaj tako poceni?

Oddelek: Strojna oprema
251630 (1328) ferdo

Več podobnih tem