» »

Matura 2007

Matura 2007

maturantka ::

Pozdravljeni.

V poletnem roku grem opravljati splošno maturo, ker sem šolo že pred nekaj časa končala, brez mature, maturitetni tečaj pa nenamerno zamudila, sem prepuščena sama sebi :\ .
Rabila bi malce pomoči pri usmeritvi, pred vsem bi rada vedela po katerih knjigah ste se učili za maturo in na katerih stvareh so pri maturi poudarki. Zanima me za vse tri obvezne predmete.

Za vse odgovore in kakršnokoli pomoč bom zelo hvaležna. :8)

NiMH ::

Prvo povej katere izbirne predmete imaš :D :D Za začetek:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

maturantka ::

En od izbirnih predmetov bo Psihologija, za drugega pa še ne vem, za kaj naj se odločim. Predvsem me zanima kako izgleda na maturi slovenščina, matematika in angleščina.

OldSkul ::

Slovenščina je kar zahtevna... treba predelat celotno bukvo, kjer so zbrana dela, ki jih moraš znat pri književnosti. Moraš met tudi srečo ko vlečeš vprašanja pri ustnem-to se mi je zdel kar težak del. Matematika pisni del je kar težko, moraš res se uči dost, jst sm se samo tri dni in sem potem malo slabše pisal. Ustni izpit je precej lahek, spet odvisno kaj dobiš, moraš imet srečo seveda.
Angleščina mi je bila pa čist u easy, ker sem tudi poizkusno maturi pisal najboljše v razredu, tako d a s tem nisem imel problemov. Če ne znaš angle, potem je ne znaš. Jst se nism nič učil, dobil sem pa 5 nakonc. Ustni del je lahek, eno vprašanje je iz knjige, ostalo je pa da imaš neke slike in jih opisuješ, pa še kaj.

maturantka ::

Hvala za odgovor.
Po katerih knjigah si se pa učil? To bi mi zelo pomagalo, ker sem kar malce izgubljena. Imam sicer knjige za maturo, vendar sem danes ugotovila da ne bo dovolj.

OldSkul ::

Po tistih knjigah za maturo. Imel sem bukvo za matematiko, pa za književnost, pole za slovnico smo že pri pouku delal, sociologijo sem se po zapiskih učil in skoraj 5 pisal, ekonomijo pa sem se zelo malo učil in jo pisal 4 (ker je kr neki).

maturantka ::

Aha, torej te knjige za maturo zadostujejo za pozitivno znanje na maturi?
Kakšno maturo si delal?

OldSkul ::

Seveda, da zadostujejo :D, problem se je naučit hehe. Delal sem splošno maturo, bil sem v gimnaziji.

maturantka ::

Kako pa si imel potem lahko Ekonomijo za izbirni predmet? Ekonomska gimnazija?

kopriwa ::

Če si na tekočem pri matematiki in ti ni delela probleme skozi vsa štiri leta potem je za moje pojme matematika najlažja. Angleščina je tut lahka sploh če maš vsaj mal smisla za angleščino. Verjetno je pri slovenščini še vedno tist esej. Če prebereš izbrani knjigi (al je samo ena?) jo dobro analiziraš (teme, motivi, opis oseb...), pa da poznaš tiste oblikovne lastnosti eseja tut ni problem. Malo več dela je za ustni ko morš vsa tista dela prebrat, ampak se tut da če razvlečeš na daljši čas (sej obstajajo tiste knjige z odlomki iz del, ki jih je treba znat).

maturantka ::

Koliko je pa recimo slovnice?

Matematika me najbolj skrbi in pisno angleščina.

Matek ::

Pri slovenskem jeziku imaš 3 dele:
-slovnični del (4 tanke knjige "Na pragu besedila") -- pisno, test
-književnost splošno in nekaj malega zgodovine jezika (povzeto v eni zajetni knjigi "Književnost na maturi") -- ustno
-podrobna obravnava dveh maturitetnih literarnih del (eno tuje, eno slovensko, podrobno poznavanje) -- pisno, esej

Pri matematiki sta dva dela:
-pisni del (zelo zelo lahke naloge, naučiš se iz knjige avtorja Kavke, Matematika na maturi al nekaj takega)
-ustni del (tanka zelena knjižica, pregled vprašanj na ustnem delu mature iz matematike)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

OldSkul ::

Pri slovenščini esej je čist ueasy. Jst nikoli nisem cele knjige prebral, uporabil sem raje tiste male priročnike, kjer maš obnove vseh poglavij, oseb itd. Se da dobit v knjigarnah! Odlična zadeva. Seveda moraš esey znat pisat, kar meni ni delalo problema.
In povem, da matematika ni ueasy če nisi matematik in ne mi rečt, da če delaš 4 leta, da pol kr znaš. Se treba kr učit tole.

Drugače sem bil ekonomska gimnazija, kar pa itak ni taka razlika napram gimnaziji. Glavne predmete predmete jemljemo isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

paljer ::

Splošna matura ja na splošno zelo easy. Opravljal sem jo pred dvema letoma.
Matematika, zelo izi, se nisem nič učil, rezultat 5 brez problema.
Za slovenščino sem prebral romane in za književnost knjigo, sem dobil štiri, slovnice nisem nič obdeloval.
Angleščina, spet nič, 5 na višjem nivoju.
Pa če me spomin ne vara smo ga v tem času kar na veliko pili, tako da je potrebno tudi ta faktor upoštevati.
Samo maturantka za tvoje dobro ne posnemaj mojega recepta.

T-h-o-r ::

ste že pripravljeni dragi somaturantje :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

t3hn0 ::

ja...jutr je day 1! :( grem rajs nazaj prebirat ta esej na maturi ;)
^.^

mchaber ::

more zalaufat pa je :)
.

Pouh ::

Kdaj se pa vsa matura konča? Enkrat konec junija?
Ker dokler ne izvem rezultatov bi šel delat...

(vem, da je stara tema,lp)

t3hn0 ::

matura se zate konca ko odpises vse "teste".
nato pocakas na rezultate in ce si vse naredil, pocakas se na odgovore faxa/faxov.
imas cas da delas :)
v vsakem primeru ne bos imel nic s solo do septembra (ce si padel) oz. do oktobra ko se ponavadi pricne fax.
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153142 (2773) trancer01
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11924715 (18640) m0LN4r
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111009 (8321) Zajec123
»

Zandja naloga pri prvi poli poklicne mature v slovenščini.

Oddelek: Šola
112351 (1971) Velki
»

Matura 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10514023 (9940) Jebac18

Več podobnih tem