» »

nora ideja:D, hlajenje s enim plinov (nevnetlivim)

nora ideja:D, hlajenje s enim plinov (nevnetlivim)

iNN ::

Khm, ucer sm mal pospravlju garazo in najdu eno jeklenko (1 liter) kjer je prej domoval CO2, torej zanima me ce bi bilo to mozno nekako uporabiti v dobrobit mojega racunala, (za hlajenje) nekako tako, da bi jeklenko napolnil z nekim mrzlim plinom, in nato ta mrzli plin spuscal na lopatice ventilatorja, ta bi ga odpihnil v komp ..., sam problem je v tem da bi bila tista literska flasa hitr prazna, kaj ce bi ga spustu v vodo ????>:D al pa nekak naredu da bi krozil , ma kdo mogoce kaksno idejo da bi mi mal pomagov, al je to cista bedarija :D, hvala za odgovore

QuickShot ::

Jst bi rekel, da je to čista bedarija :D

jamiroq ::

mogoče ti bo to služilo za navdih:
jet powered beer cooler
:D

iNN ::

kaj je to za ena stvar ? COMBUSTOR

steev ::

Ti pa mas domišljijo :P
:|

rkb2 ::

To je uporabno samo za ekstremno navijanje (AMD > 2.8 Ghz, P4 > 4 Ghz) - tekoči dušik, suhi led (CO2), .. in podobni plini. Samo da folk naredi posebno posodo (v stiku z procesorjem) kamor potem vlije tekoči dušik.

strictom ::

to s tekočim dušikom je pa res nora noro... a ni ta zadevščina blizo absolutne ničle(mrzlo, zelo mrzlo)

SasoS ::

Bravo...ravnokar si izumil - hladilnik! Plin ima to lepo lastnost da se pri razšijanju ohlaja. Tako ga sploh ne rabiš hladit, samo spustiš ga iz jeklenke (jaz en enkrat menjal bombico u lučki plinski...pa sem bil malce neroden pa spustil nekaj plina ven - so mi skor prsti odmrznli). Ako narediš zaprt sistem, dodaš kompresor ki plin nazaj stisne (seveda se plin pri tem segreva, rabiš to nekje hladit) si dobil hladilnik :D

iNN ::

Torej, ce, v jeklenko napolnim CO2 in ga preko cevi spustim v blok ki bi ga dal na ventilator ki hladi radiator ter posledicno vodo, ki potem krozi po sistemu. Vendar kje naj dobim kompresor, ki bi mi ogljikov dioksid stiskal nazaj v jeklenko? Ali bi bil zelo glasen? Ali jeklenka potem potrebuje 2 ventila (vhod in izhod) ?

iNN ::

Zdej sm dobu kompresor in me zanima samo se tisto o jeklenki, ali potrebuje 2 ventila ? a kako gre to ? Ali bi to lahko naredil tudi tako da bi plin "tekel" skozi en radiator na katerrem bi bila 2 ventilatorja ki bi zrak sesala iz oz. skozi vent. ter ga potiskala v racunalo? S tem bi shladil celotno kistico za kaksno stopinjo al dve

ginekolog ::

Temu se reče klima naparava alias hladlinik. Ne izumljaj tople vode..
Divers do it deeper.

iNN ::

Zdej sm si ubistvu zamislil hladilnik, ki piha zrak v racunalo, za plin ne bom uporabil tiste jeklenke temvec bucko, ki je bila ze prej v uporabi v tem sistemu, in zdej me muci le se to ce lahko v busko napolnim kak drug plin ki se bo bolj shladil ko se bo spustil iz bucke, trenutno je v njej amonijak.

Snipy ::

ce sem te prav razumel misliš ti nardit samo to da ti bo kompresor pihal na hladilnik..........bumbr. Ma si sal kako so glasni kompresorji????

iNN ::

mislim da si me narobe razumel, kompresor stiska plin ki se vraca nazaj v jeklenko, plin ubistvu samo krozi, in tak kompresor ni niti najmanj glasen, ti si zihr mislu unga, s katermu pumpas gume 8-O 8-O, tko da mal doma poslus kolk je hladilnik glasen, in ce ga zaprem se v eno skatlo in dam notr protihrupne obloge se ga ne bo niti mal slisal

sharp ::

:\

iNN ::

Torej, al pol kdo kej ve ce bi lahko kaksen drug plin nabutov v uno bucko, aja al mogoce potem se kdo ve kdo bi to naredu :D Prosm za odgovore

Caligula ::

Jp, tip dejansko govori o hladilnikih pa klimah. Mamo tud eno domaco firmo k pol zlo dobre coolerje za compe dela-Gorenje.

Dr_M ::

jao...res se vsake tok casa ksn najde, ki kuha vodo...
fantje...pozabte na ksne tekoce dusike in podobno...



same shit over and over again....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Jst sm mislu s helijem hladit. Pa sm pol ugotovu da nuca vsaj -180C da se utekočin.

Še vedno iščem plin, ki bi vrel pri nizko temparaturi in imel kritično temparaturo okoli 30C mi lahko kej svetujete.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rkb2 ::

>>Še vedno iščem plin, ki bi vrel pri nizko temparaturi in imel kritično temparaturo okoli >>30C mi lahko kej svetujete.

Voda pri dovolj nizkem tlaku.

Pyr0Beast ::

Zame je nizka temparatura pod 0
Vodo pa s paroinjektorskimi mašinami ne spraviš pod 2C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motor na prašno eksplozijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8024282 (21780) msjr
»

Paintball vprašanja

Oddelek: Loža
125307 (4531) tonitoni

avto na plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7929379 (18378) WarpedGone
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826699 (13244) drejdrej

Več podobnih tem