» »

Pomagajte pri veliki odločitvi: Prescott ali AMD64

Pomagajte pri veliki odločitvi: Prescott ali AMD64

sonac ::

No stvar gre tako. Odločil sem se, da bom zamenjal osnovno ploščo in procesor, prebral sem 5000 različnih reviewov na internetu, pa se nikakor ne morem odločiti.
Možnosti sta:
-ABIT IC7 MAX3 + Prescott 3200MHz
-MSI K8N NEO platinum + AMD 64 3200+

Mašina bo v večji meri namenjena za igre.
Imam vodno hllajenje, tako da glejte na procesorje s tega zornega kota (kateri bi se boljše navil in potem bil boljši?)
Zanima me tudi potencial 64-bitnih procesorjev. Kakšna je realna prednost teh procesorjev, ko bodo izšli 64-bitni windowsi in patchi za igre (bral sem da se že dela na patchih za farcry in doom3, kateri bodo izkoriščali 64-bitnost)?
Pa brez bilokakšnih AMD rulz, Intel sux style postov prosim :\

jurcy ::

tole tud mene zanima zelo:D

MEDENA ::

nikakor ne PRESCOTT-a ker se greje kot prasec tudi če imaš vodnno...

sam si si pa kar visoke cene izbral....samo to dvoje te pride cca 90-100K mar ne ?

DFI ULTRA INFINITY + 2400+Mobile ...cca 45000 :P

PARTyZAN ::

Prescott se greje k praseeca :)

SleepLess ::

glas za AMD-jovega 64-bitneza :), se solidno navije in niti ne fejst greje

Fury ::

A64

Zheegec ::

A64
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sami ::

Tuki ni debate, itaq da A648-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zheegec ::

Zanima me tudi potencial 64-bitnih procesorjev. Kakšna je realna prednost teh procesorjev, ko bodo izšli 64-bitni windowsi in patchi za igre (bral sem da se že dela na patchih za farcry in doom3, kateri bodo izkoriščali 64-bitnost)?

Ko bodo prišli WinXP AMD64 boš potreboval 64-bitne driverje (kakšen čuden RAID, ATA itd. kontroler ali stara zvočna odpadejo), potem pa boš lahko naenkrat poganjal 32-bitne in 64-bitne aplikacije, brez izgube hitrosti (brez emulacije). Tudi nekatere 32-bitne aplikacije bodo delovale hitreje samo zaradi tega, ker bodo na 64-bit OS.
Far Cry, Half Life2, STALKER, Doom3 pa še kakšen špil bodo tudi podpirali AMD64 (torej napisani ali pa samo skompajlani za AMD64), kar pomeni recimo do ~20% hitrejše delovanje (seveda če grafična ni ozko grlo).
Imam vodno hllajenje, tako da glejte na procesorje s tega zornega kota (kateri bi se boljše navil in potem bil boljši?)

Recimo da enako (v % seveda), samo pri A64 potrebuješ CG stepping in NF3 PRO250 plato.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

Kaj vsi neki govorite, da se prescott greje? Js sm mel na nestu s prescottom, box coolet, navit je bu na 3.4 in voltaža na 1.43, z vdroopom pa 1.42-1.47 je bla, pa sm mel 46°C, če sm igral sm mel najvec ene 55°C, z 2X P95 pa 66°C. 66 je res kar veliko, sam poglejte ostale temp, pa se upostevajte, kok °C je blo v telovadnici, pa na ohisju nimam niti enga venta.
Mam pa isto kombinacijo MAX3 sam proc je 3.0 (ne več>:D ).
I'm back

rkb2 ::

IC7-G + P4 3.2C

Poldi112 ::

A64

OldSkul ::

Ker vidim, da boš igral igre se odloči za AMD64, če bi rad ekstremno navijal bi ti priporočal P4--> seveda obvezno Northwooda.

ferdo ::

AMD64 !
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Oblivion ::

Se en glas za AMD64.

Dr_M ::

A64 :)

ocitno ni dvoma kaj... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SONiK ::

Hehe za spilanje igrc AMD. ce pa misles podret uptime sveta, pa prescot..
To da win !

xenon74 ::

definitivno AMD64
boljša arhitektura sistema in zasnova CPU-ja
večja spominska prepustnost
nižja temperatura procesorja
posledično nižja temperatura plošče predvsem v okolici podnožja procesorja kar podaljša življensko dobo
nima večjih problemov s podnožjem procesorja (Socket T od Intla zahteva zelo pazljivo rokovanje)
večja hitrost v večini aplikacij, predvsem v igrah:D
32/64 bitnost (Win64, Suse9.1, Solaris:D ...)
občutno manjše zahteve po napajanju, večji izbor
nima bugov>:D (eden ni nobeden:P)
NX-bit - v CPU vgrajena AV zaščita
Cool'n'Quiet
Neglede na vse gre za zelo preizkušen procesor oz. arhitekturo, ki je komercialno na voljo že od septembra 2003 - doslej so našli en samcat bug, problemov s procesorji pa ni. Po pravici povedano Bile so odpovedi memory controlerjev zaradi prehudega navijanja (nad 35%) ter crknjene plate ali diski, ker plošče od začetka niso podpirale PCI/AGP locka iz so bile lahko predvsem SATA frekvence prehude. Z novimi platami je to sedaj rešeno. Če pa nimaš potreb po extremnem navijanju pa sploh ni problem.
Drugače ti iz prve roke povem, da je procesor "majka"!

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

Zheegec ::

ce pa misles podret uptime sveta, pa prescot..

In zakaj z AMD tega ne moreš?
Athlon64 je izredno dober za igre, ker ima integriran memory controller -> nižje talence, kar je zelo dobro za igre. Je pa tudi sicer Athlon64 v večini testov tako hiter kot Northwood (torej nekje hitrejši, nekje počasnejši), novejši modeli (2400+ in več) pa počasi postajajo tudi splošno boljši od P4, zaradi boljše skalabilnosti. S 4000+ in FX-55 se bo to še bolj poznalo. Pač povečanje MHz za 10% pomeni pri AMD tudi večjo hitrost v delovanju kot pri Intelu, poleg tega pa je 200MHz pri 2.4GHz (A64) tudi v % več kot 200MHz pri recimo 3.4GHz (P4), tako da bo po mojem AMD tudi v prihodnje samo še bolj pred Intelom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

A WindowsXP 64bit pa ne delajo na 64bit AMD procesorju?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

xenon74 ::

Delajo, vendar so še v razvojni fazi.
Edini 64-bitni software poleg Sandre, ki sem ga intenzivno poganjal je 64-bitni AutoCAD 2005. Problemi z XP64 so predvsem z gonilniki, saj morajo biti For Win XP64 for Extended Systems - nimam zvoka in gigabitLANa, NET še ne dela, čeprav se stanje izbolšuje. Praktično vsak teden najdeš na netu nek nov gonilnik.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

sonac ::

Res hvala za vaša mnenja, odločil sem se, da bom počakal in vse skupi kupu proti koncu leta, bo pa moja izbira verjetno AMD64, takrat že na novem podnožju in plošči.

Jeronimo ::

In kdaj se pričakuje končna verzija WIN 64?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Boki_ ::

A niso bli tut winsi napovedani proti koncu leta?
I'm back

Caligula ::

Ja sam z zamudami bodo glede na SP2 na vrsto prsl sele 2007. Po tem ko jh bojo vsaka dva mesca prestavljal.

-snayper- ::

jst tud premisljujem o tem al bi itnel pentium 3.0E/800mhz 1mb z HT
ali amd athlon 64 3000+
computer bi rabu predvsem za igre in brskanje po netu in winamp
in kerga priporocate????:) pa ko majo intli HT, je to dobra stvar ce mas al se ne odnese dobr?
in mas lahko pr amd vec programov na enkrat odprtih?
LP in hvala vam!!:D |O :P
snayper mode

ronaldo ::

smo v kameni dobi. amd lahko ima le 1 program hkrati odprt!

ps: kaj ta marketing dandanes uspe naredit 8-O

svoj denar raje dajte za A64. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

64 ali 32 bitni procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
182442 (1875) M.B.
»

Mala dilema pri nakupu "JAE ponudba"

Oddelek: Kaj kupiti
251964 (1313) TribesMan
»

64 bitni Prescott prihaja...

Oddelek: Strojna oprema
172131 (1883) Mr.B
»

Zmagoslavje AMD64 bo moralo še počakati

Oddelek: Novice / Procesorji
332974 (2974) Mr.B

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210552 (7341) Zheegec

Več podobnih tem