» »

Prejeta pošiljka iz Amerike ( Dobil sporočilo iz Carinske pošte)

Prejeta pošiljka iz Amerike ( Dobil sporočilo iz Carinske pošte)

Rekec ::

Zdravo dobil sem pismo iz carinske pošte iz Lj.

Zahtevajo da jim pošljem račun (fakturo ) za nabavljeni izdelek.


Zanima me če bom moral plačati carino?

krneki ::

Rekec ::

po pravici povedano nisem mogel nikamor uvrstiti moje pošiljeke:

Lcd tv - 2,6 kg
Vrednost 50 dolarjev -napisano je bilo na paketu prava vrednost je 99,9 dolarjev

Poslano je kot darilo.


ŠE enkrat zanima me če moram plačati carino?

Aja kupleno je prek ebaya!

OZZY ::

Enostavno. napiši na roke..seveda v angleščini, da je stavr rabljena in da ti pošilja to stvar kot darilo. Potem pa vrenost za katero je bila stvar, kot rabljena kupljna= 50 dolarjev. Upam, da ni zapakirano kot novo. Če je potem pač da je blo kupljeno iz druge roke kot rabljeno ampak neuporabljeno...
Če maš pošiljateljev naslov potem ga gor napiši, kotda on pošilja in se na koncu podpiši v nejgovem imenu- ena kraca.

Dobro je da napišeš, da je poštnina free in da jo un plača..SAm da ni kej velik..

Poleg tegapa malo ponaredi e-mejle, s katerimista se dogovarjala in jih sprintaj. In pač notri daj namest 99$ pač50$ in mal dopiš, da se kao pogovarjata o tem kot o darilu- odstrani -bay in odobne fore..... Pazi mal na črkovanje pa je.


Potem pa oboje skupi prines tam pa je.

Sam sem tko naredu pa ni blo problemov....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

mtosev ::

Vidim da mu svetuješ da jih nategne. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OZZY ::

Ne..Svetujem mu, da malo priredi ''resnico'' ... :8) :\
Go with the flow.

mtosev ::

Če ga dobijo pri goljufiji nebo dobro. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OZZY ::

če je dobro narejeno ne bojo niti vedli al je resnica ali malo prirejena ''resnica''....Vse je na njem....

Največ kar mu lahko rečejo je, da dostavi račun....

Pri men ni blo problemov....Zdej če bo rata tu njem...
Go with the flow.

boštjan ::

Rekec,pred parimi leti sem tudi sam iz ZDA dobil pošto ,not pa CPU,ki sem ga zadel na en nagradni igri.dobo pošto od carine,sem jih poklico in povedo kako je na stvari in navedo eno nizko ceno,ki se ne carini.ker je tvoja pošiljka vredna tudi relativno malo,reči oz.napiši eno malo ceno.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

Kateri CPU pa si zadel? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Eru ::

Men se zdi da je itaq ena meja in ta je višja kot 100$ Tko da lahko kar to poveš in itaq nebo carine. Drugac pa kje si dobu lcd/tv za 100$?

krneki ::

Rekec:

Nevem kaj točno hočeš. Na tisti strani imaš kontaktno števiko in tam ti bodo odgovorili na tvoje vprašanje. Zdaj pa, če jih hočeš pa okoli prinašat pa ponarejaj listine kolikor te je volja, samo zdaj tako ali tako vedo, da je stvar vredna namanj 50$. Če ti je to poslala pravna oseba ti 20% DDV, čuka takse in stroškov pošte, ne uidejo. Carina, če sploh je na tak predmet, je tvoj najmanjši problem in je pri taki vrednosti smešno majhna. V glavnem, jaz se ne bi zdaj tle neki grizu in naredil doktorsko disertacijo zato, da prišparam za en per.

Rekec ::

ERU:
Tu maš naslov za Lcd TV-je za avto in dom : povezava

antonija ::

Ko se nismo bili evropejci sem jaz kar nekajkrat dobil posto iz carinske poste da jim prinesem racun... Pa je bilo vse poslano kot darilo.... Pa sem klical na posto in razlozil da je to darilo in so mi rekli da hocejo vedet vrednost... Tle pa pol pride fora: Ce je posiljatelj napisal svoj ine in priimek (kot posiljatelj) pol niso tezil, ce si jim prinesel en sprintan email ki ti ga je posiljatelj poslal in v kerem je vrednost. Ce pa je posiljatelj napisal samo svoj nick (al pa ime firme ce je posiljatelj firma), pol se pa vtaknejo v vsako malenkost in carinijo vse takoj ko za 1SIT preseze dovoljeno vrednost... Drugace pa pomaga ce natipkas en racun/izjavo o vrednosti blaga in prineses tja pa je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MadMax ::

Pa ta zadeva sploh ima podprt PAL B/G standard?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

borutz ::

ja dovolj je da jim samo mail sprintas pa prneses
ko sem jaz kupoval procesor prek e-baya sem moral samo sprintane maile prinesti da so videli koliko sem denarja poslal oz nakazal.
lahko pa ce nakazujes 2xnakazes denar
prvic skoraj cel znesek drugic pa samo nekaj malega par dolarjev in samo drugo transakcijo prneses kot dokazilo.
tukaj je polno lukenj,ki se jih da izkoristit

lp

Unspoken ::

Moje srečanje s carino ni bilo nič kaj prijetno. Enkrat sem kupil neko audio opremo preko neke ameriške trgovine, a sem se zmenil s trgovcem, da mi zaradi carine napiše na račun nižjo ceno. Trgovec je to tudi prijazno naredil, a ker je zelo raztresen, je pozabil paketu dodati original račun. Klicali so me na carino, naj prinesem račun, ki ga seveda nisem imel. Trgovca sem spet kontaktiral preko e-maila, da mi je poslal račun, a to na carini ni zaleglo, saj so bili mnenja, da sem račun sam ponaredil. Po nekaj obiskih na carinski upravi sem na koncu bil prisiljen plačati carino na polno ceno, saj je carinik šel gledat cene na net . :)

para-site ::

Tržne cene niso skrivnost...
Če poveš prenizko ceno, grejo in ocenijo realno...

Rekec ::

Aja na koncu so mi cariniki obračunali 3400 sit ddv, carina- za osnovo pa so vzeli $75 (poštnina+izdelek) no v resnici pa je izdelek stal $100 poštnina pa $30 tak da lahko rečem da sem lepo skoz prišo :)) :)) :)) :)) :))

iration ::

Kolega bi mi poslal (vidno!)rabljen bicikl kot darilo, pa me zanima kako bi cariniki to ocenili (npr, 50% vrednosti novega, al kako?), in po kakšni tarifi ocarinili. da vidim če se sploh splača.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kroselj ::

meja za uvoz v eu je 40000,00 na osebo ali pošiljko. 100 usd pa še blizu ni!!!!
Najboljsi nakupi!!!!

OZZY ::

krošelj..Ni res...To velja za osebni uvoz ne pa preko pošte...Tukaj je meja krepko pod tem....okol 10k.
Go with the flow.

DominusSLO ::

O kakšni meji na uvoz pa se tle govori??:\
Lahko uvoziš kolikor ti paše, če si le lahko privoščiš plačilo temu primerne carine.

OZZY ::

O meji na uvoz brez plačaila carine!!
Go with the flow.

DominusSLO ::

ozzy
Že boljše:D sorry če sem preveč picajzljast:8)

So pa na voljo vse tovrstne informacije na http://carina.gov.si/

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218792 (5522) St235
»

E BAY

Oddelek: Kaj kupiti
312685 (2086) borutz
»

naročanje "overseas"

Oddelek: Loža
51066 (995) Yohan del Sud
»

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Oddelek: Loža
408741 (7927) borutz
»

Kupovanje iz tujine

Oddelek: Kaj kupiti
172968 (2705) andrej

Več podobnih tem