» »

Thunderbird par vprašanj...

Thunderbird par vprašanj...

poweroff ::

Pod Windowsi sem si namestil Thunderbirda, pa imam nekaj vprašanj...

1. Kako prepričati Thunderbirda, da vedno delam brez povezave (imam namreč modem). Primerjava z Outlookom: ko ga zaženem, lepo prebiram pošto, in ko pritisnem Send and receive, se odpre Dial-Up Networking okno, izberem preko koga bi se rad povezal (imam več providerjev) in ko se povežem, se pošta izmenja. Če potem prekinem modemsko povezavo, se postopek ponovi.
Pri Thunderbirdu pa je treba ročno povedati, da delam brez povezave, sicer javlja Dial-Up networking neko napako. In ko se povežem, ter prenesem pošto, moram potem spet ročno označiti da sem sedaj offline. Če pa grem online, se moram ročno povezati v internet (Thunderbird mi ne zažene Dial-Uperja, tako kot Outlook).

2. Kako s klikom na Snemi pošto prenesti pošto iz vseh accountov? Uporabljam 4 pop3 accounte in potem moram na vsakega posebej klikniti in mu reči, naj prenese pošto. Preveč klikanja, oziroma nepraktično, če imaš več kot en account.

3. Kako določiti, da se filtri avtomatsko izvedejo po prejemu sporočil? Iz Outlook Expresa sem navajen, da imam pošto iz vseh accountov v enem Inboxu, zato sem si tukaj za vsak accout za inbox napisal filter, ki vso pošto shrani v lokalni inbox. Ampak treba je ročno zagnati filtre za vsak Inbox posebej...

4. Kako določim, da je dostop do upravitelja z gesli in certifikati omejen z geslom?
sudo poweroff

njok ::

Ce bi rad vse maile v eni mapi si lahko naredis eno posebno pod Local Folders pa potem iz vseh predalov redirektas v tega.

poweroff ::

Ja, sem si napisal filtre, vendar se ne izvedejo avtomatsko.
sudo poweroff

Sanel ::

Živjo,

1. Ne vem
2. Dodaj Extensions (Tools-Options-Extensions) in sicer Get All messages http://texturizer.net/thunderbird/exten...
3. Ne poznam način, razen za vsakega posebej...
4. Ne vem... :)

OK vsaj nekaj sem pomagal... ;)

Sanel

pivmik ::

In naj še kdo reče da Thunderbird pwnz.
Še prekomerno odprtokodni uporabnik Matthai ima probleme z njim.

Da ne govorim o IMAP podpori, ki je porazna.
Zato jazst uporabljam OutlookExpress(z izklopljenim HTML pogledom).

Pa sorry ki sem malo off-topic.
LP, Gregor GRE^

poweroff ::

Hmm, 1) sem rešil (nisem imel izbrane default dial up connection), 2) sem rešil z extensionom, bo pa to rešeno še v TB 0.8, 4) je rešeno v TB 0.7, edino 3) ni rešeno... oziroma še ni rešeno.

Prehod sem pa naredil zato, ker Outlook prepsoto ni znal delati z naprednejšimi strežniki pošte (pop3). Imap sicer ne uproabljam, ampak ko sem se z njim igral, je delal brez problema.

Skratka - prehod je bil malce težaven, vendar se je splačalo. Zdaj šele vidim kakšen crap je (bil) Outlook.:D
sudo poweroff

[BISI] ::

Glej ga glej, pa je sam "zgruntal". :) Bi te lahko kar najeli za testerja z dial-upom. ;)

PicNik: Jojprejoj.... Ne ze spet blatit brez osnove. Mogoce te bo pa ta blog Microsoftovca kaj spreobrnil -> klik!
Morda kratek povzetek: Thunderbird is an almost perfect IMAP client for Windows. If you use IMAP, this is the product for you.

Ce to rece Microsoftov clovek, bo pa ja drzalo, ali ne?
And then I saw her face... Mozilla Firefox

pivmik ::

A ti uporabljaš IMAP? Poskusi ga nekaj časa uporablat v Thunderbirdu.
Če je to popolna podpora IMAPU pol IMAP suxa. Samo čudno, da v Outlooku ne.
LP, Gregor GRE^

[BISI] ::

Hja, ne vem, zakaj Microsoftovec tako hvali Thunderbird in njegovo IMAP podporo... Ocitno ze bo nekaj na tem, ali ugovarjas razvijalcu IMAP protokola pri Microsoftu?
And then I saw her face... Mozilla Firefox

pivmik ::

A ti boš verjel enemu Microsoftovcu, ki ne zna pisat programov?
Jaz sem sprobal na lastne oči kako smrdljiv je TB pri IMAP, pa naj rečejo monopolisti kar hočejo.
In jaz sem probal dejansko UPORABNOST ne pa tehnično dovršenost.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

[BISI] ::

Potem pa ne pisi, da je podpora IMAP porazna... Ampak da je uporabnost Thunderbirda porazna (koliko krivde nosi tukaj IMAP, je pa ze druga zgodba -- najbrz veliko vec pripomorejo tvoje navade iz drugi postnih odjemalcev).
And then I saw her face... Mozilla Firefox

pivmik ::

Za POP3 je sprejemljivo uporaben, za IMAP pa suxa.
LP, Gregor GRE^

Sanel ::

A bi mi lahko prosim kdo pomagal pri vprašanju:

Ali ThunderBird podpira pod-direktorije v Address Book tako kot npr Outlook Express? :\

LP :))
Sanel

largie ::

veš da nisem vedel, in sem ravnokar pogledal, ima neko zadevo ki se ji reče mailing list, v seznamu levo izgleda taka posamezna lista kot podmapa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266375 (11306) Matko
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486987 (5692) tony1
»

POP3 mail na več PC

Oddelek: Omrežja in internet
203091 (2781) axee
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710361 (10361) Gandalfar
»

Ali postaja email.si vedno bolj nezanesljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
363759 (2344) marsovcek

Več podobnih tem