» »

HD bad sectorji in garancija

HD bad sectorji in garancija

pd ::

Je možno zaradi bad sectorjev uveljavlat garancijo?

Primoz78 ::

Mislim, da je mozno...sam more bit bad sectorjev za 2% kapacitete diska...ali neki podobnega, naj me popravi kdor tocno ve :\

Lp Primoz C.

Groovy ::

DA, če so ti Hardwarski, naredi Low level format, pa boš videl. >:D
I am the captain of my soul

Groovy ::

2% 8-O 8-O
dej nehi no, to je pri 200GB diska že 4 GB bad sectorjev [:O ;((

Ti sam nazaj nes!
I am the captain of my soul

pd ::

ok disk so sprejeli
sedaj me pa zanima naslednje, če je imel že kdo kakšno izkušnjo
ker je bil disk kupljen 2001 je že star 20gb, po vsej verjetnosti takega nimajo več, sedaj pa če mi zamenjajo starega z novim, v primeru če bad sectorjev ne popravijo, je za novega potrebno potem doplačilo.
Ker navsezadnje bi morali sami pokriti to razliko če je zadeva še v garanciji.
lp

Caligula ::

Dobil bos kakega 40 al pa 80 giga brez doplacila sam ce rabis se ti splaca doplacat kakih 10 cukov za kakega 160 giga al pa kej. Kregaj se pa bo.

bobby ::

mah veš kaj. ČE boš prijazno nastopil do unga mojstra k je nasprejemnici, se da vse zment. v najslabšem primeru ti bodo dali istega ali boljšega brez doplačila (40Gb). če boš pa povprašal za info, ČE bi se dalo, pač doplačat in vzet 160Gb, te pa tud ne bo nič stalo. probaj najprej s prijaznostjo,ker če boš že v štatru nastopil z aroganco in napičen, ti bodo ustregli samo toliko,da bodo izpolnili svoje-osnovne pogoje, za kej več se spoh ne bodo hotl pogovarjat. v naši firmi se da vse zment, če le stranka nastopi prijazno,... takoj pa k se začne nekui napihovat, ji pa iz principa ustrežemo sam toliko, kolkr je treba.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Caligula ::

Odvisno od firme. Pr dostih so sitni. Pa se je pol treba kregat.

pd ::

Ker se je stvar že nekoliko razvlekla sem "povprašal" kaj se dogaja in je tip javu, da so ga poslali na testiranje k proizvajalcu.
Je to standardna praksa?

OZZY ::

Ponavadi ne in takoj dobiš drugega. Sicer majo pa 45 dni časa za uveljaitev garancije. Tako da boš še čakal. Lahko pa ga bojo uni popravil pa boš dobil samo 20Gb nazaj.

A lahko poveš pri kateri firmi si to kupil.
Go with the flow.

pd ::

Gambit
zakaj?

OZZY ::

Sam tko vprašam, da vidim kje tok komplicirajo. Verjetno jim je preveč dat enga večjega. Men gambit osebno ne diši za nakupe. Sem enkrat kupil pri njih pa sem bil nekako na pol zadovoljen.
Go with the flow.

bobby ::

he he poslali na testiranje k proizvajalcu,.. he he ta je dobra. nikoli se ne pošilja na testiranje k proizvajalcu ker v osnovi to njih sploh ne zanima. proizvajalc, če dobi disk nazaj od svojih pooblaščenih servisov, potem je nekaj narobe z njim in samo zamenjajo. oni samo zavlačujejo in to je izgovor. po vsej verjetnosti so poslali disk k njihovem dobavniku in čakajo povratek od njih. če majo uni disk 20gb, ga bodo zamenjal in pol ga boš šele dobil. pač 45 dni majo cajt da se spomnijo, kaj bodo nardil, pol pa isto ali bolje,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

pd ::

če je kej dobrega iz vsega tega je to
da hodim zgodej spat, pridem prvi v službo, ne gledam TV in več hodim ven:)

Caligula ::

Gambit se mi zdi da ze nekaj casa ni mel nobene pametne ponudbe al pa akcije. Nasploh se mi zdi da polzijo navzdol. Kar se tice "testiranaj" s strani proizvajalca-to sam pomeni, da so zmedeni in cakajo kaj bo dobavitelj naredil.

pd ::

Trajalo 7 dni dobil sem pa novega 40gb in 1 leto garancije
sem zadovoljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91379 (1129) jlpktnst
»

Reklamacija diska

Oddelek: Loža
111070 (801) IR Babun
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310974 (6602) ChiefThunder
»

IBM DTLA problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171383 (1044) Kriko
»

HardDisk + bad sectorji + garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191858 (1709) ABX

Več podobnih tem