» »

resitev: Kako nastavit router

resitev: Kako nastavit router

nicjasno ::

Ok, vsi ki imate probleme z mircem in emule ipd, sam sem prisel do resitve, ki je mislim da univerzalna. Odpreti je treba sledece porte na routerju:

TCP - 6667
TCP - 4662 - emule
TCP - 2070-2075 - le -te porte je treba definirat tudi v mircu
TCP - 113
UDP - 4672 - emule

Ce komu kaj ne dela naj to sem sporoci, da enkrat za vselej resimo probleme z routerji ki jih folk ma. Sam ma level one 1405tx router , ki je povezan na net preko adsl modema. Na router pa je prikljucen se level one switch, ki razdeli povezavo na lokalno mrezo.

Dead_Eye ::

hmm, je kakšna razlika če imaš vmes še switch ali če je priklopljeno direktno v router?
The one and only

Tiger ::

Ni razlike, switch ne preverja prometa.

Predator ::

porti 6881-6889 za bittorent ( čeprav zadostujejo že 6881-6884 razen če nisi neki ogromen leacher )

nicjasno ::

Imam pa vseeno se en problem.

Samo na mojem racunalniku deluje internet normalno hitro. Na ostalih dveh deluje zelooo pocasi. In mi ni jasno zakaj. Prav tako se iz ostalih dveh ne moren povezati na router.

Vsak racunalnik ma svoj ip, vpisane ima siolove dns streznike in gateway, vsi racunalniki so v isti delovni skupini in isti domeni, vsi so povezani preko istega switcha.

Od tu dalje mi ni vec nic jasno, ker bi moral internet delovat iz vseh racunalnikov enako hitro in iz vseh racunalnikov bi se moralo dostopati do routerja.

Ce ma kdo kaksen nasvet glede tega, prosim na plano.

miranpozar ::

S temi LevelOne routerji sem jaz imel večkrat težave - zadeva se enostavno pokvari!
Drugače pa preveri, či nimaš morda v routerju kje nastavljeno da je administriranje routerja možno samo iz določenih IPjev!

Aja... probaj nadgradti firmware routerja!

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Katere porte bi bilo potrebno odpreti za DCC chat/send/get ?
Ali je kakšen določen range portov (od/do) ?

nicjasno ::

Za dcc rabis porte 2070-2075, samo jih moras prej v mircu tudi definirat pod dcc settings.

Aja, router je storil tocno to. Pokvaril se je zdaj pred mojimi ocmi. Sedaj ne pridem nanj iz nobenega pc-ja. In ne, nima nastavljeno dostopa samo iz dolocenega ip-ja.
Niti pingat ga ne gre vec!!! Shit!

IR Babun ::

Mene pa zanima kako je s forwardiranjem portov, če mulo paganjas na dveh PC-ih. Zdaj sem jih forwardiral na obadva IP-ja (čeprav se mi zdi cudn), pa mam na mojem v e-muli high ID, na drugem pa low.
SCREW THE GOVERNMENT

jabe ::

Jaz imam SOHO Router pa ne vem, kam moram iti, da bi odprla te porte za emule.

Gapi ::

IR Babun: ne forvardiraj na obe mašine isti port! Za vsko mašino si izberi drugi port tako kot za TCP/IP kot UDP. Prevrjeno dela.
jabe: Poglej za Virtual server tam narediš to vsaj pri meni je tako.
No person is rich enough,to buy back his past.

jabe ::

Kakšen virtual server. vse kar jest najdem je local server pri nastavitvah routerja.

Gapi ::

jabe: verjetno je to to sicer pa mal preglej navodila za svoj router
No person is rich enough,to buy back his past.

tx-z ::

kaj pa trillian receive port??? za datoteke..
tx-z

nicjasno ::

Ok, jaz sem svoj problemcek porihtal. Hard reset in upgrade firmware je pomagal, zdaj deluje zadeva spet ko urca.

jabe ::

sej berem navodila, pa jih nič ne razumem. pod advanced settings imam

DHCP Server :This router can act as DHCP server. The DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) allows computers on a network to obtain their TCP/IP settings from a centralized server and eliminates having to configure the TCP/IP settings on each local PC manually.

DMZ Host :Several (up to 16) valid public WAN IP addresses (if available) can be bound to this router. With this feature, you can create a relationship which maps these WAN IP addresses to internal addresses hidden by the router. This not allows access to PCs with an internal address at their corresponding external valid IP address, but expose them to the Internet for the two-way communications required by some Internet applications, for example, video-conferencing or online games.

Static Routing :If the private network has internal routers, you can define an entry in the Static Routing Table to allow this router to find the path.

Local Server :This allows you to map a TCP or a UDP port of the router to a host which actually deals with requests on the private network.

DDNS :This feature allows you to permanently associate a dynamic IP address with the domain name. The router supports the dynamic DNS services provided by the Dynamic DNS Network Services, LLC. (www.dyndns.org).


in pod local server
Local Server Protocol : TCP ali UDP
External Port No :
Physical IP Address : . . .
Internal Port No :


A je to to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

nicjasno ::

DHCP lahko pustis vklopljenega. Najbolse pa je ce vsaki masini das staticni ip.

DMZ izklopi.

Static routing ne rabis.

Na local server mu poves katere porte naj odpre.

DDNS pa je, ce mas kak staticni ip naslov preko dyndns.org recimo. V kolikor mas klasicni dinamicni ip ga ne rabis.

Local Server Protocol : TCP
External Port No : /
Physical IP Address : ip naslov routerja
Internal Port No : /


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

statični ip siol

Oddelek: Pomoč in nasveti
162445 (2230) b3D_950
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101686 (1426) miki133
»

Postaviti FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101876 (1769) miller31
»

Web server inštalacija recimo IIS preko modema ruterčka in firewalla brez domene

Oddelek: Omrežja in internet
61488 (1435) StratOS
»

Nastavitev routerja za eMule

Oddelek: Omrežja in internet
173661 (2959) Tody

Več podobnih tem