» »

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

Napajalnik Chieftec 410W ali Power LC6550 550W

MIREL ::

Zanimam se za nakup zgoraj omenjenih napajalnikov. Prosim tiste ki imajo te napajalnike da mi svetujejo :))
Eni pravijo da je chieftec bolj kvaliteten,,,cena chiefteca je okrog 10000 sit, lec-ja pa 8000 sit
Imate kake druge predloge... pomagajete:))

Sami ::

Imam LC 550W, deluje bp in ima stabilne linije. Priporočam nakup.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RC14 ::

Še en glas za LC550W. Za ta denar je odličen napajalnik, kar kupi ga.


Lp

pinx ::

Jaz sem bolj za Chiefteca.

sid911 ::

Imam LC 550W, deluje bp in ima stabilne linije. Priporočam nakup.

moj pa ima dokaj nestabilne linije. tak da je najbrž odvisno tudi od primerka ki ga dobiš.
jas bi tokrat glasoval za chiefteca
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

MIREL ::

hvala vsem.... zgleda da je res pri teh napajalnikih ,,, vsi primerki enake firme niso enake kvalitete ;(
Priporočate kaj bolj kvalitetnega ?
Mora imeti stabilne linije :D

c00L3r ::

Imam novega (1 teden starega) LC550W in sem zadovoljen. Deluje brez problemov in tisti 12cm ventilator je relativno tih. Dosti tišji od 8cm ki ga imam na ohišju in tudi tišji od tistega na procesorju.

Mirč ::

imam sam chifteca ki sem ga dobil zraven ohišja ti povem,da za 21k z ohišjem in tem napajalcem ni trenutno bolše izbire. to ohišjeLCX-01B-B-SL
napajalec je bil ta not
imam a64 3000+(navit na 2,4ghz)matična,asus A8N-sli in dve grafični 6600gt+2 diska 2*512rama,dvdrw ,vent.12cm .
napetost pri full load prime 95 in pri 3dmarkih in drugje.
5V linija (+-0,01V),enaku tudi 3,3V,le 12 V linija zaniha za (0.1V).
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

just_a_cook ::

Hej, jaz sem kupo to ohisje, pa ni bilo napajalca not!!!!
Pri Mlacomu sem ga vzel. Bemti.
==================
Just a cook

Jan987 ::

mirč: kje pa si ti vzek?

Mirč ::

jae
lp

Fizikalko ::

Definitivno vzemi tega chiefteca namesto LC jajc.

Dare ::

Chieftech ni ne vem kakšna firma. Bolj v rangu LC-ja. Ne našem trgu so pač nekaj več časa in je zato ime bolj poznano. Kupi LC 6550 gold rev 2 s 14 CM ventom (funtech 9200sit) pa boš čisto zadovoljen.

Mirč ::

ne govori bedarij poglej kaj dela chieftec kaj pa lc power(china).
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

MTm2H37rqt7B ::

Zame je Chieftec 410W totalni jajc (dobil zraven ohisja).

V sistemu so bli 3je diski, 2 opticna pogodna, 5x 80mm ventilatorjev, hladna katoda, vodno, navit proc... Chieftec piskal, LC 550W ne.

Go figure...

Mirč ::

tebi v glavi piskalo kaj
lp

MTm2H37rqt7B ::

@Mirč: odrasti že enkrat

Mirč ::

ja:)

gfighter ::

Imel sem oba, chiefteca 410W in LC-ja 6550 (ne G), chiefteca sem uporabljal kakšen mesec, LC-ja samo kakšne 2 tedna, sedaj imam LC 6550G Silent Giant, ki se je v mojem primeru izkazal za boljšega od obeh. Napajalnike sem primerjal na sistemu DFI NF4 Ultra-D, A64 3000+@2700Mhz, Gigabyte 6600GT. Voltaže sem meril z OCCT ter z MBM5, kar seveda ni zanesljiv test, ampak vseeno nekaj pove, glede na to, da so vse ostale komponente ostale enake, zamenjal sem le napajalnik. Denarja za dober multimeter pač ni bilo. Glede na nihanje linij bi vse tri napajalnike od najboljšega do najslabšega razvrstil takole: 1.) LC 6550G 2.) Chieftec 410W 3.) LC6550 Na LC-ju (ne Silent Giant) so linije pod obremenitvijo najbolj nihale (npr. 12V linija od 11.91 Idle do 11.4 Full Load), Chieftec se je izkazal nekoliko bolje, ampak vseeno je bil padec napetosti opazen. No, Silent Giantu 12V linija nikoli ne pade pod 12V, večino časa vztraja na 12.21V(MBM5), prav tako ima v mojem primeru najbolj stabilen Vcore. Problemov z glasnostjo nisem opazil pri nobenem, res pa je da so bili vsi novi ter da ne slišim ravno najboljše :D. Mi je bilo pa zanimivo, da je bila takšna razlika med obema LC-jema, mogoče je res, da kvaliteta niha od primerka do primerka, možno pa je tudi, da ima vlogo to, da je 6550G 24-PIN, medtem ko navadni ni. Zaključek: v mojem sistemu se je LC pokazal kot boljši od Chiefteca, tako da ne verjemite vsakemu, ki spljuva LC čeprav ga v življenju še videl ni. Aja, pa imel sem priložnost preizkusiti še Tagana 480W na istem sistemu, ampak le za kratek čas, tako da ga nisem preizkusil toliko kot ostale. No, voltaže so bile nižje od Silent Gianta, se pravi bližje navedenim, stabilnost linij pa je bila še malenkost boljša. No, razlika zame ni upravičila enkrat višje cene, zato sem kar obdržal LC-ja. Je pa IMO Tagan po kvaliteti izdelave no.1 med vsemi navedenimi (prvi vtis), prav tako nima problemov z življensko dobo (prijateljeve izkušnje).

P.S. Če najdem še slikce teh testov, jih nalimam, drugače pa upam da bo tole kaj pomagalo pri izbiri, ampak še enkrat ponavljam, da so to le moje izkušnje ter da sem preizkusil le po en primerek vsakega napajalnika, tako da je še vedno najboljše, če jih pred nakupom stestirate sami.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Mirč ::

ja lcpower se od primerka do primerka razlikuje.Lahko dobiš dobrega ali slabega
lp

pinx ::

Izgleda da jaz nisem naletel na kaj preveč dober primerek... Vcore v BIOSu mam nastavljen na 1.575V, v Everestu se vidi nihanje, vendar ne tako točno kot v CPU-Z. V slednjem sem opazil nihanje med 1.520, 1.536 in 1.552V 8-O ;((

Kaufmann ::

V slednjem sem opazil nihanje med 1.520, 1.536 in 1.552V
Jaz imam nihanje 1.39-1.45V, pa zaenkrat še vse dela:)) , samo bo treba zamenjat.
ni podatka

MIREL ::

Sem danes kupil LC 6550G z 14 cm ventilatorom in morem povedat da sem zelo zadovoljen. Lineje so stabilne....:D
hvala vsem :))

GaS ::

Zivjo! Sam sem si lastil prvega LCja 6550 (20pinski konektor), in je zadovoljivo delal na DFI LP NF3, nato sem presaltal na LP NF4 Ultra-D, in je po cca. tednu dni zacel piskat. Linije so bile tako kot je ze nekdo prej omenil, med 11.84 in 11.46V, 5V je bila malo bolj stabilna, Vcore je bil pa totalno:)) stabilen(kakor pac program kaze). Zdej imam pa Antec NeoPower480, in je vec kot v redu zadeva. LCja priporocam, s tem da kakor so napisali fantje, Silent Giant model. Za ta denar mislim da ponuja vec kot dovolj. Je pa res, da ni so vsi enaki:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

MIREL ::

Sem si kupil Silent Giant-a, pa vse super špila.....:D Je pa tudi zelo tih

Kaufmann ::

Gas, dobr da si tole napisal, sem že hotel od tebe LCja kupit.>:D
ni podatka

Lynx ::

lc 550W poznamo kot lc6550 ali pa lc5550 in oba imata 550W vendar ima 6550 16 in 18A na 12V linijah, 5550 pa ima 10 in 15A na 12V linijah..
upam da vi govorite o enem, ker 5ka je piece of crap..

EDIT: opažam da je 3 leta staro:D na googlu našel pa odgovoril :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lynx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472743 (1329) axee
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410383 (6936) kuglvinkl
»

Chieftec 420w ali lc silent giant 550?

Oddelek: Strojna oprema
241469 (1199) sirotka
»

kateri napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
291610 (1206) DominusSLO
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711292 (7434) Alec999

Več podobnih tem