» »

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski

«
1
2 3

Boomer ::

Takoj ko zalafam kkšno špilo mi začne iz grafe piskat?!A kdo ve kaj bi to blo?Vse normalno skos dela, sam piska in to resnično moti!;(
;(

Primoz78 ::

Morda pregrevanje?!

Lp Primoz C.

Boomer ::

Še ni šla čez 70 stopinj.Meja pa naj bi bla pri 135 stopinj.Tko da to ni to.

Caligula ::

Ok-me ze mal skrbi. K ze 5900 od Leadteka je piskala. Pod obremenitvijo. Sej to ni kao nc narobe sam pac nadlezno je. K da bi mel enga soma na suhem tam v kistu.

Upam, da moja ne bo piskala.

A piska tud kadar recmo po netu z misko scrollas-sploh z miskinim kolesckom'

K to je za kake Nvidie tipicno.

Primoz78 ::

Hmmm jaz sem jo vceraj narocil (6800gt)...ce bo kaj piskala ali bom razocaran bom kaj hitro zamenjal za x800 Pro...:\

Lp Primoz C.

Boomer ::

Samo ko odprem zalaufam kkšno špilo se pojavijo te zvoki.Ko pa ugasnš špilo pa s5 neha.A nben nima teh težav?Jst ne mislm met teh piskov k bom živce zgubu...>:D

MEDENA ::

LOL...

Alexius Heristalski ::

Hja, nimaš kaj, to ti je high-tech roba ...:P
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Primoz78 ::

Caligula kdaj pa dobis ti tvojo kartico?...porocaj takoj ko dobis ce piska...

Lp Primoz C.

Caligula ::

Dons naj bi mi jo kolega narocu. Ker so na zalogi, mal naivno upam ,da bi do jutr ze bla.

Primoz78 ::

....jaz jo jutri dobim po vsej verjetnosti, pred cca. pol ure je bila oddana hitri sluzbi...

Lp Primoz C.

Mirč ::

Boomer nesi jo nazaj odkoder si jo privleko.
lp

TribesMan ::

Med menjavo obremenitve piskajo vse GF6800GT. Gre za to, da ko se spremeni velikost toka ki ga kuri GPU in RAM začenjo tuljave in kondenzatorji zaradi spremembe pogojev oddajati razne čudne glasove... To se včasih sliši tudi na matičnih ploščah, sam tam ni tok tega, ker večfazno napajanje CPUja reši te probleme. Pri grafiki pa je še vedno enofazno napajanje in zadeve so uber obremnjene... in piskajo. In tko pač je. Int ko bo dokler proizvajalci GPUjev ne bodo pogruntal da bi imeli potrošniki raje "ljudem prijazne" kot pa uber močne karte.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Primoz78 ::

...kako pa to da X800 ne piskajo? :\

Lp Primoz C.

frudi ::

ker kurijo bistveno manj (ugibam)?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Primoz78 ::

...sem vprasal na Slo-lanparty forumu, kjer je nekdo danes dobil 6800 Ultra pa tip pravi da prav nic ne piska...

Lp Primoz C.

iskra ::

Lahko da so bol švoh :D >:D

Ma s temi hard grafikami so sami problemi ... Pred kakim tednom mi je frend prnesu GF 5900 probat k njemu piska in je tudi pr meni. In če tudi pr 6800 niso rešli tega problema, bo treba počakat malo z nakupom. Pa nej dajo kondenzatorje u posebno zvočno izolirano škatlco in bo :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Primoz78 ::

...ce bo piskala ko jo jutri dobim, jim takoj v soboto posljem back in vzamem x800PRO (uno brez piscalke >:D )

Lp Primoz C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

iskra ::

Aja pa vrata in okna morš zapret k igraš igrce na 6800, da ne pridejo usi psi iz okolice na obisk >:D :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ru7 ::

...če hočeš da neha piskat, daš oglas na bolho, da menjaš za FX5200 s tvojim doplačilom >:D :D (brez zamer :D )

JIM22 ::

Nič se sekirat, ker naj piska, sam da delat vredu. Men tudi matična piska, ko obremenim sistem do konca. Me ne moti fejst, ker teče ko urca:D. Imam kar dosti navit sistem, pri default pa ne piska.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

PARTyZAN ::

Ta tip z GF6800U sem jaz :P Resno do sedaj med igranjem D3 in CSS + benchanjem v 3dmarku še nisem slišal nobenega piskanja

SleepLess ::

pomoje je tudi "rahlo" odvisno od plate ce zadeva piska ali ne, ker moja 5900-tka je v mojem kompu piskala ko hudic, na bratovem pa je lepo tiha :)

PARTyZAN ::

Možno..jaz uporabljm MSI K8N Neo Platinum, če koga zanima :)

TribesMan ::

6800 Ultra ima dvofazno napajanje za čip in so kondezatorji in tuljave bistveno manj obremenjeni... (čez vsako tuljavo pri dvofaznem napajanju teče samo ena polovica celotnega toka) in zato ne piskajo...

Zaradi tega imajo Ultre po 2 molexa.

X800 pa itaq kuri bistveno manj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Primoz78 ::

Jutri sporocim kolk bo piskala 6800GT...ce bo prevec bo kar odpiskala back to LJ ;((

Lp Primoz C.

slovenec2 ::

mah jaz mam 6800Ultra od leadteka in ne piska nic

Oblivion ::

Take graficne imate, pa nobenega bencha? Zakaj pustit taki zverinci tako pocivat? :))

SleepLess ::

se strinjam 200% z Oblivion-om. Vsi neke hude grafe pa niti 3dmarka2003 ne postate gor 8-O :O, kaj bi jaz delo z tako grafo >:D >:D >:D

MEDENA ::

al pa lažejo,da imajo :)

Spc ::

Odlotat speaker pa bo.
:D

PARTyZAN ::

@Medena Klik! da nebo kakšnih dvomov :D

MEDENA ::

ej tak sistem k maš ti = soliden avto al pa ne vem nova kuhinja...karkol :\

slovenec2 ::

ma jaz mam benchmarke v TXT filu že eno leto od kar sem mel XP2000+ do sedaj ko mam A643200+...

spremljam performance sistema vsake tolko, ko se menjajo driverji al pa ko kaj zamenjam (proc, matično, al dam sistem na novo).

Samo ne vem kak bi to postal gor na forum... jebiga nismo vsi guru :)

ker je eno stran dolgo... pa ne bi rad smetil tuki.

Aja še nasvet rabim: če sem mel prej Radeona in catalyste a rabim winse na novo dat???
Jaz sem jih uninstalliral in šel v safe mode , tam pognal drivercleaner 3.2, menjal grafo, šel v winse in dal Forceware 61.77 in to je to... a je v redu tako al rabim na novo dat winse??

Aja: Partyzan... jaz sem pognal DXDIAG in dal D3D test... una kocka se vrti tko hitro da sploh ni več kocka ampak je nek čudn stvor ... a je tako tut pri tebi??? (malo pre-hitro gre... res zgleda ko popačen valj.... )

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

Primoz78 ::

A bi lahko kdo od vas ki mate 6800 Ultra prilepli kako slikco od kakih testov? >:D

Lp Primoz C.

PARTyZAN ::

slovenec...skozi vse teste je bila kocka normalna :) Aja..jest sem imel tudi prej catalyste gor..sem tudi z driver cleanerjem potem še spucal..samo bom vseeno danes formatiral ker mam filing da se še vedno neki stari driverji štuljo :F

PARTyZAN ::

Ups..sry za double post :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

slovenec2 ::

installiral sem 65.62 FW in dela kot se šika (mislim test D3D), pa še hitrejši so(sicer ne za dosti)

evo malo benchmarkov za doom3, ki jo požre geforce za malco na 4x aa brez upočasnitev tudi ko je veliko beštij.
(ne znam pa prilepit txt file gor)

sistem:
Athlon64 3200+ box
ASUS K8V delux matična
2x512 MB RAM twinmos twister PC3700
leadteak GF6800ultra
WD 80GB ata100
SB audigy2

gre pa za timedemo demo1
1280 HIG 4xAA 52.7
1280 HIG 2xAA 65.3
1280 HIG 71.9
1280 MED 76
1280 ULT 4xAA 49.6
1280 ULT 69.4
1024 HIG 76.8
1024 MED 76.7
800 HIG 77.5

kot lahko vidite je brezveze imet manj kot 1280 resolucijo in high detail. Forcewari pa majo naštimano high quality. Edino bo treba videt kak se obnese v HL2, ki pa naj bi blo radeon happy igra, ampak ni panike.

Probal pa bom dat winse na novo pa videt razliko. Tudi FSB bi lahko zvišal saj mam ramePC3700 samo ni panike.

Drugače pa sem opazil da če kupiš 6800GT in jo daš na ultra speed uspešno si na konju. Še malo zvišaš FSB in ti ne uide 13000+ score na 3dmarksu.

Aja pa smešno je ko moreš met 2 debela kabla za disk za napajanje.

gretje ne gre nad 66C tudi po večurnem igranju Dooma v res VROČEM okolju.
Glasnost: neslišna
Teža: je težka ko cent in ogromna :)


PS: pa se opravičujem za totaln off-topic, not my fault. Moderator: feel free to erase my reply :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

Primoz78 ::

He he...hvala za informacije...bom pa videl ce me bo piskanje motilo :\ ...ce bo prevec motece bom poslal back.

Lp Primoz C.

slovenec2 ::

ma jaz bi na tvojem mestu TAKOJ poslal nazaj in zamenjal. Kaj te briga nikjer ne piše da bo grafa piskala in če tako je ni to tvoj problem. Morš malo zatežit, saj njim je vseen grafo vrnejo nazaj in boli jih K. Tebe bo pa to motlo še in še(vsaj mene bi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

Primoz78 ::

...saj v tem je fora...danes jo sele dobim, zato nevem al bo piskala al ne ;) . Ce bo bo sla nazaj...

Lp Primoz C.

Redman ::

Dejte mal povedat kako se obnese 6800 v igrcah? Ker kupujem komp a se mi splača dat 20k več za gf6800 navadno namest radeon9800pro? Predvsem igram f1c in pes3 in streljačine(samo ne doom)

slovenec2 ::

če misliš 6800 ne GT al ne ultra nimam pojma, saj ima 'le' 12 cevovodov, drugače pa jaz sem mel prej R9700pro in sedaj mam 6800ultra in sem več kot zadovoljen (le poglej kaj dela iz dooma3)

Sicer pa je pravi nakup 6800GT(sam pa je drag k hudič)

R9800pro je pa itak carska kartica in ti bi delal doom3 na 1024 medium kot se šika, ostalo pa itak dela dobro in tudi HL2 bo delal dobro na njemu.

Sicer pa če nimaš kolkor tolko dober procesor pozabi na 6800GT in vzemi R9800pro

----ok zdej pa gremo res hudo off-topic -----------

Redman ::

Kok proc pa je dober za gf6800GT? A je amd3000xp al pa 2800 dost?

Primoz78 ::

Upam, da bo moj Barton 2500+M @ 2.2 GHZ dovolj...:\

Lp Primoz C.

Redman ::

no primož prosim poročej....

TribesMan ::

Z A64 se razume dobro. Drgac pa dela z vsemi platami ki podpirajo vsaj AGP4* :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

slovenec2 ::

hmnja procesor.

Jaz sem se precej pozanimal po forumih in podobno pa baje da za 6800GT da ga ne bottlenecka CPU rabiš vsaj ene 3200+XP al A64 bi blo še boljše.

Kar se ultre tiče pravijo da celo A643800+ jo ne izkorišča 100%...

Ma boli te K sam da ti dela... proc boš itak kasneje menjal kajne? :)

Sam imeli so 2 testa za 6800GT en je mel proc P4 2.8 drugi je mel A643400+, in razlika je bla precej opazna

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

Redman ::

Bom jst kr raj navadn 6800 vzel...pa bo čist ql....

Primoz78 ::

Evo...dubu kartico...zaenkrat nobenga piskanja (po 1 uri testiranja). Po koncanem 3dmarku 03 temperatura GPU-ja 55 stopinj. Vse na default, kvaliteta slike High qualiti. Zankrat zadovoljen >:D ...Doom 3 bom pa jutri testiral, ker me neki heca... neke posevne crte mam na ekranu (sem mel ze z Radeonom 9800 PRO...:\). Screenhost rezultatov 3dmark03 pa ma TribesMan na mailu, upam da bo kmal uploadal...

Lp Primoz C.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"High-End" graficne kartice in cena v prihodnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
1547828 (4474) ombre
»

x800xt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
16987 (790) Primoz78
»

6800GT ali X800Pro...katero bi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
161257 (993) Primoz78
»

R9800Pro vs. GFFX 5900

Oddelek: Kaj kupiti
441663 (1146) igor0203
»

katero graficno? geforce 6800GT? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834867 (3155) Jeronimo

Več podobnih tem