» »

ZG na Maturi 2004!

ZG na Maturi 2004!

LordWorm ::

Dejmo mal ugibat kaj bi lahko bilo za maturo.Napisite kaj predvidevate da bo in zakaj.Slisal sem da ena od tem ki smo jih pisali za poskusno definativno pride upostev na maturi.Zdej katira, je vprasanje.Mislim da je "nacizem,fasizem, bolsevizem" dobra kandidatka, ker so jo lansklet zelo slabo pisali[28% je bilo za 28-O ]. Mislim da je najmanj sans da bo "slovenci v avstro-ogrski" od damocih tem, ker je najkrajsa.
Lansko leto je bilo na poskusni maturi isto kot na glavni maturi, zato dvomim, da se bo to ponovilo.Mislim da bomo pisali "bolsevizem,nacizem..." in "srednjeveska mesta in podezelje", ker 2 temi na drugo svetovno nebosta->se pravi bo slovenska ena bol taka[kmecka].

Mislm sej vem da je najboljs da vse znas, sam sej veste neki vedno bolj znas kot drugo
Kaj pravite vi?

Sergio ::

Pri metanju kock vedno izkupicek pobere hisa. Nauci se vse, pa bos pisal odlicno. Verjemi mi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

Pri zgodovini je fajn fora, da se pise v vecih terminih in ima vsak termin ponavadi drugo temo kar ima za koncno posledico, da se pise vecina tem.

Seveda na kater termin bos ti prisel ter s tem tudi temo ne mores vedeti.

ganzi ::

kdaj pišeš zgodlo. js pišem petga junija..

Kej si pa slišal da bo ena s poskkusne mature na pravi maturi??
LP

jabe ::

ne zanašaj se na to? če pa že bo, bo tista manj verjetna. ne vem, katere teme imate zdaj, pri nas je pisala prva skupina temo iz poskusne, in sicer neke slovence v antiki, nekaj takega. v glavnem, ta najbolj luštna!

ganzi ::

a pol ne pišemo vsi na 5 junija al ka?
LP

Gandalfar ::

ganzi: daj.. preberi se enkrat kaj sem napisal

ganzi ::

Sem dobro prebral, da si rekel da se piše v več rokih.. ampak me zanima to so zdaj spomladanski rok in jesenski rok. p aporavljane al kakor koli že je..
Ali je zotraj spomladanskega roka več terminov... če je tako se potem lahko pozanimaš kateri termini so pred tvojim in katere teme so pisali in potem približno veš kaj je že bilo?

A poskusna tema je pola enaka kot na pravi:\ al imajo drugo polo pripravljeno?
LP

Gandalfar ::

Znotraj pomladanskega roka se pise v vecih izmenah, ker v solah ponavadi ni prostora da bi vsi pisali na en dan tko, da pac nekateri pisejo npr. v petek drugi pa v ponedeljek. In imajo lahko razlicne teme ali pa iste. Ves samo to, da istih vprasanj nimas.

Ce je ista tema kot na poskusni maturi je samo to. Ista tema. Druga vprasanja.

Barbi ::

Lani se spomnim, da so imeli bolševizem, fašizem... Mirovna gobanja, Francoska revolucija pa ni bla saj mislim tko da ne!

Sam ne se zanašat kaj bo kaj ne bo.... k lahko cist mim ugibate. Lahko bo navsezadnje isto kot na poskusni samo druha vprašanja

ganzi ::

faak ta zgodovina... mi je prav žal da sem jo izbral..
V soboto pišem pa ful ne znam..
Nej kdo če ve kaj bo pove.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Barbi ::

Enako meni je tudi!

Pa pojma nimam pa kr neki bluzim....

Dejte mi povedat s kje se učite zgodlo

ganzi ::

Js se učim iz ene knjige Zgodovina na maturi 2004 - Janez Globočnik.

Ene teme k smo jih pa v zvezek napisal se pa kr iz zvezka učim.. pa če bo vse posreči bom mel tko predelanih 8 tem.. brez unih dveh k so na ble na poskusni maturo..

Sploh nism dovolj resno vzel te mature.. pa je šla že angla slabo, slova bi mogla bit pozitivno mata bo pa 3 al 4.
Zgodlo pa ne vrjamem da bom dobr znal, vsaj upam na dvojko.

Sociologijo pa že mam 25% od seminarske, tko da pomojem ne bo problem za dve nabrat.:\
LP

tha_Kalis ::

ma saj ce se ze cez leto 1x to vse naucis in solidno pises pol zdaj se samo ponovis. jaz mam za danes se 3 teme za ponovit pol pa bomo vidli. pridejo pa prav zapiski od piflarskih sosolk ki si vse zapisujejo >:D
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Ziga Dolhar ::

Omg.

> Js se učim iz ene knjige Zgodovina na maturi 2004 - Janez Globočnik.

Fak.

Janez Globočnik je mene učil v srednji šoli. Kriterij za oceno je bil naslednji:

a) znanje,
b) spol,
c) priimek [-ič, prisotnost ć ipd ...],
d) osebna urejenost,
e) barva las,
f) pobarvanje las,
g) sposobnost poslušanja prišepetovanja,
h) sposobnost neprepričevanja v nepravilnost izgovorjenih bedarij,
i) znanje slovenskega jezika,
j) gladkost govorjenja,
k) odsotnost mašil in besede 'kao' ...

Pri dekletih še Stopnja Izprsenja.

Posledica: Znal sem za 1, dobil 4. Kolega znal za 5 in dobil komaj 2.
https://dolhar.si/

Barbi ::

Soco se ne zanasaj, da si dobil pri maturitetni nalogi vse točke, da bo pa sigurn dve, niti slucajno ker ti povem lahko iz iskušenj, da večina je tko mislila pa so vseeno ruknili soco isto je pa z psihologijo....

Baje so to še težja predmeta od zgodle za naredit, saj po sodeč po prijateljicah k so skos mele soco pa psiho pet pa naredilo nalogo z vsemi možnimi točkami pa niso naredile, se samo so ble sokirane kako pa se ful so se prpravljale... tko da so ble čist paf

Kljub temu, da moajo ene celo leder zic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Barbi ()

DavidJ ::

Ja, mene je tudi sociologija hudo ruknla. Vem, da sem bil dobro pripravljen, in imel sem občutek, da sem ta predmet odpisal najboljše. Potem pa šok! 78%. (Ob tem, da sem imel 25 pik za seminarsko.) Meja petke je bila spščena na 82%. Do danes še nisem spoznal nikogar, ki bi pisal sociologijo 5 tisto leto.

Lansko leto je bila popvrečna ocena pri sociologiji 2.92, pri psihologiji pa 2.96. Tam nekje. Srečno.

>:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Ziga Dolhar ::

Sociologija lansko leto -- seminarska naloga vse točke, pričakoval sem zelo dobro petko, dobil sem trojko.

Da, šok :-)
https://dolhar.si/

ganzi ::

Ja samo vi ste planiral pet pisat... js pa prvim da za dve nabrat nebi smel biti problem.. seveda z učenjem ne pa da bi šel na blef pisat:\
LP

ganzi ::

hmm res tale soca ni lahka>:D >:D ubistvu se mi več ne da učit.. no da nebomo tok off topic..

Kako ste kaj zgodovino pisal?
Men je šla prva pola odlično, druga je bla ena izmed tistih k se jih nisem učil, tko da ne bo ravno dobro.
Pozitivno pa vse skupaj bo sigurno.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alamut, Krasni novi svet - Matura 2003 SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šola
25033880 (13837) Machete
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016968 (13599) martincek1
»

Esej 2006

Oddelek: Šola
273193 (2586) Tear_DR0P
»

Sociologija na maturi 2004.

Oddelek: Šola
163813 (3640) Bannockburn.
»

Slovnica pred vrati! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
524928 (4256) rasta

Več podobnih tem