» »

Paintball vprašanja

Paintball vprašanja

Slo-One ::

Med kolegi smo razmišljali o paintballu sedaj pa imam nekaj vprašanj, ki so se mi zastavila.

1. Kje v okolici Maribora se da napolniti CO2 jeklenke in koliko stane za posamezno 0,8 litra jeklenko.
2. Če si kupiš jeklenko za zrak ali lahko uporabiš navaden kompresor, ki lahko napolni do 10 barov?
3. Koliko kroglic (preden se sprazni) zdrži ena 0,8 CO2 jeklenka.
4. Kje dobiti (v MB ali okolici) jeklenko za CO2 pa čim večjo.
5. Kje se da (v okolici MB) najceneje dobiti kakšno malo večjo CO2 jeklenko (ene 20, 30 kg)?


Za odgovore se v naprej zahvaljujem.

Lp Slo-One!
  • spremenil: Slo-One ()

gruntfürmich ::

lol
idi u plinarno oz. lind uprašat. tlak pa mislim da je zelo viskok; tak kompresor bi te predrago prišel
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Valvoline ::

A ni zdaj v MB in LJ uradno nek paintball klub al kak je že. Žogice plačaš na kos ali kg in to je to,vsaj tako so mi enkrat povedal.Drugače pa cool shit. Fajn zadevca. V Mb mislim da je paintball klub v sklopu vojašnice.

Slo-One ::

Potreboval bi odgovore na vprašanja če kdo ve x-). In ne standardne cene okoli 20EUR za 200 kroglic ne bi plačeval te imam raje svoje za več pare.

guest #44 ::

Čak, jz se mislu, da se obično uporablja komprimiran zrak...tega dobiš v bližnjem potaplajškem klubu ali gasilcih, pod pogojem da imaš tam frenda, ki ti lahk zrihta. Za jeklenko CO2 ja pa pejt v plinarno kjer prodajajo tehnične pline. Bombola CO2ja (le polnenje) mislim da pride tam nekje 100EU če se ne motim. (ali kisika??? boo)
Je pa res velik tlak >50bar

w00tnes ::

V Mariboru imaš na tyrševi ulici paintball trgovino:
paintball-trgovina
Če se ne motim, ti tam tudi napolnijo jeklenke s CO2/zrakom.
Drugače pa tako polnjenje izvajajo tudi v potapljaških in gasilskih društvih, cena je pa dokaj nizka (tam lahko ponavadi tudi kakšno odsluženo jeklenko kupiš).

Navaden kompresor za 10barov... ja lahko uporabiš, vendar nisi naredil nič, rabiš takšnega, ki ven da 200-300 barov

Poldi112 ::

Malo offtopic, ampak paintball je precej nepopularen zadnja leta, v primerjavi z airsoftom. Ste razmišljali tudi o tem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

neo ::

Nekoč smo se precej ukvarjali z paintballom, robo smo naročali več ali manj iz USA, ne vprašaj raje kaki problemi so se pojavljali na carini, ker niso kreteni vedeli v katero klasifikacijo uvrstit robe.No, odgovori na vprašanja pa so naslednji:

1. Kje v okolici Maribora se da napolniti CO2 jeklenke in koliko stane za posamezno 0,8 litra jeklenko - to se ti ne splača delat - kupiš celo veliko jeklenko na Messerju al pa Lindeju - tako kot jo uporabljajo za švas aparat (dobijo se tudi pol manjše), pa gor našraufaš adapter za male jeklenke (stane cca. 50 USD)

2. Če si kupiš jeklenko za zrak ali lahko uporabiš navaden kompresor, ki lahko napolni do 10 barov - pozabi, jeklenka oz boca za zrak se polni do 200, ene pa celo do 300 barov, načeloma se boce na zrak za paintball polnijo iz potapljaške jeklenke z posebnim nastavkom.

3. Koliko kroglic (preden se sprazni) zdrži ena 0,8 CO2 jeklenka - cca. 200-300, odvisno od temperature zraka.
4. Kje dobiti (v MB ali okolici) jeklenko za CO2 pa čim večjo - glej odgovor zgoraj

5. Kje se da (v okolici MB) najceneje dobiti kakšno malo večjo CO2 jeklenko (ene 20, 30 kg) - glej odgovor zgoraj

Je pa luft dosti bolj fina zadeva kar se paintballa tiče, vendar je pač nekaj dražja, tak da se ljubiteljsko ne splača.

Drugače pa se v MB-ju dobijo najcenejše kuglice pri Domnu, zdaj sicer ne vem če še jih prodaja, ampak včasih je bilo 2000 kuglic ene 50EUR.
Neo's

Slo-One ::

w00tnes je izjavil:

V Mariboru imaš na tyrševi ulici paintball trgovino:
paintball-trgovina
Če se ne motim, ti tam tudi napolnijo jeklenke s CO2/zrakom.
Drugače pa tako polnjenje izvajajo tudi v potapljaških in gasilskih društvih, cena je pa dokaj nizka (tam lahko ponavadi tudi kakšno odsluženo jeklenko kupiš).


Edit: Hvala za odgovore. Čeprav pod 4. sem mislil to jeklenko, ki jo namontiraš na marker!

Navaden kompresor za 10barov... ja lahko uporabiš, vendar nisi naredil nič, rabiš takšnega, ki ven da 200-300 barov


Hvala vem. Samo tja še nisem šel, ker delavci nekaj obnavlajo pa je vse zaprto.


Edit: pod 4 sem mislil kje dobiti jeklenko za marker najceneje :).


Pa hvala ljudje za odziv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slo-One ()

hunter01 ::

Slo-one:

A si potem nabavil opremo?
Tudi nas se je nekaj zagrelo za paintball, pa zdej čekiram stare teme o Paintballu pa trgovine z opremo.

Če si nabavil opremo, bi te prosil, če malo napišeš kak pa kaj. Kje si kupil, kaj, pa kako si zadovoljen?

Koliko sem na hitro primerjal cene na slovenskih spletnih trgovinah z nemško/avstrijskimi je razlika zelo velika in v primeru, da se odločimo za nakup, bomo skoraj sigurno šli po opremo v Avstrijo. Gledal sem to trgovino: http://www.maxs-sport.com/paintball-sho... Imajo poslovalnico v Gradcu ne vem, pa če so to dobre cene al bi se še cenejše dalo dobit? Glede na slovenske cene, so vsaj 1/3 cenejše.

lp

tonitoni ::

zivjo sem totalen noob kar se tice paintball opreme, kupil sem Spyder sonix set in polar ice krogljice, na zalost pa so mi poslali prazen 12 oz tank, ker se pac tako posilja zarad varnostnih razlogov menda.
Se pravi da morem sedaj najti nekoga ki mi bo to napolnil, zanima me ce se jeklenka za CO2 RAZLIKUJE OD JEKLENKE ZA AIR, in ce se lahko jeklenka za co2 napolni tudi z zrakom in obratno. pravite pa da mora bit dost mocn kompresor za to ne ?
moja jeklenka ima on/off ventil ampak je na drugi strani se en mali ventil/pin al kaj?, zanima me cemu sluzi tisti mali ventil, ce pa je na drugi strani on / off ventil?
kaj bi se naredilo ce odstranis tisti mali ventil( pri prazni jeklenki seveda)
Ali se lahko jeklenka prenapolni z kompresorjem ali z co2 plinom in zaradi tega pride do (boom), kako to prepreciti ?

Upam da mi boste pomagali razčistiti tavanje in razmislanje u napacne smeri :)
hvala.

w00tnes ::

CO2 ti lahka nafilajo gasilci pa tudi paintball društva majo navadno zadeve (lahko pa tudi v trgovini vprašaš, če polnijo).
Kolikor sem seznanjen, lahko v jeklenko polniš CO2/zrak (s tem da zrak gre na 300bar-ov oz. odvisno od jeklenke), luft ti lahka nafilajo gasilci/potapljači, je pa mislim da cena okoli 10c/liter

tonitoni ::

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paintball

Oddelek: Loža
151712 (1273) sdkv
»

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152036 (1500) Jst
»

Avtomobil s pogonom na zrak (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7110496 (8613) sidd
»

Paintball :)

Oddelek: Loža
61261 (1076) T0RN4D0
»

Paintball oprema?

Oddelek: Loža
82075 (561) Dr_M

Več podobnih tem