» »

program za izpis vrste audio kodelka

program za izpis vrste audio kodelka

Alen T 1978 ::

Živ... S katerim program lahko pogledam vrsto audio kodeka glasbene datoteke. Predvsem zaradi mp3-jev v VBR zapisu.

LapD ::

TO mogoce:\

Alen T 1978 ::

Nope, to ni to.
S tem programom samo preveriš ali je audio datoteka v dobrem stanju ne pa s katerim kodekom/vrsto kompresije je zapisana.
Vseeno hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

rage ::

Kaj pa kar v Winamampu, Alt-3 , pa ti pokaze ID3 tage, kakor tudi podatke o datoteki, ki se trenutno predvaja (oz. je izbrana v playlisti..)

Alen T 1978 ::

Če je vprašanje o VBR MP3-jih, Winamp izpiše za vsak fajl nekega albuma drugačno "številčno vrednost".
Če gre pa za CBR MP3-je, pol je Winamp uporaben. Pa tudi Windows Explorer je za CBR MP3-je uporaben.

Alen T 1978 ::

V bistvu gre za to, da bi si rad naredil katalog mp3 albumov, kjer bi vnašal za vsak album poleg artist/title/year... podatkov tudi podatke s katerim kodekom je album encodan ter v kateri kvaliteti je.

Sej drugače si pomagam ali z Windows Explorerjem ali Winampom, sam če so v igri VBR MP3-ji potem oba odpovesta, ker ne povesta v kateri kvaliteti (od 0 do 9) je album enkodiran.

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

To pa imaš posebne programe za katalogiranje MP#jev, recimo WhereIsIt in še na stotine drugih.
LP, Gregor GRE^

Alen T 1978 ::

Uh, šele zdej sem opazil, da sem naredil napako. Bom popravil:
Obliko kataloga sem že naredil, zdej pa sproti vnašam podatke, ko dobim nov album.
To, glede kataloga sem povedal samo zato, da pojasnim, zakaj rabim program za izpis vrste kodeka ter izbrano kvaliteto.
Predvsem me zanima kako dobiti podatek, v kateri kvaliteti je encriptan VBR MP3.

pivmik ::

ŠE vedno lahko uprabi te programe za samo pogled ali imajo CBR ali VBR.
LP, Gregor GRE^

Alen T 1978 ::

V bistvu, a veš kaj sem se spomnil?
Z Easy CD-DA Extractorjem bom naredil rip :) nekega poljubnega komada iz nekega CD-ja v vseh oblikah VBR nastavitev - torej od 0 do 9.
Potem si bom pa zapisal kaj pokažeta Winamp in Windows Explorer za vsak tak ripan komad.
In naslednjič, ko bom dobil/naredil nov mp3 album, bom samo primerjal številke tega novega albuma s številkami prej narejenenih testnih mp3-jev.
Upam, da bo stvar delovala - bom sporočil.

largie ::

bo EncSpot dovolj dober? je kar natančen pri ugibanju kateri mp3 encoder je bil uporabljen, za vbr komade izpiše povprečni bitrate, prav tako povprečni bitrate za vse komade v določeni mapi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293913 (3375) BaRtMaN
»

Iz CD v MP3 format (Help)

Oddelek: Zvok in slika
131587 (1404) Hammer123
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271669 (1287) SasoS
»

mp3 kvaliteta

Oddelek: Zvok in slika
242175 (1720) Air_Borne
»

MP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61130 (988) gumby

Več podobnih tem