» »

Potrebujem nasvet glede grafične kartice.

Potrebujem nasvet glede grafične kartice.

ThePlayer ::

Preprosto me zanima, če lahko z grafično kartico Geforce 2MX 32MB ob 1.2 Ghz athlonu in 256 RAMa kvalitetno igram vse špile še vsaj kakšno leto. Hvala!

whatson ::

v bistvu ja...

malo boš proc navil... za par %
mogoče boš moral dukupiti kak ram (dicer dvomim) in/ali zamenjat grafično...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

OrlyTM ::

Čist odvisno kaj je zate kvalitetno. Če boš želel uživati v novih igrah z max detajli, se pravi z grafiko kot so si jo zamislili programerji igre, potem je odgovor NE !

Če pa ti je pomembno, da špil dela, tudi če je treba izklopit 70% detajlov in ti ni problem, če vsake toliko slika zastane, potem je odgovor DA !

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ThePlayer ::

OK, kaj pa bi moral kupiti, da bi lahko vsaj še leto dni igral vse igre z minimalno 80% detajlov?

R0K ::

Intelov proc, 512MB, kyro 2

ChiefThunder ::

Ej Rok, a si mal v temo brcnu? |OUbod si kakšnega GTS-a, dokup še 128mb rama, skupi torej 384mb, pa mal navij proc, pa bo glih ql.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

jojojoj!!!

Procesorji bodo cez eno leto se duroni 800 dovolj, fora je le v graficnih karticah, whatson, ti pa pravis, da bo moral procesor navit?

HAHAHA!!!

R0K ::

vasko s tem se pa ne strinjam zelo:D
operation flashpoint nuca za normalno delovanja P3 700mhz!!!

msmiha ::

S tako konfigoracijo boš lahkoveč kot eno leto vse špile špilav brez problmov.
Jaz mam
Durona 800@1017
64MB rama (bom ga konc mesca nabavu še 128 zraven
in pa Voodooja 2 Ja prav si prebral
pa mi dela Unreal Turnament s 65 slikicami na sekundo
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Sergio ::

The Player: Ne razumem, zakaj imaš 1200 Megaherčnika ter četrt giga rama, sparjenega z grafično GF2MX. Ja, igre bodo delale lepo, ampak če kupuješ - kupi Kyra. Pri teh frekvencah bo nascal MXa daleč za sabo
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

msmiha ::

Še več kot eno leto ti bo delalo vse vredu
za primerjavo s tvojim računalom mam jaz:
Durona 800@1017
Voodoo 2 (ja prav si prebral)
64MB rama (bom konc mesca nabavu zraven še 128)
Za primerjavo Unreal Turnament mi dela z 65 slikicami na sekundo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

3LeR. ::

mah kurc jst mam zdele tb 800 pa v3 2000 navit na 166 pa ni več dobr
isto bo z mx om čez en let
kup si gts- a, če maš v Xs dnar pa ultro
gf3 se še ne splača

R0K ::

sergio : ne morš uzet za primerjavo kyra 2 in GF 2???
Namest GF 2 uzem GF 3 pa pol povej kdo koga naščije:D

Sergio ::

ROK:

GF2: 120.000 SIT
Kyro 2: 35.000 SIT
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

R0K ::

To maš prav vendar se bodo pocenili in prišli bodo tudi drugi modeli

drgač GF 3 rulzzz

msmiha ::

Jaz bom počakal na Kyra 3:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ThePlayer ::

Ja jest sem mislu tkole: zdej mi bo (upam) še vsaj eno leto vse delalo normalno, potem pa lahko kupim kako novo grafično za spodobno ceno (mogoče GF 3 MX:))) in po potrebi še nekaj RAMa.

Mislim, da se mi trenutno ne splača dat 50.000 za grafično (Yuan GF 2 GTS), saj bo tudi ta čez eno leto veljala pribljižno toliko kot GF 2 MX.

BigFoot ::

The Player>>> zaenkrat obdrži kar imaš, jeseni ko pride ven GF3 MX si pa kupi le-tega. proc bo pa za neki cajta še čist v redu.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

ThePlayer ::

Za procesor vem, da bo še nekaj časa popolnoma OK, saj sem ga navsezadnje zato kupu:D. Zanimala me je le grafična... No, hvala vsem za odgovore! Odločil sem se kar za GeForce 2 MX. Prihodnost pa bo prinesla spremembe:))

frudi ::

ne vem no, mx že v tem trenutku ni sposobn poganjat novih špilov tako, kot bi blo treba. navsezadnje je star že skoraj eno leto, pa že ob izidu je to bila value kartica.
če si ziher, da vsaj eno leto ne boš menjaval grafične kartice, potem ti svetujem bodisi kyro II (35k sit) ali pa gf II gts (40k sit).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

msmiha ::

frudi ti boš meni govoro, da Geforce MX ne more poganjati vseh špilov tekoče. Men Voodoo 2 poganja Unreal Turnament z 65 slikicami na sekundo Quake 3 pa z 55.

P.S. Za normalno delovanje pa potrebuješ 30 slikic0:):\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

frudi ::

prvič - napisal sem novih špilov, to pomeni kvečjemu zadeve kot so Sacrifice, Giants, Project IGI, No One Lives Forever (pa že ti so stari pol leta), Black & White, Serious Sam... itd. še Colin2 ne dela tak, kot bi si želel.
drugič - 30 slik/sekundo je dovolj kvečjemu za kake 3d strategije al pa flight simulatorje. za hitrejše špile, predvsem streljačine pa nikakor ne.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Liker ::

Jo frudi, s tabo se čist strinjam, k mam tud jst MX-a pa mi tiste špile k si jih omenjal ne delajo lih vrhunsko (beri zelo slabo). Sam neki me pa zanima - kje si ti vidu GF2 GTS za 40k???
8-O
LP

abcde7 ::

ja če jest igram normalno na C333, voodoo3 2000 igram igre, 92 ram.a, tvoj comp bo najmanj let pa pol!

VASkO ::

athlon 1.2ghz bo cez eno leto se vedno zelo mocen za igre

za igre rabis samo graficno kartico nadgrajevat pri takem procesorju...

Dalmatinc ::

FRUDI ! bodi tiho če nimaš pojma !

Men na v3 Giantsi tečajo tekoče k po ledu tko da na mx ne bojo ! z TL? kje si zgubo pamet?

frudi ::

Liker, pri mlacomu so meli yuan-ov gts 32 MB za 40k sit, sam sem zdaj pogledal, pa ga več ni na ceniku. majo sam še 64 MB verzijo za 49k. smola...

Dalmatinka, z zagotovostjo ti lahko zatrdim, da to kar tebi predstavlja 'tekoče kot po ledu', je zame absolutno neigralno. pač, vsak ma svoj okus.

athlon 1.2 GHz bo pa absolutno še kr lep čas več kot dovolj hiter, ampak ne bi ga jaz paril skupaj z mx-om; ne zdaj, še manj pa za eno leto vnaprej...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ThePlayer ::

frudi: z mx-om bom kupil računalnik zato, ker se mi zdi zdaj škoda dat 50k za Yuan, če lahko z MX-om še mirno pričakam izzid kakega novega MX-a (beri: dobre in poceni grafične kartice). Vse ostalo bo pa nedvomno kar nekaj časa še držal.

frudi ::

ja, vem, ko je treba denarnico odpret je 50k še vedno oring znesek. premisli morda edino o kyro II, ki stane cca 35k sit.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dalmatinc ::

hmm frudi !

Dej mal upiši kaj je zate igralno.

msmiha ::

ej Frudi inštaliral sem si gor No one lives forever in pa Project IGI. Oba špila se mi zatikata samo,če je na ekranu več kot 4 sovražniki, ki strelajo na mene. Drugače pa če ti špil laufa minimum z 30 slikicami je to dovolj povprečno pa z 40-45. Nevem zakaj bi rabil 100 slikic in neke take finte:\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

frik ::

pa ja pizda no se seda z ramom 64 zdajle vse špilat pa z vodojem navitim pa s 600 durončkom pa se še bo dal do poletja tak da
tak hits se svet spet ne vrti :))

frudi ::

msmiha, pa sej to je glih fora! kaj te mene briga, če mi špil laufa s 100 fps takrat, ko se sprehajam po hodnikih in se razgledujem naokoli. jaz rabim visoke fps ravno takrat, ko se folk vsuje na mene in me strelja!! in več kot je sovražnikov, bolj je treba skakat okoli, se izogibat, na hitro merit in streljat in ravno v takih situacijah mora špil laufat tekoče in se gladko odzivat. in to z nizkim fps ni mogoče.

tak je - pri teh špilih, ki sem jih zgoraj naštel (IGI, NOLF, Sacrifice, Giants, Colin2...) je maksimalna zame uporabna resolucija na mx-u 800x600x32. ampak to res maksimalna, med igranjem sem dostikrat preklopil tudi v 640x480x32, ker so nekateri deli preveč štekali. in taka resolucija ni glih sinonim za udobno igranje...

frik, če ne prej, so špili na 64MB rama postali neigralni s prihodom deus-ex.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

VASkO ::

zakaj pa spilas take (hitre, akcijske) apile v 32bitni globini? pomoje med hitro akcijo ne opazis razlike v kakovosti slike, tako da...

frudi ::

večinoma se razlika res ne opazi... dokler se ne pojavi kaka megla, dim, ali pa če se špil odvija v temnem okolju - v teh primerih mi je prav ogabno gledat razne pikčaste vzorce namesto gladkih barvnih prelivov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

minimetro ::

Če maš Voodooja 3 2000, ga flešej na 3000,
pol še na 3500, pa nalož driverje od 5000, pa ne pozab dobr hladit, k se greje k svina, sploh pa tist tamal čip, k ga vse skup ni nč, lahko dosega zelo visoke temp, kar pa n najbolje.
Gone whit the wind


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF1 nice price :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
574871 (4176) Shadowman-x
»

long live Vodoo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
604419 (3693) Senitel
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371642 (1243) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311831 (1390) ABX
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614688 (3684) Paramedic

Več podobnih tem