» »

2 IP naslova na eni mašini-nastavitve? Ali je možno?

2 IP naslova na eni mašini-nastavitve? Ali je možno?

Bx ::

Zanima me, če je možno tole:

V službi imam: delovno postajo > server (lokalna domena na MS Server 2003 + ISA) > router > ADSL.

Ko sem prijavljen v domeno, ip od naše mreže, ip prehod (server), vklopljen firewall (ISA) ter proxy (server), dela vse v redu-internet, razen nekaterih stvari ki jih ISA blokira (url,...).

To zaobidem tako, da vpišem nov ip (skladen z routerjevim), ip prehod (router) , izklopim firewall (ISA) ter proxy in priklopim kabel iz switch-a v router ter delam na netu mimo serverja.

Sedaj pa me zanima, ali je možno to kako poenostavit.

Razmišljal sem o tem, da bi naredil novega userja z vsemi temi nastavitvami (ip-ji, izklopljen firewall in proxy) tako, da bi se samo prijavil s tem userjem in preklopil kabel na router in voila-dela.
Če pa bi želel v skupno mrežo z ostalimi za serverjem, bi uporabil pa drugega userja z drugimi nastavitvami (ip-ji, vklopljen firewall in proxy).

Samo se mi zdi da se to ne da, ker ima po moje kartica lahko samo 1 ip naslov.

Zdej me zanima kako bi to izvedel, da ne bi moral vedno spreminjati teh nastavitev (da bi samo preklopil kabel iz switcha v router).

Najlepša hvala že vnaprej za vse odgovore.

lp
Bx

Skrat ::

Tale tvoj post je pa malo tezko berljiv... ampak upam da sem po ene par branjih koncno dojel, kaj bi v bistvu rad... recimo... :D

Najprej ena zadeva:
Samo se mi zdi da se to ne da, ker ima po moje kartica lahko samo 1 ip naslov.

To drzi samo v primeru, da imas v tvojem omrezju IPje zaklenjene na MAC adrese mreznih kartic. Kar pa seveda dvomim, ce pravis, da lakhko zamenjas IP, ko delas mimo lokalne domene. Je pa res, da ima tvoja mrezna kartica naenkrat lahko samo en IP >:D

Ena zadeva, ki je se vedno ne razumem najbolje pa je:
priklopim kabel iz switch-a v router ter delam na netu mimo serverja

Kako preklopis kabel iz switcha v router? A je switch za serverjem, router ima pa se kak prazen vhod? Ce je to tako in glede na vse opisanon je pomoje je najenostavnejsa resitev ta, da si omislis se eno mrezno kartico in imas eno za lokalno domeno, drugo pa za priklop direktno na router (vsaki kartici seveda lahko dolocis poljubne nastavitve), ampak zavedaj se, da s tem postane sibki clen v lokalnem omrezju, ker je prek tvoje masine mozno obiti ISA za dostop do lokalne domene :\ Ce znas za to poskrbet, je to verjetno najlazja resitev.
Free software is a matter of liberty, not price.

Microsoft ::

Jst sm opis razumel takole.

Slika:


Bx, je prav tak?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Bx ::

ja točno tako je


hvala obema
Bx

hruske ::

To sploh ni res!

Mrežna ima lahko 50 IPjev če se ti jih da pisat not.

Vprašanje je pol, če switch (če je kak napreden) sprejme nastavitev mrežne.

Bx ::

evo, sem spet tuki
prej nisem mel cajta

tukaj sem pririsal IP-je na slikci



zgornji IP-ji so v normalnem delovanju
spodan pri delovni postaji pa sem napisal IP ko se povežem mimo ISE.


mk-klavz > bom poizkusil poiskati kje bi to lahko naredil (oziroma nastavil)
Bx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bx ()

Microsoft ::

Bx, se prav, da ti hoces, da bo to delalo tako, da bos samo kabel prestekal?

Recimo, ce mas na delovni postaji Winse, potem bi si lahko kreiral dva razlicna profila. Contorl Panel > System > Hardware tab > Hardware Profiles... Tam si potem ustvaris nov profil tako, da kliknes Copy. Potem mors se pod properties od profila obkljukat Always include this profile as an option when Windows starts.
No, potem naredis restart, izberes ta drug profil in nastavis vse tak, da bo delalo, ce priklopis PC direkt na router.
In pol mas dva profila. Prviga za to, da se konektas preko serverja, druzga pa za to, da se konektas preko routerja. Edino, kar je treba, je to, da ob zagonu izberes, kater profil bos mel.
No, ce ti prenastavlanje vzame dost cajta, potem se ti bo tole bolj splacalo. Nardis restart, zberes drug profil, pa se prestekas kabl, pa je. ;)

Da bi pa mel dve LAN kartici... Hm, potem je mogoce vprasljiva varnost. Sam zakaj ze daj na ISA serverju ne nastavis, da tep dovoli tisto, kar ti zdej ne?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Bx ::

Evo sem sprobal obe variante

mk-klavz >
v nastavitvah za TCP-IP sem šel pod DODATNO in dodal:
oba IP-ja (za server in router),
oba prehoda (za server in router) ter
oba DNS-a (za server in SiOL).
Zdej to vse dela.
Ko sem v mreži mam vklopljen ISA in proxy, ko pa preklopim kabel iz switcha v router pa moram samo disable-ati ISA v trayu ter proxy pri LAN nastavitvah.

JimiBtn >
sem probal tudi tvojo varianto, vendar ni nobene razlike med zgoraj opisano
če v enem profilu vpišem 1 IP in vse ostalo,
v 2. profilu 2.IP in vse ostalo,
ostane v obeh profilih vpisano oboje tako, da ne rabim dva profila ( tudi nastavitve za proxy in ISA ostanejo nespremenjene).

Drugače pa to rabim in delam čist iz firbca.
Do tega sem prišel (zdej se boste smejal :D ), ko sem v DC++ kliknil na Public Hublist (ki gleda za hubi na določenem URL-ju) mi ni ven vrglo nič, samo napisalo da ISA blokira URL-je.
Drugič pa se mi je to pripetilo, ko sem v Movie Collector (za sezname filmov) hotel dati Update (išče po URL od www.imdb.com) in ni šlo spet zaradi ISA.
Po pravici povedano, z serverji nisem ravno vešč tako, da ne vem kje bi to nastavil, da mi URL-je spušča čez.
Sem pa temu tipu, ki nam vzdržuje server, rekel da mi spusti čez ISO vse. Odgovoril mi je, da je to storil, samo mi še vedno URL-je blokira.

Zdej me zanima, če kdo slučajno ve, kje se določene stvari nastavi za čez spuščat, se priporočam.
Sem nekaj gledal po serverju, pa sem našel nekje sebe in da imam dovoljen ves IP promet (ostali nimajo), samo ne vem če je to to.

Hvala vsem še enkrat

lp
Bx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1788562576 (1536) vres.ales
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252863 (1466) SaXsIm
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169572 (9241) Hanzek
»

Switch problem

Oddelek: Omrežja in internet
91351 (1232) Gutjerez
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384832 (4351) SasoS

Več podobnih tem