» »

Problem z ASUS WL500g

Problem z ASUS WL500g

darksoul ::

Zdravo! Pišem ker mam en vlki problem in ga ne znam rešit in Če še bom malo zraven bom pristal v kaki norišnici. jaz nisem ravno za racunalnike najvecji mojster pa to. doma mam postavljen Wireless LAN z routerjem ASUS WL-500g (4 računalniki so povezani, mreža deluje brezhibno). pred kratkim sem dobil ADSL in mam staticni IP hitrost 4 mbit/s z modemom Callisto821. Tak moj problem je v tem da nobene igerce ne morem igrat preko interneta. Lahko se povežem na keri drug server, samo je taki ping da ne moreš igrat igrice (450ms - 1s pinga), kar pa mislim da ne bi smel bit taki ping, ker mam tako hitrost! povezal sem se pa na server le nekaj kilometrov stran in vseeno je bil ping več kot 500 ms. on ko je pa server naredo pa ima tudi ADSL. Ko pa hocem jaz narediti server se drugi sploh ne more povezat na mene. sploh me ne more pingat. Težava je definitivno v routeri. Izklopil sem Windows firewall, nimam nobenga software firewalla inštaliranega gor, v routeru v nastavitvah pa sem tudi izklopil internet firewall in wireless firewall pa vseeno ne dela!!! izklopil sem tudi vse antivirus programe. pa gledal sem po forumu in nisem našel tisto kaj hocem, zato tu zdaj pišem in prosim pomagajte mi! MAJSTRI......SKUPAJ NAGNITE GLAVE IN PREMISLITE! upam da boste našli rešitev!

že v naprej se vam zahvaljujem
  • zaklenil: ToniT ()

arch5 ::

hja najprej katera igrica, potem pa
ASUS ti dela kot router/firewall, kar pomeni da na računalnikih ki so prikljopljeni nanj ne potrebuješ firewala. Če tudi si izklopil firewall še ne pomeni da ti bo delalo, računalnik imaš prikljopljen na router, ki pa enostavno neve kam pošiljati povratni mrežni promet(od game serverja k tebi) in se zadevčina zato malo zatakne. Ta problem se lahko reši s forwardiranjem portov na routerju, katere porte je potrebno forwardirati je pa odvisno od igrice ki bi jo rad igral.

Predno pa se lotiš tega najprej priklopi računalnik direktno na router in preveri če lahko igraš ...

darksoul ::

:D hehe.... nobena igerca mi ne dela (colin mcrae rally, UT2004, Call of Duty, Quake 3 arena.....). saj sem vedel da je težava v nastavljanju portov, samo kaj mi pomaga če pa ne vem kak nastavit porte in ne znam uporabljat port forwarding, poleg tega pa niti ne vem keri port je za kero igerco. te bom moral vedno nastavit porte za vsako posebej al kaj?

Arch5 kak si pa to mislo da povežem router direkt na računalnik? zdaj mam router povezan z mrežno kartico, pol pa mam adsl modem povezan z routerjem. iz modema gre en kabl v router in v linijo. v router pa je prikloplen tisti iz modema in tisti iz mrežne kartice.
(poleg tega še imata oba power in iz routera gre še antena. vem da brezveze to pravim. ne me met za norca :8) :P)

arch5 ::

direktno pomeni da povežeš adsl modem z računalnikom in začasno ne uporabljaš routerja, da vidiš če ti tako sploh dela

kar se tiče port forwardinga ga nastaviš samo enkrat, če imaš na svojem računalniku ki je za routerjem statični IP naslov(v tem primeru ti ga priporočam). Kako se nastavlja forwarding na ASUSU ti piše v navodilih za uporabo dotične škatle(http://www.asus.com.tw/support/download..., stran 50 pa naprej), katere porte je potrebno forwarirat boš mogu pa po netu pobrstat (google.com). Za UT2004 maš tukajle opisano (http://www.ataricommunity.com/forums/sh..., kakor sem nahitro prebral ti bo to rešilo težave s še kakšno drugo igrico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: arch5 ()

darksoul ::

hay spet sem tu :D..... za UT mam zaj porte.... za ostale pa ne najdem. Kak to iščeš z googlom? napišeš recimo : ime_igrice port ? meni nena nikol nič najde pa sem vse pregledal :|. ko sem pa priklopil direktno na računalnik mi je javlo to napako E0041: Failed on create device : {xxxx-xxxx-xxxx-xxxx}. Kaj bi blo to? dijo

Paramedic ::

Tudi jaz imam ta router in ti lahko pomagam, čeprav router je router. Jaz tudi imam izklopljena firewalla, ampak tu se skrivaše NAT firewall, tega pa moraš nastavit, da ti spravi promet do pravega računalnika. Tja vpišeš IP svojega rač., ki ti ga dodeli routerjev dhcp ponavadi; potem port od igre/programa; in en opis, da veš kaj je. Ampak osnove najbrž že veš. Čudi pa me, da ne dela ping na tvoj ip iz zunaj omrežja. Verjetno imaš vklopljen 'respond ping' al nekaj takega? Pa v IPConfig meniju - imaš nastavljen WAN IP settings?

darksoul ::

:)) ok zaj mi grejo tiste igerce ko vem porte. kaj pa za ostale? je kje kaka vredi stran za te novejše igerce? tam ko pa mam WAN IP settings pa mam nareto avtomatsko. tam mam nastavleno wan connection type : PPPoE. lahko bi pa dal na static IP, pa bi lahko nastavil tam WAN IP settings! a naj nastavim, samo ko ne vem kaki je subnet mask in default gateway? staični IP pa tak mam.

"respond ping" pa sem mel vklopleno (če mislim pravo -> respond ping request from WAN?) a naj izklopim?:\ hvala

Paramedic ::

Ne vem, a moraš pri statičnem IP vpisati kaj pod WAN IP ali ne. Če imaš že brez nastavljanja vsakič isti IP (to zveš v Status&Log), potem pusti tako, kot je. Ping respond pa naj bo kot je, če bosta še kaj testirala se da to uporabit.

Dreams ::

Moj problem je pa tak:
imam asus wl500g in imam povezan racunalnik preko mreze in prenosnik na wlan. ko pa hocem dodati se en racunalnik na mrezo na drugi mrezni prikljucek mi DHCP ne dodeli ip naslova. kaj je narobe? ADSL pa na ostala dva racunalnika dela brezhibno.
nevem kaj je narobe mac od racunalikov sem vpisal..
tudi v omrezni sosescini ne vidim tretjega racunalnika.
ASUS P4P800E-Deluxe, Intel4 2,4GHz, Msi 6600GT,
2x512Mb DDR 400, Maxtor 80Gb ATA133, Q-tec 450W

CaqKa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329026 (29482) ignats
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813943 (12532) styled
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202840 (2596) boych
»

resitev: Kako nastavit router

Oddelek: Omrežja in internet
162999 (2693) nicjasno

Več podobnih tem