» »

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija

«
1
2

digi-gamer ::

kdo je pripravljen mene naučiti c++ , pascala, ali delphija naj se javi
komunicirala bi prek msn ali mejla, zaželjeno je da se javijo taki, ki so velik na netu da se ne bomo pisal po pol leta za en mejl ali msn sporočilo

mile ::

Že stojimo v vrsti

digi-gamer ::

katerega bi me lohka nauču?

digi-gamer ::

pa dej mi prosim msn naslov

mile ::

:P

zgleda da ti ni potegnel

digi-gamer ::

kva to ti? 8-O nič ne razumem kaj a bi me pol lohka nauču programirat? al kaj

|CyGNUS-x ::

Jst sm takoj za miletom. Te bom učil medtem ko bo na dopustu, da boš skos updejtan :D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

digi-gamer ::

dej no to ni zajebancija, dejte mi pustit tlele msn pa se bomo tm drkal o jezikih, tle pa sm uni resni kandidati ne pa kasni prdci :D:D

Jebiveter ::

digi-gamer: Mislim, da z takim odnosom ne bos prisel dalec.
Kar se pa programiranja tice... za to obstajajo 5-letni univerzitetni/visokosolski programi. Ne mores se to kr tko naucit. Ker pa ocitno se dolgo ne bos niti blizu taki soli ti priporocam, da si najdes kaksno knjigo ali tutorial na to tematiko in se malo potrudis. Ce ti pa kaj ne bo jasno pa lahko seveda tukaj vprasas.

Heh, to je kot, da bi glasbenika vprasal, ce te lahko nauci igranja na violino! Prek MSNja!:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

digi-gamer ::

ja poznam to! sm enga res nauču violino igrat

:D
okej, kaj pa je tutorial pa kje ga dobim?

LoneWolf ::

I want my 30s back! :\

Jebiveter ::

Ce si www.slo-tech.com nasu in se uspel prijavit in odpret tole temo, potem verjetno lahko najdes en c++ tutorial in si ga preberes. Ce pa ti to ne rata potem bi na tvojem mestu se malo pocakal s programiranjem...:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

digi-gamer ::

sej sm iskol in neki najdu ampak je blo skor vse v angleščini al pa hrvaščini, drgačć pa ok bom šu še enkrat iskat

mare_ ::

A ti bi podnujno rad v slovenščini al kaj? Pa poglej malo v tej temi, no...

digi-gamer ::

neki sm najdu en tutorial na enem forumu in sm si dal dol nek devcpp_4 in pol se sploh ne znajdem not kam napisat kodo tud z pomočjo nič ni šlo, ker nism jaz dobr glih v angli

OwcA ::

Brez solidnega znanja angleščine ti bo trda predla.

No, ostaja v slovenščino preveden LOGO ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

digi-gamer ::

o fajn!
a maš ti msn? dej mi ga povej, ker vidm da velik veš, pa me boš nauču če si pripravljen, al se bom pa angleške besede na pamet nauču

root987 ::

Pejt na tečaj angleščine preden karkoli resnega poskušaš. Ker po vsej verjetnosti se neboš znašel najbolje v svetu "pro" programerjev z logom...

In na razno dobesedno vodenje za roko kar pozabi.

Pa veselo branje!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

|CyGNUS-x ::

Pa če bi ti vedu kake bedarije govoriš bi te sram blo...
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

digi-gamer ::

nismo vsi g33ki kot ti in ostali , tko da ,....

.... sanjamo o tem pa že lahko

a bi mi lohka kdo v c++ povedal kje naj napišem kodo za un hello word

v devcpp_4

|CyGNUS-x ::

nismo vsi g33ki kot ti in ostali , tko da ,....


Prvo kar je jst nisem g33k.

.... sanjamo o tem pa že lahko


Glede tvojih vprašanj bi jst na tvojem mestu samo sanjal. Ampak res _samo_ sanjal.

a bi mi lohka kdo v c++ povedal kje naj napišem kodo za un hello word


Ti še ni jasno, da si premlad za programiranje (čeprav nevem tvoje starosti) oz. ni to tvoje podpročje in računalniki nasploh. Pa še en prijateljski nasvet: jdi spat in si najdi žensko.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

WhiteWolf ::

Vic tedna! Ze dolgo se nisem tako nasmejal. Imam obcutek, da fokl programiranje malce prevec enači z kakšnim nabijanjem ige, pa zdaj vsak ko zna v Wordu delat, misli da je kr programer, ce pa zna po moznosti ce crack iz neta povlec pa ze rece, da je crack napisal. LOL

digi-gamer ::

star sem 14 let, in vem da ni programiranje kot igranje igre, vendar tud vi na začetku niste znal

bogat je tisti - ki se RAZDAJA

dejte no prosim pomagejte ker bi rad kaj nekaj znal, saj veste, kdor več zna več velja>:D

Sahel ::

digi-gamer... nardimo tko...
pejdi v knjiznico... najdi eno knjigo... varianta Programiranje v C++...
povleci si iz neta ultraedit... in borlandov C++ compiler... pac nekje ga najdi...
preberi si knjigico... in zraven postopoma kaj napisi...
to bo najlazji nacin... :D
vso sreco... pa prosim res ne nakladaj neumnosti tle...;(
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

digi-gamer ::

dobr, a digitalna ne obstaja? k se mi ne da hodt v knjižnco, pa mislm da je nimajo:\

WhiteWolf ::

Kar navadi se, da bos hodil v knjiznjico ce mislis kaj znat. Za zacetek bo npr. dobra knjiga C++ na kolenih.

rokpok ::

Samo idejo o Logu in želvici sploh ni tako slaba :D
Rad bi bil pingvin.

Neon87 ::

Holly shit! :))

Ta tema me je pa nasmejala. Enga je prijelo da bi se kr naenkrat začu C++ učit in še to ne ob osnovnem obvladanju angleščine! 8-O
Eni pa hodmo 4 leta v šolo pa še pol 5 let študija, da se naučimo to.
Pejt se v računalniško šolo vpisat.

LP.

Sahel ::

Hahahah
Mislim, da bi digi-gamer moral res zacet z logo-m in podajat ukaze zelvuci, kr imam obcutek, da ne bo nikamor prsu na ta nacin...
Tam v knjiznico pojdi iskat knjige... kr je lepse gledat stvari na papirju kot na ekrnu...
kr verjemi da ni lahko prebra knjigco s cca 1000-1500 strani na ekrancku... tko da kr pot pod noge...
aja.. pa se kak slovar za ang si sposodi... da bos vsaj naslov znal prevest... :D
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Death Paladin ::

Heh to pa res cloveka nasmeji!!! :D Res smesno, kk lahka cloveka pritegne programiranje, ce ta sploh ne ve, kaj to v resnici pomeni. Pob bos mogu prvo mal videt kaj programiranje pomeni, pa poglej si kaj pomeni sploh spremenljivka, tip itd.. Ko bos vsaj mal dojel programskega jezika, mors znat se nekak logicno razmisljat, kar pa ni enostavno ce nimas prakse. Svetujem ti da se vpises v racunalnisko solo (ako se se nisi), pa bos vido kaj pomeni "Hello world", pa ce bos se pol mel veselje do programiranja.. no pol si lahka zacnes mislit, da bos programer

LP

Sahel ::

hehe
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

jype ::

Jaz sem z logotom zacel potem, ko sem ze znal basic za c64. Potem sem dobil najboljso knjigo na svetu: machine code programming for c64. Od takrat se spectruma tut dotaknil vec nisem.

Ce nisi geek, potem pac nisi dober programer. Pejt se ucit kaj drugega.

Tisti, ki rabijo hodit 5 let v solo, da se naucijo programirat, naj rajsi nehajo. Nic ni narobe, ce hodis v solo, ker te tam naucijo tudi matematike, fizike in drugih znanosti, ki imajo pomemben vpliv tudi na razumevanje in metodologijo pri programiranju, vendar je programiranje samo bolj podobno slikarstvu zmesanemu z arhitekturo kot pa zidarstvu. Ce nimas talenta, ali pa te ne veseli, se ne splaca.

Ce ne znas anglescine ni nic narobe, ker je tudi jaz nisem znal v 2. razredu OS, pa sem se je do konca 3. razreda toliko naucil, da sem razumel zgoraj omenjeno knjigo. Na sreco moja mama kar dobro obvlada anglescino, kaj pomeni "flip-flop" sem pa takrat zvedel v knjiznici. Danes ti v knjiznico ni treba, ker imas google.

Se en nasvet pri ucenju programiranja: potrebujes nalogo. Nek problem, ki ga bos resil. Problem, ki zgleda zanimiv. Program, ki zna nekaj pametnega narediti ali izracunati. Ce samo gledas v knjige se nekaj naucis, ampak niti priblizno toliko kot bi se lahko, ce bi dejansko delal.

|CyGNUS-x ::

Ce nisi geek, potem pac nisi dober programer. Pejt se ucit kaj drugega.

In če si geek tud ni nujno, da si dober programer. Nesmisel vidim v tvoji povedi. Geek sploh nima opravi kaj s tem..

IMHO
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

jype ::

Ena od definicij geeka, ki jih najdes na webu:


A person who is proficient in one or more technical areas, especially in hands-on utilization of technology. At its most extreme geek implies a total lack of interest, ability, and even awareness of all aspects of life unrelated to technology.


Ja, ce si geek ni nujno, da si dober programer, saj nisem napisal ekvivalence ampak implikacijo. Ce nisi geek (te tehnologija ne zanima), potem nimas veliko moznosti, da si dober programer. Vsekakor je mozno, da obstajajo izjeme, ampak jaz ne poznam nobene.

Ni nujno, da si brez "social skills", je pa nujno, da imas "technical skills", mar ne?

Jebiveter ::

Umetnost je oboje zdruziti in uporabiti. Preberte si The Art Of Deception od Kevina Mitnicka. Zelo zanimivo branje...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jst ::

Večina se (v mojem primeru) v petem razredu osnovne šole s kolesom vozijo po ulici, nekateri pa smo sedeli pred črnobelim ekranom, na katerem je bilo 25 vrstic "normalenemu" človeku nerazumljivih reči, imenovanih koda, in študirali what the fuck is wrong here.

Da si programer moraš to imeti v krvi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

digi-gamer ::

hej sej znam angleščino za oceno 4 osnovne šole, sm to je v reud, ampka ni pa brilijantno

digi-gamer ::

--------------------------Hahahah
Mislim, da bi digi-gamer moral res zacet z logo-m in podajat ukaze zelvuci, kr imam obcutek, da ne bo nikamor prsu na ta nacin...
Tam v knjiznico pojdi iskat knjige... kr je lepse gledat stvari na papirju kot na ekrnu...
kr verjemi da ni lahko prebra knjigco s cca 1000-1500 strani na ekrancku... tko da kr pot pod noge...
aja.. pa se kak slovar za ang si sposodi... da bos vsaj naslov znal prevest...

It's really quite a simple choice: Life, Death, or Los Angeles.-------------------

bom si sposodil, a obstaja kasna dobra knjiga za začetnike?

DSmidgy ::

Ne serte z logom - k je izguba časa (to je bl igrica, kot pa programski jezik). Če se misli naučit programirat (in ima res voljo) ne rabi preveč znanja angleščine za začetek (jest sem tud bl slabo angleško govoru in sem se uču programirat v basicu na C64 med 8-imi in 10-imo leti, ker se mi ni dalo nalagat igric z kaset - je predolgo trajalo, čeprav sem mu "turbo" - priložena knjiga za basic, ki je prišla zraven računalnika je bla pa v nemščini, katere še sedaj ne znam govort).

C++ dobiš zastonj na www.borland.com (C++ BulderX). Al pa si poišči Turbo C++ za DOS, ki bo verjetno delal v XPju.
Potem pejd v knjižnico po kakšno začetniško knjigo za C++ in videl boš, da ni noben kunšt napisat "Zivjo!" na ekran. Gre vse lepo postopoma.

Verjetno pa imate pa v šoli tudi računalniški krožek in boš lahko tam izvedel, kako se začne programirat (samo tisto, kar se boš naučil, bo nazačetku še precej neuporabno, za dobre, uporabne programe pisat je treba zlooooo veliko vaje in učenja).

digi-gamer ::

ok bom
a maš msn da bi me lhka osnove nauču, v basicu, knjigo si bom pa jutr sposodu v knjižnici

Microsoft ::

digi-gamer, so ti lepo povedali, da je pristop z MSNjem napacen.

Ti si lepo dobi eno knjigo in potem preber knjigo, sproti pa delaj vaje, ki bodo v knjigi. Potem, ko bos imel napisano:

if(a=10)
{
a++
}

pa prid sem gor, pa ti bo en povedal, kaj mankja, da ti tole ne dela.

Pa ne pozabit, da je tudi nekaj znanja matematike pri programiranju zazeljeno.


by Miha

p.s.:Na zalost, tudi jst nimam MSNja.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DSmidgy ::

Basic je programski jezik, tako kot c++ in pascal.

Osnove so v knjigi. In ponavadi so sproti primeri, da videš praktični primer. Prebereš kaj kakšen ukaz naredi, ga napišeš v urejevalnik in prevedeš (pritisneš run) in vidiš kaj se dejansko zgodi (lahko tudi po korakih).

Kot sem reku ... vpiš se v kakšen krožek (razen če dones ne učijo na krožkih uporabo offica).

Nimam MSN Messengerja.

digi-gamer ::

ja sej jutr zjutrje grem v knjižnico

Lio ::

L00l. ta topic me je res nasmeju an.

Dvomm da se bo kj velik naucu iz knjige. V šol si najd en "programerski" krožek, kjer ti bo nekdo nakazu osnove. Pa zacni s kakim pascalom, da dobis vsaj par osnov.


in NE, ne dam ti mojga msn-a

Microsoft ::

Je glih zdele prsu clanek ven, ki ga je napisal Marko Ravnjak, Programski jezik C++


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

RacaClone ::

Lepo je da si se navdušu za programeranje. Tele tuki te samo zajebavajo. Jest recimo znam programerat, pa nism dal za sabo še nobenega visokošolskega/univerzitetnega programa.

Kar se tiče angleščine... Naslednje šolsko leto raje bolj sodeluj pri pouku in se uči angleščino, ker vsi ukazi so angleške besede ali kratice in vse dobre knjige o programeranju so napisane v angleščini. Programeranja se lahko najceneje naučiš iz knjig. (Prek MSN-ja verjemi da te nebo noben programerat uču. Niti svoj najboljši prjatu. :D )

Ko že ravno o jeziki. Logo je za 2.-5. razred OŠ. Tko da to verjetn ni zate :D Basic je škodljivo se učit, ker... ni proceduralno programeranje ampak je... no nebi o tem. Za začetnike je pascal najbolj primeren. Tudi sam sem začel s pascalom. Najdi si kako dobro knjigo in jo preberi, pa potem še kakšno. Pa ne tako, ki opisuje samo ukaze knjižnic v Borlandih ampak tako ki govori o stringih, arrayih, pointerjih, linkedlistah, binary-treejih, loopih, IO-ju, n stuff like that. Začni z lažjimi nadaljuj s težjimi. In prakticiraj. Zmišljuj si naloge in programeraj. Ko boš geek pa začni c C-jom. ;)

Dobi si Free Pascal Compiler. Ko boš delu v C-ju DJGPP. (To je za Win, kar verjetn ti maš :) )

Za Delphi pa Visualna orodja pa oprašaj čez dve leti, ko boš obvladu pascal. Pa dobro je da naš dobrga prjatla ko zna dobr programerat da ti tatežje koncepte mal bolj objasn, k včasih se iz knjige ne morč dobr znajdt. Upam da sm pomagu. 8-)

Mercier ::

Ko je učenec pripravljen, guru pride sam.

by Gurusprokletozajebanimimenom

digi-gamer ::

ja, sej po knjigo bom šu, še prej si bom pa un vodič prebral k je res obsežen - slava mu

pa enga sm dubu za delphija>:D

hatch ::

RacaClone is correct.

Ne le da ni potrebno hodit na fax da se naucis programirat.. 90% absolventov slovenskih fakultet za racunalnistvo in informatiko NE zna programirat. (Profesorji so polni teorije, katere v praksi niso nikoli uporabili)

In Pascal je res dober jezik za ucenje programiranja.. je strikten, jasen in nima veliko dvoumnih situacij.

RacaClone ::

to digi-gamer:

Danes obstaja za pascal veliko dobri prevajalnikov in dodatnih knjižnic, tukaj je pa še Delphi, k je v bistvu Visual Pascal, tko da če znaš pascal lahko marsikaj napišeš. Eni pravjo da lahko v C-ju vse napišeš v pascalu pa nč ne moreš ampak tut pascal močen, tko da ni to kr neki tko...

In kaj bi v bistvu ti rad programiral??? Kaj si ti predstavljaš, da boš naredu?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

postal bi programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
509705 (8034) videc
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416451 (12896) blackbfm
»

Programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
537998 (6802) hunter01
»

Kdaj ste začeli programirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
636798 (5382) Good Guy
»

Nova anketa - Znate programirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
828518 (6082) Roadkill

Več podobnih tem