» »

Sociologija na maturi 2004.

Sociologija na maturi 2004.

ganzi ::

A je še kdo ki ga čaka sociologija al sem edini8-O

Hm predmet ni glih lahek.Kako se kej pripravljate, pa a kdo mogoče ve kok je približna meja za pozitivno?


No napišite še kaj o sociologiji na maturi :)
LP

Jebiveter ::

Hmm... jest sm pisal sociologijo vceraj! A je vec terminov?

V glavnem, ce te zanima (kolikor se spomnem):
1. pola:
- Funkcionalnost odklonskosti
-? (ostalo se ne spomnem)

2. pola
- Socializacija
- Religija
- Druzbena neenakost in mobilnost
- Delo in prosti cas
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ganzi ::

Jap več terminov je.

In kako ti je šlo? Kako si se pa pripravlju na sociologijo??
LP

Bannockburn. ::

Družbena neenakost in mobilnost je itak nujno zlo.

Za religijo lahko povemo, da izpade, namesto nje pa bo v sredo družina, namesto dale in prostega časa pa znanost. Obenem pa ponovimo teme, ki so jih pisali v soboto in teme s poskusne mature, pa smo na konju. :)

Za sociologijo sem se odločil, da bom taktiziral.

ganzi ::

js se bom probal naučit te bolj glavne teme, kot so kultura, socializacija, odklonskost...

Kako pa veš da bo namesto religije družina, namesto dela in prostega časa pa znanost??
LP

Jebiveter ::

>:D >:D Bannockburn. ma veze >:D >:D

Jest sem se pripravljal tko, da sem med prebiranjem "the black book" delal izpiske. Ta metoda se se najbolj obnese pri meni. Niti priblizno pa mi ni ratalo predelat vsega. Tko, cca. 1/2.
Poleg tega sem se ene 2x dobil z sosolci/kami in smo se pogovarjali o dolocenih temah, resevali pole prejsnjih let, pa iz delovnega zvezka, itd. Tko se da dost zapomnit... ker veckrat ponovis iste stvari.

Kako je slo? Mah, eseje sem zimproviziral, strukturirana pa ... hmm. :(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Bodte veseli, da nimate Haralambosa... :>

ganzi ::

A za polo 2 so možne čist vse teme?

A je vedno zraven znane pole še kaka taka, ki je bol obsežna in glavna npr odklonskost, socializacija, družina.. al je možno da bodo same tiste z konca knjige?
LP

Bannockburn. ::

Neenakost in gibljivost bo zagotovo, ker je to glavna letošnja tema.

Aractx ::

Tud mene čaka se ta sociologija!!! Ma če nardim ta predmet sm res car! Sploh nevem zakaj sm jo uzel za maturo:( Kaj ve kdo kakšne teme so še ble poleg tistih ki jih je že napisal jebibeter?

Please help me!!:\

Aja, spodnja meja bo pa nekje okrog 40%!! Hvala bogu:D

ganzi ::

men tut prov mori tale sociologija.. komi 6 tem sem dal čez..jutri se pa že piše.
Sam mam pa dobro izhodišče.. 25% seminarska to se prav še 15 točk moram nabrat pri testu od 75..8-O

Sam js sploh ne vem a bom naredu anglo pa slovo.Matematiko pa zgodovino bom sigurno približno s tri.
Sociologija tut upam da bo za dve..
Kaj pa če angle pa slove ne naredim??
A pol jeseni samo ta dva predmeta delam?

Pa a se moram še enkrat vpisat??
Zdej sem se vpisal na ekonomijo in ni omejitve?
A pol mi čuvajo plac al ne?:)
LP

Bannockburn. ::

Aja, spodnja meja bo pa nekje okrog 40%!! Hvala bogu


Kje si pa to izvedel?

Dalmatinc ::

Na faksih nazalost ne cuvajo prostora tud ce ni omejitve :'(

Jst mam tud jutr Sociologijo.... grem zdej ucit... mam pa sam 15 od 25 :) .... tko da bo treba dobr pisat :D ..... sam pomoje ni glih neka znanost pisat esejov po 10 pik od 20 ... ajmo narode to bomo pa ja zdelal :D :D :D

Tud mene zanima kako je ce pades 1 al pa 2 predmeta. Ce je 1 vem da ga delas u jeseni ... sam tega ... ce sta pa 2 sem slisu da mors maturo celotno se enkat pisat.... is this through?

ok lep socioloski dan :D :D :D

ganzi ::

hmm pol bo pa treba vse iz prve narest..

ja kokr js vem pa lahko do dva predmeta delas jeseni, če je pa več kot dva pa celo maturo, samo nisem čist šor da je tko.

Sej več kot 40 al pa 45 procentov za dve pa ni pričakovat, ker se sociologija ponavadi slabo piše kakor js vem..
LP

Bannockburn. ::

Mi smo imeli senilnega mentorja, ki je vedno govoril nekaj na pamet. Nam je povedal, da se odstotek zvišuje in da bo letos po vsej verjetnosti več kot 50 %.

Ja, dva predmeta še lahko delaš na jesenskem roku.

ganzi ::

kako se pa sploh napiše esej?

Kaj daš v uvod, kaj v jedro pa kaj v zaključek? Nisem niti enega še napisal, tko da ne vem kaj je treba vključit noter pa bi mi bilo v veliko pomoč če bi mi kdo mal povedal.
LP

Bannockburn. ::

Običajno moraš v svoje razmišljanje vključiti nekatere sociološke poglede in teorije. Lahko jih ovržeš ali potrdiš.

Če npr. hočeš ovreči funckionalno teorijo odklonosti, podpreš konfliktno teorijo in to potem razlagaš.
Največkrat sem se srečal z eseji iz sklopa socializacije, največji poudarek pri vseh teh esejih pa je bil na resocializaciji. V teh primerih esej izgleda kot daljši strukturirani sestavek, kjer odgovarjaš na tri do štiri vprašanja, ki jih nato strneš v besedilo.

Baje se zahteva tudi nekaj kritičnosti kandidata, vendar to ni povsem potrjeno. Da bi bil pravi dekadent, to vendarle ne, ampak se mi dozdeva, da je ta kritičnost bila mišljena v smeri lastne interpretacije določene teorije, še najbolj pa pri nasprotovanju le-tej, kjer ne predstaviš le nasprotnega mišljenja, ampak kritično komentiraš teorijo, ki ji nasprotuješ.

Poleg tega bi naj bilo zaželeno, da pri teoriji, za katero osebno misliš, da se bolj sklada s tvojim prepričanjem, predstaviš tudi njene (morebitne) slabosti.

Eseji morajo biti dovolj subjektivni in dovolj objektivni ter zahtevajo neko dinamiko razmišljanja, ne pa ozko naravnanost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459288 (8169) [D]emon
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016968 (13599) martincek1
»

Matura 2007

Oddelek: Šola
184364 (3230) t3hn0
»

Matura 2007 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
19915976 (9366) monster-x
»

ZG na Maturi 2004!

Oddelek: Šola
191901 (1463) ganzi

Več podobnih tem