» »

GF1 nice price :)

GF1 nice price :)

1
2
»

undefined ::

Senitel, še vedno mi nisi razložil zgornje rezultate. >:D

o ::

-abx-
s kakšnimi zapletenimi računi pa si prišel do številke 12.000,ki naj bi označevala vrednost kyra1
zanimivo,da je po tvojem mnenju zmeraj nekaj narobe s testom če ni tako kot si ti to zamislilš v glavi,kar pa ni vedno res,če pa je pa vsaj dokaži s kakšnim benchmarkom na isti resoluciji kot zgornji test,da gre res za napako opisovalca sergia,me prav zanima kakšen je njegov komentar na boljše rezultate pro od gf3 v nekaterih testih,verjetno nebi priznal,da je test neprevilen, ali pač
praviš da quake3 igre igraš z geforce1 v 800*600 no z kyro1 bi jih igral v 1024*768*32 + lepša slika
sicer pa je za današnje igre gf1 čisto dobra kartica in je nakup smiseln vendar pa to ne pomeni,da bi bil s kyro1 zgrešen


undefined ::

Vsekakor je zanimivo, da večina testerjev (tudi Slo-Tech ni izjema) testira kartice le na 2-3-eh programih... Q3A, 3DMark, in mogoče (SLUČAJNO) še UT. Ravno tiste, v katerih je jasno znano, da GF-X raztura (še posebej Q3A in 3DMark, ki sta pisana GF na kožo... pa tudi UT se temu približuje z raznimi NV patchi, ki jih Sweeny pridno dela, da ugodi nVidii, medtem ko se za firme kot je ATI niti malo ne pobriga).

Tisti nemški test je bil še najbolj pošten od vseh kar sem jih do zdaj videl.

ABX ::

teste pod 800x600@32 niti ne gledam


test 1

test 2 - ni gf3

test 3 - ni kyro


Ne me slabo razumet zame nobena kartica ni dobra ali slaba. Jaz kvaliteto produkta ocenjujem vedno na podlagi svoje cene.

Osebno še vedno mislim ( nisem še najdel pametnega primera kateri mi nasprotuje) da gf1 je stopničko nad kyro 1. gf1 z tv-out se trenutno prodaja po 17k, iz tega sem ocenil da kyro 1 brez tv-out je vreden 12k.


P.S 3 mesce od tega sem navijal za kyro 2 ker njegova cena je bila za pikico višja od Mx. Gf1/2 so imeli takrat absurdno ceno.

Če pa bi jaz navijal za eno kartico pa bi iskal teste v katrih se ta lepo izkaže.

v3 - Unreal (Deus ex na čelu)
gf - Igre ki slonijo na T&L (MDK2, Giants,...)
Kyro - Igre katere prisilijo kartico na veliko prenosa podatkov čez memory bus in nimajo preveč izpiljen T&L(recimo Serious Sam).

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

Dejstvo je, da je trenutno (pazi: TRENUTNO!) GF3 najboljša kartica, ni kaj. Temu ne ugovarjam. Samo nikakor ne pričakovat, da boste z njim laufal Doom3 na 60 fps ali več. Kupujte kartice za DANES, ne za JUTRI! Jutri bodo zunaj že nove (to velja za vsak kos PC hardwera).

Senitel ::

Zakaj ga pa nebi igral na 60fps?? Sej je folk dandanes povsem zadovoljen z Voodoo-ji 3, pa ne mi rečt, da Voodoo 3 lahko poganja Quake 3 z vsem na high (ker mu manjkajo in 32bpp barve in 512x512 teksture) z 60fps...
Pa kar se tiče unih rezultatov: Tvoj kolega očitno dela po principu ali NV_vertex_array_range, ali pa glVertex3f (beri ali tako hitro kolikor se da, ali pa tako počasi kolikor se da). Če bi imal NV_vertex_array_range, ali pa standardni compiled vertex array bi se Radeon precej dvignil...

o ::

abx-

mdk2 je več kot dve leti stara igra,ki je brez problemov delala na voodoo3 in riva tnt procesorjih zato neverjamem,da je hitrost v njej zelo odvisna če sploh od t&l
sploh pa je to samo v najnižjih resolucijah,ki pa jih ti sploh ne gledaš v višjih pa kyro prehiti gf
max payne,ki pa naj bi sploh profitiral od T&L enote pa na geforce3,ki ima najboljšo t&L enoto ne prinese nobene hitrost ali vsaj ne očitne
oglej si ta post
pod naslovom Max Payne - HW vs SW T&L
kyro procesorji imajo določene težave z igro giants in to ne zaradi T&L ampak je nekaj težav v zdajšnem dx8.0,kar kažejo skoraj identične performanse tako kyra1 kot 2,ko bi vendar moral imeti kyro 2 večjo prednost pred kyro 1 poleg tega pa je razlika med najnižjo 800*600 in najvišjo 1280*1024 resolucijo samo 2 FPS,kar sigurno ni normalen rezultat,saj je pri vseh drugih igrah razlika med nižjimi in višjimi resolucijami veliko večja to bi moral popraviti novi dx8.1,ter temu prilagojeni gonilniki

poglejva še malo test v jokerju od gtsja v quake3 in to brez fsaa rezultat je 86 fps po tvoji logiki bi moral mx potem imeti rezultat pol manjši saj je gts še enkrat hitrejši od mx torej bi bil rezultat tam nekje okrog 48 fps kar pa je še vedno manj kot je dobil kyro 1 -55 fps plus da ne pozabim bolj kvalitetne slike,ki tudi nekaj šteje kajne

poleg tega praviš,da ne zaupaš igram ki temeljijo na modificiranem pogonu na osnovi pogona quake3 ampak samo igri ,ki vsebuje originalni pogon quake3 ,vendar pa je taka igra samo ENA in to je quake3
medtem pa je iger ki vsebujejo modificiran pogon quake3 veliko mnogo,kar pomeni,da je bolje meriti hitrost v modificiranih pogonih,saj ima take pogone več iger in tako dobimo boljši vpogled v obnašanje grafične kartice v več igrah,kar pa bi moral biti tudi namen opisa in to je predstavitev obnašanja grafične v čim več igrah ,ne pa samo v tistih,ki so optimizirane za posamezne kartice

pri unreal pogonu je situacija podobna res je,ko praviš,da je optimiziran za 3dfx kartice vendar pa ne govoriva o njih ampak o gf in kyro karticah,kar pomeni,da je deus ex neoptimiziran tako za gf kartice še manj pa za kyro kartice,ki so bile v času izdaje in razvoja igre bolj malo razširjene in s tem so tudi razvijalci manj časa posvetili takim karticam ob možnih težavah
tako,da deus ex dela pač boljše od gf na kyro karticah in to ne glede na optimizacijo za 3dfx kartice
zato menim,da kyro procesorji dajo boljše rezultate v igrah z unreal pogonom (undying) kot tudi v samem unrealu
sploh pa ni vse v fps nekaj šteje tudi boljši fsaa,bolj kvalitetna slika in embm

z







Shadowman-x ::

GF-I DDR vs. GF-2 MX - 1:0 !!!!!
Sam sem imel GF-2 MX in sem ga menjal za GF-I DDR ker je imel TV-out. In rezultat. Veliko presenečenje. GF-I DDR JE HITREJŠI od GF-2 MX!!!!! Tudi ob max. navijanju.
Pa še en nasvet Dalmatinki (Dalmatincu), če nekaj ne veš oz. nisi siguren, napiši tako. ali pa zadeve ne komentiraj. Drugače bodo še ostali, ki te ne poznajo, dobili takoj takšno mnenje o tebi kot ga imamo že nekateri.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211331 (1036) Senitel
»

Kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
261551 (1227) ABX
»

Test grafikulj vprašljiv?

Oddelek: Strojna oprema
231454 (924) Wulf
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371665 (1266) Lyu
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614774 (3770) Paramedic

Več podobnih tem