» »

Do smrti povožen na pločniku. Kriv. Posledice?

Do smrti povožen na pločniku. Kriv. Posledice?

1 2
3
»

MadMax ::

Bob Rock:
(1) Največja dovoljena hitrost vozila je omejena...

Pešec pa zaenkrat še ni "vozilo".
Ali se motim?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bob Rock ::

Ce preberes par postov nazaj bos videl, da je bistvo v kolesu na plocniku. ;)

BigWhale ::

Gonzi, kaj bi rad povedal? Da ne vem koliko casa potrebuje avto, da se ustavi? Guess again.. Tole si poglej...

50m se premalo sem rekel.

Pri 90km/h (kar ni neka blazno velika hitrost in je v mestih precej pogosta...) Ce ti uspe v pol sekunde pritisnit na bremzo, na suhi cesti, ~52 metrov.

jype ::

Ah, hudimana, to pomeni, da smo tisti z dolgimi nogami v glavnem ilegalci :P

Tisti ki imajo na copatah kolescke pa se toliko bolj.

Tisti z bicikli pa...

No, zdaj vem, da sem tudi jaz skoraj ves cas v prekrsku, vsaj dokler si drzava ne bo drznila naredit ustrezne infrastrukture za tiste, ki ne obremenjujemo prometnih poti in okolja in ne ogrozamo drugih s tono pleha ampak samo s priblizno 15 kilogrami le-tega.

Njah, bomo pa obrnili rec. Vsi, ki se danes vozimo z bicikli, rolerji, ali pa pesacimo, bomo kupili avtomobile. Potem bodo pa tisti plocniki, kolesarske steze, pa seveda parkirna mesta, ko boste prisli do njih, ze zasedeni. Pa na cestah bodo kolone, pa krizisca bodo cisto zabasana, pa namesto na biciklih bomo zaspali za volanom in se zaletavali vsevprek.

(Ko sem po 32 urah dela sel domov, sem sel z biciklom. Vozil sem ~10 km/h in nisem imel nobenih tezav s prometom, ceprav so mi oci lezle skupaj. Ce bi sel z avtom, kot je nekoc sel moj kolega, bi v njegovem izredno srecnem primeru na avtocesti razbil avto, prometni znak, ograjo in nikogar drugega, v kakem manj srecnem primeru pa se koga od vas).

alexb ::

jype: razen seveda ce ne bi za trenutek zamiza,l zgubil malce ravnotezja in zapeljal s kolesarske/plocnika/roba cestisca proti sredini ceste kjer bi se pripeljal avtomobil, ki bi na hitro odreagiral a zal nerodno in bi ga zaneslo na plocnik, kjer bi zbil gruco otrok z vrtca, ki so se odpravljali na sladoled...

CE..CE..CE..

Keyser Soze ::

Kinder Surprise:D

Nah, pa da ne bom preveč krut. Eno vprašanje. Ali nekaj v tem smislu. Kam pa spadajo kolesarji. Mislim, da tja kamor spadajo vozila, razen če je kolesarksa steza na voljo.

Ne da se mi brskat po iusinfotu, tako da me lahko kdo popravi.

jype ::

Ja, ziher, kolo mora vozit po cesti, ce ni kolesarske. Ne sme po plocniku.

Ampak v takih razmerah, ko ti oci skupaj lezejo, pac ne vozis po cesti, ker bi bilo bolj nevarno.

alexb: to se lahko zgodi, ce vozis neprevidno, ja. Ampak jaz sem vozil previdno, saj sem napisal. Poleg tega je cisto drugace ce se vozis v avtu, kjer na pol lezis, zrak, ki ga dihas, je vprasljive kakovosti, migas zgolj toliko, da drzis volan, prestavno rocico in malo pritiskas plin, sklopko in zavoro, po ravni cesti (recimo obvoznici) pa se to bistveno manj. Na biciklu moras pritiskat, da gres naprej, drzat ravnotezje in se drzat pokonci, zraven pa seveda gledat 360 stopinj okoli sebe, da te kdo ne povozi.

Kaksne so moznosti, da povzrocis nesreco, pa si lahko predstavljate sami. Jaz mislim, da se zelo malo kolesarjev pod 25 let ubije na ta nacin. Ko si starejsi pa je jasno, da moras toliko bolj paziti, ampak to ni specificno za kolesarje, tudi starejsi vozniki imajo daljsi reakcijski cas in manj natancno motoriko, seveda pa je marsikaj odvisno tudi od vaje.

matvoz ::

Popravite me, ce se motim, samo.. po pravem ima kolesar 1 m cestisca, ce nima kolesarske steze. Kaj pa potem dela veliko kolesarjev po sredi ceste, po moznosti ne samo eden, ampak vstric vozita dva, ki se ponavadi se celo pogovarjata? ko se jim priblizas, pa tako nic noceta slisati, prehitevati ne mores, ker so nasproti ostala vozila, ce malo bolj pritisnes na gas, da zahrumi masina, te preklejeta, ce zahupas, te se prej preklejeta...

velikokrat se vozim mimo kolesarjev.. zakaj mora biti na voznjo vsaj 20% taksnih kolesarjev?
nic cudnega, da potem vsi krivijo avtomobiliste, saj ko cakas kako minuto ali vec za takimi, oni pa se ti nocejo umakniti..

ni ga cez avtoceste :P

jype ::

Men gre pa na jetra, da me hocejo avtomobili vcasih na vsak nacin prehitet, tudi kadar je cesta za to ocitno preozka. In ce naj bi jaz vozil po predpisih, ne vidim, zakaj ne bi tudi avtomobilisti.

Velikokrat se mi v mestu (ob tistih ulicah ob Ljubljanici) zgodi, da se razporedim tako, da bom sel naravnost (kolesarske steze ni), potem pa avto za mano zacne trobit, ker hoce zavit desno, jaz pa cakam, da bo cesta prazna, da bom lahko speljal naravnost. Preklet hudic pritimitiven, kaj ma za trobit, ce jaz cakam, da bom lahko sel naravnost? A zato ker sem kolesar, moram stopit dol z bicikla, se umaknit s ceste na plocnik in ga spustit naprej? Se mi zdi, da ne, ampak njemu se pa obicajno zdi, da ja. Pa se tolk se mu mudi, da niti slucajno ne more v miru pocakat.

No, zdaj mi lahko oboji svetujete, kaj naj v takem primeru naredim. Je ignoriranje hupanja OK, ali se vam to ne zdi prav?

matvoz ::

to je cisto druga situacija, kot pa sem jaz dejal..
ce vozi na tistem metru ceste, ga bom pa ja nekako prehitel. vec moznosti, da ga tako prehitis, kot pa da ti dva vzporedno vozita po cesti.. in verjetno nista samo na tistem metru a?

ce bi se pa za tiste pol minute nehala pogovarjati frajerja, in bi en sel za drugega, pa se tudi ne bi svet podrl..

jype ::

Se strinjam, take vrste kolesarska praksa je nesramna. Zato se jaz, ko se vozim vstric s kom, umaknem tistemu, ki prehiteva, se preden me dohiti. Ce se le da, sicer pac kolikor hitro je mozno. Ampak ja, v vsakem primeru obstaja del udelezencev v prometu prebutastih, da bi se razumno obnasali.

Kar sem hotel povedat je, da ta del udelezencev veliko bolj ogroza varnost drugih, kadar sedijo v avtomobilih, kot pa ce sedijo na biciklih. Za svojo varnost pa itak skrbi vsak sam. Menda.

No, da ne bomo tule off-topic, vabim tudi avtomobiliste, da povejo kaj jih moti pri biciklistih v tejle temi.

PersonaRudis ::

BigW: Povprecen avto tehta 1000kg, povprecen kolesar pa desetkrat manj. Ce se oba gibljeta z VelikoHitrostjoTM ima avto zavorno pot koliko?, 50 metrov, kolo pa spet, vsaj desetkrat manj, ce ne 20x...

Kaj si hotel s tem povedat oz. dokazat? Men se zdi primerjava za lase privlečena.

BigWhale ::

Gonzi, odgovor v zgoraj omenjeni temi...

Tilen ::

JAO! Danes se foter zabil v kolesarja oz kolesar v fotra saj ne vem. Skratka... fotr se prpela do krizisca(pocasi) do tiste bele crte. Pogleda na levo in desno, zavije v krizisce in potem naenkrat kolesar bum v bok not se nalima meni gor na šipo. Moral je res peljat noro hitro,se z gobca mu je smrdelo po alkoholu in imel neizpravno kolo ... na koncu pa fotr bil kriv. SUX.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Ja, enako zgodbo sem ze slisal. Butasto, jaz bi avtomatsko dal krivdo tistemu, ki vozi pod vplivom alkohola, ampak zgleda da v tem primeru to ne velja. Po drugi strani bi tudi rekel, da je kriv kolesar, ce pelje prehitro (ker potem je njegova odgovornost da pelje vsaj toliko pocasi, da lahko varno ustavi).

Konec koncev ti pa ne verjamem, da se je ocka ustavil za belo crto, ker v zivljenju v Sloveniji se nisem videl nikogar, ki bi tam ustavil. Ampak samo ne verjamem, ne pravim, da se to ni zgodilo.

pivmik ::

Upam da ste poklicali policijo in zahtevali da uni kolesar piha.
Če napiha je avtomatsko kriv.
LP, Gregor GRE^

Tilen ::

Moral se je ustavit, ker je kr prometno krizisce tam, zelo blizu nasega doma in je ze bilo dosti bliznjih srecanj tam. Pa tudi kolesar ni peljal po kolesarski ampak po plocniku. Nazadnje je fotr dobil kazen 10k sit in ker ni vozil pod vplivom alkohola so mu jo znizali na 5k. OStale so se praske na avtomobilu. Kolesar pa nič ;(( . Policijo smo cakali 1 uro da so prisli z Vošnjakove v mb. Oddaljenost od postaje cca 3km. Ko so koncno prisli so se pridevali z 2 policijskima voziloma in se policist na motorju. Mislim...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Meni vedno smrdi iz ust po alkoholu... ... kadar jem Rum Kokos bombone... ;)

Tilen ::

Hehe.

No, nekaj novega sem izvedel glede osebe ki je storila kaznivo dejanje omenjeno v topcu.

Druzina ne misli vlozit nobene tozbe zoper storilca. Osebo dobro poznajo in se jim ze sama po sebi, ker toliko pregara v zivljenju prevec smili in po tem kaksne muke zdaj prestaja so se odlocili da tozbe zoper njega nebo.

lp,

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

Upam da ste poklicali policijo in zahtevali da uni kolesar piha.
Če napiha je avtomatsko kriv.

Kakšne bedarije to trosiš? Če meni nekdo iz mosta nad avtocesto skoči pred avto in ga pijan zbijem, sem potem jaz kriv? Ne vozim pijan, da ne bo pomote, samo primer.

Bistvo je, da je kriv tisti, ki je povzročil nesrečo, ne tisti, ki je pil.

Tudi, če voziš brez izpita, ne pomeni, da si kar avtomatsko kriv, če je nekdo drug povzročil nesrečo.

Ne takih stvari poenostavljat.

SkIDiver ::

perci to je pizdarija v praksi. Če napihaš in je nekdo mrtev se ti ne pišejo ravno lepi časi in trenutki. Tako al tako padejo obtožbe na tebe, če si napihal in je nekdo umru v nesreči. Sicer pa je vse odvisno od okoliščin.

Jz recimo mam strah pelat z več kot 0.5 promila, ker če bi se kak bumbar vame zaletu bi bil nazadnje še jz lahko kriv. Zato raje vozim z 0.0 promila in se še umikam lahko in situacijo rešujem v prid obeh.

Ne razumem pa folka kako ni sposoben sam pr seb presodit kdaj je treba zapustit cesto, ker zaradi utrujenosti ne gre več.

perci ::

SkIDiver: Ja - verjamem, da se najdejo policaji, ki potem hocejo krivdo zvaliti na pijanega. Ampak ravno zaradi tega sem dal tak ekstremen primer. Ti pešca na avtocesti pač ne moreš pričakovati in nisi kriv, če si ga pijan zbil na sredini prehitevalnega pasu.

Ja, ni fajn, da si pijan v nesreči, ki je nisi povzročil - se zna zgodit da mas probleme - ampak kar avtomatsko pa sigurno nisi kriv.

Keyser Soze ::

Ja, odgovarjal bi toliko kolikor si pač kršil zakon. Vozil pod vplivom alkohola. In nič drugega. Lahko ti dajo kazen primerno tvojemu prekršku ne morejo pa ti v takšnem primeru kar tako naprtiti povzročitve prometne nesreče s smrtnim izidom. To so resne stvari.

Saj verjamem, da kdaj komu pripišejo kakšno zadevo, ki je ni storil oz. zanjo ni odgovoren. Ampak tako resne igrice se pa pomoje tudi policaji ne bi šli igrat.

Kaj pa bi pomenilo za ljudi in kakšne govorice bi se širile potem naokoli pa pač ni pomembno s tega stališča. Oz. je, kolikor se pač sekiraš kaj "mlekarice" okoli govorijo.

MadMax ::

Ni nujno alkoholiziran tip, čeprav ni neposredno zagrešil nesreče, "ne kriv".
Ker... Vprašanje je, v kakšni meri bi kot trezen lahko nesrečo preprečil, kar je tudi dolžnost vsakega udeleženca v prometu.
Torej je lahko kriv, kljub temu, da ni kriv, a ne?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BadB0y ::

Kaj hitro si kriv ce si pijan. Hitro ti naprtijo da nisi bil dovol sposoben za voznjo nisi pravocasno odreagiral ali si celo kaj spregledal. Prav tako je problem pri avtih ki imajo zatemnjena stekla. Ti kar hitro ocitajo da si ti kriv ker pac skozi nisi dovol videl pa ceprav imas A test! Preverjeno pri policiji.

Keyser Soze ::

In da to presodi ni na mestu policist temveč sodnik. Ne klanfat, da je prizkušeno na Policiji. Oni lahko rečejo nekaj, ampak to še ne pomeni, da pri tem tudi ostane.

PersonaRudis ::

Kaj hitro si kriv ce si pijan. Hitro ti naprtijo da nisi bil dovol sposoben za voznjo nisi pravocasno odreagiral ali si celo kaj spregledal.

Da, kasko zavarovanje ne velja.

BadB0y ::

Keyser Soze
Aja nisem vedo da je pri vas tako da ti sodnik doloci ce si prehitro vozo ali pa da si zapeljal v krizisce skozi rdeco! Vrjetno ste tam tolko napredni da je zraven policaja se sodnik in porotniki da ti kr na mestu sodijo.

BadB0y ::

Gonzi ja kasko 0.00 promila

BlackHole ::

Perci
Če meni nekdo iz mosta nad avtocesto skoči pred avto in ga pijan zbijem, sem potem jaz kriv? Ne vozim pijan, da ne bo pomote, samo primer

Čaki malo, si pijan ali nisi?:D

perci ::

Ob 6ih zjutraj gotovo ne >:D. Sicer pa ne vozim pijan :).

Keyser Soze ::

BadBOy, ne prosim no. Saj sem tudi sam osebno razočaran nad našo sodno oblastjo, pa nad drugima tudi(ampak pustimo to). Ampak...

Na čisto vsako odločitev policista imaš ti pravico pritožbe. Če ni tega potem pa vse pade.

Če pa ne poznaš svojih pravic pa ni naša krivda. Bi moral vedeti da to škodi. To te baje že v prvem letniku pravne in še kakšnega drugega faksa naučijo. Pa policaje tudi to prvo naučijo.

BadB0y ::

No in kolikokrat si napisal pritozbo in ti je bila upostevana ???? Jaz je nikoli nepisem ker pol lepo zamudis tisti rok 8dni in mas 100% kazen. Ker vseeno je lazje placat 5ksit kot 10ksit al pa 35ksit kot pa 70ksit 8-O

Keyser Soze ::

No, ja sicer res, da smo pri jabolkih in hruškah, zopet. Na začetku je bilo govora o podtikanju krivde vinjenemu vozniku, ki ni zakrivil prometne nesreče.

Sedaj pa sva prišla na kazni za minimalno prekoračitev hitrosti, uporabo varnostnega pasu, luči, ipd..

PA tudi tu, če veš, da si bil privezan, pa policist trdi obratno, kaj boš storil? Pustil, pa plačal zadevo? Jah, malo morgen.

Pri zadevah, kjer je v igri zapor in pa kartoteka se pa ne gremo takšnih igric. Še toliko manj.

P.S.: Drugače pa še nisem dobil kazni.:D Samo znat moraš.

perci ::

No in kolikokrat si napisal pritozbo in ti je bila upostevana ????
Jah, tkole od oka ti lahko rečem da ene 3-5krat je bila moja pritožba upoštevana, kar pomeni, da sem dobil nazaj odločbo v katere izrek je bil, da sem neodgovoren za očitani prekršek. Še nešteto drugih stvari je pa zastaralo zaradi pritožbe.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220194 (13021) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818548 (6844) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738612 (33483) St235
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549494 (42783) BigWhale

Več podobnih tem