» »

64 ali 32 bitni procesor?

64 ali 32 bitni procesor?

M.B. ::

Se splača že kupiti 64 bitni procesor, če ne igraš iger veliko, in ko še ni na voljo veliko 64 bitne programske opreme. Računalnik v katerem bi tekel 64 bitni procesor bi bil uporabljen za manj zahtevne naloge, programiranje, risanje word processing.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Vesoljc ::

bos racunalnik kupil in pozabil nanj za naslednjih 5 let? al bos naslednje leto mogoce razmisljal o nadgraditvi?

jest bi rekel da vsekakor... ali 754 ali 939, to je sedaj vprasanje! imho 939 ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kuglvinkl ::

Kolk dražje te pa pride 64bitna varianta, da o tem sploh premišljaš?
Your focus determines your reallity

M.B. ::

Dražje pride mislim da okoli 10k zaenkrat. Torej vidim, da se splača. 32 bitne programe pa tako ali tako znajo poganjati 64 bitni procesorji ali ne?

Hvala za mnenji.
Kako pa bi bila ta konfiguracija:
Na mimovrste sem si ogledal te stvari:
Matična plošča Abit NF7 16.999 SIT
Trdi disk WD 160 GB IDE 7200rpm 8MB cache 21.165 SIT
Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz 19.436 SIT
Mogoče Ohišje Midi tower MR05W 350w plexi 12.052 SIT

Pa kateri 2-3Ghz AMD 64 bi šel zraven, in katera grafična?
Namestit pa mislim, Ubuntu, ali Kubuntu.

P.S.: Ima linux res težave s Sata, ali ne?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

kuglvinkl ::

ta proc in MB ne gresta skupaj.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Pa kateri 2-3Ghz AMD 64 bi šel zraven, in katera grafična?

3GHz Athlona 64 pa še ni. Pa prosim, AMD64 in Athlon64 nista enako. To je tako kot da bi Pentium4 in AthlonXP govoril x86 :D

Jaz bi vsekakor izbiral med nForce4 Ultra platami na socket939 (ne nForce4 4x in ne nForce4 SLI)
Athlon64 3000+ ali 3200+ socket939 BOX
Seagate 160GB NCQ disk
1x512MB PC3200 RAM ali 2x512MB PC3200 RAM (ne 2x256MB, ker se ne splača zaradi nadgradljivosti)
Grafična pa pač odvisno od potreb - za igre vsekakor GF6600GT

Kar se pa tiče AMD64 oziroma "64-bitnosti" -> pri večini programov bo Athlon64 konfiguracija hitrejša od po ceni primerljivega P4 sistema v 32-bit WindowsXP, z 32-bit programi (če gledaš teste P4 vs A64 jih je 90% v 32-bit okoljih).

Če pa si 100%, da so za WindowsXP x64 že vsi driverji za tvoj hardware (plata, grafa, zvočna), ki so vsaj konkretna beta ali final, potem pač upgradaš in v 32-bit programih je pohitritev +-, ko pa pridejo kakšni konkretni 64-bit programi pa je hitrost pač še ++.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Differences between 32-Bit and 64-Bit Windows

The major difference between 32-bit and 64-bit Windows is memory support. Currently, 32-bit Windows is capable of supporting up to 4 GB of system memory, with up to 2 GB of dedicated memory per processor. Windows XP Professional x64 Edition currently supports up to 128 GB of RAM, with the potential to support up to 16 terabytes of virtual memory as hardware capabilities and memory sizes grow. Customers will find Windows XP Professional x64 Edition to be near feature parity with 32-bit Windows.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zheegec ::

Hitrost je pa večja zaradi 8 dodatnih GPR registrov, ponekod tudi 30% in več, večinoma pod 20%. Seveda 64-bit exe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M.B. ::

Tako da konkretno ta procesor? Konkretno katera MB?

NCQ zanimivo, je ta NCQ to, da disk dostopa do podatkov, tako kot so napisani, ne pa tako kot dobi zahteve?

Grafično, bi tako kot PC, ne bi uporabljal za igre, bolj za nezahtevno grafično oblikovanje, pisanje besedil itd.

Kaj pa glede glasnosti, rad bi imel čimbolj tih PC. Katera ohišja so bolj tiha. Katera bi mi priporočili.

P.S.:Kaj je z Linuxom in Sata? Če imam 64 bitini proc. potem pomeni, da moram nalagati tudi rpm pakete za 64 bitne procesorje ali lahko tudi druge?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

|KoRn| ::

Če ti denar ni prehuda ovira, pol bi kupil ta dotični procesor, v nasprotnem bi se pa raje polastil 3000+ modela, ker je več kot 10.000 cenej in lahko ta denar vložiš ali v grafično, recimo 6600GT ali pa v boljšo matično plošlo (SLI).
Freak on a leash!

Daedalus ::

Linux seveda podpira SATA krmilnike, če že ne mogoče kakega eksotičnega, pa te na matičnih ploščah ziher vse, od prvega do zadnjega. Pač vzemi Ubuntu za AMD64 proce, itak je večina programja že skompajlanega za podporo AMD64.

Ploščo vzemi kako spodobno Nforce4, za grafiko pa ne zapravljat $$, če ne igraš iger. Ker GF 6600GT je čisti overkill za uporabo, kot si jo napisal. Vzemi definitivno Nvidi (ATI ma rad težave v linuxu), nekaj pač, do ene 25k. Matična, kaj jaz vem mogoče tole? Proc A64 3000+ razlika do 3200+ je še najbolj opazna v ceni...

Pa SLI, odkod dobivate te ideje? Recimo Korn- lepo te prosim - računalo bo mel praktično za pisarniško delo. Kaj mu bo GF6600GT pa SLI plata:\ Mater so eni včasih pametni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Bevcan ::

M.B. Brez zamere ampak če ne veš katero plato k kateremu procesorju ti svetujem da kupiš že sestavljen računalnik. Sicer pa vidim da hočeš 939 nožični procesor torej tudi plato za tak procesor. Najlažje boš to plato spoznal po tem da na sredini ležišča za procesor ni luknje, kot je pri 754 nožičnem procesorju.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

drejc ::

Tale HT na P4 se kr orenk pozna če delaš z nitmi, tko da če ga ne rabiš za igre se splača mal teste multithreadinga prečekirat po netu pa pol odločit.

p.s.: nisem sicer še delal z A64 mašino, ampak sem samo probal HT on in off na p4, da nebo flejma
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zheegec ::

Tale HT na P4 se kr orenk pozna če delaš z nitmi, tko da če ga ne rabiš za igre se splača mal teste multithreadinga prečekirat po netu pa pol odločit.

Fora je, da zelo malo tipičnih uporabnikov naenkrat poganja DVA procesorsko intenzivna taska, recimo pri meni na AthlonXP WinRAR deluje na 100% CPU, potem pa še Winamp, eMule, eXeem, Mozilla brez težav (samo en proc. intenziven task). Res pa je, da boš pri Intelu imel boljše rezultate pri poganjanju igre in video encodinga naenkrat, kot pri A64, s čimer se je Intel važil, ampak FPS v igri bodo vseeno nižji 0:)
Pa nižja pomnilniška latenca tudi pomaga, da izgleda multitasking bolj "čist" :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

drejc ::

. Računalnik v katerem bi tekel 64 bitni procesor bi bil uporabljen za manj zahtevne naloge, programiranje, risanje word processing.


Nevem sicer zakaj, ampak nekako sem sklepal da ta mašina ni namenjena igranju iger.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

M.B. ::

Hvala za mnenja.

Nekje tole sem si sestavil po nasvetih.

CPU AMD ATHLON 64 3200+ Box S 939
Matična plošča Gigabyte GA-K8NF-9 nF4 S939
NVIDIA GeForce 6600 GT PCI express
Seagate 160GB NCQ
2x512MB DDR400 RAM

Imam pa še dva ATA diska, ki ju mislim, obdržat, pa se motim, ali je res, da plošča ne podpira ATA, diskov?

Pa pozna kdo kakšen dober hladilnik, in ohišje, ker včasih teče PC tudi 24/7 in je hudo, če je glasen.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

MEDENA ::

Ne vem čemu 3200+ če sploh ne misliš navijat....200mhz odtehta 10.000 SIT več?

BigFoot ::

Plata podpira 4 ATA enote (disk, CD-ROM,...).
A ja, pa ce ne mislis igrat iger, je 6600GT totalno brezveze kupovat. Daj ene 20 jurjev za grafo, pa bo.

M.B. ::

3200 zato, ker sem dozdaj imel 1 Ghz. In sem si hotel 2 Ghz. Če je 1.8 dovolj ker je 64 bitov, lahko 3000.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite mi računalnik

Oddelek: Strojna oprema
151180 (971) Zheegec
»

Rad bi kupil solidno dober Računalnik in imam kup vprasanj za tiste, ki se razumejo!!

Oddelek: Kaj kupiti
251961 (1574) Sami
»

Microsoftovih 64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
517448 (5842) Zheegec
»

athlon in pentium

Oddelek: Strojna oprema
121347 (1206) dr.J
»

P4 3.2mhz vs. AMD 64 3200+

Oddelek: Kaj kupiti
231523 (1225) billy

Več podobnih tem