» »

Kvaliteta izhodnega zvoka

Kvaliteta izhodnega zvoka

ChiefThunder ::

Pozdravljeni!

Za vse znalce, mam eno vprašanje;

Lastim si dokaj arhaičen primerek SB 128. računalnik sem tako povezal na stolp, bega pa me kvaliteta zvoka. Ugotovil sem že, da na kvaliteto vpliva kvaliteta mp3- jev. Zanima pa me, v kolikšni meri sama zvočna kartica vpliva na jakost, base in čistost zvoka na stolpu? Če bi na primer nabavil SB Live, bi bila kvaliteta kaj boljša, ali je hakeljc kje drugje?

Nekje sem tudi zasledil, da na kvaliteto vplivajo sami konektorji in kabel, a vedar vse v izjemno majhni meri. Je na stoplu možno doseči isto kvaliteto glasbe, kot jo samemu stolpu zagotavlja lastni cd predvajalnik? Ali je izguba kakovosti neizbežna?

Hvala za odgovore.

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Spajky ::

od "uha" ne boš opazil razlike z drugo kartico, še posebej ne z mp3-ji! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

wonderboy ::

Itak da se opazi razlika. Že med samimi MP3-ji. Eni so tko posneti, drugi drgač, eni majo močnej base, drugi so bolj potihem... Pa tut od kartice je odvisno, vsaj po mojih izkušnjah. Jest sm mel prej eno Yamaho, zdej mam pa eno navadno kartico za 3 jurje, pa loh rečem da mi je delala Yamaha stokrat boljš. Prvič mi je delal glasnejš in mi ni blo treba tolk stolpa navijat k zdej (se pravi da je dala ven več izhoda), pa tut zvok je bil dost bolj kvaliteten.

glinik ::

Žal, izguba zvoka je neizbežna, če imaš vir zvoka rač. Ampak ne se sekirat, če nimaš nekega "resnega" sistema nanj priklučenega, potem so te razlike minimalne. Stolp je že v osnovi delan za posušanje glasbe, medtem ko rač. ni. Z razširitvijo in napredkom tehnologije je prišlo tako daleč, da se lahko na rač. izvajajo vse možne aplikacije, med drugim tudi poslušanje glasbe.

Naj te zaradi tega vsega ne boli glava, nabavi si lepo enega SB Live in uživaj :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ChiefThunder ::

hvala vam za odgovore.

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Cosmo ::

Med SB 128 in SB Live večje razlike v kvaliteti zvoka ni. SB Live se edino boljše odreže pri igrah, saj podpira EAX, itd..

Več na tej strani.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MP3 128 kbps in 320 kbps

Oddelek: Zvok in slika
485764 (3500) marS
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27429269 (14593) CoolBits
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462258 (1435) igor0203
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058512 (6907) tha_man
»

winamp equalizer

Oddelek: Zvok in slika
112064 (1808) LordWorm

Več podobnih tem