» »

zanimiv problem z grafo in matično... HELP!!!!!

zanimiv problem z grafo in matično... HELP!!!!!

slovenec2 ::

zadeva je sledeča:

mamaplata ASUS A7V600-X (nova danes kupu)
grafa ATI 9700pro(stara a dela brezhibno, skozi jaz bil lastnik)
procesor AMD Athlon XP 3200+ (nov)
hladilnik Zalman 7000cu
RAM 768 MB PC3200(dela 100%, in nima konfliktov s plato 100%)
ohišje Antec Lanboy s 430W PSUjem
in ostala periferija


Matična ima najnovejši BIOS, instalacija softvera kot se šika (vse najnovejše, pravilen vrstni red ipd.), catalist 4.8


Zdej pa to: računalnik se po nekaj časa delovanja, recimo po 3Dmarksu03 sesuje.. zgleda tako: miška in tipkovnica ne reagirajo(čeprav prej so). Potem grem v Bios in mi zmrzne med biosom. Probam spet in se ne sesuje po koncu 3Dmarksa ampak malo kasneje ko je v desktopu.
Prvo na kar sem pomislu je češ da je pretoplo (in ni, saj je 50-60C po koncu Marksa in Dooma3 timedemo, peesmu če zalman ni dovolj pol pa res ne vem. Aja pa pasta je nameščena perfektno-se pravi je ni preveč).

Pomislil sem na procesor al matično, ma saj sta nova in ni bilo napak pri nameščanju(nobenih udarcev, nič takega posebnega).

Pol sem se pa spomnu da je na prejšnji matični (A7V8X) bila opcija AGPVOLTAGE: to sem MORAL zvišat za 0.1V (iz 1.5 na 1.6 al 1.7 skratka).
Pred tem mi je cel sistem se sesuval med igrami ipd. Po tem ni bilo problemov. Ampak to je bilo skoraj 2 leti nazaj ko je bil R9700pro špica od špice in je komaj ven prišel pa sem mislil da je le začetniška težava.

Problem je da na novi matični NI TE OPCIJE(AGPVOLTAGE) in ne morem zvišat.

Probal sem menjat grafo z Radeonom 9600XT in lej ga zlomka DELA KO ŠUS.

Jaz pa valda nočem met R9600 ampak R9700 in bi rad nekako zvišal AGPVOLTAGE ma kako saj NI te opcije v BIOSU (in res se čudim kak to da je ni). Če pa se res ne da zvišat bi rad da dela kako drugače.

Torej kak nasvet od profijev kot ste vi??? :D 8-) :D

Hvala!
  • spremenilo: slovenec2 ()

Spajky ::

meni smrdi napajalnik tle ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Cranchi ::

napisi nam tocne Voltaze (12+-5+-3+- itd.)
Get a Macintosh!

slovenec2 ::

evo update:

včeraj sem zadevo testiral več ur in je delalo, OK rečem AGPvoltage je.

Danes zjutraj pa je stvar crkovala še na R9600XT. Zgleda nekako tako: v winsih zmrzne(ni blue screena samo pač zmrzne), dam reset, grem v bios, ko dam na hardware monitor zmrzne še bios...WTF????!!!

Pol ugasnem, počakam malo, vžgem spet in ne gre NITI v bios (pač črn ekran, brez piskov od matične).
Pol počakam še več in grem v winse, spet zmrze in mi da SAMO od sebe v BIOS in napiše češ da je previsoka frekvenca(2200Mhz=torej 3200+; ok dam na 1400Mhz pa še malo(nižji FSB pač) in dela. Dam spet na FSB400 in spet ista napaka.

Popizdim in vrnem plato, zdej dobim eno on nforce2 od Gigabyte.

Moji sumi:
a) matična bla zjebana (hmm, včeraj kupu, hmm)
b)procesor (še bolj hmm, saj smo FUUUL pazli pri montaži, varjanta kirurška montaža). Poleg tega je nov CPU iz škatle.
c) PSU: možno ampak bom kmalu vidu saj mam Enermaxa350W pod roko in ko dobim matično ga sprobam
d) Rami... hja zakaj je pa pol že v biosu crknilo??? če bi bli rami bi dalo blue screen (neki podobnega sem nekoč doživel in znam prepoznat)
e) zalmanov ventilator da zajebava... naaaah, saj je fizično skozi deloval

Tako da upam da je bla matična kriva... ker najbolj je mučno to da NE VEŠ kaj za vraga je narobe. In živci da ne rečem... :(

Če se vam kaj sanja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

slovenec2 ::

aja šele sedaj sem opazil da sem napisal narobe...

... RAM ni PC3200 ampak PC2700

a mislite da je to krivo ker so 333Mhz rami in procesor je na 400FSB al to nema veze?????????

Pyr0Beast ::

Ima veze.
Ti si navijal rame. Če že hočeš lavfat procesor z navitimi rami vsaj voltažo ramov dvigni in jim priskrbi boljše hlajenje
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slovenec2 ::

heh v bistvu je bla matična zjebana. Nikol več ne grem v Comtron kupovat. Tip je zapakiral nazaj matično in jo dal v vitrino!!!! (boli ga K če sem mu reku da ne dela, pač bo jo kupu spet en nesrečnik, ki bo zgubu dan cajta da bo ugotovu sploh kaj je narobe).

Comtron eat my ass s takim odnosom do strank!!! (pač stvari so tudi pokvarjene, ma ne moreš tako delat no! Pa še nejevoljen je k hudič, pa ti kr ne verjame da ne dela. Len pa je preveč da bi dejansko sprobal in ti verjame samo da mu ni treba kakega testa laufat. Pol pa vidiš da po forumih se šeta rajš ko it do stranke. Ma marš!)

-konec izpada-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456620 (25352) LittleDevil
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616569 (10021) Nande
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237957 (5104) Jaffa
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156595 (3955) cpu
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493296 (2202) boštjan

Več podobnih tem