» »

Računalnik se ugaša

Računalnik se ugaša

Clone ::

Imam en problem!

V računalniku se sliši pokanje ali praskanje kakor bi se zatikal ventilator, če pri odprtem ohišju potrkam po napajalniku se računalnik ugasne. Probal sem tudi z drugim napajalnikom vendar je vedno ista stvar. Ventilatorje sem vse ročno ustavil tako a zvok ne prihaja iz njih.

Enako se zgodi če se dotaknem hladilnika za procesor. Na čase zapraska tudi ko igram igre, ali pri večjih obremenitvah CPU-ja. Ugasen se tudi sam od sebe ko je nekaj čsasa prižgan. Ko pridem v Windowse se po keranu prikaže vodorana črta kot kakšna motnja.

Se komu sanja kaj bi bil lahko vzrok tega?

Hvala!

l.p.

Han ::

Hmm, razstavi mašino - kartice ven, spomin ven, procesor ven, plato ven. Spihaj, očisti kontakte... preveri kondenzatorje na plošči - da ni kakšen napihnjen...

Clone ::

Kondenzatorji so preverjeni to je bila prva stvar ki sem jo naredil, za zdaj je vse stabilno in se ne ugaša več raze če se dotaknem napajalnika ali procesorja (hladilnika)

MortalL ::

Mogoce ni hladilnik pravilno gor dan?
To bi razlozilo, da vrze ven, ko je dalj casa prizgan, ko je pod obremenitvijo.... Poskusi kaksen program za spremljanje temperature (priporocam speedfan).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je zaniča samo napajalnik, ali tudi osnovna plošča?

Oddelek: Strojna oprema
13977 (526) ttommy
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311115 (5635) ...:TOMI:...
»

Kalkulator za minimalno moč napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
577253 (6662) solatko
»

Uničena matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
231610 (1301) Hayabusa
»

Računalnik se samodejno ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
132466 (2295) Xserces

Več podobnih tem