» »

Nateg, blef, neumnost...?

Nateg, blef, neumnost...?

1
2
»

Mati ::

Takole ti bom povedal performance.

V kolikor te je dotični trgovec prijavil na nemški BFA (kar verjetno je storil, saj je brezplačno), boš imel velike probleme pri naslednjem obisku Nemčje. Seveda v kolikor te bodo izsledili. Izsledili te bodo, če boš tja potoval z letalom, če boš prenočil v hotelu itd.

Podoben primer se je zgodil mojemu kolegu, ki je pa potem na koncu namesto 1,40 EUR plačal 370 EUR + nekakšne stroške 25 EUR!

Seveda se ni imel nikamor pritožit!

Drugič pa razmišljaj preden, da s svojimi pubertetniškimi prsti klofaš po tipkovnici!

P.S. Ne glede koliko ti bo banka vzela za nakazilo ti svetujem da plačaš! Vseeno ti ostane, da se pelješ v Avstrijo in os tam nakažeš, saj so stroški nakazila slaba 2 EUR!

Proformance ::

Mati: za kako podoben primer gre? Ne verjamem, da se ni imel nikamor pritožit...

Elemen_T ::

Mati: bla bla.
Tvoj kolega laže.

Verjetno je tudi pubertetnik ....
Predvidevam, da si tudi ti pubertetnik
:D

miguelslo ::

Performance, ti si glup.

to ti pravi 15letnik, jaz

JOKER ::

Komu kaj verjeti je stvar vsakega posameznika.
Je pa res, da raznoraznih trgovin po svetu ne preverjamo tako, da naročimo potem pa odpovemo. Obstajajo bolj kultivirani procesi s katerimi izvemo to in ono.
Mislim, da smo mu dovolj napisali, tako da bi debato o tem lahko zaključili.
Bilo bi pa lepo, da bi nam Performenc sporočil, ko ga bodo prišli "aretirat" . :D ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Azrael ::

Če bi Proformance povedal za katero trgovino konkretno gre, bi precej lažje vedeli kdo ali kaj koga nateguje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Vice ::

Azrael v nemčiji je več balkana kot samih švabov, ki jih nategujejo vsak dan, Proformance pa je še dodaten dokaz do kam vse seže balkan in zakaj se nas EU tako otepa, tako da ni ravno važno katera štacuna naj bi bila to.

Proformance ::

St.Michael: da si 15 letnik, se razvidi že iz tvojega kometarja, tako da... hush :)

Drugi se pa nujno morate preselt iz te bedne balkanske države nekam v notranjost civilizirane EU, kjer boste srečni in ne boste deležni moje "neumnosti" >:D

Je kakšen odvetnik tuki, ki bi me rad zastopu? :D

PS: stvar sem res mislil kupit, tako da nisem samo sprobaval, če pošiljajo k nam

xenon74 ::

1) V neki nemški trgovini sem online naročil nek izdelek v vrednosti 25 €
2) Naročil sem zgolj iz radovednosti, da vidim, če pošiljajo v Slovenijo
3) Ker sem se pač čez dan dva premislil in pozabil na vse, sem stvar pustil za sabo.
4) Odgovorim, da tega nisem jaz naročil in ne mislim njim nakazovati denarja.
5) Odgovorim še enkrat, da nisem nič naročil in ne bom plačal.
6) Sicer imajo moj naslov, samo vse skupaj se mi zdi smešno
6) Ja hehe, pozabil sem omeniti, da sem jim rekel, da tega nisem jaz naročil temveč en moj frend iz fore
7) To že, samo kako lahko oni dokažejo, da sem jaz izvedel naročilo? oz. ni pravne podlage za izterjavo stroškov take vrste naročila, kjer bi lahko kdorkoli vpisal moj naslov in e-mail v njihov obrazec?
8) Jaz ne mislim nič plačvat, naj me pa tožijo :D
9) Nisem prejel email-a o naročilu, da bi ga potrdil - ga itak ne bi. btw
10) Stvar sem res nameraval kupiti! Toda sem si premislil in pozabil na naročilo.
11) stvar sem res mislil kupit, tako da nisem samo sprobaval, če pošiljajo k nam

hehehe

kakorkoli, povej že ime te trgovine

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Proformance ::

hm, nevem kakšne posledice ima lahko, če tukaj zdaj pastam naslov trgovine.. Folk je očitno meni nenaklonjen, tako da računam na najslabše - da se grejo neki kontaktirat s trgovino, kar bi jih lahko fajn razpizdilo in bi se res iz principa spravili name.
Tko da stvar ni relavantna za vas, torej ne mislim sporočit imena trgovine. Jaz sem dobil željene odgovore ter tudi nekaj križanj mnenj, kar pa je popolnoma po človeški naravi.

Tisti, ki me pa žalite, pa sami veste, da ste v cyber svetu mnogo bolj samozavestni in pogumni kot sicer... Upam, da se tudi v resnici tako postavite zase in branite svoja načela kot tu, kjer vas ščiti zid zasebnosti.

Kar se mene tiče, se lahko debata zaključi! Izkazali pa ste se res kot "pravi balkanci" - nesramni, privoščljivi, polni očitkov in ZAJEBANTSKI. Redkim posameznikom se oproščam.

Ziga Dolhar ::

ENTER Gratitude
https://dolhar.si/

EMET ::

same as it ever was ...

še dobro, da nimamo sodobnega Cankarja, ki bi nas gonil kot hlapce, pač pa prefinjene politike, ki nas še terajo v upper-level Evropo (le en štuk pod nemško ritjo smo) ...

BlackHole ::

No, menda se bo zdaj razumelo. Že čez celo debato se čidim, da je samo Element Dojel. :\

BigWhale ::

Cankarjevi hlapci nimajo nobene veze s prepotentno, razvajeno pubertetnisko ritjo. Pika.

Tear_DR0P ::

Vsakdo ima pravico naročit in naročilo preklicat. Pa tud če se je samo zajebavu. Če pa podjetje nima varovalk pri naročanju si je samo krivo. Ti bi jih lahko tožu zarad tega ker ti težijo.
Pa ne zdej Proformance-ju težit kak balkanc je. Dejansko bi lahko kdo "v njegovem imenu" oddal naročilo. Pa kaj a bi jim vseen moral plačat al kaj. Nimaš kej da plačaš, če ti bojo pa oni jajce rezal boš lahko pa vsaj v miru seksal. Nič kriminalnega nisi naredu, tko da ti tud če boš gor na počitnicah ne smejo nič naredit. V EU velja določeno pravo, kjer piše da nisi kriv, dokler nisi obtožen. Poleg tega smo zdej vsi mi balkanci v EU, tko da če bojo kej hotl, se lahko še preden prideš v nemčijo pogovorijo s teboj. Samo izsiljujejo te!!!!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mati ::

Element_T s svojimi izjavami si smešen. Mar res ne premoreš enega konstruktivnega in utemeljenega odgovora, namesto, da me obtožuješ, da sem pubertetnik!

Ko bi le bil!

BTW: Sem letnik 1974, torej 3 leta starejši od tebe, poletni Tomaž Vnuk!

EMET ::

BigWhale: žal nisi razumel prenesenega pomena.

... če pa gornje ne drži, potem nisi razumel Cankarjevih Hlapcev ...

Elemen_T ::

Mati,

Vse kar sem imel glede tega dogodka za povedat - sem že napisal. Lahko si prebereš.

Kar se pa konkretno tiče tvojega posta...
Močno dvomim, da bi imeli švabi tako ostro birokracijo...strošek 1.4 EUR po vsej zdravi logiki ne more narasti na 370 EURov.
In da človeka zaradi 3eurov nebi spustili v državo, ... to mi smrdi.
Pa da se na koncu še pritožit nebi smel!? no way.

Po odločbi, se lahko pritoži vsak.
Če pa odločbe ni, te pa nimajo kej ganjat.

OZZY ::

element: Zakaj pa ne bi moglo narasti iz 1.4 na 340 al kok je že. Recimo oni javijo komurkoli že in podatek gre v bazo. Potem pa ko on pride gor oni to vidjo..on gre recimo v hotel in more ponj priti policija....to pa seveda ni zastonj in policija to zaračuna po svoji tarifi. Potem pša še ostali birokratski stroški in stvar naraste....
Go with the flow.

Elemen_T ::

Morda.

Vendar si vmes vsaj nekajkrat obveščen, da moreš postavko plačat.
Pri tretjem opozorilu bi pa vsak pomislil, da tole bo pa treba plačat!

xenon74 ::

ena od variant:
1) vsaka spletna trgovina ima svoje pogoje nakupa, ki jih je pametno prebrati preden se le tega lotiš
2) Po naročilu odstopiš od nakupa, trgovina zahteva povračilo stroškov v skladu s pogoji nakupa
3) 2x Zavrneš plačilo stroškov
4) trgovina hladnokrvno odda prijavo zoper tebe na pristojno službo, ki odda prijavo na policijo
5) policija ima tvojo prijavo v svoji bazi podatkov
6) obiščeš to državo
7) nedolžna policijska kontrola na letališču razkrije odprto prijavo
8) aretacija in zagon postopka
9) ker je vikend in sodišče ne dela počakaš na hladnem
10) v ponedeljek zjutraj te odpeljejo k sodniku, če nimaš odvetnika, ti ga določijo sami
12) odvetnik ti svetuje glede na obtožnico,...
11) vsekakor je možna pritožba, vendar po končani razpravi (in plačilu sodnih stroškov ter kazni)
12) če misliš, da se ti godi krivica lahko sprožiš tožbo proti trgovini ali se pritožiš na odločbo sodišča, vendar ta ne zadrži odločbe.
13) Če nisi sposoben plačati ....

Sodišča so draga, obresti tudi

Če se kje motim me le popravite.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

PALOMINO ::

Vse skupaj temelji na eno bolno komedijo, krivec naj plača tiste 3 EUR, da popravi vtis in da potem mir. Če nočeš plačat pač nočeš - samo na zahodu je poslovna etika res zelo visoka, in že zaradi tebe bi bilo lepo, da se mu vsaj iskreno opravičiš preko e-maila in trgovca povprašaš kam nakazati 3 EUR. Mimogrede pa ti lahko omeni še kje ima zapisane pogoje poslovanja, ker da očitno si pozabil oz.spregledal da je treba določeno provizijo poravnati ob morebitni stornaciji.

Moje mnenje okoli te situacije je, da ima verjetno nemški trgovec poln ku... novopečenih EU državljanov, ki bi nekaj kupovali, pa potem malo drekajo, malo testirajo itd...na koncu pa seveda ne bi nihče nič plačal. In si je tip zmislil eno zgodbico, kako odgnati mulce, bi veljalo kaj takega preizkusiti tudi pri nas :D

Za drugič pa, kupuj na priznanih spletnih štacunah kot so: amazon.com, amazon.de, EnaA v Sloveniji in podobne >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

perci ::

Če se kje motim me le popravite.

Jah, xenon74 - motiš se približno čisto povsod v temle tvojem sestavku ;)). Se mi res ne da secirat, lahko pa ti povem, da je tale tvoj post poln totalnih neumnosti in bi bil kvečjemu podlaga za kako poceni (ampak res poceni) komedijo.

alum ::

hudo...

me zanima ce ste vedno tako posteni in ne samo takrat, ko ne gre za vaso rit...res je, da je Proformance naredil napako, pa kaj, kdo jih ne dela?!? kljub temu, da jo je priznal ste ga skoraj vsi (razen redkih posameznikov) privoscljivo grajali...kdo se je zdaj tukaj obnasal balkansko (sploh nevem, ce je v tem obnasanju kaj balkanskega, kvecemu debilnega)...definitivno ne on...

sram naj vas bo, ker se delate tako neverjetno moralne...preprican sem, da bi vas 3/4 storilo enako kot on...

aja...xenon74...od kod ti ta tvoja varianta??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alum ()

Proformance ::

Tko blesavo bom zdaj razmišlu.. Kako mi oni lahko neke stroške zaračunavajo, če me še obvestijo ne? Pa mi na mail pošilajo opomine itd., na mail, ki sploh ni moj, recimo. Ko mi bodo na dom poslali nek papir (saj imajo moj naslov), bom pa premislil, kaj pa kako. Do takrat mi pa nimajo kaj. Res pa močno dvomim, da bodo kaj pošiljali, ker se tudi sami zavedajo, da je naslov lahko fake.

Se motim?

JOKER ::

Fantje, mislim da je najbolj pametno, da se ta tema zaklene, saj ste začeli eden drugega žalit. Mislim, da so takšne debate že kaplja čez rob okusnega.
Človek je vprašal za mnenje, je dobil odgovore takšne in drugačne, žaljenje eden drugega pa ne pelje nikamor. Eden drugemu očitate kaj je napisal.
Brez zamere !
________________________________________________________
Ka te češ ....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466122 (2764) darkolord
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376361 (2645) mtosev
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12218952 (14472) St235

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117454 (14106) Tilen
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169826 (154656) zoot

Več podobnih tem