» »

avtorski honorar iz tujine

avtorski honorar iz tujine

Gandalfar ::

Je tu ze kdo prijavljal avtorski honorar iz tujine? Katere obrazce rabim izpolnit in kako potem placam davek?

Bi se priporocal za kaksen natancen postopek kako dati cesarju kar je njegova ..

LoneWolf ::

Nic komplicirat, prijavis ga kot avtorski honorar v napovedi dohodnine, tocka 61. Ne rabis nobenih drugih obrazcev, niti kaj drugega prijavljat na davkariji.

Ziga Dolhar ::

Hmmm, kako boš pa prejel samo nakazilo?

(Jaz sem uporabil Western Union ... po nakazilu mi je kolega po mejlu poslal podatke, ki sem jih vnesel preko Klika NLB, in v par minutah sem imel denar na svojem računu ...)
https://dolhar.si/

LoneWolf ::

Western Union je hiter, je pa tudi drag. Meni tuja podjetja obicajno posljejo cek po posti, ali pa nakazejo direktno na racun pri NLB. V obeh primerih traja 2-3 tedne da dobim denar, ampak so stroski nakazila dovolj majhni.

Gandalfar ::

Denar sem ze dobil. Sedaj bi prijavil to delo, da pac ne bi kdaj kaj cudnega bilo, ce bodo sli slucajno gledat kaj mi tuje firme na racun nakazujejo denar.

madmitch ::

Načeloma si opravil izvoz. Včasih je bilo to dokaj ugodno in so ti pripadale neke olajšave, tako, da bi ti priporočil obisk kakšnega dobrega računovodje.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sparc49 ::

Če nisi zavezanec za DDV je potrebno plačilo akontacijo dohodnine, ki je pri avtorskih honorarjih 15% celotnega zneska. Pred leti se je to opravilo na pristojni (lokalni) Davčni upravi.

Gandalfar ::

ocitno bom moral it na davkarijo tezit kako se to naredi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287539 (4619) urli
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540312 (35149) kkk7
»

Avtorska pogodba, vprašanja

Oddelek: Loža
4110064 (8696) LeQuack
»

Kako tržiti programe brez polnoletnosti ??

Oddelek: Programiranje
411892 (1260) Nejc Pintar
»

Prodaja spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
392634 (1988) simbad

Več podobnih tem