» »

Nateg, blef, neumnost...?

Nateg, blef, neumnost...?

«
1
2

Proformance ::

Zanima me vaše mnenje o sledeči komediji:

V neki nemški trgovini sem online naročil nek izdelek v vrednosti 25 €. Najprej naj bi jim nakazal denar, nato pa bi dobil po pošti. Naročil sem zgolj iz radovednosti, da vidim, če pošiljajo v Slovenijo. Ker sem se pač čez dan dva premislil in pozabil na vse, sem stvar pustil za sabo. Danes dobim mail, da naj nakažem denar na nek račun, da bodo lahko dokončali naročilo.

Odgovorim:
Please cancel my order. Thanks.
Odgovor:
To cancel your order you must pay 3€ cancellation fee

Odgovorim, da tega nisem jaz naročil in ne mislim njim nakazovati denarja.
Odgovor:
That`s not our problem

Odgovorim še enkrat, da nisem nič naročil in ne bom plačal.
Odgovor:
No problem, Mediafinanz will come to collect


Sicer imajo moj naslov, samo vse skupaj se mi zdi smešno :)

(moderatorje prosim, če temo premaknejo v primeru, da ni pravilno umeščena)

LP

Ziga Dolhar ::

Nevmesen komentar ...

... prosiš jih, naj prekličejo tvoje naročilo, nato pa, da tega sploh nisi naročil? >:D
https://dolhar.si/

LoneWolf ::

Nemci imajo zdaj se en - tokrat utemeljen - razlog vec, da na Slovence gledajo kot nezrele Balkance.
Nice going.

Proformance ::

Ja hehe, pozabil sem omeniti, da sem jim rekel, da tega nisem jaz naročil temveč en moj frend iz fore. Nisem mogel drugače narediti, ker sem s prvim mejlom zafrknil. Pač nisem vedel, da bodo tako kompliciral.

Proformance ::

Pa ne zdaj reč, da imajo oni zdej prav. V vsakem primeru nimajo pravice od mene zahtevat ničesar!

JOKER ::

Zanimivo ! Ampak dejansko je tako, da lahko zahtevajo od tebe stroške, ki so nastali ob sprejetju tvojega oz. frendovega naročila. Oni ne vedo, da sta se ali se je on zaje**val. Pri tem so nastali razni administrativni stroški .. itd.
Samo primer:
Ko vplačaš pri agenciji letovanje in ga kasneje prekličeš, tudi agencija vzame nek % od vsote tvojega vplačila.
V bodoče ne preizkušajte preverjat, če trgovine pošiljajo robo v Slovenijo z naročilom, ampak lepo po mailu vprašajte ali je to izvedljivo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Proformance ::

To že, samo kako lahko oni dokažejo, da sem jaz izvedel naročilo? oz. ni pravne podlage za izterjavo stroškov take vrste naročila, kjer bi lahko kdorkoli vpisal moj naslov in e-mail v njihov obrazec?

Jaz ne mislim nič plačvat, naj me pa tožijo :D

Elemen_T ::

Ko vplačaš pri agenciji letovanje in ga kasneje prekličeš, tudi agencija vzame nek % od vsote tvojega vplačila.


Seveda!
Ampak temu mi pravimo kavcija, ki jo vplačaš takoj, ko rezerviraš let(ovanje)...

V tem primeru oni ne morejo nič...
Oziroma se ne bodo šli neke sodnije, ker je znesek premajhen.

Proformance ::

Končno ena tolažba :P

Matek ::

Če je treba vpisati samo podatke in email, pa je naročilo že kar na poti, potem ok. Če pa si ti prejel email o naročilu in ga potrdil, je to tvoja krivda in imajo od tebe vso pravico zahtevati svoje 3 evre, ne vidim zakaj ne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CCfly ::

Mogoče bi moral pri AMD-ju naročiti paleto procesorjev in jim potem pisati, da sem pisal, da bi videl če bodo res poslali. Skratka ne glede na znesek je bilo tole zelo lame.

Proformance ::

Nisem prejel email-a o naročilu, da bi ga potrdil - ga itak ne bi. btw. Ničesar mi ne nameravajo pošiljati (dokler ne bi nakazal denarja), če si to mislil.

JOKER ::

@Elemen_T : Ti verjetno misliš, da v tem primeru "navijam" za švabe ! Samo varjanta pa je, da bi se kapricirali za 3€ samo zaradi tega, ker jih je slovenček nategno.

@Proformance : Praviš, da nimajo tvojega naslova, a malo prej zgoraj si omenil :
Sicer imajo moj naslov, samo vse skupaj se mi zdi smešno


Potem praviš, kako lahko vedo, da si ti naročil ?
To že, samo kako lahko oni dokažejo, da sem jaz izvedel naročilo? oz. ni pravne podlage za izterjavo stroškov take vrste naročila, kjer bi lahko kdorkoli vpisal moj naslov in e-mail v njihov obrazec?


Od kod pa jim potem tvoj naslov, če nisi ti naročil recimo ? Tvoj frend je naročal v tvojem imenu !? 8-O Potem zame to več ni frend !!
________________________________________________________
Ka te češ ....

Proformance ::

Ok, da nekaj razčistimo.
Stvar sem res nameraval kupiti! Toda sem si premislil in pozabil na naročilo.
Res pa me je zanimalo, če pošiljajo v slovenijo in kolikšni so stroški - teh pa se ni dalo razbrati iz spletne strani, temveč med procesom naročila. Ker je bila možnost plačila vnaprej sem iz varnostih razlogov izbral to, če bi si premislil ipd.
Vem da je blo lame, samo njihov odziv je pa še bolj lame zame.
Izučilo me pa je... sicer še nevem kakšne bodo posledice..

Proformance ::

JOKER: Vsakdo bi lahko našel moj naslov v imeniku :\
Naročil pa sem jaz, samo tega mi ne morejo dokazati in bi trdil, da nisem jaz. Razumeš?

Elemen_T ::

Ma komplicirajo!

Dej ti link od te štacune, da nabavim 10 klavirjev iz cyberja>:D

Nimajo se kej drkat. Strošek bi ti lahko računal, če bi izdelek ŽE poslali.
To je povsem njihov problem - naj pa črtajo plačilo po prevzemu in ufurajo kreditne kartice.

JOKER ::

Po vsej verjetnosti (mislim vsaj zaradi premalega zneska) ne bo nič. Ampak, zakaj nisi po emailu preveril vse stroške, ki nastanejo pri naročilu izdelka ?
Saj veš kakšni so prodajalci. Kaj znajo reči ?
Ja če ne bi vi naročili bi lahko drugemu prodali ... itd.
Jaz mislim, da ne bo nič. Sporoči kaj, da bomo spremljali limonado :D .
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

LoneWolf ::

Posledice? Nic ne bom presenecen, ce je bilo tole narocilo zadnje, ki (bi) ga ta trgovina posiljala v Slovenijo... Tudi sam sem na podoben nacin in iz podobnih razlogov skenslal Romune in Ukrajince, od mene ne dobijo vec nic.
Nic se ne boj, noben ne bo tekel za tabo za usive 3 evre, samo Sloveniji si naredil perfektno reklamo, ki jo bomo placeval vsi drugi precej drazje kot 3 evre. Na zahodu velja dolocena poslovna etika - ce se ne mores vzdrzat balkanskih navad, pac kupuj doma!

Proformance ::

Vsekakor bom probal iz berlina sporočit, ko me bo mediafinanz odpelu na kastriranje :)

Proformance ::

LoneWolf: bmk za to ušivo trgovino, ki nima odnosa do strank. Samo za zaslužek jim gre, da neki grozijo po mailu, da bi usral pa jim nakazal 3€ - kje je etika?
Saj sem poskušal preklicati naročila a ne? (Pre)kasno? Kaj pa če bi bil na dopustu 1 mesec?
Nevem, samo mislim da nisem zakrivil nobenega zločina, niti nobenemu uničil možnost, da nabavi iz tujine, saj ta gnila trgovina (linka ne bom dajal) se ne more primerjat z drugimi, s katerimi sem že posloval.

Brez zamere, Lp

tx-z ::

Ti so pa res mal ..... :)) edin če so bli tok glupi da so šli v naprej naročit to zadevo, potem pa bi ti jo poslal takoj k bi jim nakazu dnar(kr bi blo uredu, dobiš stvar takoj k jo plačaš)...sam...ne vem..
tx-z

Azrael ::

Kar si skuhal, še pojej !

Naj ti bo šola za naprej, plačaj tiste 3€ (~750SIT) in daj mir. Bo pa tudi precej pomagalo, če se nehaš sprenevedati, enkrat kolega, pa naročil in spet ne, pa samo mislil....

Opravki z denarjem zahtevajo neko minimalno stopnjo resnosti in če je nisi sposoben, tace stran.
.
p.s. Pozorno preberi drobni tisk, preden greš v take pustolovščine!
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Proformance ::

3€ + 2k banki za transfer a ne ? :D
Dej ne bodi smešen in mi ne soli pameti z moralnimi načeli.
Kr nej pridejo collectat tiste 3 €

Brilko ::

A ti jst povem kje je etika: pri tebi že ne. Pa ne govori takih bedarij in ne žali trgovine ker največjo badarijo neumnost oz. vse iz naslove teme si ti, in ne oni. Mislim da si se sem šov mal svojo stran zaščitit, ampak am veš da si ga zajebu, kar si napšisu da te je izočil. Strinjam se z LionWolfom (upam da ma tak nick). Kaj pa se boš zajbaval.

Proformance ::

Izučil me je, ja. Nisem pa zajebnt po naravi. Pač napaka - ja NAPAKA. Kaj pa če bi se en spravil nate in v tvojem imenu nekaj naročil, nato pa bi oni teb prek maila moril in grozil za 3€ ?
In NE, nikoli nisem potrdil naročila, za to bi se to lahko zgodilo vsakemu (da nekdo drug naroči zate), je povsem logično! To pa trgovina nima pošlihtan, zato je ušiva :)

Elemen_T ::

Ne morem verjet kakšne neumnosti trosite tod naokrog !

Ima da se ima štacuna zaščiti pred takimi "nesporazumi"

Če ne drugega bi vsaj poskrbeli za confirmation.

Danes so na svetu hudi kreteni. Uporabnik, ki se tu izpoveduje to definitivno ni!
Ravno prej sem omenil možnost, da lahko formalno anonimno preko novo kreiranega email naslova naročim 20 hi-expensive artiklov po povzetju in - spizdim.
Seveda tega sam nebi naredil, ker ta primer naslavljam na t.i kretene, ki nimajo izbistrenega uma.

Dejte no! Firma mora sama poskrbet, da se te stvari ne morejo zgodit na tako preprost način!

Brilko ::

Jao kake klatiš, trgovina ni ušiva, ampak sam opravlja njihovo delo, ti pa si se obnašal zajebansko. Celo prikrival si resnico. Kaj če bi morda poskusil na lep način povedati da ne želiš več tega. Sedaj verjetno en bo pomagalo, prej mogoče bi. Verjamem da sam priznavaš svojo krivdo. >:D

Jst ::

Jaz sem že nekajkrat naročil, nameraval pošteno plačati, vendar so mi napisali, da ne pošiljajo v Slovenijo. Kar sem pa dobil, sem plačal. To, da nekaj naročiš, ker te zanima, če pošiljajo v Slovenijo, se mi pa zdi zelo primitivno. Na ravni 14 letnega otroka. Raje naslednjič starše vprašaj. Kot so ti že nekateri tu povedali, obstajajo načini, da zveš, kar te zanima o naročilu. Pa tako ali tako je na vsaki internetni trgovini, cela procedura, da stvar dejansko naročiš. Vsaj parkrat moraš klikniti potrditev. Da ja ne bi prišlo do pomote. In zgleda, da si ti zajet v zloglasnem Verisign-ovem poročilu.

Človek, malo se zamisli. A v trgovini tudi pri delikatesi naročiš 20 dkg salame in ko ti jo narežejo, se ti premisliš?

Jaz dobro premislim, ko kliknem "Yes", na vprašanju "Are you sure". Res.

Najbrž imamo zate vsi - ki tvoje dejanje kritiziramo - napačno mnenje.

Se motim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brilko ::

Jst: vsej prek kot da se motiš, definitivno maš prav.

EMET ::

hehe ... tle se lahko vlečemo kot mačkie svoj rep ... kar se tiče kulture (oboje) pa:

1. Je kje na strani napisano, da je treba v primeru preklica plačati stroške ??

2. je na strani TOČNO napisan način in potek naročila IN plačila?

a NI ? ... pol se lahko samo za pimpeka povlečejo ... oni imajo namreč za "take stvari " kar jasno definiran zakon in finanzpolizei bi se malce nasmejal (unemu, ki bi plačal seveda) ...

Praktično je to, kot da bi me nekdo videl po Mercatorju hodit s tremi litri mleka, na blagajno bi pa prišel z enim + štruca kruha, pol pa bi me šimfali naj plačam stroške, ker sem nameraval vzeti tri !!!

Jst ::

EMET: Moje izkušnje so takšne, da če ne bi bilo napisano, da v primeru preklica zahtevajo stroške, tega tudi ne bi počeli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

EMET ::

Verjamem ... toda kje je to napisano ? V drobnem tisku na hrbtni strani pogodbe kot pri zavarovalnicah ? Ne kakšni podstrani? Šele na koncu postopka naročila ?
Kako potem imenuješ ta zadnji način ? Fer poslovanje ?

Proformance ::

Naročilo poteka z enim klikom na potrditveni gumb na spodnji strani obrazca. Torej nič "Vsaj parkrat moraš klikniti potrditev."
joj kok me srbijo prsti, da bi vam pokazal stran od te trgovine. Vam še ni jasno, da gre za pohlepnega trgovca, ki nima dosti dobička -kar se vidi iz spletne strani in slike trgovine- in grozi folku po mailu za 3 eure, ker je odpovedal naročilo. Če bi kakšen slovenski trgovec to počel, bi ga vsi že zdavnaj v k**** poslali.
Pa ne me napadat s takim izjavami kot da sem jest kriv za 11.september. Primitiven si v tem primeru samo ti.
Primer s salamo je povsem brez potrebe in neprimerljiv :\

Ko sem prosil za mnenje, nisem prosil za mnenje o mojih moralnih načelih, temveč o načinu poslovanja omenjenega trgovca.

Jst ::

> da gre za pohlepnega trgovca, ki nima dosti dobička -kar se vidi iz spletne strani in slike trgovine

To, da si izbral pohlepnega trgovca, je pa spet en znak tvoje nerazgledanosti in nepoštenosti.


...

Drugih izjav ne bom komentiral. Grem spat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

para! ::

Pa kaj je s tabo narobe, Performance? A res ne vidiš, da si TI tisti, ki je naredu napako. Naročil si izdelek, potem si se premislil in preklical naročilo. Podjetje, pri kateremu si naročil zdaj čisto UPRAVIČENO zahteva tiste 3 evre.

Oziroma sem malo pregrobo napisal, kar si naredu ni ravno napaka, je pač odstop od nakupa. In, če so njihovi pogoji takšni, da moraš od odstopu od nakupa plačat 3 evre, moraš plačat 3 evre. Če ne boš plačal seveda ne bo nič, ker se nikomur ne da ukvarjat z enim zafrustriranim mulcem, ki ne zna drgač izvedet a pošiljajo v SI al ne.

Ma Lonewolf kar prav, če misliš, da lahko zejbavaš ljudi kakor ti paše in potem še vpiješ in jamraš kako so neumni in kakšni so to nateguni, maš trgovine tud pr nas. Pa kupuj tle, oziroma ne kupuj prek spleta. Očitno še nisi zrel za takšne postopke.

lp
Death before dishonor!

para! ::

In mimogrede, mi pokažeš enega trgovca, ki ni pohlepen?

Pa zjasni se že enkrat, fant, si naročil ti ali je naročil nekdo drug v tvojem imenu? Ker tu trdiš, da si naročil zato, da bi videl če pošiljajo v SLO, spet v drugem postu trdiš, da je naročil kolega.

Zdaj pa ne želiš, da ti pridigamo o moralnih načelih. Kaj pa misliš, da ti bomo rekli? Kako si ti zelo oškodovan, kaj si mislijo v tisti trgovini, da od tebe, bogega reveža, zahtevajo 3 evre? Mislim, da so tu vsa opozorila in pridige o tvoji neresnosti pri omenjenem početju povsem na mestu in v primeru, da jih upoštevaš, se v prihodnje znaš izognit takim nevšečnostim.

lp
Death before dishonor!

nurmaln ::

@Elemen_T: Dej na tist svoj komentar s klavirji poglej mal drugač. Predstavljaj si, da maš ti en sp in furaš spletno trgovino pa ti nekdo naroči 30 high-end prenosnikov (naročila ne prekliče). Ti vs vesel greš do svojga distributerja in te prenosnike naročiš. Ko jih dobiš na zalogo stranki sporočiš da naj ti nakaže plačilo ona pa teb da se je sam zaje....la. Tak povprečen sp svojemu dobavitelju ne bo mogel več rečt da preklicuje naročilo (čeprav jih je naročil samo po mejlu brez kakršnih koli dolgih procedur) in mu bo na zalogi ostalo 30 prenosnikov po 600k, ki jih nikakor ne bo mogu prodat. Tak sp lahko samo še zaključi s spletno trgovino, proda avto in se zjoka.
Pa preden kdo doda, da en beden sp nima kej furat spletne trgovine si mal poglejte kdo stoji za slovenskimi spletnimi trgovinami (v veliko primerih ravno sp ali manjša podjetja z enim ali dvema zaposlenima). Glede na to da se vsi navdušujete nad tem, da so cene v spletnih trgovinah toliko nižje kot v običajni trgovini se zavedajte še nečesa - to da imajo najnižje cene pomeni samo to da imajo mnogo manj zaslužka in seveda tudi zelo veliko odgovornost. Če hočte pokopat kakšno spletno trgovino seveda lahko naročite za 20 mio robe in jo po dveh dneh vrnete, ampak a je to res to kar hočte? Kje drugje boste dobil tolk nizke cene? Kje boste artikel dobili na test za 3 dni in ga lahko brez vprašanj vrnili? Dejte tud mal cent tiste ki vam use to omogočajo (sej res da gre tud njim samo za denar ampak le tega ni tolk, da bi se splačal zajeb...t u nedogled.

@Proformance: Seveda se nobena firma ne bo šla s tabo zajebavat za tiste tri eure, pa tud razne nemške agencije nimajo nobene pristojnosti v Sloveniji, ampak ne se pa ti na forumu predstavljat, kot ena uboga ovčka katero neka podjetja iz tujine preganjajo in mu grozijo.

xenon74 ::

Če je trgovec s katerim si imel opravka človek principa, lahko imaš v naslednjih letih težave.

Naprimer: Trgovina je za razliko od tebe, držala besedo in tvoje dejanje (ki mu ti praviš "sej nisem nč naredu sam mal sem se hecu k sn hotu videt č pošiljajo k nam") prijavila policiji. Policaji imajo primer odprt ter tvoje podatke (pardon podatke tvojega prijatelja) v bazi podatkov. Ko boš čez dve leti ničhudegasluteč obiskal Nemčijo, te bo:
a) na letališču prijela policija
b) prišla policija pote v hotel kjer si prijavljen
c) ob rutinski prometni kontroli prijela policija
Potem boš pa plačal!

Še ena cvetka:D . V tej moderni dobi in predvsem glede na to da gre za mednarodni prestopek te lahko zapre tudi italijanski ali bohnedaj senegalski policaj.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Proformance ::

Zakaj sem razpizden na trgovino? Ja, porkamadona pa kje si še vidu, da NE MOREŠ preklicati naročila? Potem sem jim poslal po mailu nej prekličejo, pa mi samo odgovorijo, da moram plačat 3€ in nič, a je stvar preklicana, kako jim plačam itd. Pomoje sploh še niso imeli stranke iz tujine pa ne vedo, kako in kaj. Sicer pa je možno, da je človek na drugi strani spregledal, da sem iz Slovenije, saj mnogi tujci živijo v Nemčiji.

Sem že parkrat povedal, da sem storil napako (kot da ste vi nezmotljivi) - vem, najlažje je kritizirati. Samo dejstvo je, da ta trgovina nima urejenega poslovanja. Sploh ne vem, kako gredo lahko najprej stvar dobaviti, še preden dobijo nakazan, saj gre za plačilo vnaprej. Na svetu je čudo ljudi, z različnimi življenji in potrebami, okoliščine so pri vsakem posamezniku drugačne. Že meni je jasno - k nimam pojma o ekonomiji - da ne moreš kar na slepo zaupat stranki, še posebi prek neta ne. To mene muči, nič drugega. Mene ne skrbi vaše mnenje o meni, ker me ne poznate in me hvalabogu nikoil ne boste.

Ziga Dolhar ::

Oh well.

ENTER ignorance.
https://dolhar.si/

para! ::

Performance, saj ti SI odstopil od nakupa, kar ti je trgovina tudi omogočila. Pri tem pa zaradi odstopa moraš plačat 3€, kar je očitno pogoj trgovine.

LP
Death before dishonor!

CaqKa ::

Pač napaka - ja NAPAKA.
fora je da v normalnem svetu se vsaka napaka plača.

in tvojega jokanja tukaj prav nič ne razumem. v bistvu si si sam kriv.. in če se pač gre za ušivih (kot sam praviš) 3€ potem jim jih pač nakaži.

Elemen_T ::

nurmaln,

Ravno to!
Trgovec se more sam zaščitit pred takšnimi nekorektnostmi in nesporazumi pri naročilu!
Sam bi teh 20 notebookov naročil le v primeru, da je denar že pri meni - ali pa striktno pogodbeno.
Malo morgen, da bi šel naročevat tolikšno dragocenost samo na podlagi email naročila in entuziazma v smislu juhuhu pol miliona bo jutri v mojem žepu.

To tako ne gre!
Za tiste 3 ojre pa se ugledna trgovina nebi preveč sekirala.
Trgovci verjetno SO pohlepni, ampak tega v takem primeru ne kažejo. Oziroma vsaj nebi smeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

jarre ::

Še moj dodatek k temi, ki jo je napisal omenjeni "ne" - naročnik:

Povsod po svetu obstajo Splošni pogoji poslovanja, ki so uzakonjeni v vsaki državi posebej. V Sloveniji veljajo na primer "Splošne uzance za blagovni promet" oziroma nekaj podobnega (pravniki popravite me, prosim!).

Če v teh na državni ravni uveljavljenih pravih piše, da je potrebno za blago po naročilu po preteku časa (ta čas je od 24 ur do nekaj dni - podjetja si sama določijo odpovedni rok, ki MORA obstajati) za odpoved naročila plačati nek minimalni manipulativni strošek, GA JE POTREBNO plačati.

Tudi podjetje lahko ima to zapisano v svojih splošnih pogojih poslovanja (to so ponavadi tisti "Therms...").

Vsi pozabljate, da je "ne"-naročnik poiskusil naročiti "Blago po naročilu", ki se NIKOLI ne more enačiti s tipiziranim blagom oziroma blagom na zalogi! Vsi posli preko interneta se smatrajo (preverite..mogoče se motim) kot nakup blaga "po naročilu"!

Podjetje je upravičeno do določenih manipulativnih stroškov (neka oseba v podjetju je sprejela elektronsko pošto "ne"-naročnika, jo pregledala, obdelala in pripravila naročilo... verjetno so blago že pripravili za pošiljanje... in ta oseba prejema plačo.. torej je bila ta oseba teh 10 - 15 minut plačana... in bi lahko opravila drugo naročilo, če se ne bi pojavil slovenski "ne"-naročnik...) v takšnem primeru, če je to zapisano v Splošnih prodajnih pogojih podjetja, za katere ni nujno, da so Z VELIKIMI črkami objavljeni na njihovi glavni,prvi strani, ampak so lahko zabeleženi tudi na kateri od podstrani ("droben tisk" pač...). Enako poslujejo tudi slovenska podjetja. Poskusite naročiti... hmm... kuhinjo...( ne... "ne"-naročnik se bo izgovarjal,da njegovo naročilo ni bilo takšne vrednosti) ali pa recimo določen ležaj za nek stroj,ki stane recimo 25 Evrov...

Naš "ne"-naročnik se vseeno (mislim) ne rabi bati, da ga bo kdo mučil zaradi 3 Eurov. Stroški izterjave, tožbe in podobne pravne zadeve so previsoki.

Je pa res, da se pripravljajo zakoni (ne pozabimo.. Slovenija je v EU), kjer bo to definirano in mogoče se mu res lahko zgodi čez nekaj let, da bo sredi prijetnega potovanja po Evropi, moral plačati kakšnik 100 Evrov zapadlih obresti in stroškov za svoje "ne"-naročilo. Malo strahu naj mu vseeno ostane nekje globoko v možganih.. Za naslednje igračkanje na internetu... :)) :D

In.. strinjam se z vsemi, ki trdijo, da je to samo dodaten dokaz za nemška podjetja kakšni Balkanci smo Slovenci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

Elemen_T ::

jarre,

Ti ne razumeš tega, da se more podjetje pred tem stvarmi zaščitit!
Pa kako bodo oni lahko izterjali denar od nekoga, ki je nekaj naročil pa to sploh ni on, pravi?
Vsak, ki pozna naprimer moje podatke, lahko tako naročilo simple ko pasulj izvede.
Kaj bo potem - bom jest najebal zaradi tistih notebookov?

Nene, dragi moj, ne bo šlo.

Kot drugo - tole z balkanci.
Balkanci so potemtakem le nemci, ki zaradi enega, dveh ali treh posameznikov Slovenijo tretirajo kot tisto taslabo, iz "balkana".
Dej dej. shame on you.

Azrael ::

@Elemen_T

Stvari na žalost niso tako enostavne, znana modrost pravi: dober glas seže v deveto vas, slab pa še mnogo, mnogo dje.

Kako misliš so nastale tiste znane negativne zgodbe o "žabarjih" (prebivalcih Ljubljane), južnjakih, Hrvatih, Romih,... ker so vsi ti taki ?!? Nikakor ne, samo zaradi nekaj neodgovornih pametnjakovičev, ki se imajo za nekaj več, kot vsi ostali. In ne misli, da je v Nemčiji kaj drugače, kar se tiče nastanka takih zgodb in prepričanja, ki sledi iz njih.

Ah, ja, še ene par takih briht rabimo, pa se bomo prebili na stopničke tisti razvpiti Verisignovi raziskavi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

EMET ::

Ne vem zakaj situacijo gledate tako črno-belo ??

Sem mi zdi, kot da "berem" fajtanje dveh klanov, kjer en mora zmagat, drugi pa zgubit ... pa ni tako ...

VSAK trgovec (najsi bo s.p. ali d.d.) ve kaj so naročila, kaj je potrditev, kaja zavarovanja, kaj so pravila poslovanja, kakšni so zakoni v njihovi državi (dosti jih pozna tudi mednarodne), ... itd ...

Zato NE se sklicevat na foro, da je ubogi trgovec vzel naročilo resno in tekel naročiti karkoli k svojemu dilerju in bo potem imel zato extra-hiper-jojprejoj stroške !!!

To so ignorantske besede, ki dokazujejo nepoznavanje poslovanja! Nobena firma NE bo šla v naročanje česarkoli, če nima naročila potrjenega na "uraden" način !! To naj vam bo jasno !!!
V trgovinski stroki in marketingu delam že 15 let in vem kaj govorim, če pa kdo misli, da zavajam, naj pride z argumenti na dan - in to ne subjektivno čustvene narave, temveč pravnimi dejstvi!

... in da smo si na jasnem: gornje ne pomeni, da odobravam dejanje "žrtvenega jagnjata - Performanca"

koyotee ::

Na tvojem mestu bi že zdavnaj plaču tiste 3€ (2 pira) in meu mir in se nebi tuki sploh kj prtozvou. Ce bi recimo res nekdo narocu robe za 20mio sit in pol odpovedu, tko da nebi placu ne robe in ne recimo mau vec kot 3€ za odpoved bi ga najdl tut v tem primeru ce nebi dal svojega domacega naslova, saj se iz maila da razbrati dost podatkov. Dobil bi pac tvoj ip poklical na tvojga ISP-ja in bi te dubl, al pac frenda ce je on narocau od doma. Pac si sam zajebu in noben drug. Sploh pa nek izdelek za 25€ se NE splaca narocat iz tujine, ker te pride vec postnina kot ce bi ga kupu v SLO, razn ce ga pac v SLO nimajo.
Drugic pa dobr premisl kaj delas in kam kliknes!!!!
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Proformance ::

Če bi blo samo 3€ ne bi blo problema, a kaj ko bi mi banka zaračunala še trikrat tolk za transfer denarja. Itak pa ne mislim tega počet.. tko da... zgleda, da me je edin Elemen_t razumu - naročilo bi lahko opravil kdorkoli, nima zdej veze, a sem res jaz ali ne.
ISP pa ne verjamem, da lahko kar vsakemu posreduje podatke dostopov itd. Ne more kar vsak poklicat gor pa sprašvat.. no, tko se mi zdi.

V bistvu sem z odprtjem teme želel izvedeti, ali imam lahko kakšne probleme zaradi tega, saj me moralno-etična vprašanja prav nič ne ganejo, ker je vse skupaj smešno - zaradi malih zneskov seveda. Oprostite, toda meni se zdi absurdno, da bi me zaradi izpolnitve obrazca za naročilo na internetu nekoč prijeli v tujini:) No, bomo lahko preverili že jeseni, ko potujem v Nemčijo...

Izdelka se ne da dobiti v SLO.

Hvala vsem za sodelovanje v temi.. marsikaj novega sem izvedel :D

Brane2 ::

Se par pripomb z moje strani:

1. Od kdaj velja email kot uradno narocilo ? Email bi lahko poslal dobesedno kdorkoli. Enako je z izpolnjevanjem HTML obrazcev.

Tudi ce bi se kdo spustil v preiskavo in ugotovil, da je stvar nekdo narocil ravno s tvojega racunalnika, kaj s tem ? A zdaj bos pa moral postaviti svoj racunalnik v trezor, da slucajno ne bi kdaj kdo kaj narocil z njega ?


2.
Ne mi o prefinjenosti Nemcev in o tem kdo je balkanec za koga. Treba je Nemce znati videti tudi iz drugega kota- ko placujejo.
Balkanci so zanje lahko vzor. Vsaj placujejo solarno ("pare na sunce") in ne nategujejo folka za ceno PO OPRAVLJENEM NAROCILU, PO OPRAVLJENI STORITVI, VENDAR PRED PLACILOM. Nekaterim cistokrvnim Nemcem to namrec ni problem.

3.
Jebesh trgovino, ki ne prenese preklica narocila pred placilom. Kaj bi naredil, ce bi v klasicni trgovini rekel prodajalcu, da bi neko robo vzel, nato pa bi si premislil, se preden bi prisel do blagajne ? Bi te lahko prisilil, da robo kupis ? I don't think so.

Delo s kupci je dejavnost trgovine. In kupci se lahko v trgovini do dolocene mere preseravajo. Lahko izbirajo, primerjajo itd in si tudi premislijo, dokler niso odnesli robe mimo blagajne in jo seveda placali. Zakaj si ti ne bi mogel premisliti ? Saj AFAIK tudi pri Amazonu in drugje lahko preklices narocilo.
Ce stvari niso dali v obdelavo, ti verjetno ne bodo tezili s stroski...

Ce je tako kot pravis (da si se NEPOSREDNO po oddanem narocilu premislil) postaj naslov stacune sem. Cisto toliko da vem, s kom ne mislim imeti opravka...
On the journey of life, I chose the psycho path.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733468407 (5049) darkolord
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219121 (14641) St235

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117540 (14192) Tilen
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170341 (155171) zoot

Več podobnih tem