» »

GF1 nice price :)

GF1 nice price :)

«
1
2

ABX ::

Trenutno imajo Ge-forci 1 super cene.

Malcom: Yuan gf1 z tv-out 16.900 Sit
Essedi: Gold gf1 brez tv-out 13.000 Sit

Če imajo gf1 hiter ram (vsaj 200) so enako hitri kot mx400.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dalmatinc ::

Od kje teb ideja o Geforcu 1 ........... da ga primirjaš po hitrosti z MX-om ??? Dej navi tako GF1 kot MX pol pa poglejmo kdo je hitrejši !>:D

ABX ::

Gf1 SDR je počasnejši od Mx (za zelo malo)
Gf1 DDR je hitrejši od Mx (za dosti)

Kakšna je razlika med GF1 SDR in DDR? V hitrosti rama. Iz tega dobimo ven da GF1 SDR z dobrim ramom ( orig. je imel 166) je isto hiter kot MX400.

ali

Gf1 SDR z 200Mhz ramom ima isti memory bandwith kot MX400 z 200Mhz ramom. In ker je to glavni razlog za sposobnosti Mx-a se lahko na hitro ugotovi da sta identično hitra.


Seveda se hitrosti na ralične resolucije in globine barv spreminjajo vendar sem uzel 800x600@32 in 1024x748@32 kot nekako uporabne resolucije za te dve kartici.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dalmatinc ::

Pa a gremo stavit da dobro navit MX prehiti DDR-ja; ki ga je skoraj nemogoče navijat zaradi 0.25 mikronke tehnologije. In verjemi da imam prav da so MX in DDR-ji bližje kot pa SDR in MX.......ti pa so kazal cene sdr-jev in MXov

ajde

ABX ::

bluziš v temo


in meni se ne da razlagat nekomu ki noče razumet.


Če pa mi predsatviš kak benchmark kjer mx prehiti DDR (kar močno dvomim) se ti bom opravičil. Do takrat pa te še vedno imam za cepca (jebiga ko treba treba).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dalmatinc ::

Ok, ABX mej me za cepca >:D

Jaxx ::

In da ne boš mislu da je ABX edini k tko misli ;(

OrlyTM ::

DDR je kr fino hitrejši od MX-a. Trenutno imam ravno to kombinacijo doma.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Senitel ::

Jasno, da je DDR precej hitrejši od MX-a, samo dvomim pa, da je kdo izdal GeForce 256 SDR z 200MHz ramom...

OrlyTM ::

Tut jest :) Tale Yuanov GF256 je zlo vredu kartica za svoj denar in nič več kot to.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dalmatinc ::

Mogoče sem pol res mal zabluzil; sam glede prvega ABX-ovega stavka pa se še vedno ne strinajm in sicer da lahko SDR Gf1 prhiti MX-a.......in da obstaja hitrejši Gf1 od MX-a....ne tega ni !

Kar se tiče pa DDR-ja se pa ne bom prepiral k maste prav, priznam, samo prvi postt je bil napisan na sdr temo>:D

Huey P ::

Jaz man Creative GeForce 256 SDR (GPU na 160, RAMi na 220) -- kar lepo šiba.

..::DOOM III: The Legacy::..

gorenc ::

dalmatinka, moj geforce DDR (anhilator pro) je z default hladilnikom navit;

GPU....120@147Mhz
RAM....300@355Mhz


in da, z GTS 64DDR sem v 3d mark 2001 v default benchmarku dobil samo slabih 40 tock vec:) (3120)

ABX ::

Yuan ima ram na 200 (se ga ne da o/c niti za 5%)

Gold pa nimam pojma ker nikjer ne piše nič, firme na netu pa sploh ne obstaja.


P.s: Jaz sem imel malo težav z Yuan kartico in Nvidia detonatrji in sicer to da meče default clock rama na 143!! Tako da preverite še ostali če imate pravilno naštimano kartico na 200. (power strip ne dela)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daedalus ::

Sam geforca1 ni več naprodaj pri Mlacomu:(
A se ga dobit kje drugje v Slo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Zdej imaš gf2 32ram (identično hiter kot 64). Sicer stane 35k ali jebiga.


2x hitrejši in 2x dražji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daedalus ::

Ker nimam dosti tolar bi rajši kupil GF1 kot kakega Mx-a. Kaj pa Kyro1 vs Mx. Mislim prevsem razmerje hitrost/cena/pa kakovost slike?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Kyro 1 nima smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daedalus ::

Malo razloži...:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Ker je prepočasen. Raje v3 iz druge roke.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

a je ta YUAN G-1 DDR?

a ma geforce 1 ddr FSAA?
vuduja lohk jest prodam, ce si zainterisiran (celeron hladilnik na cipu, rebra od vuduja na drugi strani).

mail me.
I left my wallet in El Segundo

ABX ::

Yuan gf1 ni ddr (vsaj ne tisti, ki ga je prodajal mlacom)

Vsi Ge-forci imajo FSAA.


Možno je celo da ga imajo tudi TNT, ker je stvar driverjev. Nekdo, ki ima TNT 1/2 naj se javi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Daedalus ::

Saj mam V3 2000@183Mhz, pa je vseeno prepočasen. Sicer procesor tud ni bogvekaj- C466, sam ga bom itak navil. Kolk sem pa bral teste v Jokerju, je pa Kyro1 dokaj solidna kartica, ki lahko konkurira Mx-om, ali pač:O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Po moje misliš na Kyro 2.

Ker ko je prišel ven Kyro 1 Mx še ni bilo.
Kyro 1 je nekje kot v3, mogoče za pikico hitrješi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

Nvidia TNT (vsaj TNT I ) ni imela FSAA, poznam enga, ki jo je mel.

kyro I je skret....
ce nameravas tkupit, kup kyro II.

Mlacom sploh nima G-1 vec na ceniku.
I left my wallet in El Segundo

o ::

kyro 1 je povsem solidna kartica in se lahko meri z mx,kvaliteta slike je pa sploh boljsa od mx
pa še en test
kyro 2 je samo navit kyro1,če se kyro 2 primerja z gts potem se kyro1 z mx

Dexxx ::

štos kyro grafičnih je čist drug pristop k grafiki (al samo jaz uvode testov berem:D). tko da se tuky ne da posploševat: ponekod kyro lahko usuje gf2pro drugje pa lahko zaostaja za gf2 mx (in posledično tudi gf1 ddr)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

ABX ::

o: uni test (ne razumem nemščine tako da je možna kaka napaka) je o Kyro II. Kyro 1 se ne meri z Ge-forci niti pod razno.

Dexxx: sigurno je Kyro 2 precej drugačna, vendar ko kupim kartico morem posploševat na vse igre. 2 mesca od tega sem jo zagovarjal vendar je vnes gf grzno znižal cene in Kyro 2 ni več konkurenčna.

...pa lahko zaostaja za gf2 mx (in posledično tudi gf1 ddr)

tukaj je razvidno da nisi niti prebral zgornji postov, kjer to temo smo že predebatirali.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

abx-pri testu je dovolj če pogledaš benchmark slike in boš dosti zvedel o kyro1
testirane so naslednje igre:
ST Voyager EF Deus EX CounterStrike Giants Serious Sam
gf2mx in gf2gts verjetno veš kaj pomeni
Vivid!XS-kyro2 od matične firme st,HP 4500-herc-hercules prophet 4500 kyro2
HP 4000XT-hercules prophet 4000xt pa ima kyro1 grafični čip
testi lapo pokažejo prednost kyra1 pred mx
vedno ko kdo omeni,da se je kyro1 nekje dobro odrezal začneš govoriti,da to ne more biti res,da gre za kyro2,kar pa ni res
v jokerju so v letošnji majski številki testirali kyro1 in kyro2,ter priporočili kyro1 kot dober nakup tudi za tiste ljudi,ki imajo doma voodoo3 grafične kartice to pomeni,da kyro 1 ni čisto malo boljši od voodoo3 ampak kar precej in je dostojen tekmec mx


ABX ::

Ja teste sem gledal tukaj.

Rezultati niso nič posebnega


V končni fazi pa je vedno pomembna cena in Gf1 se danes prodaja za 17k.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

tisti test je star že več kot eno leto in je zastarel saj je imel kyro takrat še probleme z gonilniki,po drugi strani pa je test,ki sem ga sam predložil star 2 meseca in bolje pokaže sposobnosti kyra1
pri nas stane kyro1- hercules prophet 4000xt 18000 sit

Dalmatinc ::

Pizda kaj jamrate:
splošno je znano da se Kyro 1 ne mrje primirat z Geforci, Kyro 2 pa je nekje med Mx pa GTS
Pol je pa tle še ena zadeva: Zakaj je pol zadnič en osebek na forumu menjal svojega Kyra 2 za MX brez doplačila...........

ABX ::

o: tv-out ali brez

Če gf1 z tv-out je 17k (200Mhz ram)

potem kyro1 (po moje) je vreden tam nekje okoli 13k z tv-out.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

kot si rekel abx to je tvoje mnenje,a potem ena izmed večjih računalniških revij v sloveniji kot je joker zavaja ljudi in jim priporoča grafične,ki so nekonkurenčne in jim ne gre za verjeti
tebi pa ki še neveš,da je hercules 3d prophet 4000xt kyro1 kartica in temeljiš svoje znanje na 1 leto starem testu pa bomo kar verjeli vsi povrsti

dalmatinka ti pa poglej test,ki sem ga dal potem pa govori naprej,al pa še bolj če sploh ne

ABX ::

o:tv-out ali brez?

in bi prosil še kak link za teste (ker me zanima) Kyro 1, vendar bi prosil v angleščini.


Ker pri testih pride v poštev veliko detailov katere ne morem preverit če je test v nerazumljivem jeziku.


Poleg tega testirane igre more imet zelo dober grafični engine.

Malo sem skakal po unem tvojem linku in edina dva testa, ki sta realna so v Serious Sam in Giants.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

o ::

nemški test se mi zdi še nejbolj pošten saj je narejen v dejanskih igrah in ne v treh vrezijah 3dmarka
elite force je narejen s pogonom quake3
deuse ex pa s pogonom unreal
s tema dvema pogonoma pa je narejeno veliko več iger kot pa jih bo s serious in giants pogonom
torej bi prej rekel da sta testa v teh dveh igrah še boljši pokazatelj obnašanja kartic v igrah
tukaj imaš še en test hp 4000xt,ki še zdaleč ni tako kvaliteten kot je nemški,vendar pa bo za silo poleg tega pa je v angleščini

ABX ::

4000xt ima tv-out ali ne?



elite force je narejen s pogonom quake3

Tako je! Vendar je nekaj hudo narobe. Gf2 je še enkart hitrejši kot GF2 Mx vendar v Elite force so te kartici na istem nivoju (iz tega sledi da ima ta igra "pokvarjen engine"

Q3 smatram za najbolši test engine. Kjer Gf2 pokaže veliko zmogljivosti.


deuse ex pa s pogonom unreal

Tudi to je pravilno vendar:

1.) Unreal engine je relativno star engine kateri je zelo dobro optimiziran za v3(hvala bogu ne govorimo še o v3 trenutno), ampak je enako pravična do kyro-ta in GF.

2.Deus ex je znana igra v kateri gf imajo veliko težav in hitrost teh zelo skače na podlagi verzije igre.

Tako da trenutno zaupam Q3, Unreal, Sam, MDK2 in Giants. Ter nobeni igri, ki si je sposodla engine ker so le tej rahlo ali dosti modificirani.


P.S:Ta drugi test ni omembe vreden.
P.S.S. z Dalmatinko ne se ukvarjat ker ni iz tega sveta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dexxx ::

ok, sorry zgoraj sem se mal nerodno izrazil. Hotel sem povedat, da ke gf1 približno enako hiter kot gf2mx (in precej cenejši, še posebno ddr iz druge roke)
Kar se tiče posploševanja pa recimo, da imaš prav, samo poznam ljudi, ki že nekaj časa niso pogledali pravzaprav nobene druge igre kot Quake III.

aja pa še glede linka do testov, tuky imate link do main paga tistega testa. če tole ni kyro fan page v schwaben sprachen pa ne vem kaj je
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

o ::

hercules je v zadnjem mesecu začel tudi s prodajo modelov 4000xt s tv outvendar pa nevem če so že dobavljivi pri nas

ni nujno da je gts vedno dvakrat hitrejši v quake3 od mx,kar se lepo vidi tudi na tej sliki od slo-techa

spodaj je pa še test,ki je bil objavljen v jokerju

quake3arena
1024*768 32 bit

Kyro2

100 fps brez fsa
46 fps 2*fsa
36 fps 4*fsa

gts

86 brez fsa
31 2*fsa
19 4*fsa

Kyro1

55 brez fsa
30 2*fsa
16 4*fsa

Dalmatinc ::

Tko je, tolk ljudi - tolk mnenj:
- Dalmatinka, ne bi za dobenga Kyra 1,2 zamenjala svojga MX-a
- ABX bo zagovarjal GF 1 in se bomo lahko na galvo stavili, da bi mu dotajčili da je Kyro 1, 2 boljši od Gf 1; saj po nejgovem mnenju Gf1 premaga še MX-a
-O (mislim osebek po imenu O (ja res O)) ne bo prenehal z tulmačenjem o dobrotah Kyra 1 kaj celo 2, ki mu itak ni para....

jah toliko kot naj je toliko mnenj imamo.....

Dexxx ::

jaz držim z ABX-om, tako, da je sedaj 1:2:1:D
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Loki ::

za ABX-a je ze 3:1, ker se tut jest strinjam z njim.:)):)
I left my wallet in El Segundo

Dalmatinc ::

Nevem, no če bomo tko nadeljeval.......grem stvit da se bo našlo še miljinon uboževalcv f1 prav toliko MX-a (to je ena najbolj razširjenih kartic), ter malo Kyro oboževlacevm ki so tako glasni, da še sami ne viijo da jim Max Payne ne dela, Colin ima artefakte, pa naj reče kdo kar koli, KYRO je kartica ki ima tehnologijo prihodnostim ki je še niso popolnoma preučili in se z njo spoprijateljili kar jim povzroča ne malo sivih las.>:D

undefined ::

Naj vam poenostavim zadevo, fantje in dekleta, in povem par dejstev...

1.) Kyro1 v nekaterih primerih prehiti GF2 MX, v drugih pa je počasnejši. Se pravi je po hitrosti na ravni MX-a.

2.) Kyro2 v nekaterih primerih prehiti GF2 GTS v drugih pa je spet počasnejši. Se pravi je po hitrosti na ravni GTS-a.

3.) Kyro1 in 2 imata težave s kompatibilnostjo v novejših igrah (i.e. Max Payne). Zakaj? Preprosto zato, ker današnje dni velika večina game developerjev bazira igre na GeForcih, in prvo pripravijo igre, da delujejo 100% na njih, šele potem začnejo igre "patchat", da so kompatibilne tudi z drugimi karticami. Koliko dobro je to patchanje, pa je odvisno od posameznih developerjev. Pri Max Payne-u se je Remedy zelo slabo potrudil s kompatibilnostjo Kyru. Posledično je taka igra seveda tudi počasnejša na vseh ostalih karticah kot GeForcu, saj je prvotna koda pisana GeForcu na kožo, in ne Kyru2 ali Radeon-u.

4.) Zaključek? Vsak, ki prisega na 100% kompatibilnost bo kupil GeForca, ne glede na hitrost in ponudbo featuresov drugih tekmecev. Radeon ponuja dosti več kot GF2... v bistvu je kartica most med GF2 in GF3, pa tudi hitra je kar dovolj (memory bandwith, etc.). Pa boste še vedno zasledili benchmarke, kjer ga navaden GTS poseka zaradi malomarnosti developerjev *cough3DMarkcough*. Enako gre za vse ostale, Kyro2, etc.. Te kartice so lahko še tako boljše od GeForceX, pa se na koncu vseeno ne bodo obnesle tako dobro, vse to zaradi naklonjenosti developerjev nVidii. Tako pač je, kruta realnost.

Senitel ::

IceMan:
Razvijalci samo uporabijo funkcije, ki so v DirectX-u ali v OpenGL-u. Driver oziroma grafična ponujata strojno podporo za te funkcije. Fora API-jev je ravno v tem, da programerjem NI TREBA SKRBETI ZA KOMPATIBILNOST, ker je API tista KOMPATIBILNOST. Lahko ti na Radeon-u delaš KAR KOLI HOČEŠ izdaš kolikor hočeš patchov, pa NIKOLI ne boš transformiral čez 15 milijonov trikotnikov/sec. Podobno velja za Kyrota eni se po forumu hvaljo z 1+ GHz CPU-ji pa pravijo, da so dost hitri, da hardware t&l ni potreben... V Max Payne se lepo vidi: notranje scene - trikotnikov ni veliko (kar sicer ne pomeni, da jih nebi moglo biti več), zunanje scene, sneg - več trikotnikov in razlika se pojavi, pa čeprav imaš 1+ GHz CPU...
Kyro1 in 2 imata težave s kompatibilnostjo v novejših igrah (i.e. Max Payne). Zakaj?

Kaj pa morda preprosto zato, ker imata funkcijski nabor praktično enak TNT-2 in Voodoo 5, ter da smo danes na DirectX 8.0 funkcije TNT-2 in Voodoo 5 pa spadajo pod DirectX 6.1??
Pač si nekateri ne morete in ne morete priznat, da je GeForce zelo dobra kartica z dobrimi driverji, in iščete probleme v programerjih in bi najraje vse skupaj razglasili za zaroto proti 3dfx fanatikom.
GeForce je cool kartica, Radeon je še malo bolj cool kartica, Kyro 1 & 2 pa sta ostanka zgodovine tako kot TNT 2 in Voodoo 5...

ABX ::

Jaz nikoli nisem in nikoli ne bom navijal ( samo o/c:) ) za nobeno kartico/proc/... ampak za tisto komponento, katera za določen denar mi nudi največ.

Če bo to jutri Kyro 1 nimam z tem nobeno težavo. Vendar za to kartico brez tv-out nisem pripravljen odštet več kot 12k.


o: z zgorjnim testom je nekaj narobe ker je GF3 počasnejši od GF2.


Glede FSAA pa zadevo vidim tako: neuporabno do skrajne meje in obstaja samo zaradi komercialnih razlogov. Imam 19' in gf1 vendar igram vse q3 like igrice v 800x600.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

Senitel, če je vse tako preprosto kar se API-jev tiče, daj mi potem to razloži... en kolega dela 3D OpenGL engine, in mi je na test poslal en vrtljivi objekt z velikim številom trokotnikov. Seveda on ta engine bazira na NV extensions. On na GF2U dobi okoli 200 fps, jaz pa na V5 okoli 13 fps. Seveda sva se potem nekaj časa prepirala, jaz sem trdil, da je on optimiziral engine le za GF, on pa, da je krivo to, da moj V5 nima T&L, etc.. Potem sva dobila še 3. testerja z Radeon-om... testira, in guess what... dobil je točno enak resultat kot jaz, 13 fps!! Čudo? Razloži, Senitel. :D

Pri API-jih ni vse tako enostavno kot "vse standard", jaz tiste posebne enxtensione (NV, ATI, 3DFX, ...) ne bi klical ravno "standard", ampak optimizacija za posebej izbrano firmo. Zdaj pa pomisli, če vsi developerji uporabijo NV extensione, kar omogoča GF izrabiti še zadnji kanček moči, pri drugih karticah pa nič ampak le "standard"... valda da bo potem GF hitrejši in kompatibilnejši. In točno to danes počne večina developerjev.

Senitel ::

Extension-i so samo v OpenGL-u, in extensioni ala NV_xx ali ATIX_xx niso standardni. In so vedno samo opcija. Saj Quake 3 tudi uporablja NV_REGISTER_COMBAINER, pa vseeno teksturiranje dela čisto lepo tudi na vseh ostalih karticah (ki nimajo tega extensiona).

Dr.Miha ::

Fantički, dejte mi povedat do kolk se bi dal navit Geforca DDR (Asus 6800 al kva že je), ne da bi gor popal drugi ventilator (gor je un ventilator, ki je bil zraven).
In ali naj navijam z Nvidia Tweakerjem ali v NVMaxu?

A je noramlno da so GeForci tako prijetno topli v vročih dneh.....ma vključen cooling (to sem vključil v unih programih ki sm jih dobu zraven - SmartDoctor) pa mi kartica dela na 44-51 stopinjah, če je pa hlajeneje izključeno pa pride na 60 stopinj....
Za domovino z Nintendom naprej!

ABX ::

q3 v roke pa testiraj. Boš hitro opazil grafične napake na sliki pri višjem o/c

Gpu ge-forca se ne splača navijat
Osebni test

120 GPU (default) q3 -80fps
130 GPU q3 -81fps

Navijanje rama pa je druga debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211323 (1028) Senitel
»

Kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
261540 (1216) ABX
»

Test grafikulj vprašljiv?

Oddelek: Strojna oprema
231445 (915) Wulf
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371654 (1255) Lyu
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614743 (3739) Paramedic

Več podobnih tem